Hnačka u bábätka. Dobré rady

dolinka
28. sep 2006

ahoj skusene mamicky.. hadam ma tu nikto *neudupe* 😉 🙂 za zaloz. novej, temy, ale nikde na MK som zatial nic o tom nenasla 😔

.. uvitala by som vasu pokial mozno promptnu a aj ucinnu 😉 🙂 😝 radu na hnacku u 9-mesacneho drobca /kojeny a prikrmovany/..

.. chytili ho dost sopliky pred par dnami, pak aj kasel.. bez zvys.teploty-..atb som mu nedala, hnacka mu zacala cca 3-4 dni dozadu.. najprv mierna.. dnes to uz bolo hojne.. 😝 😝 😝 .. nechce mi velmi pit ani jest..
.. boli sme rano u lek. brala mu ster z kakacika a bezne dopor... ryza, mrkva, vela tekutin..

Ake mate skusenosti vy?? alebo dobre rady??!
dakujeeem.. 😉 🙂

smisela
7. mar 2008

Ahoj,tak dufam,ze vam to zaberie,moja mala mala hnacku asi 3 dni,po uzivani antibiotik,tiez som davala ryzove odvary,banany, ale nakoniec zabralo probiotikum - Nutrolin B sirup a este v ten den sa dost zlepsilo a na dalsi den bolo po hnacke 🙂

lyzenka
8. mar 2008

ahojky,

tak uz sa to lepsi, ma to take hustejsie, nema to take rieducke...tak sa tesim.....a ja davam tie probioticke kvapky BIOGAIA ... doktorka vravela, ze je to podobne s tym Nutrolinom B.

lindda
31. mar 2008

mne zacal dnes kakackovat maly take zlte ako hlien vobec nie ako hovienko ☹ a mam aj 38,2 teplotu kurnik asi sa nevyhnem lakarke zajtra.
Myslite ,ze to mozu byt zuby?? Straaaasne to smrdi 😕

sakura77
31. mar 2008

ahoj lindi- hlavne mu nedavavj mlieko a nevracia ti? teraz su desne rozsirene crevne chripky,my ju mame za sebou- maleho prehanalo a strasne vracal,no hrozne.

radsej zajtra chod,ak mu to neprestane,inak desne smrdi hovienko pri salmonele,ale to dufam nebude vas pripad

lindda
31. mar 2008

sakura caf nie nic mu nieje normalne sa hraje smeje a nevraca vobec iba sa pokakal dnes 5x ale nie hovienko ale take vodove-zelte nieco strasne smradlave ble 😅

sakura77
31. mar 2008

no ved uvidis zajtra,hlavne nech ti vela pije.inak tu crevnu chripku sme potom dostali aj ja s muzom,plus po par dnoch cela nasa rodina a uz hlasili aj z muzovej strany 😀 teraz sa mi uz smeje ked to mam za sebou,ale teda nebolo to bohvieco,skoro sme skoncili v nemocnici na infuzkach.a ak mas,daj mu kvapky Hylak,pre istotu.

lindda
31. mar 2008

ma hylak ale pockam uz do rana co bude ak sa pokaka v noci tak mu dam ale zatial spinka. A tiez to tak hrozne smrdelo ?? a co dali malemu nato ?

lindda
31. mar 2008

mam ten hylak ale nieje tam uz pribal,letak kolko kvapiek mu mozem dat ?

sakura77
1. apr 2008

jej,uz sme isli spat.staci mu 10 kvapiek toho hylaku.

a ako v noci,uz nekakal?

sammy
1. apr 2008

Prosim vas, ako zistim, ci ma moja mala hnacku, ked je len na MM? Uz sice tyzden prikrmujem, ale tych par lyziciek sa jej na stolici zatial vobec neodrazilo. No vcera kakala asi 5x, co uz nezvykla tak casto a poslednykrat sa mi zdalo, ze okrem tej hmoty aku mava, je to take hlienovite. A dnes rano prva stolica normalna, druha skoro samy hlien, len slabozlte a dost malo.
Idu jej zuby, ale pri 1. zube toto nemala a ten druhy uz je citit, tak uz je zrejme prerezany. Neviem, ci este aj niekde inde jej ide, ale doteraz bola v pohode, co sa tyka kakania. A dalsia vec - uz som tyzden na antibiotikach kvoli angine - moze mat aj z toho hnacku? Alebo mohla cosi chytit odo mna? 😒
Idem volat pediatricke, ale zacina az o desiatej, tak uz som netrpezliva.

veva1
1. apr 2008

ahojcek. hlieniky sme mali aj my a neriesili sme to,no teraz ma uz kakacku ako cesto lepkavu cisty hlien tak sme to dali na rozbor.Vysledky budu po 10 tak dam vediet. No ze vraj kojene dieta moze mat stolicu aj 10x denne.A este ze pri zubkoch tiez moze byt ina kakacka.No ci to je pravda,alebo len keci??? Este dokina sa ma hned pytala ci hlien nie je zeleny,krvavy a ci je stolica zlta ako prazenica,vtedy je dobra.Hneda vodnata spenena je hnackova. V kazdom pripade je dobry ryzovy vyvar,alebo kasa.Maju ju v lekarni je od 4mes. a riedi sa s vodou.

