Helikobakter. Ako sa prejavuje?

denisocka
12. jan 2009

mate s týmto bacilom skusenosti?
ako sa prejavuje,ako sa diagnostikuje?
Syn ma dlhšie problemi s trávením a teraz ajmkožné ... detska nás objednala na 9.2 na gastro,vraj či to nie je helikobakter ,len nejak neviem ake problemi s ním môžu súvisieť

vdaka

denduska
12. jan 2009

najlepsie je gastro, odoberu mu stipku sliznice a tam sa to najpresnejsie urci... da sa aj krv, ale ta je casto falosne pozitivna - negativna a este existuje tzv. ureazovy vydychovy test - poda sa nieco uz nepamatam co a ak tam je helikobacter tak ten z toho vyrobi mocovinu - ureu - a ta sa da zistit vo vydychnutom vzduchu...ale to nerobia vsade...

a prejavy - najcastejsie vredy, teda traviace tazkosti vselijake.....

denisocka
autor
12. jan 2009

no syn ma rok,akekolvek invazivne vyšetrenie,teda endoskopiu určite nepripustím,to by muselo byť životne doležite 😢

jonki
12. jan 2009

denisocka:

helicobacter pylori sa da diagnostikovat:

1, gastrofibroskopiou....to je to na co Vas lekarka objednala...vysledok zo vzorky sliznice by mal byt 100% jednorocne dieta urcite nebude spolupracovat takze asi bude musiet byt premedikovane
2, zo vzorky krvi...neviem kolko % ma tato metoda
3, zo vzorky stolice...mne osobne lekarka povedala, ze pri tejto metode je 90% uspesnost
4, dychovou metodou...je to propagovana metoda...kedze vobec nie je neprijemna a je to relativna novinka. Toto vysetrenie je povazovane za nadstandard a preto si ho pacient preplaca. Ak sa na uspesnost opytas nezavisleho cloveka, ktory na Tebe nechce zarobit....povie Ti, ze je to dost diskutabilne riadit sa vysledkom tejto metody.

Helicobakter je povazovany za jednu z pricin vzniku vredu zaludka a povazuju ho aj za mozny karcinogen. Pokial jeho vyskyt v organizme nesposobuje problem nie vsetci lekari ho odporucaju liecit...niekedy je vraj ludskemu telu aj prospesny. Neviem nakolko je tato informacia relevantna .

denisocka
autor
12. jan 2009

jonky dik,detska nas objednala ku gastroenterologičke,nie na gastrofibro -uf.kazala ale dovtedy doniesť na vyšetrenie vzorku stolicke-tak žeby predsa na toho helikobaktera? na to gastro pojdeme aj kvoli tomu,či nema alergiu na BKM,ale skor na niečo ine,kedže kožne problemy nejak nesuvisia len na veci spojene s mliekom 😒

jonki
12. jan 2009

jasne🙂 som to asi trosku spausalizovala ked gastro tak hned ta obavana trubicka....no si myslim, ze ked vam kazali doniest stolicu tak mozu pozriet z nej aj toho helicobactera....ale asi budu vediet z toho zistit aj ine veci.

hlavne nech sa vam dari a zistite povod problemu 😉

lucinkaaa
12. jan 2009

denisocka, existuju na to aj homeopatika, bohuzial ked som sa po nich pytala, tak ich bezne v lekarni nemali, mozno by stalo za to navstivit homeopata, to vsak bude musiet mat syn toho helikobaktera diagnostikovaneho.

ale z coho by ho mal, ved ma len rok, davali ste mu ochutnavat nejake udeniny, nejake cervene maso???

denisocka
autor
12. jan 2009

luci kdeže 😀 syn je odchovany na ciciku, a zvyšok ma prídne tabulkovu stravu ,teda do roka len zajačina 😀 a tak,takže fakt neviem ...ani či ho ma,ale už mi to lezie všetko na nervy...ešte vraj to može byť reflux,tak ktovie

lucinkaaa
12. jan 2009

jaaaj tak to helikac nebude, iba ze by vam po tajomky zo spajzky kradol klobasy 😀 😀 😀

denisocka
autor
12. jan 2009

fakt,to len z toho može dostať? a cez MM?trebars to mám ja

cairka
12. jan 2009

jonki, ked sa to zisťuje zo stolice, tak musia ísť cielene po helicobakterovi, abo to robia pri každom rozbore?
denisocka, aké ma malý problémy?

