Hnačka u bábätka. Dobré rady

dolinka
28. sep 2006

ahoj skusene mamicky.. hadam ma tu nikto *neudupe* 😉 🙂 za zaloz. novej, temy, ale nikde na MK som zatial nic o tom nenasla 😔

.. uvitala by som vasu pokial mozno promptnu a aj ucinnu 😉 🙂 😝 radu na hnacku u 9-mesacneho drobca /kojeny a prikrmovany/..

.. chytili ho dost sopliky pred par dnami, pak aj kasel.. bez zvys.teploty-..atb som mu nedala, hnacka mu zacala cca 3-4 dni dozadu.. najprv mierna.. dnes to uz bolo hojne.. 😝 😝 😝 .. nechce mi velmi pit ani jest..
.. boli sme rano u lek. brala mu ster z kakacika a bezne dopor... ryza, mrkva, vela tekutin..

Ake mate skusenosti vy?? alebo dobre rady??!
dakujeeem.. 😉 🙂

alami
11. feb 2008

Vraj na hnačku pomáhajú postrúhané jablká do čaju - radila mi to primárka z novorodeneckého s 30 ročnou praxou. Neskúšala som to nikdy, kto si nevie rady, vyskúšajte, snáď pomôže. 🙂

xxmargaretka
11. feb 2008

alami..teraz nam to nastastie netreba,ale dobre vediet bo ako vravis ten kdo si uz nevie rady vyskusa vsetko 😅

janka1874
14. feb 2008

ahojte potrebovala by som poradit malinka ma uz druhy den hnacku a neviem prist na to ze z coho je len kojena ziadne ine prikrmy ale je mi jej luto neviem ako jej mam pomoct ledva sa napapka tak len z nej vyleti taka supa este kym si odgrgne je to zlte a aj to zapacha neviete mi neco poradit

viera78
14. feb 2008

my sme do utorka maly peknu stolicu vcera mal zas zelenu stolicu tak sme na hylaku zas bude prskat ako kocurik treba ist k lekarke s hnackou nieje sranda straca tekutiny.

susik77
14. feb 2008

ahojte, baby, je normalne aby polrocne dieta malo 2 tyzdne stolicu v krvi a tyzden hnacku-asi 6x denne a dr. jej na to dala len probiot.sirup? ze vraj vo vytere nic nebolo...

susik77
14. feb 2008

sorry, krv v stolici, uz pisem blbosti 😎

janka1874
14. feb 2008

ma ist radsej s tam ku doktorke moze mesacne dieta brat hylak?

kosicanka1
14. feb 2008

susik, urcite nebolo nic vo vytere? my sme mali hnacku z vo vytere premnozene bakterie e.coli

viera78
14. feb 2008

moj ma 2mesiace a neviem si spomenut kedy ho zacal brat nam doktorka povedala ze sa to bude liecit dost dlho kym neprejde na tuhu stravu a aj mojmu urobili vyter a nic tam nebolo.

janka1874
14. feb 2008

viera78 a ty ho tiez len kojis alebo ho prikrmujes

lyzenka
14. feb 2008

ako vlastne ta hnacka vyzera? moj ma take riedke kakisko....ale ved pije len mlieko....tak ani nemoze mat nejake huste...nie?

smary
14. feb 2008

susik a robili je vyter len v ambulancii? alebo niekde v nemocke? lebo ak len v ambulancii,tak z toho vyteru sa nezisti,ci to nie je rotavirus,a zrejme tvoja dokina ho predpoklada,ze tam je,pre to ti odporucila len probiotika,inak sa ho neda zbavit,na to nie su lieky...este by to mohla byt neznasanlivost laktozy,tak ak nic nezaberie,skus nejest mliecne vyrobky (prepokladam,ze kojis)

smary
14. feb 2008

lyzenka hnacka je ak cely obsah sa vpije do plienky,jednoducho je to tekutina,alebo ak kaka prilis casto,alebo ma vodovy okraj stolica...

janka1874
14. feb 2008

teraz to uz ale je ine ako predtym sice kakala riedke ale tera je to uplne ako zlta voda a aj to zapacha

smary
14. feb 2008

janka a boli ste u lekarky? mne nasa na taketo stavy kazala dat smectu (to mal jurko 3t,pol sacka do 50ml vody) a ryzovy odvar

viera78
14. feb 2008

ja mojho nekojim je na umelej vyzive ale on si to vraj doniesol z porodnice.

