Hrčky na uzlinách u bábätiek. Máte skúsenosti?

slavomira
10. okt 2006

Ahojte chcem sa spytať či nemáte niekto skúsenosti s hrčkam na lynfatických uzlinách u bábätiek. Moja dcéra ich má od 3 mes. a doktorka tvrdí že je to u malých detí bežné. Ja sa toho ale aj napriek tomu dosť obávam,teraz má 18 mes.

atam
10. okt 2006

Ahoj,nepíšeš,kde ich má zväčšené,či na krku,pod pazuchami alebo v slabinách.

slavomira
autor
10. okt 2006

na krku

erika1
10. okt 2006

Ahoj Slavomíra,aj môj najmenší syn má na krku zväčšené uzliny a to má už 3 roky a ešte z toho nevyrástol.Lekár povedal,že je to v norme,pokiaľ nerastú a neni sú ako orechy.Dosť kamarátiek má detičky so zväčšenámi uzlinami,tak sa neboj!

megg
10. okt 2006

odporucam sledovat ci uzlinky nerastu, resp. miesto kde uzlina je, ci nenamodrava farba koze. Inak by to malo byt v pohode.

atam
10. okt 2006

Erika1 má pravdu,neboj sa,aj moja neter(2 roky)mala zväčšené uzlinky na krku.
Našej dcérke sa tiež vždy zväčšia pri každej chorobe.Prostredný syn mal pod ľavou pazuchou od 3. mes. uzlinu ako hrach.(mal ju asi 2 roky po BCG vakcíne)U nás to malo súvis s imunitou.

megg
10. okt 2006

atam, moj maly to mal tiez pod pazuchou a vybrali mu ich operacne v 3mesiacoch ☹

atam
10. okt 2006

Nám ju nevyberali,iba nás sledovali na pľúcnom.Nám sa k tomu ešte pridružili ďalšie problémy-kašeľ,zahlienenie,podozrenie na cistickú fibrózu,...ale teraz má 7 rokov,ako sa hovorí,vyrástol z toho,dokonca mu imunoalergologička plánuje postupne vysadiť lieky.
Dúfam,že aj u vás to dobre dopadlo. 🙂

slavomira
autor
12. okt 2006

Ahojte byby trochu ste ma upokojili. Ďakujem vám 🙂

atam
12. okt 2006

Nemáš začo,tvoje obavy sú opodstatnené,veď si mamina. 🙂

tilly
26. nov 2006

megg a ak koža v okolí uzlinky modrie???

pomoooc, malý mal takú hrčku na krku, sledujem to asi dva mesiace, mal to hlavne, keď sa smial alebo plakal, alebo tak, ale teraz to má modré ☹

megg
26. nov 2006

Tilly, no Olimu to zmodralo a preto sme sli hned na operacny stol. to zmodranie moze znamenat, ze mu ta uzlinka vnutri pukla a moze mu vytekat odtial hnis, to je velmi bolestive. Ale nepanikar, urcite skoc s nim k doktorke, povie ti viac. U kazdeho babetka je to ine. Nas maly mal tam mal az 4-5ks uzliniek (pritom ja som namacala iba jednu) ale ostatne nebolo vidiet. Dokonca teraz po operacii sa mu v jazvicke vytvorila jedna (svina mala uzlinka) ale ta ani nerastie, ani nemodra...ostalo to v mieste sitia, ale aj tak stale nas pozoruju (co je len a len dobre..istota je istota)

megg
26. nov 2006

Tilly, doktorka ti moze dat pripadne nejaky liecik a tym mu to zmizne.

tilly
26. nov 2006

veľmi veľmi ďakujem megg, skúsim zavolať doktorke

megg
26. nov 2006

drzim palce 🙂 a neboj, toto deticky mavaju casto. Ide o to, ako sa ktore s tym vie popasovat, ci je starsie, tym je odolnejsie a rychlejsie sa toho moze aj zbavit 😉

tilly
26. nov 2006

dúfam, že to nič nebude, teraz spí, ale keď sa zobudí, musím mu to skontrolovať

veronika13
1. jún 2007

ahojte, môj malý má uzlinky vzadu dole na hlavičke a v slabinkách. Dnes mu kvôli tomu brali krv z hlavičky. Nemáte niektorá s týmto skúsenosti? Dosť sa bojím či nemá nejaký zápal alebo infekciu, ktoré ja neviem rozoznať. Budem rada, keď mi poradíte. Tiež mi hovoria, že to deti mávajú, ale doktorka ma dosť vystrašila tým zápalom. Je plne dojčený, chorý ešte nebol, len občas mu vidieť soplík, ale nie veľa.

vilki
4. jún 2007

ahoj, ja ked som bola mala, tak som take uzliny mavala velmi casto, aj kazdy druhy tyzden, nakoniec ked som mala asi sedem rokov mi dal jeden dr. take lieky po ktorych sa mi to uz vobec nevratilo, bohuzial si nepamatam nazov tych liekov, boli dost velke a liecba trvala asi dva tyzdne...

celine
30. nov 2009

Ahojte, obnovujem tému. Synček má 5 mesiacov a dnes som mu nahmatala za uškom dve mäkké hrčky. Môžu to byť uzliny?

nikollette
30. nov 2009

Celine áno 😉

celine
30. nov 2009

A čo mám s tým robiť? Na poradňu ideme až o dva týždne.Mám stresovať a zbehnúť zajtra k pediatričke? Má to len za jedným uškom a je to mäkké. Asi ho to nebolí, lebo keď som mu to jemne pritláčala, tak nereagoval. Ani koža nemá inú farbu.

nikollette
30. nov 2009

Je to úplne normálna vec, kukni aj v teme "pohyblivá hrčka gulička na zátylku" či tak nejak sa volá.
Sama som ju vytvárala, a písalo tam kopec mamín, má to veľmi vela bábatiek. Nestresuj.
Aj dokina na poradni mi povedala, že je to ok, že to deti chvilku majú potzom to zmizne, zase sa to objaví.
Jedno či viac. Je to individuálne.
Zvykne to byť aj vtedy ked su deti choré, alebo ked idú zúbky, a tak reaguje telo na zmeny v tele 😉

celine
30. nov 2009

Vďaka nikollette 🙂 Veru ich má aj pohyblivé. Ja by som strááášne chcela byť taká kludná maminka, ktorá hneď nepanikári. Ale čo už so mnou 😀 Tvoj synček to mal na zátylku? A už mu to zmizlo? Ja som si to všimla len za tym uškom, asi ho popozerám aj na iných miestach, kde sú uzliny.

nikollette
30. nov 2009

Mal to na zaátylku, potom to zmizlo, vyšli dve, zase zmizli, teraz má v blízkosti uška.
Neboj, fakt je to ok. dokine to spomenúť môžeš, ale nič to nebude, uvidíš. 😉

celine
30. nov 2009

Nemôžem nájsť tú tému. Nehodíš link nikollette? Nebudem teda letieť zajtra k pediatričke, ale budem to sledovať a o dva týždne sa opýtam na poradni. 😉

celine
30. nov 2009

Ďakujem nikollette 🙂

gabcajesen
24. aug 2010

Ahoj.Moj syn ma 15 mesiacov po povinnom ockovani sa objavili hrcky na zatylku a za uchom.Dr. ma poslala na krcne,hematologiu a ultrazvuk.Vraj sa nemam bat.Ma niekto po ockovani ten isty problem?