Hlieny u 2 týždňového synčeka. Je to normálne?

janetka
19. jan 2008

ahojte, nas matko ma dva tyzdne a asi od tyzdna, ako sme prisli ma v nosiku hlieniky, odsavame to vysavacou odsavackou a stale sa mu tvoria... ale su to len take biele hlieny, ziadna nadcha, vytekanie soplikov, alebo zeby boli zlte tie sopliky... neviete mi poradit, ci je to normalne? davam len libenar a vytieram nostek materskym mlieckom.

maca793
19. jan 2008

nás tiež trápili hlieny v nose od narodenia a trápia nás dodnes, každé 3 týždne je malá zahlienená, aôe konečne nám robili testy, tak uvidím a dúfam, že to nie je nič zlé.
ja by som zašla za doktorkou a opýtala sa jej, ako ďalej pokračovať. možno mu to prejde za chvíľu ale ak by to neprechádzalo, tak radšej choď ku doktorke

junovka
19. jan 2008

teraz riadi aj dajaka viroza.Takze, moze byt, ze je nachladeny.Ak by to trvalo viac ako 2 tyzdne, tak treba to riesit inak.Napriklad ako pisala Maca.

janetka
autor
19. jan 2008

no ideme stvrtok na nozicky, tak sa popytam lekarky... ukludnujem sa tym, ze su biele a nie zlte

maca793
19. jan 2008

ja aj teraz každý soplíček idem riešiť s doktorkou, pretože mi ako 4 mesačná ležala 2 týždne v nemocnici a potom ako 6 mesačná a to jej udreli soplíky na ušká

fenrirka
19. jan 2008

janetka nas trapi to iste ☹ uz neviem co mam robit...ale on ma normalne soplik taky do zelena ci ako to nazvat

janetka
autor
19. jan 2008

fenri: co nam na antolskej prechladli?

maca793
19. jan 2008

fenrirka
zelený soplík signalizuje bacila v nošteku, radšej choď ku doktorke
ja sa vôbec nečudujem, že strašne veľa detí hneď po narodení dostanú soplíky, veď na pôrodnici je zima a je tam prievan ☹

maca793
19. jan 2008

pokračovanie. s uškami máme terraz pri každom soplíku problém, vždy nám zatekajú a musia nám ich čistiť a niekedy aj prepichovať, aby vyšiel hnis. takže, žiadne soplíky nezanedbávať. ja som sa poučila.

fenrirka
20. jan 2008

dakujem
ja som to vravela doktorke ale ona ze to treba vytierat tymi tycinkami vatovymi namocenymi v prevarenej vode...a lebo tie kvapky lib....neviem co...
a jemu to vobec nepomaha... 😢

susika
20. jan 2008

ahojte.mne malá dostala soplíky a dokyna mi kázala len ten sprey s morskou solou.odsávala som ako šialená vyše týždna a dávala tie kvapky a fakt to pomohlo. soplíky boli biele.ale od vtedy teraz má stále šušníky v nošteku, čo do vtedy nemávala....

janetka
autor
21. jan 2008

ta morska voda je super, ale ma to velmi silny strek a myslim, ze dvojtyzdnovemu babatku je to dost neprijemne, ale svojmu dva a polrocnemu to striekam jedna radost 😉

bambulkabambulkova
23. dec 2010

mamicky ja dosavam malickemu hlieny odsavackou na vysavac kolko razi mozem ??mali ma mesiac od rana tazsie dycha troska to je ok??Joj strasne bojim sa onho aj kaslee ,,,,boli sme v nemocnici aj nas uz pustili bere antibiotika ale stale sa bojim uz sa tam dostat nechcem uz aj ja som chora ved tam je tolko bakterii ze az...... ahh poradte co mam este robit aby uz bol Ok drobcek mojjj

moniqe3
27. dec 2010

@bambulkabambulkova skús hedelix a odsávať môžeš hocikedy keď počuješ že sa mu zle dýcha.. držím palce nech ste rýchlo fit.. 😉

bambulkabambulkova
27. dec 2010

dakujem je v nemocnici aj ja som uz chora bozeeeeeeeeeeeeeeee :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( kedy sa tato nocna mora skonciii ://////////////////////////////

moniqe3
29. dec 2010

@bambulkabambulkova to mi je veľmi ľúto.. ☹ ☹ dúfam, že budete rýchlo v poriadku a že sa to už vyrieši a viac sa do nemocnice nevrátite..

