Hrčka za uškom. Čo to môže byť?

funilieta
13. mar 2008

ahojte. chcem sa spytat ci nema niektora z vas skusenosti s podobnou vecou, aka sa prihodila nam. svojej malej Laure (6 tyzdnov) som objavila na hlavicke pod kozou malu hrcku za lavym uskom asi 2 cm. Je mensia ako hrasok. Mam strach. neviem co to moze byt.Citala som ze to suvisi s nejakou koznou chorobou, ktora sa prejavuje lupinami na hlavicke, ale moja mala nema lupiny. Inak je cula a papa dobre. Uzlinku pozorujem uz asi 3 tyzdne a nezda sa mi ze by rastla, ale sa ani nezmensuje. Prosim poradte mi.

lenka1smejka
19. júl 2010

mne lekarka povedala,ze tie uzlinky tam maju byt.Teraz to malej uz ani nenahmatam

katarina.banska
19. júl 2010

aj moja mala ma supinky, ale nie na hlavke ale na oboci 🙂
tak potom to bude snad z toho. no dufam, ze to bude v pohode. tretieho ideme do poradne tak sa na to opytam... no nejdem stresovat. viem, ze aj ja som to mala presne na tom istom mieste, aj manzel ma taku hrcku vraj tukovu 🙂 ci ako sa sa to vola 🙂

naty
19. júl 2010

já tě taky uklidním, mám je za ušima odjakživa a prý to jsou jen tukový bulky, občas je menší, občas větší, ale nic se s nima neděje...a mně se taky nic neděje... 😉

martinaho1
19. júl 2010

Jsou to lymfaticke uzlinky, ktere se pri infekci apod. zvetsuji, u deti jsou proste vyraznejsi 🙂. Takze v klidu.

8808
30. júl 2010

Ja som si tiez nahmatala, aj ma bolela,ale postupom casu mi odisla.. tiez som sa zlakla co a ako.. ale asi 3tyzdne a uz ju tam nemam.. 🙂

nathalie111
21. máj 2012

Ahojte...mojej starsej dcerke sa zvacsila uzlinka za uskom,ked mala cca 1.5 roka a prekonala kiahne...cize cca 4 roky ju tam ma...vo velkosti mini hrasku.Teraz v sobotu,ked som ju cesala,tak som si vsimla,ze je trosku zvacsena, (ako hrasok),trosku som sa zlakla,lebo inak jej nic nebolo ale vecer zacala kychat a zostala trochu zahlienena...tak mi,prosim,poradte,ci je nutne zobrat ju k lekarke,alebo to,ze sa zvacsila moze byt dosledkom virozy (kychacka,zahlienenie) a ked tieto priznaky pominu,tak sa uzlina zmensi na povodnu velkost ? (pochybujem,ze by zmizla,kedze ju tam ma uz roky)...ale dost ma to znepokojilo,takze vopred vdaka za vase skusenosti a rady..

barbie1085
28. feb 2013

Ahoj mam velmi velky strachh pred ccc 5 mesiacmi som obiavila hrcku na lici nebolela, necitila som ju len ked som sa jej dotkla a nemenila sa po case cc troch mesiacov sa mi sfarbila do modra ( modrofialovo) navstivila som hned doktorku dala mi amst ale nezabrala tak som sla ku kožnej nevedela urcit co to je vylucila tukove hrcky, nadorceky, cievky a povedala že možno ide o zrazeninu no ale nic mi nato nedala povedala že nevie ako by to liecila! Davala som si nato propolis a kamilky hrcka sa uplne zmensila a zostala tam ako keby modrinka no bez hrcky lenže na druhy den po zmiznuti sa mi obiavila hore malicka hrcka bez farby mensia než hrasok a neviem co to može byt mam ist ku kožnej :( zostaneme my tam ta hrcka????? Poradte dakujem

modrofuzik11
12. apr 2014

saru ta hrcka boli. v pondelok urcite ideme ku lekarke. verim, ze je to v poriadku a bude to len zvacsena uzlina. aj ked rozmyslam, ze z coho, ked vobec nebyva ani v poslednej dobe nebola chora. drzte palce.

darinka76
1. máj 2014

@janny29 aj nas malý to mal tiez,ked bol taký dvojmesacný..zmizlo....vraj to malé deti mávajú,aj na hlavičke to mal,aj za uskom....Teraz ako 3,5 rocný mal kiahne a tiez mal uzlinku aj za uchom aj na hlavičke,nastastie zmizlo..bolo to vplyvom infekcie-choroby..tiez som sa prelakla,vzdy je lepsie to ukazat dr.,aby sme sa zbytocne netrapili...Neboj,nic to nebude urcite 🙂

sisuss
15. okt 2015

@darinka76 a kde presne na hlavičke to mal? lebo ja som našla malému tiež a má to akoby až dole vo vlasoch(akoby na zátylku) a má to aj na jednej aj na druhej strane a na tom istom mieste,,, aj sa mu to akoby hýbe, a starší mal na krku a má to dodnes, boli sme aj na ultrazvuku a je to uzlina,,, tak dúfam, že aj mladší , ktorý ma 2,5mesiaca, má tiež iba uzlinky