My sa už od novembra trápime, malá má bolesti brucha, kŕče, problémy so stolicou (raz ju preženie, druhykrát má zápchu...) a absolútne nemôže mlieko - už sme došli tak daleko, že mala kŕče aj po omáčke zahustenej mliekom a múkou. (do toho novembra bola v pohode) Stolicu jej robili len na parazity - to mala negatívne a vo výteroch má stále streptokoka. jedina liečba zatiaľ sú probiotika, ktoré asi moc nezaberajú a sme objednané na gastro - v marci 🙄

aniel
12. jan 2009

helikobakter sa dá zistiť aj z krvi.Nám to vyšetrenie robil lekár na ambulancii,má tam nejaký nový prístroj.Prejavuje sa bolesťami žalúdka,zlým trávením a môžu ho sprevádzať aj vredy na žalúdku alebo dvanástorniku 😒

lucinkaaa
12. jan 2009

deni, helikac zije normalne v zaludku a len jeho premnozenie sposobuje problemy. na to mu tam vsak musis poslat bracekov, vela bracekov. (aspon tak mi to vysvetlila moja lekarka)

neviem ako by sa dostali do mlieka, podla mna to nie je mozne. aj z krvi ti zistia len stopy helicobactera a na overenie, ci je to infekcia alebo uz prekonana infekcia ti musia robit gastroskopiu.

neviem o ziadnom pristroji, ktory by tak fungoval, ze z krvi ti to povedia na 100% ale ja nie som ziadny lekar...

preto si nemyslim, ze maly bude mat helikaca 😉

lencici
12. jan 2009

Ja som sa tiež ličila na helikaca bolo mi vždy zle od žaludka, pálila ma záha a take veci okolo... Nam doktorka odporučala dať vyšetriť celú rodinu lebo vraj sa to bude časom vracať.....Už mam s tym niekoľko rokov pokoj.... Viackrat mi davali sondu...to bolo neprijemne

denisocka
autor
12. jan 2009

no šak hadam to bude ime,len mi to vrta hlavou ked to detska spomenula ☹ možno že to bude skryty reflux alebo "len"potravinova alergia

peta1510
12. jan 2009

Helikobacter je bakteria,vola sa syndrom spinavych ruk,cize sa da ziskat kdekolvek a akokovek,usidli sa na sliznici zaludku a sposobuje zazivacie tazkosti,nevolnost,nechut do jedla,rozmnozuje sa v kyslom prostredi a ako bolo spominane,da sa diagnostikovat tymi troma sposobmi,malym detom zo stolice.Lieci sa trojkombinaciou liekov,z toho dvoje ATB tusim a zvykne sa,nemusi,po vylieceni zas vratit druhy krat,treti moze tiez,ale zriedka.Neiecenim vznikaju vredy na zaludku...

junovka
12. jan 2009

mam znamu, ta ma helikobaktera a tej bolo povedane, ze vraj sa z toho nevylieci nikdy 😕 Teraz sa boji o syna, nakolko zacina mat take problemy ako Denisockin syncek.Inak, Timeike zistovali len z krvi,nakolko tiez mala kadejake ekzemy atd.... ci ma heli...Nastastie sa nepotvrdil. 😒 😉

denisocka
autor
12. jan 2009

no tak som zas mudrejšia a zas viac ustrachanejšia 😖

junovka-my máme doniesť stolicu,ale detskej,nie na gastro,tam už výsledky len

ale obyčajne výtery nám pre hnačky a hlieny v stolici robili X krat a vždy negativne,jedine čo sme mali bolo v ustach hemofylus a stre.hemofilica

