Hlavička na boku. Je to problém?

lydusa32
27. dec 2008

moja Alzbetka ma rok, krasne chodi a je velmi pohybliva , len sa mi nepaci ze ma stale hlavicku na jednom boku, nakrivo...chem sa poradim s niekym kto ma alebo mal podobny problem...dakujem

junovka
27. dec 2008

a dovtedy s tym problem nemala? 😕

renatam
28. dec 2008

ak drží hlavičku nakonenú na jednu stranu, najčastejšie sa jedná "torticolis". Je to skrátený sval na krku- bu/d vrodené, alebo aj pri porode poškodené. lieča je rehabilitačná- cvičenie ale to už od narodenia alebo pri výraznejších stavoch - operačná, Obráť sa s tým na svoju pediatričku,

luciauk
29. dec 2008

lydusa, moja dcéra to mala. tak ako renatam píše, ide o skrátený alebo natrhnutý sval kyvač hlavy. natrhol jej ho lekár pri pôrode. moja dcéra cvičila na rehabilitačnom a doma, denne a dnes nemá okrem vyležanej hlavičky žiadny problém. upravilo sa to po niekolkých mesiacoch cvičenia. pýtajte sa na rehabilitačné. 😉

bubba
29. dec 2008

no ja by som to riesila,lebo to moze byt tortikolis(odstranuje sa rehabilitaciami a v neskorom stadiu operativne.)radsej zajdi k dr.inac je tu vela tem o tom tusim aj ta tema tortikolis.

fifinna
29. dec 2008

lydusa, to si vas detsky lekar doteraz nevsimol ?

lydusa32
autor
2. jan 2009

dakujem za vsetky odpovede... obcas to ako male babo mala , lekarka si to vsimla , aj sme zacali chodit na cvicenie ale problemy s klbikmi nas od cvicenia odstavili a mala je velmi pohybliva vseko je v max poriadku tak sa cvicenie ukoncilo...hlavicku drzala na boku asi tyzden a teraz ju drzi krasne rovno...nerozumiem tomu tam som sa opytala tu ci niekto nema podobne skusenosti no a navyse moja svokra mi ukazala vsetky svoje detske fotografie , na vsetkych ma do 3 rokov hlavicku presne tak naboku... a este nieco alzbetka ako babo ju mala naboku raz v jednej strane raz v druhej ...mne to skor pripada ako keby mala slabsie krcne svaly...ale urcite sa poradim s pediatrickou...vam vsekym diky za rady a ak niektora ma podobne problemy nech napise diky

bubba
2. jan 2009

hlavne daj vediet ako ste dopadli,aby sme my alebo ine maminy s podobnym problemom vedeli co vobec riesit a ako to riesit v podobnej situacii...drzim vam palce.ahoj

luciauk
3. jan 2009

ja som mala na základke spolužiaka, čo tak držal hlavu a nemal na to nijaký zdravotný dôvod 😒 jeho dvojča ju držalo normálne 😔