Horúčky u detí v lete. Čo robíte?

viky123
11. júl 2006

Pekny den zelam ...
ja niesom este mamicka ,ale moj bratranec ma 5 rockov a vcera dostal horucku ,ja sa mu nedivim ked je takove horko .
Mate nejake tipy co vsetko ste davali detom na horucku ???
Tesim sa na dalsie prispevky

xenia14
11. júl 2006

Ahoj, mam 4 rocneho syna a asi pred 3 mesiacmi mal 40 horucky /to sice nebolo leto, ale mozno moje skusenosti pomozu/. Davala som mu panadol baby to je od horucky, ale moze sa to podavat len kazdych 6 hod. Ked bolo velmi zle a horucka velmi stupala davala som mu zabaly. Ale velmi pri tom plakal a nechcel ich, musela som ho presviedcat ze je to pre jeho dobro. Dieta nema byt naobliekane, aby sa mu neprehrieval organizmus, vela tekutin. Mne sa neosvedcilo sprchovanie vo vlaznej vode ako mi to odporucali, lebo skoro mi v tej vani odpadol a takisto nechce cipky od horucky, on uz nie je babetko takze nasilu to nejde.

viky123
autor
11. júl 2006

xenia ,dakujem za prispevok a rady 🙂
(este som chcela dodat ze ma dve deti a caka 3 v february by sa malo narodit.🙂 tak sa tesim az bude narozene mimco...lenze teta je v Lucemburku a vidim ju menej casto.)

myslela som ze sa tato tema ujme o trochu viac... no nevadi mozno pozdejsie 🙂

hana033
23. okt 2006

no môj drobček v lete tiež prešiel horúčkami, dehydratáciou, panadol či nurofen mi povolili každé 4 hodiny, ak teplota neklesá a keďže sa drobček strašne rád kúpe, kúpali sme sa vo vlažnej vode, pomaly chladla a tak aspoň tie 4 hodiny sme nejako vydržali. Bolo to hrozné. Tiež som nevedela, čo vlastne a ako s tým už skoncovať. Piť nechcel, v noci som doňho natlačila Kulíška a doteraz sme mali problém, pretože s každým zamrnčaním chcel piť, cumlík nestačil. Tie teploty trvali dlho, tak som si ho pokazila. Už to nateraz máme za sebou, ale teploty v lete sú hrozné.

lenka670
10. jan 2007

Ajhojte aj moja malá zvykn emať teploty v lete ked je hoúco....detičky sa prehrejú ale už to poznám......ked to vidím na nej a zmeram teplotu....dam jej do ritky čipku ani ona ju nechce ale bohužial chcem pomôct chviločku ju musim pridržat lebo ju vytláča a ona pije vela a stále tak to nieje problém a ked ma čipku tak ju dam a ona hned hajušká tak to prespí a potom už je dobre........

slivka11
2. nov 2015
Používateľ slivka11 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od slivka11.

urcite aby dodrziavala pitny rezim...