Hrčka na krku. Čo to je?

ivcap
22. júl 2007

Ahojte. Mojej dcérke som objavila asi pred dvoma týždňami na krku maličkú hrčku. Podľa mňa je to na uzlinke. Nemali Vaše detičky náhodou tiež tento problém?

eros
22. júl 2007

ivcap moze to byt uzlinka.ale treba ist radsej k dr bo mne predpisala malemu octanovu mast a kamoskinmu malemu nic.

ivcap
autor
22. júl 2007

Eros a zmizla malému tá hrčka?

eros
22. júl 2007

ked budes dosledne mu davat na gazu octanovu masta a este obviazes bud plienkou alebo dacim tak by mala prejst nam nepresla az po antibiotikach a kamoskin este ma a moj mal uz 2x a myslim ze uz ju nema bo nie je doma 😅 😅 ,ale skus co povie tvoja dr bo kazdy je ina.tej kamoski hovorila ze si robi dake protilatky ked ma tie hrcky tak ja potom neviem.ale ak ma dovolenku skus davat tu mast 😉

vavka33
22. júl 2007

ivcap,aj moja starsia dcera ju mala na krku,ani neviem ci ju ma,doktorka vravela,ze je to uzlinka-taka bludiaca.ona niekedy moze byt zas inde.Opytaj sa doktorky,ale neboj,nic to nebude.

ivcap
autor
22. júl 2007

V stredu ideme do poradne, tak sa opýtam dr. Dúfam, že to nie je nič vážne. Ja som jej ju objavila po chorobe, mali sme tzv. šiestu chorobu. Aj ja mám na krku hrčku už niekoľko rokov, ale ja ju mám pevnú a Saške keď ju trochu pritlačím, tak mi ujde spod prstov.

eros
22. júl 2007

no to ti potom neporadim.mojmu som to nestlacala.a nemozes ist radsej v pondelok k dr?

mrenka
22. júl 2007

ivcaaj moja mala to mala,znamy dr.mi povedal nejaky nazov,uz si to ale bohuzial nepamatam,skratka,sa jej pri vyvoji neuzavrelo nieco krcne - nejaka lateralna krcna cysta to tusim bola,tak ja som bola cela vystresovana,ale on jej to normalne vtlacil naspat dnu,aj mne to kazal robit a v pohode sa jej to dalo do poriadku,nebol to ziadny vazny problem,ale ked pojdes k dr,tak sa na to spytaj

vavka33
22. júl 2007

Aj malej sa tak posuvala,preto vravim,ze su take bludive-tak to nazvala dokina.Ja mam tiez jednu stale na tom istom mieste odjakziva-teda co si pamatam. 😉

eros
22. júl 2007

no najlepsie urobis ked fakt opytas dr 😉

ivcap
autor
22. júl 2007

V stredu sa opýtam, naša dr. je celkom dobrá, tak dúfam, že niečo poradí. Len ma tak napadlo napísať na koníka,či je to ojedinelé, ale vidím, že to má viac detičiek, tak som trochu kľudnejšia.

ivcap
autor
25. júl 2007

Takže boli sme v poradni, myslela som že ma porazí, naša dr. má dovolenku. 🙄 Ale sestrička mi povedala, že to môže mať po chorobe. Preobjednala nás na 15.8.

eros
25. júl 2007

no ot potesi 😠 😠 vasa dr nema ked je na dovolenke niekoho kdo ju zastupuje???

ivcap
autor
26. júl 2007

Má, ale sestrička povedala, že to nie je také akútne. Tak musíme počkať. ☹

kburgerin
3. aug 2009

ahojte aj mojej dcere vyoperovali cystu na krku ked jej vybrali stehy tak sa jej spravila dalsia hrcka...............doktor na kramarochnam povedal ze musime cakat na vysledky...........ale lieka ani maste nam nadali tak teraz neviem.........................

zuzka82
13. jún 2013

tak po dlhej dobe otvaram temu a hladam.niekoho kto sa osobne stretol s tymto problem.teda s krcnou cystou u dietata..???dakujem

given
28. jún 2013

@zuzka82 Ahoj, moj syn to ma, buduci mesiac ideme na Kramare na vysetrenia a dohodnut operaciu. Jeho doktorka si pol roka myslela, ze je to uzlinka, a takisto aj na utz sa stale hovorilo o uzlinke. Potom sme sli na utz k takemu mlademu doktorovi a hned povedal, ze sa mu to nezda, ze to asi bude krcna cysta. A vcera nam to ORL doktorka potvrdila. Viac o tom najdes tu http://www.detskaorl.sk/?p=560 .

