Hnačka u bábätka. Dobré rady

dolinka
28. sep 2006

ahoj skusene mamicky.. hadam ma tu nikto *neudupe* 😉 🙂 za zaloz. novej, temy, ale nikde na MK som zatial nic o tom nenasla 😔

.. uvitala by som vasu pokial mozno promptnu a aj ucinnu 😉 🙂 😝 radu na hnacku u 9-mesacneho drobca /kojeny a prikrmovany/..

.. chytili ho dost sopliky pred par dnami, pak aj kasel.. bez zvys.teploty-..atb som mu nedala, hnacka mu zacala cca 3-4 dni dozadu.. najprv mierna.. dnes to uz bolo hojne.. 😝 😝 😝 .. nechce mi velmi pit ani jest..
.. boli sme rano u lek. brala mu ster z kakacika a bezne dopor... ryza, mrkva, vela tekutin..

Ake mate skusenosti vy?? alebo dobre rady??!
dakujeeem.. 😉 🙂

natty53
3. mar 2011

@stelam ahoj, poradila by som zajst na pohotovost este dnes..pred 2 tt mi mala hnackovala 2dni,nic nepila a nejelda a skonicli sme v nemocnici na infuzkach, snad vy nie,ale strasne to bolo a schudla pol kg za 3dni..urcite chod

janus32
3. mar 2011

@stelam Ahoj,my sme si tiez presli take kakackovanie.vzdy nam pomohla ORS vodick,24hodin len tu pit a potom postupne dietkovat a zavadzat jedla.Dufam,ze vam pomoze,je to vlastne infuzia-vyziva,ktora sa pije a dietatko nieje hladne 😉

natty53
3. mar 2011

@stelam tak isto som davala ryzovy odvar a a caj, nic nezaberalo...mali sme bakterie n

nikolkaaa
5. mar 2011

julienka ahoj nie nedala som maleho ockovať bala som sa ..a povedali mi že vela deticiek ktore boli zaockovane aj ak to dostali

anjelicek26
5. mar 2011

@nikolkaaa - Saska bola zaockovana a pol rocna aj tak z rotavirusom v nemocke. Takze tak.

Mne maly teraz hnackuje 3 tyzdne v kuse, zaviedli sme UM... bezlaktozove nechce, sojove mu nechuti, materske staci tak na dva krat do dna. Aspon tento tyzden z UM uz nemava krce. Ale ta hnacka neni bohvie co... pred desiatou uz bol 4x pokadeny a podobne to pokracovalo cely den (vlastne cele posledne tri tyzdne) 🙄

nikolkaaa
5. mar 2011

stelam ahoj u nas to trvalo asi dva tyždne..kup si rehydratačny roztok kulišek je to take slane ta malinkej to možno bude chutiť moj to pil..a daj aj smektu to určite zaberie..anasad aj probiotika ja mam biogaiu..musi vela piť teraz aby ste neboli dehydrovany..skus je ryžu pomixovať s bananom t mojmu chutilo..alebo si kup nemliecne kase tie tiež papal..on zo zaciatku tiež malo papal ale potom sa o zlepsilo stale som do neho pchala banany najlepšie prezrete a aj ked budeš robiť mrkvovy odvar tak nie z mladej mrky..to jej nezabere..držte sa a keby nieco som tu kludne mi napiš ak budem vedieť velmi rada poradim viem aky to je pocit ked dietatko je chore tak každa dobra rada pomože..držim palce nech sa malinka rychlo uzdravy..pa 🙂

nikolkaaa
5. mar 2011

anjelicek26 ahoj a aj ta hnacka nejako zapacha?lebo moj ked mal hnacku tak to hrozne zapachalo hnilobne bral aj anibioticky sirup..a hnackovať može aj zo zubkou..ale je velmi doležite aby si zabezpečila tekutiny ale to určite vieš..najlepši je cierny caj aj ked moc neni chutny ale pomože a smekta,probiotika a rehydratačne roztoky..držte sa 🙂

kika3631
12. apr 2011

dobry den ja by som sa chcela opitat mam dcerku ktora bude mat 30 aprila 3 mesiace a uz trety den si vsimam ze kaka take zeleno zlte aobcas trosku vodave hovienko ale nie stale ma hnacku raz za den poobede kaka normalne zlte a podvecer zltozelene chcela by som vediet ze co jej mam dat aby kakala vkuse normalne lebo moja doktorka mi nedala nic alebo je to uz od zubkov lebo vkuse si strka rucku do ust aj ked jej skusim dat moj prst do ust tak saukludni ked jej sucham diasna poradte mi prosim ☹ dakujem 🙂

katarina_04
3. jún 2011

@kika3631 ahoj kika, no my máme tiež tento problém - tiež kaká 1x za deň takú stolicu - riedku a veľa, že ani plienka nestíha vsať obsah...ale farbu máme takú praženičkovú...a tiež si stále dáva ručičku do pusinky a saje si ju akoby bola hladná. A tie zúbky ma ani nenapadli, že už by sa začali ozývať. rada si prečítam nejakú radu.