janulik68
30. nov 2009

ahojte vsetci co mate probleb s helicobacterom aj mne zistila doktorka v krvi ze ho mam a musim sa ho rychle zbavit mam dvoje antibiotika a helicid takze verim ze ho dostanem von z tela mavala som velku kyselinu a bolieval ma zaludok ale ako som zacala uzivat lieky zatial mam pokoj takze kto mate podobny problem necakajte a chodte na vysetrenie lebo ak sa to zanedba byva z toho rakovina a zivot je predsa krasny treba sa chranit ako sa da 😲 😝

labelo
30. nov 2009

ja som zistila,ze mam helikobaktera tak,ze som isla k lekarke,lebo mam problem so zapachom z ust a pri nose sa mi z nicoho nic spravil taky ekzemovy flak,isla so k nej s tymito problemami nech ma niekam posle , zobrala mi krv a povedela,ze mam helikobaktera a za tie veci co mam s tym suvisia,brala som ATB,ale mam pocit ze sa asi nevyliecil,bola som na kontrole a zajtra sa spytam na vysledok,ine problemy som namala co sa tyka zaludka,takze by som ani nevedela,ze ho mam keby nebol ten zapach z ust....
Chcem sa spytat mali ste niekto v suvislosti s helikobakterom a problem so zapachom z ust?potrebujem sa toho zbavit,tak preto sa pytam,ci moze byt ozaj pricinou ten helikobakter...

laura73
1. dec 2009

cau baby, pripajam sa do spolku helicobacter😉 mame ho vsetci, akurat u niekoho sa premnozi... a potom robi neplechu... moze sa aktivovat aj stresom, ako mi povedali, ale vacsinou za to mozu aj restauracie/jedalne a staci pouzit zle umyty pribor po niekom, kto ho uz ma... mne ho liecili 2 atb + este nejake pomocne lieky🙂 nepamatam si ich nazvy, lebo to bolo uz pred 4 rokmi, potom som bola na odber krvi, aby zistili, ci som vyliecena, samozrejme, nebola🙂 a musela som sa este podrobit jednotyzdnovej kure a potom bolo vsetko ok. vysetrenia mi robili sondou do zaludku - a lekarka bola velmi citliva...takze som citila len minimum toho neprijemneho, ale malym detom snad sonu nezavadzaju... a co sa tyka mlieka...to nemusi mat vobec suvislost s HB, moze mat 'len'netoleranciu mlieka...
inak, este mi doporucili, nepit biele vino, ak uz, tak cervene...😉 vraj biele provokuje vela zapalov.

momo283
1. dec 2009

ahoj, mám aj ja HP, ale mám problém, že mám alergiu na lieky, takže atb ho asi nevyliečim. Jediné čo jem, je helicid. Zháňam na nete nejakú dietu, alebo niečo, čoho sa vyvarovať, čo jesť, aby som sa pokúsila sa ho zbaviť len stravou, prípadne nejakými vitamínovými doplnkami. Len nikde som nič zatiaľ nenašla, poradí niekto? Ďakujem

auriane
1. dec 2009

Momo, nech sa páči:
koloidna strieborna voda, GSE, zinkove zluceniny, hlavne zinc carnosine(Pep Zin)
Na ukludnenie a regeneraciu zaludka pomaha hlavne DGL(deglycerrhyzed licorice, vytazok zo sladovky hladkoplodej-sladkeho drievka)) a ciastocne aj dumbier(zazvor,ginger, ingwer)

auriane
1. dec 2009

GSE je ťažké zohnať na Slovensku, tak ak ho nezoženieš, kúp si v lekárni Citrovital, je voľne dostupný v tabletách aj kvapkách.

