Hrčka za uškom. Čo to môže byť?

funilieta
13. mar 2008

ahojte. chcem sa spytat ci nema niektora z vas skusenosti s podobnou vecou, aka sa prihodila nam. svojej malej Laure (6 tyzdnov) som objavila na hlavicke pod kozou malu hrcku za lavym uskom asi 2 cm. Je mensia ako hrasok. Mam strach. neviem co to moze byt.Citala som ze to suvisi s nejakou koznou chorobou, ktora sa prejavuje lupinami na hlavicke, ale moja mala nema lupiny. Inak je cula a papa dobre. Uzlinku pozorujem uz asi 3 tyzdne a nezda sa mi ze by rastla, ale sa ani nezmensuje. Prosim poradte mi.

konoupek
13. mar 2008

funi,naše malá jich má na krčku víc,taky jsem plašila a raději se zeptala dr..Říkala,že to nic není,jen uzlinky a někomu jdou nahmatat jinému ne.Já je mám na krku taky. 😉 Ale jestli se ti to opravdu nezdá,raději se dr.zajdi zeptat,aby si byla klidná ,však ona ti řekne co a jak.

shela
13. mar 2008

funilieta...podla mna to tiez nic nebude...ale radsej zajdi k lekarke..moze to byt len podkozny tuk..takze neboj

mocilka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mocilka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prunti
13. mar 2008

funilieta tvoja mala to ma presne tam, kde moj Daniel...aj ja som sa opytala detskej lekarky a ona vravela, ze to je v pohode a ze to casom same zmizne...no a to bolo ked mal maly cca 6 tyzdnov a teraz ma pomaly 6 mesiacov a este stale to tam ma...velkost sa nezmenila, ale viem to este stale nahmatat 😒

aponchie
13. mar 2008

ptala jses doktorky?treba by te poslala na RTG,ale podle me to nic neni takovych bulek nez se zaceli fontanela a mekke kosti bud ejeste hodne.Spatne by bylo kdyby nejedla,prujem mela,zvracela,pomatena atd ale to uz predbihame 😉

tutifruti
13. mar 2008

Nasa malá mala hrcku na šiji... všimla si to detská lekárka, keď k nám prišla prvý krát... hrčka bola vo veľkosti hrášku, celá ohraničená, dala sa akoby zdvihnúť, nebola prirastená... Lekárka povedala, že to môže byť uzlinka, tuková hrčka..., že proste netreba robiť paniku a máme vyčkať...
Hrčka sama zmizla asi do dvoch mesiacov... Aby si bola v pohode, určite sa opýtaj lekárky...

rinuska
13. mar 2008

funilieta , naozaj sa nemusíš báť , stáva sa to často , zachvíľu to zmizne 😉

smisela
13. mar 2008

Ahoj,ninke zistila hrcku kozna,mala ju pri pravom usku,presne ako pises,mala supinky v zahlavi,odporucila odbery,ci nema zapal,pediatricka zobrala krv a vsetko bolo ok,teraz ma 10 mesiacov,ma ju tam stale,ani sa nezvacsuje,takze je to ok,ale kludne to pediatricke pre istotu povedz 🙂

mata79
13. mar 2008

Funilieta, taka tema tu uz niekde je, pozri stranky dozadu.
Nas maly to ma doteraz... na oboch stranach ma zdurene uzlinky. Lekar videl, neriesil. 😉

dandinda
13. mar 2008

ahoj funilieta- aj my mame malu hrcku na krku, dala som to pozriet dvom lekarom a povedali mi, ze je to ok, je to bezna uzlinka 😉 No nedavno sa mu zdurili uzlinky na hlavke, nad krkom, boli sme na odbere a zistili nam infekcnu mononukleozu.Dali nam antibiotika, uzlinky sa ukludnili, no tu jednu od narodenia ma stale 😒
Ta tema bola o uzlinke ako reakcii na ockovanie, myslim 🙂

zuzik.3
13. mar 2008

funilieta, naša malá to má taky za uchem. Dr. jsem to říkala a prej je to jenom uzlinka. Ale taky jsem se vylekala. Tak neboj, nic vážného to není, ale pro tvůj klid se zeptej své dr. na další kontrole.

goja
13. mar 2008

nasmu malemu som to nahmatala asi tak v 2.mes, tiez za uskom a mal to dlho. Potom som to prestala "sledovat" a teraz som len tak skusila a uzlinka je prec 😀 tak aj vasim mimiskom to urcite zmizne 😉

bubu25
14. mar 2008

nasa mala ma tiez na hlavicke za uskom tahu hrcku...ja som si to vsimla asi 3 mesiace dozadu a pytala som sa na to doktorky, a tiez mi povedala, ze je to v pohode, ze je to len uzlina...Tak dufam, ze je to naozaj ok, lebo stale to tam mame 🙄

janny29
19. mar 2008

😀 Ahojte mamičky, tak ja mám polročného synčeka a tiež som mu nahmatala v 1. mesiaci hrčku za ľavým uškom. Doktorka mi povedala že to nič nie je. Tiež sme mali suchú pokožku na hlavičke a povedali mi že to detičky mávajú. Treba to len dobre vyčesávať. Tú hrčku za uškom stále máme. Aj sestrina dcérka to má tak neviem.
Tak - tiež dúfam že si robíme len zbytočné starosti.... 🙂 🙂 🙂

petja
20. mar 2008

malej to měl taky na levé a prave straně ne úplně za uchem ale vzadu na zátylku,doktorka mi taky říkala,že to souvisí s těma šupinkama na hlavě a celkově s kůží,už se mu to zmenšuje...takže bych byla klidná

lindulak
20. mar 2008

Aj moja mala to ma za jednym uskom. Tiez to doktorka videla a povedala, ze je to zvacsena uzlinka a ze to ma asi z toho, ze mala vtedy seboreu. No tu uz nema a hrcka je stale tam. Asi jej to pripomeniem, ked nabuduce pojdeme. No ja mam napr. tiez zdurenu jednu uzlinu za uchom uz roky aj som bola na vysetreniach a nic nezistili...