alenka000
8. nov 2011

no ahojte my sa tiež trápime s hnačkou už piaty den nepomáha nič berieme hylak, smectu papame čučoriedky mrkvu ryžu sem tam piškota lebo malý je jedák ked ho vidime aký je hladný a ryžu mi už vypluva som zufala vysledky budu len v piatok...............už neviem čo mu dať aby mu to prešlo...nevie niekto poradiť? kolko by mal vypiť ked máme 11kg a to jedno kilo už schudol za tri dni...chudatko moje

halime
25. nov 2011

Mne moja mamina poradila dat malemu malu lyzicku nastruhanej horkej cokolady, na jeden deen mu preslo. Dneska sa mu objavila hnacka zase a to mrkvickujeme a bananikujeme a pijeme cieny cajik :( rozmyslala som z coho by to mohol mat. Mam sirup na kasel a davala som mu ho cely den ked sa hnacka vecer dostavila ( 5 spinavych plienok v priebehu hodiny :( .....vcera som mu sirup nedavala a dneska herecka som mu zase dala rano lyzicku sirupu proti kaslu a hold, hnacka je tu zase. Myslite si ze to moze mat z toho sirupu??? Stalo sa vam nieco podobne? Malinky ma skoro sedem mesiacov a opuchnute dasienka, zatial sa nam zubky neukazali tak som myslela ci to nemooze bbyt zubkovanim. Horucku nemame tak neviem, nic som v jeho jedeni nemenila iba tri dni dozadu som mu dala par lyziciek z mojeho ranneho jogurtu. Moze to byt aj tym :(

rejaa
26. feb 2012

Moja 5 mesačná dcérka má už hnačku týždeň. Boli sme u doktorky, odporučila hylak 8 kvapiek. Zároveň má aj upchatý noštek, počujem ako jej to tam chrchle, ale žiadne hlieny neodsajem. Dávala som jej libenar, nasivin a doktorka mi dala sinupret. V nošteku jej stále chrchle, nasivin už nedávam, dávam jej Mar plus. Po dvoch dňoch hnačky neustúpili, tak mi doktorka odporučila pol sáčku smecty. Asi 5 hodín po podaní smecty ju vidím v stolici, že je hustejšia, ale stále sme na tom rovnako. Malá kaká aj 6 krát za deň, je to také hlienovité, ráno trochu viac potom menej ( z plienky mi to nepreteká). Farba je žltá občas trošku do zelena (sekanička tam nie je, tak ako v normálnej stolici). Dcérka je plno kojená, ešte nemala žiadny príkrm. Dávam jej aj ryžový odvar a kulíška. Nepripadá mi dehydrovaná. Doktorka jej robila výter, výsledky sú zajtra. Už som zúfalá, neviem, čo by som jej mala dať, aby to prešlo. Môže tak dlho užívať ten hylak? Môže mať také stolice z nejakých zatečených hlienov?
Ak by nás doktorka poslala do nemocnice, máte s tým niekto skúsenosti? Môžem malú stále kojiť, keď bude dostávať infúzie?

dadda02
26. mar 2012

Baby, mozem urobit ryzovy odvar aj z ryze v sacku? Normalne odsypat a uvarit ako ste pisali ten navod vyssie? Lebo klasicku ryzu nemam momentalne doma.

adetka
28. apr 2012

mam otazku: moze sa jednat o hnacku, ked mi kaka tekutejsiu smradlavu stlicu jeden, maximalne dvakrat za den? lebo vsetky tu pisete o hnackach prei kakani aj 8 krat za den - to nemame, a dehidrovana nie je

kingstonka
4. aug 2012

ahojte- potrebujem poradit- maly 1,5 roka ma od vcera hnacku- vcera 6 spinavych plienok , dnes zatial 2, dnes sa uz dostavili aj teploty-do 38,5.... pit pije, jest je ( snazim sa mu davat dietne veci), pije cierny caj, vypil aj smectu, na teplotu nurofen... nechcem nic zanedbat, ale ak sa stav nezhorsi, tak by som sa pohotvosti rada vyhla a sla k lekarke az v pondelok... vcera sme sa vratili z takej kratsej dovolenky, kde sa aj kupal v bazene, myslite, ze to je virus? poradite este nieco, inak je aj dost zivy ...

dancul80
4. aug 2012

@kingstonka momentalne je tychto virusov dost. u nas to u kazdeho trvalo po 1dni. pokial ti prijma tekutiny a je relativne v pohode tak este pockaj do pondelka. nasad probiotika (napr. biogaia), vynechat mlieko a mliecne vyrobky... zajtra moze byt uz uplne v pohode.

kingstonka
4. aug 2012

@dancul80 dakujem. verim ze zajtra bude dobre, ak nie tak v pondelok pojdem k lekarke...

