Hnačka u bábätka. Dobré rady

dolinka
28. sep 2006

ahoj skusene mamicky.. hadam ma tu nikto *neudupe* 😉 🙂 za zaloz. novej, temy, ale nikde na MK som zatial nic o tom nenasla 😔

.. uvitala by som vasu pokial mozno promptnu a aj ucinnu 😉 🙂 😝 radu na hnacku u 9-mesacneho drobca /kojeny a prikrmovany/..

.. chytili ho dost sopliky pred par dnami, pak aj kasel.. bez zvys.teploty-..atb som mu nedala, hnacka mu zacala cca 3-4 dni dozadu.. najprv mierna.. dnes to uz bolo hojne.. 😝 😝 😝 .. nechce mi velmi pit ani jest..
.. boli sme rano u lek. brala mu ster z kakacika a bezne dopor... ryza, mrkva, vela tekutin..

Ake mate skusenosti vy?? alebo dobre rady??!
dakujeeem.. 😉 🙂

katkaza
22. mar 2009

ahoj ejuša.my sme sa tiež tento týždeň trápili hnačkami a doktorka nám tiež odporúčila Hylak a presne ako píšeš,boli v plienke také malé hrčky.Neviem,či to je z kvapiep,ale asi najskôr 😒

zitaje
22. mar 2009

My máme tiež hrčky, ako zrazené mlieko. Ale my hylak nedávame zatiaľ. Hylak sú niečo ako probiotiká, alebo som teraz mimo? 😅

katkaza
22. mar 2009

Hylak nie sú probiotiká,nám odporúčili,keď prejde hnačka a skončíme s hylakom užívať probiotiká BioGaia...

tanitta
24. mar 2009

ahojky.. mamicky..
chcem sa spytat sme po atb liecbe 10dni,,a aj celych 10dni mame hnacku 😔 dnes sme dobrali poslednu davku atb...ako dlho trva hnacka po atb liecbe?? ...zlta stolica s vodou v skoro kazdej plienke resp. tych 8x urcite za den... davame probiotika a ryzovy odvar... do materskeho mlieka...hnacka neustupuje...zvacsa sa to dostane do plienky ked papa... objemovo papa ml ako aj zvycajne ked nemame hnacky....kedy ist k dr?...dehydrovanost som zatial nespozorovala... 😕 mame 4mesiace .. ako dalej postupovat?...vdaka...

annag
24. mar 2009

tanitta, ak ste len dnes dobrali atb tak to určite ešte pár dní potrvá - aj týždeň, dva. Pokiaľ normálne pije mliečko, tak sa netráp. Jediná komplikácia by bola dehydratácia. Normálne dojči aj naďalej a samé sa to napraví. ATB ničia zlé baktérie, ale aj dobré - dobré baktérie sú probiotiká,ktoré samé osebe MM obsahuje. Teda aj keby si nedávala vôbec nič, iba dojčila, tak sa to upraví.

assimilate
31. mar 2009

My sme mali hnačku pri užívaní antibiotík, aj po nich.... najskôr sme užívali probiotiká Infant dophilus, ktoré užívame bežne, potom nám doktorka pridala Hylak, no nepomáhalo. Tak sme 3x za deň jedli lyžičkou Hipp ryžovo-mrkvový odvar,100 ml, je to na odporučenie lekára a k tomu ešte spomínaný Hylak ,tiež 3x za deň 8 kvapiek. Ja som jedla tiež Hylak, 3x30 kvapiek,samozrejme diétovala, lebo syna len kojím.Potom to prešlo, no pri hnačke odporúčam čo najskôr sa poradiť s lekárkou, hrozí dehydrovanie organizmu, "samoliečiteľstvo" je risk, i keď je občas úspešné...

didimacka
8. okt 2009

MAMIČKY, prosim poradte, moja mala ma 2roky a dost pozde nam zacali rast aj zubky, a toboz ocne ! akurat sa nam teraz tlaci jeden, mame sopliky a aby nestacilo aj vodnatu hnacku, neviem si uz rady, co by som jej dala, len aby ustupilo, nic nechce papat, a caj do nej dostanem nasilu len a len striekackou, nie je to ziadna vyhra...ako sa robi RYZOVY odvar... som bezradna, normalne som uz tieto informacie vypustila z hlavy a teraz by som potrebovala niekolko rad....PROSIM.............Petra a Dianka

tynushqa
9. okt 2009

Ahoj didi,
neviem ci nie je uz neskoro, ale poradim ti kup v lekarni od hippu taku flasticku tusim sa to vola ORS 200 je to mrkvovo ryzovy odvar proti hnacke, malo by to pomoct, ale ked to je zubkami tak neviem....hlavne nech pije a kup jej aj pre istotu rehydratacny roztok napr. kulisek pre deti ked ti nechce pit. A na zubky homeopatika chamomilla vulgaris teraz neviem ci 9ch alebo 15ch. Opytaj sa na to v lekarni.

