Herpes a kojenec. Čo mám robiť?

dadis
13. sep 2008

Ahojte nikde som to tu nenasla. Pred 3dnami sa mi pod spodnou perou vyhodil herpes. Velmi som sa bala, aby sa maly nim nenakazil, kupila som si naplaste compeed, su drahe, ale vsak, aspon je maly chraneny - predsa len, stale mi chytá tvár, ocko, nos atď .Nedávala som si tu náplasť iba na noc, a rano uz neviem ci vcera, alebo predvcerom,ked som ho kojila, tak mi slahol po brade a zrovna do toho hepresu. Isla som mu rychlo umyt ruky a dnes rano pozeram, po spodnou perou ma herpes ☹ . Taka som z toho znicena. Uz to ma na cely zivot 😠 . A este neviem, ako to bude, ked mi to prenesie na bradavky. Mate s tym niektora skusenost? Poradte, co robit. ? Da sa to preniest aj na bradavky. Dat si klobuciky? (musim si ich potom asi kupit). Dakujem

erikasadek
13. sep 2008

AHOJ MOJA, skus stym ku lekarke si si ista, ze je to herpes?
vies aj ja mam niekedy to bola panika tiez a vyzeralo to dvakrat na herpes, no do vecera to vyzeralo byt inac.
pokial ano tak si davaj klobuciky, je to nakazlive takze sa ti to moze zaviest hocikde na tele.
ale aj tak ti odporucam ist k lekarke, vatsinou prvy kontakt s herpesom u malych sposoby , velke teploty a dost herpesov po tvary a aj v puse nie je to podmienka , ale je to dost obvykle. 😢

dadis
autor
13. sep 2008

S malym to zatial vyzera dobre, aj ked herpes to je urcite, teplotku nema, coho sa bojim, aby si to nezaniesol do ocka...tak ciham a ciham, aby si nezmolil ocka. Klobuciky som si uz bola kupit, snad cez to bude chciet cuckat. Zatial asi k dr nepojdem, ked je to takto, keby sa nieco zmenilo, tak pojdem. A pojdem sa v utorok ukazat k obvodnej. Ja som uz totiz bola na tej pohotovosti na Kramaroch uz 3x, vzdy nam nieco je, ked je vikend alebo sviatok 😠 ...tak pokial to nie je vazne, necham to zatial tak a pokial by mal naznak teploty, alebo by som videla na nom, ze nieco nie je ok, tak idem. Zatial sa tvari v pohode, ani pri papani ho nic nebolelo.

erikasadek
13. sep 2008

TAK SA ZATIAL DRZTE 🙂

martinka16
14. sep 2008

Ahoj dadis

Tvoj maly sa uzs tymto vyrusom pravdepodobne narodil a dostal ho preto lebo ho uz v sebe mal,herspes sa neda dostat je to vrodene a prejavil by sa i tak keby mal maly slabsiu imunitu alebo by bol chorlavy takze nemusis mat vycitky snad na tie bradavky dozeraj a zvys hygienicku starostlivost pred kojenim ale aj po.Ja mam heroes od puberty tak zhruba ale aj v detstve sa mi prejavoval no ne casto,Mamina herpesy nikdy nemala no zato ocino velmi casto a ona to nekdy nedostala takze aj ja som si to "zobrala" od neho a bude to uz na cely zivot,Takisto moj manzel herpes nikdy nemal aj ked som mala ja nikdy ho nedostal,Je to vyrus ktory sidli v licnom nerve a pri chorlavosti sa prejavi alebo pri oslabenom organizme ako som uz pisala .zabera na to Bkomplex dospely moze spapat aj pol planzety naraz je to nieco ako sokova terapia pre organizmus a detom preventivne b komplex po jednej tabletke denne neuskodi,ja davam malemu teraz cebion multi aj na chut do jedla ale aj akoli inym vitaminom kedze nam ide jesen nakolko ovocie nepapa,Tak sa nestrachuj , myslim z toho dovodu ze by si bola na vine ty.pekny vecer

danu
10. sep 2009

jaja257 • 1d • Včera o 19:18
Babulky, prosim Vas ak mate niektora skusenosti, bola by som rada, keby ste mi poradili. Spravil sa mi herpes, avsak vobec som necitila, ze sa mi robi. Ziadne palenie ani trhanie ako zvycajne. Moze sa mala odo mna nakazit? Co mam robit, ked som ju este pobozkala na dobru noc a az potom som si ho nasla?
Mam z toho strach ☹

lienka79 • 1d • Včera o 19:28
samozrejme, ze as moze mala nakazit...ide o virusove ochorenie...
vyhni as úpriamemu kontaktu..nebozkavaj a nedavaj jest,ani pit z tvojho pohara a pribora....Hlavne pocas doby, kedy je !herpes" aktivny

saska.t • 1d • Včera o 19:46
ano moze dostat, snaz sa vyhybat vsetkemu co pisala lienka a ak kojis ,mala by mala byt chranena a nic by sa stat nemalo ale poznas to 😉 ale....

