Hnačka. Ako sa jej zbavíme?

peta1510
22. okt 2008

Ahoj maminky,
viete mi poradit,ako zabvit rocne dietatko hnacky?Chytila nas viroza,mame Smectu,ale akosi ju neviem do neho dostat,akonahle zisti,ze ju ma v cai,ci inde,ani nepije...Nejake osvedcene recepty?
Dakujem!

junovka
22. okt 2008

ja som Smectu stale pridavala do jedal, tak nezistila 😉 To som robila pri Timke, ale v Nelkinom pripade sme uzivali Hylak, cucoriedkovy kompotik, popripade od Nestle Mrkvovo-ryzovu kasu, Pigi cajik sme pili....a hlavne vela zemiakov, ryze, a bananov v strave sme uzivali.Hnacky mozu suvisiet aj so zubkami 😉

peta1510
autor
22. okt 2008

Ja som mu ju pridala do kase a po prvej lyzicke bolo po papani,hned to rozoznal 😅 A kasu zatial mozme len nemliecnu,neiem ci existuje aj taka protihanckova.Ale dala som dnes odvar z ovsennych vlociek,inak dik za radu. zubky to asi nebudu,lebo sme cela rodina taka ☹

junovka
22. okt 2008

peta, tuto kasicku, co som napisala tak mozes robit aj s vodou 😉

alica147
22. okt 2008

ahoj peta,existuje od nestlé taká nemliečna ryžová kaša,ale lepší je terz klasický vývar z ryže, my to máme tiež črevnú virozu aj malinký aj ja.ja mu striedam ryžový vývar s mrkvovým dávam mu smectu hylak a probiotiká 😝 a ešte kojím

alica147
22. okt 2008

mne naštastie pije tu smectu bez problémov a ozaj ešte taký slabučký čierny čaj

alica147
22. okt 2008

možno v tom mrkvovom vývare by to necítil a ešte mu aj pomože 😉

peta1510
autor
22. okt 2008

Alicka,a mrkvovy vyvar sa ako robi? My sme tu virozu chytili teda poriadne,neviem,co to je vo vzduchu.

alica147
22. okt 2008

mne doktorka kázala vyvariť pol kila mrkvy v pol litri vody (variť cca pol hodku)potom doliať do litra a celé rozmixovať.mysme to tiež schytali, malý už od štvrtku chuda moje a ja od nedele ☹

erikasadek
22. okt 2008

peta tak ju urob v malom mnozstve, a s troskou cukru, a daj do striekacky a daj do pusy , striekaj na bok, a pomaly , normalne takto kazde dieta vypije....

nezabudni aj na hydratacny roztok, ten je dolezity,

alica147
23. okt 2008

peti ako vám to ide?my sme dnes po týždni konečne prvý krát normálne kakali tak ssa teším 🙂

peta1510
autor
23. okt 2008

Alicka,tak my este hnackujeme,no ak sa to tak da nazvat.Sice jeden krat za den dnes,ale taka supa a aj to zrovna v nakupnom centre,az po chrbat,tri vrstvy mokre 😅 ☹ Kupila som mu dnes probiotika Infanc dophilus a uvidim,vraj su vyborne...Nech uz to je za nami. ☹

peta1510
autor
23. okt 2008

A kupila som aj tu Nestle kasu,ako radila junovka,zjedol asi 10lyziciek a koniec...A to je on riadny papkac,moc mu nechuti.
Erikasadek,presne tak som to dnes s tou smectou praktizovala,tak sa nam co to podarilo donho dostat.Len jemu co nie je po chuti,okamzite ho napne a vyvrati.

alica147
23. okt 2008

tie probiotiká máme aj my.

erikasadek
24. okt 2008

tak len trpezlivost a rychlo sa uzdravte, hlavne , poriadne umyvanie ruk , inac to dostanete vsetci.......

skus ho nabuduce neako odreagovat, najlepsie ked je aj tvoj muz jeden podava , druhy zabava, deti glgaju ani nevedia co... 😀

vazne , skore uzdravenie vam prajem.... 😉

peta1510
autor
24. okt 2008

Erika,vdaka,ale akosi sa k tomu asi neblizime 😒 Uvidime,tie probiotika mame druhy den,boli sme aj u doktorky,povedala,ze pockame do knca vikendu a ak to neprejde,urobi vyter.Tak snad po vikende to bude ok,a to mame zrovna rocnu narodeninovu oslavu.

erikasadek
24. okt 2008

kolko to trva? pokial viac ako 3 4 dni tak ano , treba vzorku , to moze potom byt bakterialneho povodu...
tak dufajme ze cim skor sa uzdravy, daj potom vediet ako vam, je...
vsetko najlepsie k narodeninam.... dodatocne;.. 😉

peta1510
autor
24. okt 2008

Dakujeme 😵
No zacalo to v utorok 4x za den,v stredu 2x za den a potom uz len raz za den,aj sa mi zda,ze by sa to chcelo upravit,no uvidime po vikende.Snad tie probiotika zaberu...

alica147
24. okt 2008

peti mojmu malému to trvalo presne týžden a to kakával 6-7krát za den ☹

erikasadek
24. okt 2008

no tak to mas dobre, len raz za den tak to je dobre, vtedy sa strachuj ak je to aj po 4 dnoch viac ako 6 krat za den.... tak to som rada, ste na dobrej ceste..... 😉

peta1510
autor
24. okt 2008

No,ved preto som kludna,relativne,ale nechce mi uz tak papat.A to on je riadny papkac,teraz nic moc.
Co mi je cudne,je ta konzistencia,doteraz taka vodova,teraz uz cosi tuhsia,ale stale to nie je ono.
Alicka,my sme mali raz take hnacky,ze 10stolic za den a nevedeli sme preco.Potom sme,to ma necele 4 mesiace,ale vahu skoro ako polrocny,presli skor na UM 2 a v momente to preslo.My uz mame za sebou.... 😒 😅

fifinna
25. okt 2008

Dadkaa, Mrkva a ryza maju zapchavajuci ucinok, preto su vhodne v pripade hnaciek, skus jej ju dat, ale ak by ju vygrcala, a aj dalsiu stravu, tak chod radsej k lekarovi. Alebo jej skus dat, len pecivo.