Hojenie pupčeka a hnisanie. Máte skúsenosti?

zeleny_cajik
11. okt 2009

Ahojte maminky, mam doma tyzdnove babo. Teraz som ho kupkala a zisila som, ze ma na nezahojenom pahyli pupka hnisavy vred, dost velky a navyse trosku krvaca. Zajtra ideme k lekarke tak ci tak, ale ako novopecena mamina som strasne vyplasena a nervozna. ☹ Mate niektora s tym skusenost? Ako sa to lieci? Liehom som to vycistila.

dididi30
11. okt 2009

ahoj
ja si myslim,ze to nemusi byt take hrozne, ale nevidim tak neviem.....
podla mna je to len to ,,hojenie,, aj nas mal hnisik aj troska krvicky ....no to moze mat aj od plienky, skus mu to nechavat tak navolno neprikryvat, nech sa to pekne susi 😉
zajtra uvidis 😉

karotky
11. okt 2009

Ahojky,.................my měli podobný problém,ale dr. argumentovala vysokou plínkou.Nakonec jsem od ní vymámila antibiotikové kapky a během 3.dnů jsme byli bez problému,ikdyž jsem nadalé používala ty samé plenky. 😉

shaula
11. okt 2009

My s tím naštěstí problémy neměli, klukům se pupík krásně zahojil ještě v porodnici. Ale pokud vím, tak teoreticky se to má jen čistit lihem a opravdu dávat plínku tak, aby pupík nedráždila a bylo to na vzduchu (tj. např. založit). Ale pokud se ti to nelíbí, tak nic nezkazíš, když skočíš nebo zavoláš doktorce 😉

sissik
11. okt 2009

my sme ten problem mali, napriek umyvaniu liehom aj repikom. detska nam dala ATB masticku, po 3 dnoch to preslo. ale este sme boli na chirurgii, kde pupcek osetreli niecim ciernym a potom bolo vsetko OK. nejak zle to dopadlo, myslim ze aj preto, ze v porodnici pahyl odstrihli.
a este som to prekryvala gazovym stvorcom, aby to plienka tak velmi nedrazdila

zeleny_cajik
autor
11. okt 2009

dakujem babenky 🙂 ukludnili ste ma, zajtra to poriesim s doktorkou 🙂

atrami
11. okt 2009

Ahoj,
my sme mali rovnaký problém. Vysušenie liehom,ošetrenie repíkom, voľný prístup vzduchu - neprekrývanie plienkou, by to vyriešilo. Ale pre Tvoj pokoj to radšej konzultuj s lekárkou.

martulikk
12. okt 2009

Ahoj, nás taky zlobil pupíček. Čistili jsme to lihem, zkoušela jsem i ten řepík. V porodnici mi zase poradili heřmánek, ale ten jsem nakonec nepoužila. Plínka na pupíčku vůbec nevadila. Někde tady je podobné téma a tam někdo radil zakápnout mateřkým mlíčkem 😉

bibi78
12. okt 2009

sissik, nam riesila podobne ako vam pupcek pediatricka. maly mal uz 5 tyzdnov a pupcek stale drzal. tiez nam povedali, ze to asi preto, lebo mu este v porodnici jedna sestricka vytiahla tu svorku a preto sa tak dlho hoji. pediatricka mu to vypalila dusicnanom striebornym - to je asi ta cierna vec, co si spominala, vyzera to ako dlha zapalka. pupcek odpadol asi do tyzdna, ale este mu tam vnutri stale zostala sucha cast, ale aspon to nevytrca a to ma maly uz 7 tyzdnov. zajtra ideme na kontrolu, tak som zvedava, co pediatricka povie. dufam, ze mu nebude chciet opat vypalovat tu zvysnu cast... 😠

zeleny_cajik
autor
12. okt 2009

tak sme sa vratili od doktorky, mame davat lieh a framykoin, vraj to nie je take strasne. ja som taka oplasena, stale sa bojim, ci nieco nerobim zle 😕 😉

shaula
12. okt 2009

Zeleny_cajik - to je úplně normální, když si vzpomenu na sebe, jak jsem u všeho taky plašila 😀 Uvidíš, že za čas se tomu sama zasměješ, pak už tě rozhodí máloco 😉 Jsem ráda, že to není nic vážnějšího, tak ať se Vám to krásně hojí!