Hrčka na krku. Čo to je?

ivcap
22. júl 2007

Ahojte. Mojej dcérke som objavila asi pred dvoma týždňami na krku maličkú hrčku. Podľa mňa je to na uzlinke. Nemali Vaše detičky náhodou tiež tento problém?

tilly
7. jún 2016

ja som dnes nahmatala mojmu vzadu na krku dve hrcky, ide ma porazit, neviem, ci mam alebo nemam robit paniku, zajrta zbehnem pre istotu k doktorke na prehmatanie... ma teraz problemy so zubkami, neviem, ci to suvisi

tesss
10. júl 2016

@tilly ako ste dopadli? Aj ja som dnes nasla hrcku na krku a som z nej uplne posrana samozrejme

tilly
11. júl 2016

@tesss on bol potom chorý, cize asi to bolo ono. Pôjdeme ešte raz si to dat prehmatat... Som na nervy, lebo ja mam lymfom, tak už vidím všade hrcky

jankastubka
11. júl 2016

Moja to ma aj ked vyzdravela, a dr nas vzdy odbil ze to su len uzlinky. Ziadne vysetrenie ale na to nerobil 😕

iju
19. aug 2016

@natali03 Ano z krvi pecenove testy, krvny obraz a zapalove sa robili. Potom ak vyšli zvyšné pecenove testy tak potom na mononukleozu ktory typ a lymfaticke uzliny.

iju
19. aug 2016

@tilly ahoj.a nerobili mu na lynfaticke.. aj moj mal od dvoch rokoch uzlinu a povedala ze z choroby. Ale zas je to aj vyhoda, pretože každú chorobu mozes rychlo zistiť odsledovanim uzlin. .. a mne vysvetľovala doktorka, že na krku niesu nebezpečné uzliny. Treba pozerať aby nemal pri klucnej kosti.

tilly
19. aug 2016

@iju moj uz na krku nema, teraz ma zas v slabinach, ale moj onkolog mi hovoril, ze je to u deti normalne, teda ak su do velkosti hrasku, ak by boli vacsie, treba to dat pozriet

zadocek
24. feb 2017

@natali03 ahoj, pls vies nieco blizsie o tej hrcke? Moj ma tiez zboku na krku a ked otoci hlavku vidiet ju.

gabriela93
27. apr 2017

@zadocek ahoj,tak ako,zmizla vam ta hrcka?Nas ma tiez na krku na boku,vidiet to hlavne,ked otoci hlavicku,alebo ked place a napne krk.

zadocek
27. apr 2017

@gabriela93 nezmizla, tak sme boli u Dr. a ta nam povedala, ze to je bezne u deticiek. Vraj sa vytvori ako ochranny mechanizmus napr.pri nachladnuti. Niekomu zmizne hned, niekomu neskor, niekomu nikdy. Pre istotu mu ale spravila vytery z krku a nosa, krv. Vsetko negativne. Pre pokoj na dusi chodte aj vy. Ja som to stale riesila, skumala a odvtedy som pokojna 😊

gabriela93
27. apr 2017

@zadocek boli sme na usg,zevraj zvacsena lymf.uzlina.Krvny obraz v poriadku.Len mam pocit,ze mu to vybehlo po ockovani a teraz ho mam dat ockovat MMR vakcinou,no neviem ci ho mam dat.

romco3
5. nov 2018

nas maly (2-rocny) ma tiez hrcku na zadnej casti krku pri krcnej chrbtici vpravo, ale nie je mu to stale vidno, iba pri pohybe, napnuti, da sa nahmatat a myslim ze je vacsia ako hrasok. Momentalne je chory ale objavilo sa mu to este pred chorobou. Nevieme co to moze byt.

hanka5215
22. jan 2024

@natali03 ahoj ako ste dopadli? Mam syna tiez 2roky4m.... Akurat som mu to nahmatala,, tiez také malicke ako hrasok na jednej strane....

malycka
29. feb 2024

@hanka5215 Pekný deň môžem sa opýtať ako ste dopadli hračkou na krku ja som si včera akurát všimla že mali má tiež hrčku na krku takú Meku dosť som stoho vystrašená určite snim pondelok pôjdem ku lekárke