sammy
1. apr 2008

No tie jej hlieny su bezfarebne ako sople a skor dozlta.

veva1
1. apr 2008

tak som volala a je stolica v poriadku. no byt tebou pockam a ak to neprejde alebo sa zhorsi tak by som sla na odber.

lindda
1. apr 2008

no noc bola katastrofa 😒 ☹ ☹
Taraz sme prisli od doki mame priniest rano vzorku kakacky lebo tiez mame samy hlien ale dnes zatial iba 1x ale stale mame 38,3 teplotu

sakura77
1. apr 2008

no,to nam je luto,lindi,tak aby to nebolo nic vazne.my to uz mame za sebou nastastie,tak drzime palce. 😉

sammy
1. apr 2008

Tak pediatricka mi po telefone poradila davat probiotika Nutrolin B a ked sa to do stvrtka nezlepsi, doniest vzorky.
Nabehla som do lekarne a kedze sirup nemali, zobrala som tablety, co sa rozpustaju vo vode. No, som zvedava, ako to moja mala zje 😒 , ked jej ani sirup Panadol nechuti.

kotenko
1. apr 2008

Baby, mojej dcerke davali proti hnacke v nemocnici Smectu a pomohlo jej to, davali jej aj probiotika, no nazov som si bohuzial nezapamatala.
Smecta je il, ktory sa nevstrebava v tele a kompletne sa vylucuje z tela stolicou, naviazuje na seba bakterie a cisty PH criev, ak si dobre pamatam...

sakura77
1. apr 2008

my mame probiotika BIOGAIA

lindda
1. apr 2008

aj my mame biogaiu a bereme ju uz 4 mes

Samy aj ja mam nutrolin+ smectu a stale kakame kua a zajtra musim odniest vzorku ☹

lindda
1. apr 2008

No som zvedava aka bude noc uz nekakal iba taky troska mokry prdik mal ale zato 39 teplotui ked zaspaval ta este 38 po panadole a dala som aj smectu + nutrolin tak dufam, ze aspom 5 hod budem spat
Rano pisem pa

sakura77
2. apr 2008

linddi,a na doplnenie stratenych tekutin,soli a tak,nam doporucili KULIšEK-neviem,mozno aj mas taky prasok v sackoch,zaraba sa s vodou,chuti to nic moc,tak ja som to malemu zarabala pol na pol s osladenym cajom,potom to pil jak zeravy(lebo inak mu caj nesladim 🙂 )

anmary
2. apr 2008

Ahojte.
Moja malá už druhý deň má každú plienku pokakanú. Má skoro 9 mesiacov a ani jeden zub. Nie je to hnačka (je to normálne, len trochu redšie), tak si myslím, že je to kvôli zúbkom. Veď keby mala črevnú chrípku, tak by zvracala a hnačkovala. Ďakujem za radu. 😉

lindda
3. apr 2008

no my stale mame hnacku ez teploty ale stale noc opet hrozna iba plakal ☹ kulisek nepotrebujeme lebo ninko nastastie pdost pije

sakura77
3. apr 2008

lindi a co vam povedali,z coho ma?ci este nevedia?

jasminke
3. apr 2008

Coca Cola funguje kvoli melase, kupte si radsej cistu melasu - je specialne spracovany trstinovy cukor. Pozor, velmi ucinne, neprehanat. Na hnacku funguje aj silny ryzovy odvar.
A pozor hnacky sa niekedy vyskytnu ako sprievodna reakcia ockovania

lindda
3. apr 2008

😵 sakura cakam na vysledky ,ale dnes mu vysiel zu tak to bolo asi nakoniec zo zubou nechcapem pri prvych 4 roch sme nic take nemali 😒

anmary
3. apr 2008

ahojte baby!!!
Čo pomáha na veľmi zaparený zadoček! Kvôli hnačke.
Dávam malú na 10 minút do repíkového čajíka, a mastím s rybacou mastičkou a sudocremom.

lindda
6. apr 2008

anmary no asi uz nic iba ze by si uplne vysadila mokre servitky a pokazdom kakni osprchovat aj my to mame ☹

bianca1
7. apr 2008

ahojte,moja mala tiez kaka uz piaty den riedko aj hlieniky,dnes som bola u lekarky mame pit ryzovy odvar a rozmixovany banan s ciernym cajom.nie je nan ten banan este mala?a nemoze sa stat ze by ju z odvaru naraz zapieklo?mozem jej ho smelo davat?

filipa
9. apr 2008

anmary, odporucam ti IMAZOL krem-pastu, dostat len na predpis, ale nic lepsie nepoznam. my sme mali 2x salmonelu a teda maly kakal o stosest niekolko tyzdnov, bez tejto pasty si to neviem predstavit...