dzio2
17. okt 2009

pomozete mam2mesacnu dcerku od vcera kaka do kazdej plienky nekojim ju papa nutrilon teplotu nema aj ked si prdkne tak sa pokaka je to svetlo zltej farby a divne to smrdi myslite ze mam ist na pohotovost?a asi je dehidrovana lebo ma prepadnuty lebecny sev na hlavicke ten horny a pritom jej stale davam caj

smily
7. jan 2010

ahojte,
mam 10,5mesacnu dcerku. 1.januara zacala teplotovat a skoncili sme 2ho na pohotovosti.tam jej zistili enterovirozu ci crevnu chripku, odvtedy kakava casto ale nie je to take ze cista voda, taka najskor riedsia kasa a na konci uz pocujem aj take zblnkanie do plienky. vcera zas dostala teploty do 38,2.v utorok som bola u nasej doktorky -tak kazala len davat hylak, nutrolin b a dietu, dnes som tam zas behla kvoli tym horuckam, zastupoval ju iny doktor, ten prezrel malu od hlavy az po paty a tiez nic nezistil... len mame drzat dietu, davat hylak a probiotika...mala ked kaka tak najskor prdka ale takym smradlavym, a potom sa vykaka a smrdi to ako potuchle vajicka... vyter bude hotovy az v pondelok...uz neviem co ine by som jej mala dat...

vefi89
7. jan 2010

smily, počula som, že sunar zapeká

smily
7. jan 2010

ale mala je kojena

manika77
7. jan 2010

ahoj u nas boli hnacky ked sme mali osem mesiacov aj horucky skoncili sme v nemocke..a tam mi povedali ze hylak vobec neni dobry pre take male deti ze je to az od troch rokov... 😒 tak sme potom mali biogaja..mozno skusk tie biogaja..stoja okolo 10 eur 🙂

smily
7. jan 2010

manika77
dakujem,
a aku ste mali diagnozu?ci ste boli dehydrovaný?

catrine
8. jan 2010

Ahojte maminy, chcem vas poprosit o radu. Mam dvojmesačnu dcerku, predtym kakala každy den tak dva krat a poriadne od včera kaka do každej plienky. Volala som doktorke a povedala že je to normalne u kojenych deti a nič nam ani neporadila keby sa to zhoršilo, ide vikend tak sa bojím čo s nou bude ak to je hnačka.Viete mi nato niečo poradit čo by sa mohlo davat takym nalym babatkam Dakujem pekne

catrine
8. jan 2010

Baby prosím vas poradte mi čo jej mam dat volala som zase doktorke a ta ma len vysmiala že to kojene deti možu mat každu plienku pokakanu, ale mala ju ma uplne celu pokakanu. Ten kulišek sa može od kolkych mesiacov, strašne sa bojím aby nebola dehydratovana. Aj nato mi len doktorka povedala že jej možem dat feniklovy čaj ale že ani nemusím. Pytala som sa aj na ten pigi čaj a povedala že od toho mi akurat nebude spat lebo to je podobne ako kava. Doteraz nijaky čajík nepila tak sa bojím aka bude jej reakcia aby ju to ešte viac neprehanalo, lebo je čisto len kojena. Myslíte že by som jej mohla dat aj prevarenu vodičku,a kolko asi ml a kedy pred kojenim alebo ako, som z toho fakt zufala. neviem čo mam robit, bojím sa, lebo je pred víkendom aby sme nemuseli ist na pohotovost.

smily
9. jan 2010

prevarenu vodicku dat mozes, ale snaz sa nie z flasky ale po lyzickach alebo strekackou. este si kup kvapky espimisan L pre babatka - pomaha to pri kolike, ked ma vetry.

carodejnica
9. jan 2010

catrine, písala som ti do tej zamknutej témy
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
ak sa tu ukážeš, napíš ako to dopadlo !

nikollette
27. jan 2010

Ahojte,
no aj my máme hnačky. Malý hnačkuje aj 7-8x denne od včera. Včera to ešte nebolo také, ako dnes.
Po každom jedle hned kaká, aj ked neje 😒
Dala som biogaiu tak uvidíme. Co je este dobré na zastavenie hnačky?