nensyke
31. júl 2013

Ahojte... Aj náš malý má hrčku na krku... on to síce mal už od porodu, ale dnes som všimla, že sa mu to zvačšuje.. Mám strach, pondelok ideme pediatričke a sama som zvedavá ako dopadneme.. teraz mal 4 roky..

simik2309
10. máj 2014

@nensyke ako vám dopadla tá hrčka?

dobromila1111
6. jún 2015

@ivcap
Dobry den,ak si este spomeniete, ako to dopadlo s tou hrckou? Tiez sme mali 6.chorobu a dnes som mu ju nasla..dakujem 🙂

jankastubka
20. nov 2015

@nensyke ako ste dopadli? Mala ma 2 hrcky na krku, male vo velkosti hrasku a pohyblive. Ked si clovek niektore info precita, tak sa strasne zlakne.

natali03
23. jan 2016

@jankastubka ahoj, akurát som natrafila na túto temu, mojmu malemu (2r.4m.) Som nasla na krku , ale iba na jednej strane, takisto 2 hrcky, pohyblive, asi o velkosti hrasku, mozno trochu vascie ... v stredu ideme na utz, ale uz ma chyta panika, v dnesnej dobe cloveka hned napadnu hrozne veci.... ako ste dopadli vy ?

jankastubka
23. jan 2016

@natali03 vas aspon dakam poslali. My sme boli u lekara, ten prehmatal a povedal, ze to su uzliny, a kedze bola predtym aj kus chora, tak to zvalil na to. Ze mame to ak tak sledovat, aby sa to nejak nezvacsovalo. Sem tam sa to snaizm nahmatat, bud to neviem najst, alebo sa mi to zda mensie. Pri najblizsej kontrole v 3 rokoch, sa na to opat spytam doktora nech to on prehmata, ci je to ok.
Vas rovno bezny doktor poslal na utz?

cammille
23. jan 2016

@natali03 neboj, hlavne ak su pohyblive, na 99% su to neskodne uzlinky mierne zdurene po nejakej chorobe...u deti uplne bezne, moji vsetci styria maju na krku niekolko hrciek, pohyblivych, velkosti hrasku, a su v poriadku, ja uz to vobec neriesim😊 Neboj nic to nebude😊

natali03
23. jan 2016

@jankastubka my mame detsku znamu, navyse maly ma DS, takze ona je velmi ohladuplna a nechce nic zanedbat, aj s ockovanim napr. sme na to sli pomaly ... ona sama hned navrhla pre istotu skontrolovat na sone, malý je často chorý, ale žiadne uzliny sa mu ešte doteraz nezvacsili.. nevravim, vsetko je raz po prvýkrát, ale samozrejme ma to vystrasilo, už to tam bude mať pomaly dva tyzdne a ked otoci hlavickou a pokozka sa mu napne, tak su aj volnym okom viditelne.

@cammille ďakujem pekne, ukludnila si ma... dnes mam taky den, ze som si uz aj poplakala, dostala som akysi zachvat strachu, ale radsej na take veci ani nemyslim,. Dufam, ze bude vsetko ok 🙂

jankastubka
23. jan 2016

@natali03 ja som sa tiez strasne bala aj ma to z casu na cas este prepadne. Ale tak dufam, ze doktor vie co ma robit.
Drzim pevne palce aby to aj u vas nic nebolo a bolo vsetko ok.

natali03
23. jan 2016

@jankastubka ďakujem krasne, v stredu dam vediet, ako sme dopadli. Zatial pekny zvysok vecera 🙂

cammille
23. jan 2016

@natali03 nic sa neboj, ked to mal prvy syn, tiez som bola vystrasena, aj po vysetreniach sme boli, a chvalabohu vsetko v poriadku😊 A uz pri dalsich detoch som to neriesila, niektore tie uzlinky tam mozu ostat aj dlhodobo, ja mam tiez tri take uz od detstva a stale su tam😊 Je to uplne bezna vec, nic sa neboj 😊

iju
16. máj 2016

Máme to skoro rok.

iju
19. máj 2016

Nakoniec mame mononukleozu

natali03
30. máj 2016

@iju ahoj, to vam zistili z krvi ? A co teraz bude nasledovat ? My sme akurát dnes boli pre výsledky z krvi na imunologii a vyšla mu tam aj: Iná infekčná mononukleóza - Epštejn Barrovej vírus. Zajtra ideme k detskej, tak som zvedavá čo nám na to povie