Hrbolček v prsníku u bábätka. Je to normálne?

suziad
29. jan 2009

Vsimla som si u mojej 14 tyzdnovej dcerke ked som ju hladila taky malinky hrbolcek v prsku. Ma to i na druhom ale mensi. je to normalne. nieje to bolestive, vypada to skor akoby jej zacali rast prska. 😅

frog
29. jan 2009

Moje dcera to měla taky,všimla jsem si toho tenkrát asi kolem 3-4 měsíce.Dětská jí vyšetřila a uklidnila mě jde o mléčné žlázky,že se to časem ztratí.Dokonce jsme tu bradavku měly takovou nafialovělou..a fakt za nějakou dobu,ale netroufám si říct jak dlouho to bylo,možná skoro čtvrt roku to fakt zmizlo 🙂

basado
29. jan 2009

sestrina mala to mala tiež. presne ako to opisuje frog povedali aj jej, mala to sledovat. ale aby si mala srdce na mieste tak chod radšej k mudr 😉

mufo24
29. jan 2009

Pravdepodobne malú dojčíš a tvoje hormóny sa prostredníctvom mliečka dostávajú aj k dcérke a to spôsobuje zväčšenie jej mliečnej žľazy. Niekedy dievčatká z týchto hormónov mávajú aj krvavý výtok z pošvy. Je to normálne a časom sa to upraví. Spomeň to pediatričke ale nemusíš sa báť.

timbouctou
29. jan 2009

neboj se, náš malý to měl v sedmém týdnu. Má to většina dětí, jen někdo hodně. My museli dokonce mazat takovou žlutou vodičkou. Ale po pár dnech se to vstřebalo

suziad
autor
29. jan 2009

Ano plne kojim, trosku mi odlahlo, som sa zlakla, ale na najblissej porade to spomeniem dr. DIKES

alusha
30. jan 2009

ahoj suziad, nas maly to mal tiez, hned po narodeni, ale mal to velmi velke na obidvoch prskach... tiez dr povedala, ze je to z hormonov z mlieka... dr povedala, ze to tak velmi, ako to mal maly opuchnute, este ani nevidela... kazala potierat octanovou mastou a za cca dva tyzdne to zmizlo uplne...

labell
30. jan 2009

Ahojky suzied!
Já tohle řešila tak před měsícem. Malé je teď 11 a půl měsíce a má v jednom prsu bouličku jak fazolku a v druhém o něco menší. Moje mudra nás poslala na endokrinologii, tak mě mudra řekla že je to asi kojením ( já už teda nekojím dva měsíce) a mám střídat maso, prý to může být i kuřecím masem (hormony).No vás se to maso netýká, ale nás teda taky ne, používám jen skleničky. Budeme chodit každé dva měsíce na kontrolu.

akejka
6. feb 2009

suziad:
mojej malej sa zväčšilo prsko, keď mala 3 mesiace, bradavka hlavne, úplne jej zčervenala, až ofialovela. Dostala abces (zápal), lebo sa jej tvorilo materské mlieko a nemohlo jej odtekať...dr. nasadila maste (octan, framykoin), ale už bolo neskoro, to sa má dávať už v počiatočnom štádiu ten octan...aby to odpuchlo. my sme museli ísť na kramáre detskej chirurgičke, ktorá jej pinzetou natrhla bradavku, vyvalilo sa obrovské množstvo hnisu a potom sme jej to týždeň ošetrovali odvarom z repíka, framykoinovým práškom a sterilne kryli...

Tak pozor na to, ak bradavka začne tmavnúť, treba od počiatku dávať octanovú masť...

zuza.m
6. feb 2009

aj ja so m čitala že je to normalne ked sa dietatko narodi a aj moj maly to mal,ale skor v tom čase ako sa narodil a dokedy to mal som si ani nevšimla.je to z tvojich hormonov a prenieslo sa to aj na malu.

suziad
autor
6. feb 2009

akejka: malej sa to zatial nezvedcuje ale cez tyzden ideme dr. a poviem jej o tom. A to tvojej malinkej tu bradavku natrhli len tak alebo ju uspali ci umrtvili. ☹

akejka
7. feb 2009

suziad:
to jej urobili pri plnom vedomí. Lebo by jej to za 2,3 dni prasklo aj samé, takú mala chúďa tú bradavku obrovskú, fialovú a kožičku na nej úplne priesvitnú, až bol vidno ten hnis ☹ Chirurgička hovorila, že radšej jej pomohla, aby som sa doma toho nezľakla, keby jej ti prasklo...Ale plakala len chvíľku, potom to už mala O.K. ani ju to nebolelo, ke´d sme jej to ošetrovali.
je dobre, ak sa to nezväčšuje, alebo nemení farby. Ak to tam stále má, mala by dr. predpísať nejakú mastičku...