miluska.h
27. jan 2010

nikol: zarob malemu mliecko do ryzoveho odvaru...daj varit jednu lyzicu ryze na jednu hodinu do litra vody alebo ORS 200 ked to nepomoze, tak smectu pol sacku 2x denne alebo . ale radsej by som zavolala lekarke.
my mame vsetci crevnu chripku teraz ☹

emanka
27. jan 2010

catrine, v lekárni predávajú ryžovo-mrkvový nápoj od hipp-u. Dáva sa to deťom pri hnačkách, aby neboli dehydratované...je to na rehydratáciu(?) - doplnenie tekutín...Mám to doma, ak budeš chcieť, behnem pozrieť ako sa to presne volá... 😉

miluska.h
27. jan 2010

a zabudla som, ze ak ti maly tak vela hnackuje, mala by si mu doplnit energiu. v lekarni predavaju rehydratacny roztok Kulišek, je to glukoza plus nejake ine prisady. ale ja by som radsej fakt isla lekarke alebo na pohotovost...

cestovatelkaandrea
2. mar 2010

Ahojte, mate niektora skusenost nie s hnackou ale s riedkou stolicou vyse mesiaca? Nas drobec ma vyse mesiaca takuto stolicu. Kaka 2 krat denne ale vzdy je to riedsie alebo vodove. Doteraz sme boli na diete (ziadne sladkosti, z ovocia len banan, na pitie len caj alebo voda, zo zeleniny papa len to co neprehana a mliecko pije UM rano a vecer), ale od dnes budeme zberat 3 dni vzorky stolice a pojde to na rozbor.

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

baby to ziadna z vas nepozna niekoho alebo sama nezazila nieco podobne ako mame my s drobcom ☹

millada
14. apr 2010

baby, ako sa vari ryzový odvar? Aky pomer ryze a vody, ako dlho, potom rozmixovat a do toho zarabat UM? 😕

lily1983
16. apr 2010

ahojte..my mame zase tiež problemy s hnačkami, a horučkami, a dokonca aj vracala dnes,no iba raz. minuly tyzden sme prekonali šiestu chorobu, to su horucky a vyražky pri zubkoch, ale zubky nikde, a dnes zase toto..a nic mi nechce ani pit, iba vodu, dali mi dnes aj mineraly u lekara, no len zo striekačkou a horko tažko to do nej dostanem, nechce ani ryžovy odvar, ani mrkvu..neviem, ako dalej..bojim sa aby nebola dehydrovana, lebo aj fontanelku mala prepadnutu dnes.len vodu mi vypije. a len spat sa jej chce..horucka klesla a to je uz v pohode, aspon dufam.. mam ju v noci budit a davat jej pit, alebo ju mam nechat spat????? dakujem vam pekne

nikollette
16. apr 2010

Lilly my sme to akurát teraz mali..
Dnes sme boli na kontrole... Od nedele hnačky, do stredy, aj horúčku mal, prvý den aj zvracal, jesť nechcel, a unavený,umrnčaný bol.... to isté ako u vás... už je to ok...
Mali sme držať dietu pre batolatá, zemiak, mrkva, varené maso, cistá voda, kukuričné chrumky, z ovocia iba banán, atd...
žiaden tuk....
A do vody, resp. do čajíka sme mali dávať Humanu elektrolyt na udržanie tekutín v tele...

lily1983
16. apr 2010

dakujem nikollette, a tu humanu elektrolyt zoženiem aj v zahraniči? zajtra pôjdem do lekarne..a ten zemiak a mrkva asi zvlášť, čo? alebo spolu aj s masom a rozmixovať? nad tymi chrumkami som dnes aj rozmyslala, no bala som sa..dam jej zajtra, to ma rada, snad to si len dá. banan si dala dnes, len to chcela ale hned ho aj vyvracala, to bolo ten raz, co vracala.
ale zajtra jej dam.voda je ok, to si dá..

a co to bolo nikol, co ste mali? co na to vas lekar, co povedal, ze kde bol problem?? lebo tento môj, ze to ma zo žaludkom niečo ☹

lily1983
16. apr 2010

a este jedna otazka nikol... ta riedka stolica smrdela? alebo ako vyzerala?? tebo toto co ide z malej, smrdi poriadne ☹

nikollette
16. apr 2010

Nám povedala že taká slabšia črevná viróza nejaká, že teraz je toho kopec 😖
Chrumky sa môžu, nesolené, bezlepkové, bez tuku... to je len tak na chrúmanie...
mrkvu a zemiak môžeš aj zvlášť aj spolu, to je jedno 😉
len vývar nedávať z masa... je to mastné...
Humana elektrolyt je pre dojčatá od 1. týždna, a kupuje sa bez predpisu... 😉