Hlien v hrdle. Čím ho liečiť?

tucniacik
11. dec 2008

ahojte,
uz som pisala do temy ochladne tecucich soplikov,ale situacia sa zmenila, sopliky prestali tiect,ale ostali nam hlieny, odsat to nejde, natalka pri dychani chrapti, zretelne pocut ako ma hlieny bud hlboko v nose alebo v hrde, volala som s dr. kazala nam kupit detsky otrivin a detsky mucosolvan, uz to berieme dva dni a ziadne zlepsenie.. dr povedala zeak to do 3-4 dni neprejde mame prist... chcem sa opytat ako a cim ste vy liecili takeho hlieny a ako dlho to trvalo, dakujem!!!

fifinna
11. dec 2008

tucniacik, nam vzdy pomohli az antibiotika. A treba pit hlavne vela tekutin.

tomaskokat
11. dec 2008

ahoj my máme podobné problemy len tie naše súvisia s nevyvinutým pažerákom a dvoma operáciami. Nám odporučili jemne masírovať na pluckach z dola na hor alebo jemne vyklepať tiež zdola na hor. a neostáva nič ine len odsávať. náš malý pri odsávaní reve ako tur a to mu "pomáha " lebo tie hlieny vystupujú pod tlakom plaču aspon vyššie a núti ho odkašlať. 3koda že tie naše drobce si nevedia odkašlať tak ako by sme si my želali 😉 .Ale určite ked to dva dni nepôjde tak nečakaj a riešte to. Držím palce 😎

pappo
11. dec 2008

aj my sme brali mucosolvana pomohlo to ale tiez to trvalo tak 4 az 5 dni takze len vydrzat , my odsavamevysavacom aj ked vrieskaju neda sa nic robit odsajeme toho strasne vela a hlieny sa potomnezacnu tvorit, ked soplia.

mia.k
11. dec 2008

Ahojte.Náš malý má soplík už týždeň a dnes mu dala dr.antibiotiká,lebo je už totálne zahlienený, a sirup na vykašliavanie ani odsávanie mu bohužiaľ nepomohli.

lalupa
11. dec 2008

my chrcime dlhodobo,ale nie kazdy den,boli sme nachladeni, , nemame teploty, sem tam pokasleme,ale to len minimalne, tak uz to neriesim, na antibiotika to asi nebolo, nesoplime

asitka
11. dec 2008

no ....my keď chrčíme....tak máme isto laryngitídu....a fičíme do nemocnice.... 😕 😖

lucia1004
12. dec 2008

tucniacik, zlepsenie po dvoch dnoch nie je este vidiet, kedze to nie su antibiotika, my sme mali to iste, brali sme Ambrobene (ucinna latka ta ista ako pri Mucosolvane) a vyliecenie prislo po piatich dnoch, potom som este dva dni davala znizenu davku, skus vydrzat, aby ste zbytocne nebrali antibiotika. Nam dr. urobila vyter z hrdla a na zaklade toho rozhodla, ze atb nie su potrebne.

sipcek
12. dec 2008

tak my sa trapime tiez,uz mi to kvalitne lezie na nervy.Mam podozrenie,ze sa to vsetko zacalo ked zacala brat Zodac kvapky.Pred mesiacom sme boli u dr.co bola chora,brali sme dvoje atb.,ale kaslu sme sa nezbavili,no a teraz ju chytila aj nadcha.Chodime do Smokovca na pneum.ale primar mi ziadne lieky proti kaslu nedal.Len atb.kvapky do nosa,ma take hlieny,odsavame vysavacom,co sa mala ucerti,boze,uz aby bola zdrava.Chodievate von v takomto stave?A este sa chcem opytat,ci davate nejake lieky na podporu imunity?

digysa
13. dec 2008

My mame tiez hlieny. Moj starsi syn donesie vsetky mozne choroby zo skolky a ja by som ho musela dat do karanteny, alebo do nejakej plastickej gule, aby sa nas nedotykala a hlavne mojej dcery.

On berie antibiotika, ma 3roky...ale pre dceru mi lekarka povedala, ze takym malym detom (9 m) antibiotika dat nemozu. Tak ja teda neviem, ale tu v USA su asi ine pravidla ako na SK. Vidim, ze su tu deti, ktore mali antibiotika este pred prvym rokom.

Dufam, ze sa nam to zlepsi....my davame na hlieny a kasel obycajny cibulovy vytok. Zmiesame na jemno postruhanu cibulu s 3 lyzickami hnedeho cukru a cibula pusti tekutinu, ktoru je davam tak 5-6 krat za den. Vidim, ze u nas sa to po 3-och dnoch zlepsilo..

tucniacik
autor
13. dec 2008

no mne sa vo stvrtok vecer zdalo ze je to lepsie, aspon pri krmeni uz chrcala menej, takze sme k dr v piatok nesli,ale ma to zase take iste ako predtymi, tak uvidime, dnes jej to 4.den, ak sa to nezlepsi, pojdeme v pondelok k dr., asopn teda na vyter... este ma napadlo, z odberu krvi sa neda zistis ci treba brat atb alebo nie?

sipcek
14. dec 2008

tucniacik,nam robili odber krvi,ci nema zapal,z prsteka,do niekolko minut je vysledok.Zapal sme nemali a aj tak o niekolo dni sme boli na atb.

elenita
14. dec 2008

No moj maly ma toto iste, uz asi mesiac, asi 3x som s nim kvoli tomu bola u dr, ale ona povedala, ze dychanie ma ciste a hrdielko kludne.....tak ja uz neviem..............

