Hrčka na krku. Nemáte skúsenosť?

slzicenka
9. dec 2008

Uz vyse troch tyzdnov marodime doma s dcerou,na krku sa jej objavila tak hrcka,neboli,zvacsuje sa to a lekari nevedia co to je.Nie je to vraj ani zväcsena uzlinka ani slinna zlaza...Podstupili sme vsetky mozne vysetrenia a pokým nie su vsetky vysledky k dispozicii,berieme stale amoksiklav sir a predtym sme mali tiez antibiotika...uziva to v kuse uz treti tyzden.Viem,ze nie je dobre uzivat antibiotika takto dlho...Poradi nam niekto,mate niektora podobnu skusenost?na magnetickej rezoncii sme zatial neboli,ale napadlo ma to ako mozne riesenie,ak nic nezistia a vsetko bude v poriadku vsetky vysledky.Z niecoho to predsa len musi byt

mercy
9. dec 2008

Aká veľká hrčka?

bodka13
9. dec 2008

a nie je to tuková hrčka?-malý má takú na brušku /tiež je nebolestivá a zatiaľ sa nezväčšuje,dr. nám povedala že keby sa nejako zmenila treba prísť a potom sa uvidí čo ďalej
-brat mal na krku hrčku asi ako hrášok ale jemu sa trošku zväčšila/keď mal asi 18-19r/,tak mu ju ambulantne na chirurgii vybrali a poslali na hist. a potvrdilo sa že bola tuková

slzicenka
autor
9. dec 2008

My sme to mali zo zaciatku ako hrasok a teraz je to vo velkosti orecha,tukove to vraj nie a ani zapalena zlaza...mame z toho nervy,lebo nikto nevie,co je to a co to mohlo sposobit...nemame este vsetky vysledky,ale snad to bude dobre..

sirinka
9. dec 2008

ja mam na boku krku hrcku, mam ju, odkedy si vobec pamatam...nikdy som s tym nebola u lekara. tiez neviem , co to je.

bodka13
9. dec 2008

kedy zozačiatku?-to sa tak rýchlo zväčšuje?

slzicenka
autor
9. dec 2008

mame to asi 6 tyzdnov a za tu dobu sa nam to takto zvacsilo,preto berie tie antibiotika

slzicenka
autor
9. dec 2008

viem,ze by sme nemali mysliet na to najhorsie,najma,ked este cakame babätko,ale mna osobne to strasne zoziera,neviem si s tym dat rady,neviem sa s tym vysporiadat,ze co ak...preco s nou nic nerobia?ved to nie je len tak..jasne,ze ked ju to neboli,neprikladaju k tomu velku dolezitost,ale ono to rastie...tak asi tam predsa cosi je...

bodka13
9. dec 2008

ešte ma napadlo že tá maleho sa pohybuje keď ju zatlačím,tak asi preto dr.usúdila že je tuková
Neboj,všetko bude v poriadku,musím letieť do robotky ešte napíš ako sa máte

slzicenka
autor
9. dec 2008

dakujem za podporu,dam vediet

kocurik16
9. dec 2008

nemám s niečim podobným skúsenosti ale dúfam,že to nebude nič vážne.Treba veriť v to najleošie

martija
9. dec 2008

slzicenka,nam sa raz stalo,ze nam zanedbali syna, mal dlho vysoke horucky a nikdo s nim nic nerobil,nakkoniec sa nam chlapec nepostavil na nohy,tak sme isli asi po 4 krat na pohotovost,tam uz bolo s nim velmi zle,tak nas odvazala sanitka do barcelony,lebo bola noc,tam mu mohli 24 hodin robit vselijake vysetrenia.ale co chcem napisat,nozicka ho bolela pod kolienkom,zistili mu streptokoka v klbe a svale - bral mesiac!!!dvojitu davku antibiotik,vdaka tym debilom,co ho zanedbali,paradox bol v tom,ze klb mal zapaleny bedrovy,a ked sa z toho dostal,tak na tom mieste kde ho to na zaciatku bolelo -ale tam podla lekarov streptokok nebol - tak tam ma doteraz hrcku,ktora sa dost zvacsila,ale uz sa nezvacsuje,neni bolestiva nic....takze tiez neviem,co teraz....krv nam uz streptokoka nepotvrdila...cudne,musis teda trvat na podrobnych vysetreniach......

tinusi
9. dec 2008

Ahoj, kamoskin maly mal hrcku na hlavicke, tiez stresovala a bala sa, ale tiez mu nic nezistili a samo to zmizlo.

slzicenka
autor
9. dec 2008

baby,dakujem za kazde povzbudive slovo,no uvidime,co sa bude diat,ak to inak nepojde skusime iny region a iných lekarov,aby nakoniec nebolo neskoro...Budem trvat na vsetkych mozných dostupných lekarov,lebo zatial si kazdy dceru len podava,aby bol kryty spravi povinne vysetrenia a fertig a cakajte mamicka...a naco?keby som dala peniaze,mozno by sa viac a rychlejsie vyriesilo

livia76
9. dec 2008

Možno budem trochu ,,odveci" ale kamoška mala hrčku na krku nevedeli z čoho-zmyzla sama po pár mesiacoch a potom zistili ,že to bol prejav toxoplazmozy-nachytala od mačky- jej organizmus sa s tým vysporiadal sám- držím palce Slzičenka 😉

lejlala
9. dec 2008

Dakujem livia76

lejlala
9. dec 2008

stratila sa mi sprava,dakujem livia76 ,je to moja kamoska,a fakt ma toho dost...napisem IP..

slzicenka
autor
9. dec 2008

lejlala,dakujem,ale niektore veci zvladnem sama,nepis za mna a hlavne nie vsetko...Ty vies,ake to mam tazke..dakujem..ale nehnevam sa 😀

slzicenka
autor
9. dec 2008

kde si lejlala,snad si sa nenahnevala????posielam IP

bodka13
9. dec 2008

slzi,tak predčasne nestresuj aby aj bábo bolo v pohode-deturence sa určite tešia
asi by bolo dobré skúsit aj lekárov v inom meste,že čo oni na to

sjuzi
9. dec 2008

Ahoj slzicenka, tak celkom náhodou som našla túto tému a naša neter (21 r.), má tu hrčku na krku, ktorá sa jej v priebehu posl. mesiaca zväčšila dvojnásobne, brala dvoje antibiotiká, natierala octan.masť a nič nepomohlo. Nakoniec bola na vyšetreniach v nemocke a zistili jej, že to má nejakú cystu, ktorú má vrodenú a že jej to niečo aktivovalo... 😕 😒
No a zajtra ide do nemocky a vo štvrtok jej to budu operačne vyberať... Chúďa - je z toho dosť vydesená, ale snáď to nebude nič vážne... Vraj to ale budú posielať aj na histológiu...
Dúfam, že som ťa nevystrašila, budem prípadne informovať, že čo ako...

alika54
9. dec 2008

slzicenka IP,,,,

anjelickova
10. dec 2008

slzicenka,a streptokok alebo stafilokok nebol u nej zisteny?

sakala1
7. mar 2013

ano je to tratost pocit ale vsetko dobre dopadne.prajem si to