leninn
21. mar 2008

My to máme také a dr. říkala, že to nic není...
a tahle započatá diskuse mě také dost uklidnila....

janna1830
22. júl 2008

ahojte, to je zaujimave, ja som vcera mojej 3 rocnej za uskom taku hrcku nasla ! Nabeton jej vznikla vcera, lebo som jej 2x pocas dna kremovala za uskami ( mala seboreu ) a nemala to, az vecer. Straaaasne som sa zlakla a teraz si o tom googlujem a nasla som aj tuto temu na MK, tak som rada, ze to nie je vazne 😕

jezevec
23. júl 2008

taky jednu malou mame, pry se to obcas udela, kdyz ma treba mimco osypany oblicejik ci nejakou potnicku ci jinyho nerada 😠 na obliceji, pry to muze byt k tomu...

jenjanka
23. júl 2008

Ahojki Funilieto,jak bylo malemu asi měsic tak jsem malemu našla na krčku uzlinky a taky za ouškem ma asi 1cm velkou,byli jsme na odběrech a krev byla v pořadku,doporučili nam že když se to nezmenší tak na biopsii do Brna,ale trošilinku se to zmenšilo tak je to o.k,ma to tam pořad a ma 5 měsicu,někdo to tam muže mit napořad,dlouho to trva než to zmizí,měla jsem nervy v ..,měla jsem strach asi jako ty,ale už je to v pořadku.

julianka99
10. nov 2009

Ahojte...
tak aj my sme si našli hrčky :( má dve za lavým uškom a jednu za pravým, a tiež jedno na záhlaví :( tak neviem čo to môže byť... na budúci týžden ideme do poradne tak som zvedavá čo nám povie doktor...
Máte s tým niektorá skúsenosť? ☹

icejane
10. nov 2009

môj malý ma tiez jednu v zadu na krku a doktorka nam povedala ze je to preto ze ma ekzém ale ten mi uz hádam pred dvoma mesiacmi zmizol ale hrcka este nie ale niektoré baby písali ze to aj do roka niektoré majú..ze vraj budeme sledovat a ked nezmizne tak nas posle na krcne

perla200
10. nov 2009

no mne to doktor kázal sledovat...môže to byt aj reakcia na očkovanie TBC

edita84
10. nov 2009

ahoj má to aj moja dcerka ma 2,5 roka doktorka jej zobrala krv či to nie je niečo zlé ale sú to lymfatické uzlinky niektorým deťom sa nahmatajú stále ako nám a niektorým len ked sú choré. to nič nie je ale ked ta to tak znekludňuje tak daj zobrať krvičku nech to pekne vyšetria.

andykov
10. nov 2009

A já malý zase našla bouličku jakoby na prsíčku... Taky je jako hrášek. Co to může být?

ksivcova
11. nov 2009

Ahojte,moj maly ma tiež dve hrčky za uškom ale dr.povedala že to nič nieje že všade na tele su tieto uzlinky.V piatok začal sopli a v sobotu rano mal čudny hlasok taky zachripnuty tak som ho vzala na pohotovost.Nechali ho v nemocnici že vraj ma laryngitidu.V podelok bol už dobry mala som si ponho ist v utorok no dostal teploty a šup na krčne...teraz ma zapalene uško a ani ma k nemu nepustia lebo je chripka... ☹ ☹ ☹

cvikla969
11. nov 2009

aj ja som ich malemu nasla.najprv jednu ,strasne som sa zlakla, potom ma napadlo mrknut aj za druhe usko a bola tam.praobycajne uzlinky a mne sa az zdvyhol tlak.a to si hovorim povolanim zdravotacka 😀

katarina.banska
19. júl 2010

ahojte aj ja som dnes zistila, ze moja mala ma hrcku na hlavicke vzadu za uskom.
bojim sa aby to nebolo nic vazne, no co citam tak snad nie. ked budem u doktorky tak sa jej na to opytam, vy ste mali aj taku skusenost, ze to bolo nieco horsie? nech viem na co sa mam pripravit.... :(
dufam, ze to bude v pohode.

denduska
19. júl 2010

mojej malinkej som to nahmatala tiez...asi pred mesiacom, mala 2 mesiace a ma to tam stale...dr.povedal ze to byva, verim mu, on robi aj na detskej jiske, tak snad vie co hovori. inak malinka mala v tom case otrasne supinky vo vlasoch, islo jej to az do cela, tak ze to moze byt aj reakcia na toto...supiniek ma uz menej ale tie uzlinky tam stale ma.. a kedze aj ja som zdravotak tak som v prvej chvili zalapala po dychu a takmer odpadla 😅