katarina1989
6. dec 2011

moja mala chora nie je nesopli a ani nekasle ale zda sa mi ako keby niekde vzadu v hrdle mala hlieny ..... ma niekto s tym skusenosti?

inka070707
6. dec 2011

my sme mali na odhlienenie sinupret

genius59
2. feb 2012

pozeram, ze je tato tema uz stara,ale predsa- uz sme si co-to prezili so soplikmi,hlavne tymi, co nesli ani za svet von- stali kdesy vzadu v nose, ci hrdle, huste, biele a ani hnut...pomohol MAJORANKOVY ODVAR. ano,poradila mi jedna znama- jej synovi pomohol tak ,ze uz planovanu operaciu dutin mohol zrusit..treba zaliat majoranku- ja som dala tak 1KL na 1-1 1/2 dcl vody, nechat vyluhovat, a kvapkat do nosteka..alebo ak sa da, robit vyplachy. nam to fakt pomohlo..budem rada, ked date info po vyskusani, ci to je tak 🙂..alebo vyplachovat Vincentkou, rozpusta hlieny super rychlo- kloktat, pit, vyplachovat...a dokola, kym sa toho nezbavite

erzulik
11. júl 2012

@genius59 aj moja malinka ma sopliky ale v hrdielku chrapci mi ked papa, ako casto mozem kvapkat do nosteka majorankovy odvar?

genius59
11. júl 2012

@erzulik ...neviem, ako casto, ale nam to zabralo takmer okamzite po 2 davkach..skus opatrne,podla toho,ako bude reagovat,ale podla mna tak 2-3 denne je v pohode-neviem, aka je malinka. ale nasa hanka mala vtedy asi 3/4 roka, ked som jej to dala...a dobry je este sprej Aliamare-je drahsi /10 euro/,ale to zas pomohlo naposledy mladsej dcerke aj mne. je to vlastne morska sol s kys. hyaluronovou...skore uzdravenie 😉

erzulik
11. júl 2012

Teraz som jej dala sirup Fenorin uz to nemozem pocuvat ako chrapci pri jedle dokonca dnes mi aj grckala hlieny

peggi
17. sep 2012

Ahojte. Mám 7 týždňového synčeka a zdá sa mi,že je zahlienený. Soplík mu z nošteka netečie,teplotu zvýšenú nemá,ale počujem ako chrchle,keď dýcha a keď ho kojím. Najhoršie je to večer a v noci. Skúšala som aj odsávať,ale nič nešlo. Čo robiť pri takomto malom bábenku?

gabika166
1. apr 2013

Dobry den tety ja mam 12 rokov a mam problemy z hlienami ked furt idem spat tak nemozem to odkaslat prosim poradte ☹

erzulik
22. aug 2013

Mam 21 mes dcerku nema teplotu, ani sopliky, nekasle, iba ma hlieny v krku. Davam jej uz 8 dni sinupret a fenistil kvapky. Zlepsilo sa jej to o polovicu predtym sa mi v noci budila. Ako dlho to moze trvat? Nemoze jej to prejst na priedusky?

patatina83
2. sep 2013

@peggi mame rovnaký problém mala ma 7 týždňov a uz to trvá skoro mesiac aj vracka z hlienov co jej stekaju v krku, dr nám kazala dávať sirup stodal ale žiadne zlepšenie nevidím , co pomohlo vašim malickym detickam maminy??

natalka71
1. máj 2015

Dobrý večer maminy....ako vidím, vačššina s týmto bojuje a nič nepomáha...my sme na tom rovnako, už sme skusili olejove zábaly na hrud, psí sádlo, solmucol, fenistil, teraz pijeme sirup bronchiprettak uvidíme či sa to zlepší..už to liečime vyše mesiaca a tiež nám brala doktorka z palčeka krv či su potrebne atb. ale vraj nie. Už som zúfala tiež lebo chrčí ako starý chlap ☹

wikynka126
10. nov 2015

@elenita mame ten istý problém. Mesiac a pol mi mala chrčí a ma problém spat. Vadia jej zatekajúce hlieny čo má až v hrdle. Zo začiatku sme odsávali, ale už ich v nose nemá a odsavačkou neodsajem nič. U dr. som jak na klavíri. Už sme boli aj na ORL, všade nam povedali, že všetko OK a ja už si pripadam jak hypochondrická matka, na ktorú všade kukajú jak keby som spadla z jahody. Ale mala sa mi proste dusí hlienami..... ja už neviem, kde hladat pomoc

redudas
14. dec 2015

@wikynka126 ahoj, ako sted opadli,,,my mame doma to iste:((zahlieneny, chrci, dva mesiace sme vonku neboli, zajtra ideme pneumologovi.

wikynka126
25. dec 2015

Ahoj vies co sme sa toho zbavili ambrobene sirupom. ALE mame to zas :( tak ja neviem...vy ste ako dopadli?

wikynka126
25. dec 2015

@redudas odpoved vyssie 🙂

redudas
25. dec 2015

@wikynka126 MY NIJAK,STALE CHORY,,,

wikynka126
26. dec 2015

@redudas ach jaaaj...ja si uz vravim , ze to mozu byt jedine zuby...inak neviem :( a spat mi nevie -sopliky ju furt trapia..a z vankusu mi pada...

redudas
26. dec 2015

no my mame infekt, ma to zelenkave,,,