Horúčky u 12 mesačného dieťaťa

barbora1522
10. okt 2015

Zdravím, môj 12 mesačný syn ma od dnes v noci horúčky 39,6 C. Nema soplík ani nekašle nič len horúčky. Predpoklasám že su to zúbky. Dávam mu nurofen čipky každých 6 hodín. Po podaní čípky horuča trochu klesne ale len na pár hodín potom opat horúčka. Nurofrn sirup mi vygrckal. davala som mu aj vlažnú sprchu no nepohlo. Pokiaľ to do večera neprejde pravdepodobne pojdeme na pohotovost. Poradte čo s horúčkou a ako dlho nás tá hoúčka bude trápiť?

sophie32
10. okt 2015

@barbora1522 Ja by som isla na pohotovost hned. Moze to byt aj zapal obliciek....hocico....hlavne, ked nevidis priznaky ako kasel, sopel....moze to byt hocico. Zo zubkov je to prilis vysoka tepolota...teda nie som lekar, ale isla by som radsej na pohotovost.

zuzik307
10. okt 2015

@barbora1522 suhlasim, ze na zubky je to vysoka teplota...moze to byt 6. choroba, tam su 2-3 dni horucky, potom ustúpia a nabehnu vyrazticky, ktore sa za den-dva stratia...tiez sme to prekonali takto cez vikend 🙂 skoc na pohotovost, spravia mu CRP- pri virusovej chorobe ako je tato, by nemalo byt vysoke...

sindas
10. okt 2015

Mij sym tiez dostal z nicoho nic taketo vysoke horucky a tiez som si myslela ze je to zo zuvkov, ale nakoniec to bola 'Šiesta detska choroba' ... a ak by ste to mali aj vy tak par dni horucky potom tak ako horucky prislu tak aj odidu a na dalsi den sa dieta vysype na telicku

seahorse27
10. okt 2015

Takato vysoka horucka urcite nesuvisi so zubkami, skor by som to videla na nejaku virozu - horuckou bez iných priznakov sa prejavuje spociatku 6. choroba, potom zvykne horucka ustupit a dietatko sa vysype po tele.

nanka3
10. okt 2015

@barbora1522 ahoj, moze to byt hocico, ak si este nebola na pohotovosti, tak tam najprv zavolaj, aby si ste nesli zbytocne, moja dcerka (14m) mala taketo horucky 3 dni, kedze to bolo po ockovani, horucky som pripisovalo tomu, ale potom sme ochoreli aj ja, aj muz, cize z ockovania to nebolo, musel to byt teda virus, co som samozrejme zistila, az ked sme ochoreli my, ale to uz nastastie dcera bola OK, davala som studene zabaly, nurofen sirup a panadol cipky... drzim prsty, nech sa co najskor fit

jeemima
10. okt 2015

Vacsinou ak horucka je hned skoro 40 a je to bez priznakov treba odobrat moc a ist a pohotovost radsej ist zbytocne ako ho nechat trapit ,,moze to byt nejaky virus ze to odhoruckuje a bude ale moze to byt aj zapal mocovych ciet - obliciek a to uz horsie

d82
10. okt 2015

Ahoj. Moj 5 mes. Syn mal tiez takto vysoke horucky az dostal febrilne krce. Takze pozor!! A hlavne z obkladmi vtedy ich nesmies davat!!! Aby nedostal sok. Otbor okno a vyzlec ho. Tak znizis teploty. Ani in nemal sople nic a tiez som myslela ze zubky. No isli sme na pohotovost a ostali sme lezat s infekciou mocivych ciest! Vsade sa dicitas ze zubky maju iba mierne zvysenu teplotu do 38. Radsej navstiv lekara!

bibistec
11. okt 2015

a diazepam nedavas? tak ako lekarka kazala pri teplote? nam to vysvetlovala pri prvej navsteve novorodenca aj pisala na papierik lebo take teploty mozu byt nebezpecne aj vyvolat febrilne krce. ale ked si niecim nie ista volaj na pohotovost aj ta usmernia aj vysvetlia ako sprchovat pri teplote a pod. a prip. povedia kedy uz treba prist, nezda sa mi to od zubov je to vysoka teplota

13091991
11. okt 2015

Moja malá mala taketo hprucky ked mala 10 mesiacov mala ich tri dni a potom to prestalo..tiez jej nic ine okrem horucok nebolo...tiez som nevedela co sa deje isla som na pohotovost tam mi povedali ze je to virus nemohli mi na to nic dat ze musim len znizovat teploty...doktorka mi potom povedala to iste...po troch dnoch to bolo prec...snad budete mat stastie a budete mat nieco podobne a nebude to vaznejsie...