sirene
5. aug 2012

@kingstonka rovnako aj naša, v stredu sa kupala v bazene a od vtedy hnačkuje--mala aj teplotu do 39 stupnov aj jeden den zvracala, ale zatial nam nic nezabera a co je horsie uz to chyta aj mna...pritom vsak beha zivo hore dole, akokeby jej nic nie je. Uz sme skusili vselico...ORS, ryzovy, mrkvovy odvar, cierny caj, hylak, babany, ryzu s mrkvou, ale hnačkuje nadalej, no uz aspon bez teplot a vracanie...dr.povedala, ze je toho teraz vela vo vzduchu

kingstonka
5. aug 2012

@sirene och-skore uzdravenie prajem... moj maly mal teplotu do 38,5 len vcera, dnes uz bez teploty, ale este 3 spinave plienky... nam myslim dobre zabrala smecta- vypil 3 za den- pije mi to v ciernom caji- celkom mu to asi chutilo...

lubiduch
10. sep 2012

Ahojte, ja mám 10 tyzdnoveho syna, ktory má od vcera rana hnačku. Dnes sa to este zhorsilo od rana kakal uz 5 krát a ma strasne vodnatu tu stoliu a ináč zapacha. Volala som lekarke, že si mám ist kúpiť probiotika pre neho a že to prejde. Je plné dojceny a nie som si vedomá že by som niečo zjedla čo by to mohlo sposobit. Ale mam o neho strach, je dosť spavy, unaveny....ako zistím ked bude dehydrovany? Bojím sa aby som zistila ked bude treba ísť lekarovi...máte s tým skúsenosť?c

mimibb
21. dec 2012

Maminy prosim Vas mohli by ste mi poradit? MOja mala dnes v noci zacala hnackovat a dost jej stolica zapacha...mala teplotu trosku zvysenu 37,1 teraz ma len 36,7...staci ked jej kupim v lekarni smectu a kulisek + nejake probiotika? lebo pekne pije aj papa tak sa mi to nezda az na dr.... ☹

0902323620
23. mar 2013

😀

monuska342
6. júl 2013

ahojte moj 13 mesacny syn ma hnacku uz 4 dni je kojeny a stale mu to neprechadza idu mu aj zubky....neviem ci mam prestat kojit prekakava sa mi 7 x denne az na oblecenie...teraz je na diete ale stale ma hnacku smectu mi pit nechce ani kulisek....poradte nieco co pomaha

madono
6. júl 2013

@monuska342 kojit by som neprestavala, sú to pre neho tekutiny a výživa, hlavne musí veľa piť /voda, slabý nesladeny čaj, MM, príp. rehydratacny roztok/, podávať mrkvovy odvar, ryzovy odvar, banány. najneskôr zajtra navštíviť dr.

elif2013
18. sep 2013

@rejaa čo vam pomohlo na tu hnačku

rejaa
24. sep 2013

@elif2013 Vyskúšali sme vtedy všeličo. Výsledky od doktorky boli negatívne, brala je stolicu, moč aj výter z nosa. Nepomohol hylak, smecta, biogaia, ryžový odvar. Keďže bola plne dojčená, tak som vyskúšala dať je na noc sunarku kašu banánovú. Kamarátka hovorila, že jej malú od nej zapeká. A potom sa to nejako samé upravilo. Ale trvalo to dosť dlho. Ten chrchlajúci noštek s tým asi nemal nič spoločné, ale nakoniec nám dala doktorka antibiotiká a potom jej v nošteku chrchlať prestalo. Inak teraz ju nenidávno preháňalo v lete ( to mala 22 mesiacov), skúšala som ryžový odvar, biogaiu som nasadila, ale nejako sa to stále vracalo. Nakoniec pomohol hylak, aj keď ten jej vtedy v tých jej 5tich mesiacoch nepomohol.

281104
21. jan 2014

ahojte,tak práve sme sa popasovali s hnačkou,náš 3,5 mesačný Rastík mal riedku stolicu tak 2 dni a nič nezaberalo,riťku má celkom vyštípanú, ryžový odvar vygrckával, tak sme urobili mrkvový vývar a ten konečne zabral a ako mu aj chutil,hned od začiatku sme nasadili probiotika,a dnes je to konečne lepšie, lekárka mi by potvrdila , že mrkvový vývar je pre dojčatá lepší ako ryžový ( lepšie zahusťuje a detičky ich znášajú lepšie ), nakoľko ryža taktiež obs,bielkovinu, kt.nie je priaznivá pri hnačkovitých stavoch, tak toľko mojej osobnej skusenosti. Hurá na mrkvový vývar.

slnecnica175
17. jún 2014

ahojte, aj my sme si presli hnackovymi stavmi..vtedy je fakt najdolezitejsia rehydratacia, my sme pouzili elektrolyty humana, su v prasku, lahko sa rozpustia v cajiku alebo vode a ozaj zabrali. maly bol po hnackach uplne dehydratovany.

281104
4. júl 2014
281104
4. júl 2014

@281104 na rehydratáciu poznám ešte aj nápoj Kulíšek ( kt.sa dáva nielen pri hnačkovitých stavoch, ale aj vracaní ),z vlastnej skusenosti dobre zaberá a hlavne pomôže.