filipal
1. dec 2009

Denisocka, tie vysetrenia so sondou mu nedovol robit! je to pre take dieta strasny stres. ved ta dychova skuska je dost presna. u nas ju nepreplaca poistovna, ale ak zaplatis 40 € na poziadanie ju urobia....

filipal
1. dec 2009

TEST DYCHU JE SPOĽAHLIVÝ
Podceniť silu mikroorganizmu by odvážlivca mohlo vyjsť riadne draho. Helicobacter pylori je patogénna baktéria, to znamená, že skôr či neskôr spôsobí zápal žalúdočnej sliznice. Akútna gastritída vás k lekárovi doženie rýchlo, ale chronický zápal nemusí. Niektorí ľudia sa s ním dlho trápia, mysliac si, že majú len ťažšie trávenie. A to je veľká chyba, lebo v žalúdku môže začať proces zhubných zmien, končiaci sa rakovinou. Najvyššie riziko, že sa chronická gastritída zvrhne na rakovinu, majú mladí ľudia do tridsať rokov. „Práve preto sme zaviedli pre devätnásť- až dvadsaťročných preventívny dychový test,“ vraví docent Jurgoš. „Tým, čo ho budú mať pozitívny, helikobaktera preliečime, aby im do tridsiatky nemohol narobiť zle.“ Zisťovanie prítomnosti nebezpečnej baktérie testovaním dychu je veľmi presná metóda, ktorú pôvodne využíval Americký úrad pre vesmír a letectvo NASA. Ide o spočítavanie rádioaktívnych atómov uhlíka C13 pred a po podaní testovacej látky s močovinou. „Človek najprv vydýchne z pľúc do skúmavky. Potom mu aspoň v dvojdecovom pohári džúsu dáme vypiť testovaciu látku, ktorá sa vďaka tekutine rozleje po celom žalúdku. Po chvíli pacient fúkne svoj dych do ďalšej skúmavky. Vzorky spracuje analyzátor, ktorý atómy C13 označkuje. Tento test je jednoduchý, praktický a najspoľahlivejší zo všetkých dostupných, má presnosť okolo deväťdesiatdeväť percent,“ hovorí odborník. Okrem dychového testu, ktorého staršia, ale stále bežne používaná forma má namiesto skúmaviek vrecúška, sa prítomnosť helikobaktera dá určiť aj rozborom krvi a stolice. Vo vzorkách krvi sa stanovujú protilátky, ale tie sa nájdu aj po infekcii, takže krvný test má o niečo menšiu spoľahlivosť, asi sedemdesiat až osemdesiat percent. Trochu presnejšie sa dajú stanoviť protilátky zo stolice, no dychový test je jednoznačne najlepší. „Najnovšia, skúmavková forma je veľmi efektívna, za deň môžeme vyšetriť až štyristo ľudí. V Bratislave je na skúmavky jeden analyzátor a úplne stačí, veď napríklad Fínom stačí jediný na celú krajinu,“ dodáva docent Jurgoš. Vrecúškové analyzátory máme na Slovensku ešte dva, jeden v Bratislave a jeden v Košiciach

skopirovala som ti to podrobnejsie

andrej1
13. dec 2009

Ja som mal tiez problem s helicobakterom. Kamarat mi poradil Pylox a zda sa mi ze to zabralo. Na stranke zdravie4you.sk maju o tom dost vela nformacii.

momo283
28. jan 2010

Ďakujem filipal, skúsim niečo vygoogliť 🙂 🙂 Ešte že nemám žiadne problémy, len mi ho proste našli. A ako prvé ,bežím do lekárne pre niečo zinkové.

momo283
28. jan 2010

Anrej1, idem si prečítať. Dakujem

haniak
17. feb 2010

chcem sa opytat kto mal pri helikobakteri kyselinu ako palnie .......ja cakam na vysledok:((((((a boli ma zaludok ..........citim sa na prd:(

wewerka000
18. feb 2010

cau haniak,bola si teraz niekedy na vysetreni???a co vsetko ti robili??stacilo fuknut??