Hnedý fľak na trári miminka. Zmizne? Starať sa oň?

teeuwe
4. máj 2009

Ahojte žienky. Chcem sa opýtať, moja malá má mesiac a od narodenia má na líčku svetlo hnedý fliačik, vyzerá to ako pigmentová škvrna, či znamienko, ale upokojujem sa, že jej to zmizne...Máte s tým niektorá skúsenosti, či to zmizlo a či sa treba o to nejak zvlášť starať. Vďaka

tinus20
4. máj 2009

Ahoj,moj ked sa narodil tak mal flak na brade okolo nosa a na cele medzi ocami 🙄
trocha mu to zmizlo,obcas sa to znova vyhodi ,no niekde som citala ze by to malo zmiznut do roka,pripadne rok a pol..neboj nic mysllim ze vselijake skvrny su normalne pri narodenych babatiek,hlavne ze povedali ze to zmizne, 😉 tak drzim palce

teeuwe
autor
4. máj 2009

Hmm...no zatiaľ to videla dr. a povedala, že je dôležitejšie, že je zdravá🙂to je síce fajn, ale predsa len sa bojím, aby jej to neostalo do dospelosti, na tvári to nie je bohviečo. Ja viem čo myslíš, staršia dcéra to tiež mala, je to popôrodné a tie fliačiky zmiznú.

tinus20
4. máj 2009

jasne chapem ta... tak neviem snad to teda zmizne,drzim palce ale vies predsalen babatka su vselijake a nakoniec sa z toho vyklube krasne mimino bez flakou... 😉

teeuwe
autor
4. máj 2009

V to dúfam, ja len, či s tým nemá niekto skúsenosti, rada by som počula alibistické spojenie" Neboj, do roka to určite zmizne" 🙂 ale vďaka

tinus20
4. máj 2009

hej ale chcela som ta aspon ukludnit...ale jasne mas pravdu s tymto nemam skusenosti 😉

lienocka54
6. jún 2014

moje dcerka 2 mesacna to ma tiez pod ockom som zufala ci jej to zmizne mam ist ku lekarke poradte mi ako to zmizne

edvelyn
6. jún 2014

@lienocka54 odkedy to tam ma?ako to vyzera?meni to tvar?no my vam tu asi tazko poradime s fliacikom.ked pojdete na poradnu tak sa treba lekara spytat co to je za fliacik..

jkadankova
6. jún 2014

Ak je to také červené akoby pretkané žilkami, tak to zmizne, ak je to presne ohraničené, jednoliaté a hnedé - svetlejšie, tmavšie, tak je to pravdepodobne pigmentova škvrna a ostane to. Moja malá mala okolo oka červené, zmizlo to do pol roka. Na brade má však 1x1,5cm veľký fliačik teraz už tmavohnedý, ten ostane. No nie som nadšená, ale budujeme jej k nemu pozitívny vzťah. :D Pravda je, že sa obávam trošku, ako to vezmú deti v škole a puberte. Pre nás je ta najkrajšia na svete a my ju milujeme. Spolu to zvládneme. A najdôležitejšie je, aké bude mať srdiečko. Treba v nej budovať tie správne hodnoty a nie, či má o znamienko viac, či menej. Držím palce!