segricka • 2d • Včera o 19:55
bohužiaľ, áno. naša malá ho mala skoro 2 mesiace ☹

jaja257 • 1d • Včera o 20:02
babulky, ja viem, ze je to vysoko nakazlive. Je mi do placu, uz som ho nemala 9 mesiacov a zrazu hop a je tu. Naposledy som ho mala v tehu asi 5 krat,mala to prezila nastastie bez ujmy, len mi to neda teraz nemysliet na vsetky mozne i nemozne nasledky ☹ ☹ ☹ . Co ak sa jej z toho nieco stane? To mi stale vrta v hlave. Zajtra ideme k detskej, tak sa spytam, maju ju ockovat, no neviem, ci je to dobry napad, ked mne sa spravil herpes, moze byt v inkubacnej dobe.

butterfly30 • 1d • Včera o 21:12
jaja257
ja som nikdy herpes nemala az ked som porodila a zacala kojit, mala som asi 2x. Vzdy som sa velmi bala, aby som nekazila maleho. Vyhybala som sa priamemu kontaktu, nebozkavala ho, davala som si pozor a nastastie to nedostal ani raz. Hovori sa, ze kym zena koji, tak chrani aj babeno. Spravil sa ti herpes skor, tvoje telo uz produkuje protilatky, ktore uz aktivne tvoja dcerka dostava... Takze prisna hygiena a mali by ste sa tomu vyhnut...

danu
29. dec 2009

jenny2009 • 1d • Dnes o 18:03
Ahojte,
asi sa mi zacina robit herpes na pere, myslite ze to moze mat vplyv na kvalitu mlieka?

romankav
31. dec 2009

danu: na kvalitu mléka to vliv nemá. Ve tvém mléce budou pravděpodobně taky protilátky proti herpes viru, které mohou miminko částečně chránit. Dodržuj hygienická opatření, aby se miminko nedostalo do přímého kontaktu s puchýřky, kojit můžeš dál bez obav🙂

cora73
31. dec 2009

ja mam tiez stale herpes od detstva,aj moja mama a moj maly ho uz dostal odo mna,aj ked som si davala velky pozor,znama zdravotnicka mi zas povedala,ze zbytocne,maly ze ho dostal odo cez mlieko-tak neviem... ☹
A manzel nikdy nemal herpes a dostal ho az odo mna samozrejme ho uz ma na furt,aj teraz mal 2 tyzdne cez pol ust... ☹ ☹

silvapokorna
12. jan 2014

Ahojte. Pri herpese vzdy najlepsie doplnit vitaminy a odpocinok. Je to signal tela, ze je pretazeny a v strese, slaba imunita. A pri babatku ja som si zvykla prelepovat opar specialnymi naplastami. Pomahaju s hojenim a hlavne ich prekryjes a chranis pred nahazou babatko. 😎

silvapokorna
2. feb 2014

@silvapokorna keby niekto hladal ake to su naplasti, tak tu som nasla priamo odkaz. uz som ho niekam davala, tak snad nebude vadit, ze ho dam aj sem. opar je ostara a stale je okolo toho co riesit. a pri babatku rozhodne nepodcenovat. 😖 http://naplasticosmos.sk/Produkty/na-opary.html

alenocka18
20. mar 2015

Ahojte, som na začiatku 38tt a včera sa mi vyhodil opar na ústach. Môžem si ho potierať alkoholom? Lebo to jediné mi ako tak pomáha... Ešte si potrebujem pripraviť nejaké oblečenie pre malého, myslíte, že je možné, aby sa pri vešaní-sušení a žehlení na jeho veci preniesol vírus tým, že s nimi budem manipulovať, dýchať na ne (ruky si samozrejme umývam)? Asi je to trochu paranoidné, ale je to moje vytúžené bábo a veľmi sa oň bojím...

maca283
22. mar 2015

@alenocka18 neboj možes a hlavne by si mala doplniť becka a aj železo Narosan čučoriedkový na to stvorený aby sa ti nerobili znova

dominikakubiculka
28. nov 2022

@martinka16 píšete tu dosť veľa nepravdivých informácií...
Herpes simplex labialis je vírusové ochorenie, ktoré sa šíri kontaktom, kvapockami, slinami.. Takže bábätko to úplne kľudne mohlo dostať od maminy, určite herpes nezdedilo po otcovi.. To je hlúposť.