lyzenka
14. feb 2008

môj kaká tak trikrát za deň.....ráno, poobede, večer... :O) je to moc?

smary
14. feb 2008

lyzenka to nie je casto 😉

susik77
14. feb 2008

baby, robili jej vyter v ambul-posielali ho na rozbor, zistili nej. pseudomonadu-ze vraj to nie je na atb. teraz som volala s kamaratkou-internistkou a hovorila, ze jej mozem kludne dat, co jej pomaha-napr. rozmack. banan a cierny caj.
inak, asi to fakt nebude vazne-mala je vysmiata-len ja sa stresujem 😎

uhlikova09
29. feb 2008

Baby,co mam robit ked proti hnacke malemu nic nepomaha???Ani ryzovy vyvar,ani banany...DR.nam dala smectu ale ked ta nepomože????Mam strach lebo mi vravela dr. ze kedze to trva uz 5 dni co je dost,budeme musiet ist na infuzie cez vikend ak nam to neprejde...a kazala nam dat malemu aj fatru-nesytenu ale ja som nevidela v obchode tak som kupila sytenu,myslite ze ked pju prevarim,ze tie mineraly kt. maly potrebuje sa "odparia" ? Som zufala lebo sa bojim ze mi ho vezmu.... 😢 😢 😢

jejke
2. mar 2008

ahojky 😖
nám pri hnačke pomáhajú čučoriedky, v lete dávam zamraziť a ked náhodou niekto z malých hnačkuje , rozmrazím a dosladím glukopurom 😉 alebo štavu z nich do čajíku.
Ak je to ale infekčná "zelená hnačka" treba uvariť harmančekový čaj LEN 1X podať na dezinfekciu žalúdka a čriev,a potom pokračovať čiernym čajom 😉
Hnačka z antibiotík:na ňu probiotiká u takých malinkých je vhodné podávať PED tabs Nutrolin B/s bábom v plienke na obale/, sú fakt super, prajem skoré uzdravenie 😉

denka1
2. mar 2008

uhlikova09-Presne NutrolinB je super behom jedneho dna vidis zmeny.Vyskusaj ho 😉

andrea78
2. mar 2008

dobre zaberá u detí aj mrkva (varená), mrkvová polievka, dcére pri takých problémoch dávam dodnes

lyzenka
3. mar 2008

my sme mali dva dni taku zvalstnu stolicu - cely den poprdkaval a ked prdkol tak normalne to smrdelo (ako ked si dospely prdne.. chichi)....no a potom vecer sa vykakal a fest riadne, a smrdelo to ako keby som mu uz davala nejake prikrmy - bolo to konzistenciou ako pyreee......
dnes rano sa uz vykakal normalne. 😕

uhlikova09
3. mar 2008

no dali sme nutrilon-bez laktozy,smectu,čučoriedky,banany a hnacka je fuč aaaach konecne sme sa jej zbavili 😉

marorlinko
4. mar 2008

moj sa na tekutiny stazovat nemoze a napriek tomu mal hnacku nedavno takmer cely den,ale je pravda,ze aj ked sa tlacia zubky tak dieta moze hnackovat, sestra mi vravela ma 2deti.
o tej cole som este nepocula, skusim to,ked bude mat zase,malemu urcite zachuti, poznam ho.

lyzenka
6. mar 2008

kolko dni moze dietatko hnackovat.....mne moj uz od pondelka hnackuje.....ale cez den to ma tak vselijak...raz take normalne hrckovite, raz take tahave....a teraz vecer mal take uz aj ze len vodicku kakal....tak teraz neviem...dokina vravela, ze ked do piatku to neprejde mame prist........tak neviem ci mam ist alebo nie.....

lyzenka
6. mar 2008

halo baby

uhlikova09
7. mar 2008

Nas mal hnacku 5 dni potom sme sli k dr. a ta povedala ze ak nam to po liekoch neprejde,cez vikend na infuzie.... ale presla chvala bohu

lyzenka
7. mar 2008

ahojte, tak nakoniec sme doktorke isli....vravela ze pravdepodobne to bude zo zubkov....ale pre istotu mu spravila vyter, ale vysledok bude az takto buduci piatok.....tak ze mu mam zatial davat ryzovy odvar.....alebo ze mam kupit rovno take zarobene mliecko - je to od sunaru a vola sa nejak na A...uz neviem presne nazov....tak som kupila to, bo dnes sa varuje u nasich, nech nemusia varit ryzu a co ja viem co......tak drzte palce nech to prejde