bambulkabambulkova
29. dec 2010

no dufam aj jaa uzz cem byt stastna fnuk

kelza1
30. aug 2011

Ahojte baby, chcela by som radu mam mesačneho syna a už 2 tyžden je zahlieneny, ked mu odsavam noštek odsavačkou tak mu nič nejde... Už som z toho zufala ☹ ☹ ☹ ☹ Ked som bola u lekarky tak mi povedala, že mu mam vytierat noštek nasivinom, ale nejako to nepomaha ..... 😢 Prosim vas pomôžte mi maly nemôže v noci spat a aj cezden ho to dost ruši ...

jonki
30. aug 2011

@kelza1 nie kazdy chrapot ktory pocujes u maleho baba musi byt zahlienenie. My sme tiez chrapcali a bolo nam povedane ze novorodenci maju v nosteku nieco nedovyvinute a ze ten chrapot je normalny a nemam ho riesit...ze sa to casom upravi a tak sa aj stalo.

kelza1
31. aug 2011

@jonki Môže byt, ale on sa mi na to stale budi a hlavne v noci, ale maš pravdu nebudem to riešit necham to tak a potom uvidime 🙂 Dakujem za odpoved už som trošku spokojnešia a ked sa môžem opytat kedy to odišlo, to chrčanie 😵 🙂

alecka
31. aug 2011

@kelza1 toto sme mali aj my-mala chrapotala, evidentne jej v nosteku nieco prekazalo, nepomahalo ani spinkanie na brusku,a ani odsavackou sme nic nedostali von 😠 , este aj teraz obcas chraptikuje ☹ , ja malej obcas vytriem, alebo prekvapnem nostek fyzakom- zvlhci to sliznicu. a asi treba vydrzat 😉

jonki
1. sep 2011

@kelza1 juj neviem presne ja som to nejako neriesila a teda ani nesledovala...v podstate aj mi to vyhovovalo lebo som lekarke tvrdila ze chrapoti a ze je mozno chora a ze ma sople....lebo som oddialovala ockovanie. No a ockovani sme boli cca na 4 a pol mesiaca takze to uz asi az tak velmi nechrapkala. Fakt neviem ako dlho to bolo 🙂 ja som pouzivala vincentku v spreji a tym som jej pravidelne zvlhcovala nostek (je to dobre aj ako prevencia) a vytierala vatovou tycinkou. Ked mala sopliky tak sme aj odsavali vysavacom...ale to bolo fakt len niekolko krat.
Mne velmi pomohlo ked mi povedali ze je to oki a ze to nemusim riesit ze to samo vymizne 😉 no a spali sme len na bokoch. Ja som spanie na brusku nechcela a na chrbatiku som jej spat nedovolila koli tomu ze dost vrackala a raz sa mi takto aj pozvrackala a bala som sa ze by to mohla vdychnut...tkaze bola vzdy zapolohovana na boku.

lenka2507
12. apr 2012

@kelza1 Ahoj, ako čítam tvoj komentár, tak vidím, že mám rovnaký problém...moja malinká má mesiac aj pol a tiež jej v nosíku chrapčí - spočiatku to nebolo také silné ale teraz je to už dosť intenzívne a ruší ju to pri spaní aj pri papaní. Boli sme u lekárky, tak dýchanie má čisté aj na ušno-nosno-krčnom nám povedali, že všetko je v poriadku. Soplíky nemá, odsajeme tak možno jeden alebo dva 🙂 pomaly som jej začala kvapkať kvapky nasivin a predtým som jej vstrekovala physhiomer, ale ten má strašne silný vstrek a akosi som to nevedela dávať 🙂
Chcem sa teda spýtať, či sa Vám už polepšilo, alebo čo ste robili, aby Vám bolo lepšie. Ďakujem za radu...možno to nieje nič vážne, ale mne až srdce trhá, keď sa mi chúďatko budí ráno a plače, lebo nemôže spať ☹

kelza1
13. apr 2012

@lenka2507 Ahoj, naše chrapčanie odišlo až ked nam lekarka zrobila vytier z nosa a mali sme zlateho stafylokoka predpisala nam atibiotika a za 7 dni sme boli fit 🙂 Neviem odkial sme ho dostali, ale každy mi povedal, že na 90% z pôrodnice.... Ale chvala bohu už je preč dnes mame 9 mesiacou a sme zdravý, teraz nas trapia zubky ešte nemame ani jeden 🙂

31stanka123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz