Hnačka u bábätka. Dobré rady

dolinka
28. sep 2006

ahoj skusene mamicky.. hadam ma tu nikto *neudupe* 😉 🙂 za zaloz. novej, temy, ale nikde na MK som zatial nic o tom nenasla 😔

.. uvitala by som vasu pokial mozno promptnu a aj ucinnu 😉 🙂 😝 radu na hnacku u 9-mesacneho drobca /kojeny a prikrmovany/..

.. chytili ho dost sopliky pred par dnami, pak aj kasel.. bez zvys.teploty-..atb som mu nedala, hnacka mu zacala cca 3-4 dni dozadu.. najprv mierna.. dnes to uz bolo hojne.. 😝 😝 😝 .. nechce mi velmi pit ani jest..
.. boli sme rano u lek. brala mu ster z kakacika a bezne dopor... ryza, mrkva, vela tekutin..

Ake mate skusenosti vy?? alebo dobre rady??!
dakujeeem.. 😉 🙂

marcelirv
9. apr 2008

😉 ahoj dolinka ja som mala tie isté problémy ako aj ty lenže moj malý Dávidko nie je kojené dieta od samého zač. mu dávame nutrilon.My sme prišli z nemocnice domov a malý v jednom kuse hnačkoval a to po každom vypití mliečka mal riedku zelenú stolicu čo smrdela až na kilometre a to už bolo aj po 6 týždnoch hovorí sa že dieta sa do 6 týž. čistí lenže mne to nedalo a tak sme z man.zašli do dr. a on mi vzal výteri zo zadočka a povedal že už máme iba čakat. No ale mne to nedalo a tak som zavolala o výsledky a ona mi vtedy zapotila že mám čakať domov návštevu z hygieny mna vtedy taký zimný pot zalial ja som si myslela že vtom momente ma roztrha reku ku nám má prísť hygiena čo ja na prach a bordel som alergická, no jak došli mi povedali že malý má silného bacila v brušku čo mu nedá pokoja,a že kým ho nedostaneme von mu bude robit šarapatu.Dr.mu predpísal lieky mi sme ich dobrali aj som mlieko zmenila kupujem mu krab.mlieko polot. a teraz ho už nič netrápi aj mi krásne priberá.

zajo510
1. máj 2008

ahojte, my sme teraz prekonali črevnú virozu. malá ma 6 mesiacov. začala prúdom vracať a napínalo ju aj ked už nemala čo grcať, vracala aj ked spala, zrazu sa jej naplnili ústa a už sa to z nej lielo, dosť ma to vyľakalo. na druhý den sa dostavili hnačky. lekárka vravela, že jej mám v troche vody rozpustiť cocculine a dávať jej po lyžičkách, trošku a pomaly aby sa nepogrcala, asi 15 min na to jej dať mrkvovu kašu alebo ryžový vývaž pár lyžičiek a zapiť troškou mlieka alebo pigi čaju. prvý deň bola veľmi slabá a nejedla veľa. dosť spala a mrnčala, asi mala aj bolesti bruška. lekárka ma upozornila, že najdôležitejšie je, aby prestala grcať, inak by sme museli na infuziu s ňou do nemocnice. vraj či je dehydrovaná poznám podľa toho že má dovnútra spadnutú kožičku na fontanele. tak dúfam že je to za nami. mala aj horúčku, takže sme boli v pohotovosti.

zrzulka
2. máj 2008

a kedy treba dat ten hylak? nam vcera na pohotovosti kazali dat len ryzovy odvar. ako zistim ze mala je dehydrovana? a kedy treba s hnackou zajst k lekarovi?

zajo510
2. máj 2008

zrzulka, nám síce tiež doporučili hylak, ale do malej som ho nevedela dostať, je dosť kyslý - blééé.ryžový odvar som dávala nejakú chvíľu pred kojením, dala som jej ho aj lyžičkami aj do peknej plastovej fľašky aby si sama cuckala to ju upútalo. a tú dehydratáciu spoznáš podľa tej vpadnutej fontanely, resp. vidíš či je mimko čulejšie alebo sllabé a bez energie.

zrzulka
2. máj 2008

zajo ani nepis ake ksichty pri tom hadzala :( ja som davala tak ze do ryzoveho odvaru som jej kvapkala. cize 15 kvapiek v 15 lyzickach odvaru.
a mozem davat aj vitaminy ked ma hnacku. mala berie kopec vitaminov. akurat dnes nasa lekarka neordinuje
a kedy to malej preslo??? boli ste aj u lekarky? co vam dala okrem hylaku. my sme boli vcera na pohotovosti ale ze mame cakat co s az toho vykristalizuje. teplotu uz nema ale hnacku stale:(((

iwik
7. jún 2008

Ahojte tak aj my patrime medzi tych nestastnych s hnackou. Ako sme prisli z namocnice, mala zacala hnackovat ale to mala len kasovitu stolicu a ku veceru sa jej to pekne upravilo. Problem nastal druhy den rano ked mi 2krat zvracala a hnacky (vodove, zlte a smrdlave) sa jej vratili :( Celych 12hodin nic nepapala, len pila mrkvovy odvar + slaby cierny caj + roztok co davaju dokt. aby dieta nebolo dehydrovane. Po tych 12hod sa napapala ale len bananu (ostatne nechela) a sla spinkat. No dneska som jej chcela dat mrkvu, tu mi zasadne odmieta a napinaju ju z nej na vracanie tak jej ju nedavam. To iste mame aj s ryzou a zemiaky tiez. Jedine co che su banany nic viac, tak som jej skusila vmiesat ryzu a spapala to. No mate nejake rady ako "bojovat" ?Alebo finty ako by nieco spapala?
A este som sa chcela opytat. Mala dneska vobec nechodi, (presla uz krizom krazom obyvacku) ale teraz ako ma tieto problemy tak nechodi :( Dneska aspon trosku stvornozkovala, ale vcera ani to :( No asi je to normalne... neviem... ake mate skusenosti? A davali ste svojim detom aj nieco na posilnenie organizmu po chorobach? nejake vitaminy?

dididi30
20. aug 2008

ahojte
rada by som vedela ako zistim,ze moje dieta ma hnacku 😒

echina
18. dec 2008

Ahojte, neviete mi niekto poradit? mam 4 tyzdnove babo a uz asi 2 tyzdne nas trapia koliky, aspon si myslim, babo pribera, papame kazde 3-4 hodinky, mame pocikanu kazdu plienku (prebalujem zvycajne pred dalsim kojenim) a pokakane cca z 8mych za den asi 5-6 plienok, niekedy menej, niekedy viac. Neviem ako vyzera taka hnackova stolica u mesacneho babetka, vie mi niekto takuto stolicu opisat? lebo mam podozrenie ze ma mala hnacku. v noci mava casto koliky a pomaha nam rurka, co predavaju v lekarni, ked jej ulavime od prdikov a redsej stolice, tak sa nam ju podari uspat konecne. Ako vyzera normalna stolica u maleho babetka? vie niekto poradit?
dakujem

3558
2. feb 2009

AHOJTE
chcela by som sa spytat, ci je normalne u 7 mes. babetka hnacka u viac ako tri tyzdne. stale som to pripisovala zubom, ale zuby su este v nedohladne. pred dvoma tyzdnami som vysadila prikrmy, lebo maly sa vyhadzal po celej tvari a aj za uskami,no a uz to preslo. chcela by som sa vratit ku prikrmom, ale neviem co ta hnacka? ci je to normalne, alebo nie. je to taka uplne vodova stolica a to bol len na UM. vdaka

junovka
2. feb 2009

nie je to normalne.A bola si s tym u lekara????????????????? 😕 cim skor k nemu, a davaj pozor na dehydrataciu 😲

lilyk
2. feb 2009

tak to fakt nieje normalne,fuha no u nas by som ti povedala kup Kulisek ale v zahranici neviem.

3558
2. feb 2009

lenze tu mi povedia ze je to normalne. on normalne papa, nezvracia, nieje dehydrovany, hnacku ma iba raz za den. nie kazdu plienku co mu vymenim.
co je kulisek?

lilyk
3. feb 2009

Kulisek: rehydratacny napoj, urceny pri hnackach, zabezpecuje aby babetka neboli dehydrovane 😉
a vytery vam uz robili? vsetko oki?

3558
3. feb 2009

nie nic nam nerobili, lebo doktor povedal ze je to normalne.

estella
3. feb 2009

zuzi my sme si presli hnackou minuly tyzden...maly bude mat 5mesiacov a dotsal teploty a hned na to hnacky...trvalo to dva dni a potom sa vyhadzal na celej tvraicke take male cervene vyrazky...celo,lica,krk...no hrozne to mal...tak sme isli na pohotovost a tam sme sa dozvedeli ze to znamena ze mu choroba ustupuje....a naozaj mu potom uz bolo dobre....a od kamosky som s dozvedela za aj jej maly to mal a vraj sa tomu hovory aj piata choroba...

mne doktorka kazala uvarit ryzu poriadne ju rozmixovat luckou alebo mojim mlieckom a to mu davat proti tej hnacke...zjedol asi tri lyzicky a potom mi vyvracal...ale asi mu nieco ostalo aj v brusku lebo potom ked sa pokakal mal to take huste....

dioliana1
3. feb 2009

ryžový odvar stahuje hnačku...može do toho urobit mliečko

3558
3. feb 2009

ja sa len bojim, aby to nemal nejaky vyrus alebo co. jemu nic nieje.smeje sa hra sa, neni nervozny....je uplne v pohode.len sa bojim, aby to nebolo nieco vazne.

annag
3. feb 2009

zuzka, pri žltej stolici, hoci vodnatej, 1x denne u bábetka čisto na UM sa nedá hovoriť o hnačke, tých stolíc by muselo byť viac. Takúto stolicu spôsobujú niektoré UM, ale u Teba je to podľa mňa následok poškodenia črevnej flóry vplyvom potraviny, na ktorú alergicky zareagoval. Hnačkovitá stolica je predovšetkým zelená , hlienovitá a niekedy aj s prímesou krvi. Preto som Ti odporučila tie probiotiká, upraví si črevnú flóru, dostane do seba správne baktérie a tie následne pomôžu brušku a črievkam dobre spracovávať stolicu.

3558
3. feb 2009

ja momentalne byvam v ~UK a du sa k probiotikam nedostanem.len na predpis.

dakujem vam velmi pekne za odpovede. 😵

emjee
9. feb 2009

sipcek • 1d • Dnes o 13:24
ahojte,potrebujem surne radu,mala od vcera zvracia,ma hnacku a strasne to zapacha,nedostanem do nej nic okrem caju,bola som u dr.,ma uzivat probiotika ale nedostanem to do nej,hned to vyzvracia,prosim poradte ako jej pomoct.Mala aj teplotu,ide jej 4.stolicka.

fifinna
9. feb 2009

sipcek, hlavne ze ti pije ten caj, tekutiny su pre nu teraz najdôlezitejsie. Nedaju sa tie probiotika dat stym cajom ?

sipcek
9. feb 2009

Praveze nie,hned zacne plakat a vyvrati vsetko.Urobila som jej aj cierny caj ale ani ten nechce.Dala som jej Nutrilon 1 ale cakam kedy to pojde von.Vypila len 50tku.Uz sme vsetko ovracali a pokakali,preteka jej to plienkou,strasne to zapacha.Periem ako v pracovni. ☹

fifinna
9. feb 2009

sipcek, pri hnacke by sa nemalo pit mlieko, to robi v zaludku este horsie, radsej jej daj suchy roztek s cajom. A okrem probiotik berie aj nieco ine ?

sipcek
9. feb 2009

fifinna,nic ine okrem toho.Mame jej davat ryzovy a mrkvovy odvar.Brali jej vyter z dupky,ked sa to do zajtra nezlepsi,mame zavolat,ci to nie je nahodou rotavirus.Rozek do nej nedam,ma rada piskotky a chrumky kukuricne,len mi vsetko hadze o zem.Varim ryzu,uvidim ci jej to do vecera ulavi.Ked jej nedam mlieko nevadi ked bude len o vode?

akejka
9. feb 2009

sipcek:
mali by ste začať rehydratačnou terapiou - buď HIPP ORS 200 (mrkvovo-ryžový odvar), alebo Kulišek. Niekoľko hodín (myslím min. 6 hodín)nesmie nič iné jesť, len rehydratačnú tekutinu piť podľa hmotnosti a počtu hnačiek...a až keď sa hnačky zredukujú začať s papaním. My sme mali rotavírus a toto pomohlo okamžite. A dávali sme 2x denne aj smectu

akejka
9. feb 2009

odporúčam dávať ten HIPP, našej malej chutil, ale najlepšie je dávať ho po lyžičkách. Po tých 6 hodinách hnačka prešla a malá by od hladu aj klince pojedla. Dávaj malej veľa tekutín, môže aj čaje pre mimi...

emmillya
9. feb 2009

sipcek: sme po rotavirovej hnacke, mlieko jej urcite nedavaj, toto jej hnacku len zhorsi, mne mala mlieko este ani nedopila a uz bolo v plienke. My sme varili ryzovy odvar -ten nechcela pit, ani caj, ked uz bola velmi hladna vypila ten ryzovy odvar na striedacku s kuliskom /rehydratacny roztok/neboj sa hladna nebude, ak je to rotaviroveho povodu moze ju to brusko boliet , zaludok je stiahnuty , hlavne nech pije tekutiny. potom som jej postupne zarabala mlieko do ryzoveho odvaru, najprv 1/3 nutrilonu, potom 1/2, 3/4 , mozes jej urobit aj nemliecnu ryzovu kasu zarobenu do odvaru ak by bola velmi hladna.
My sme brali Nutrolin B /hylac nam nerobil dobre/, nurofen pri teplote, ak stupla teplota aj 1/4 diazepamu a zabal
Dr.nam odporucala aj suchar dobre rozmoceny v cajiku ak by bola hladna, ale kedze mala nemala ani 7 mes.a nemala som vyskusany lepok tak som to neskusala. Ked sa to upravovalo robila som jej aj varenu ryzu s mrkvou...
Drzim palce nech vam to rychlo prejde

sipcek
13. feb 2009

ahote,tak my sme nakoniec skoncili v nemocnici,rotavirus.Dnes sme dosli.Ma o pol kila menej,ale dobehne to.

zitaje
22. mar 2009

Ahojte baby, nevladzem a nestiham to cele citat, neviete mi poradit, co davat a co nedavat pri hnacke rocneho decula? Teda je to taka hnacka-nehnacka, 2-3x denne kaka tekute zlte kakance, ako riedku prazenicu, plus primesi 😉 . Papa pomenej. Je dojcena, pomerne dost, okrem vecera a noci aj cez den 2-3x.
Viem, ze vela pit, ryza je tiez ok, ale co dalej? Mam ju normalne stravovat, ci radsej obmedzovat - a ked ano, tak co?
Inak naladu ma v pohode, nezda sa, ze by ju nieco bolelo, nastastie.
Donedavna mala zapchu, a teraz toto... ☹
Vdaka za rady
z

ejusa
22. mar 2009

Ahoj my sa uz treti den tiez trapime s hnackami,teda kaka tiez take zlte riedke,ale do kazdej plienky...a davame hylak a odvtedy ma v tej kake aj take ine,ako hrudky,moze to byt z tych kvapiek?