Hučanie a škvŕkanie v brušku sprevádzané bolesťou u bábätka

zcajko
5. jún 2015

Dobry den
Viete mi niekto poradit? Moja 2 mes dcerka, plne kojena, ma strasne bolesti bruska. Ano viem co je kolika ale bojim sa, ze toto kolika nie je, resp co by to mohlo byt? Dcerke strasne huci po crievkach, ako skvrkanie a prelievajuca sa voda. Zakazdym ked pocut, dost silno, tento zvuk tak sa ona chudatko zvija od bolesti a strasne place. To sa odohrava niekolko krat za den, rano, na obed, poobede, vecer a uz aj v noci sa na to budi. Hrozne ju to boli. Viem, ze kolika trva niekolko hodin v urcitu dobu dna... Ale cely den??? Skusila som vsetky dostupne mediciny, masticky, masaze, teplo, nosenie v satke, upravu mojej stravy atd...
Lekar, zijem v UK, ma odbil, ze je to kolika, bez toho aby ju nejak vysetril...
Prosim poradte ak mate skusenost.
Plienky ma mokre a stolicu taku aku ma mat, asi tak tax za 3 dni... Teploty nema ani ziadne ine priznaky niecoho...
Dakujem

marryp21
19. máj 2019

@zcajko zdravim, je to niekolko rokov dozadu ale pamatate si, co bolo dosledkom placov vasej uz teraz asi skolkarky? Ja som cerstva mamicka a bojujeme s podobnymi problemami...uz som bezradna a mam strach o malu...mna tiez odbili ze to je len kolika...dakujem

zuzuondrej
23. nov 2019

@marryp21
@zcajko Ahojky, je to uz davno, ked sa tu diskutovalo, no to skvrkanie v brusku a bolesti mame aj my...teda jedna z dvojiciek. Ako Ste prosim Vas dopadli? co to napokon bolo??? poradte prosim, mala ma 4,5 mesiaca, som myslela ze koliky, no bola chora, mala aj ATB a vsetko sa zhorsilo. Mala je len kojena, dr.ma odbila tym, ze urobila vytery, vsetko negativne a viac neriesila.....dakujem za kazdu radu 🙏

bibistec
24. nov 2019

@zuzuondrej pno ATB moze byť nasadte probiotiká a ak by neprestalo nech jej zo stolice dajú urobiť test na plesne. Po ATB je to bezne

zuzuondrej
24. nov 2019

@bibistec dakujem, probiotika nam dr.kazala davat uz aj pocas atb, hodinu az dve po nich, a berieme ich od vtedy stale. Zo stolice jej Dr dala testovat bakterie, z vyteru virusy, negativne, o plesniach veru nevravela nic. Uz kaka "len" dvakrat, no je to akoby prazenicka ale v hliene, pred tym kakala raz tyzdenne, inej farby aj konzistencie...mna vycerpava hlavne noc, kedy sa stale budi a zabera len prso, ak musim krmit jej dvojicku, preberie sa a nevie pitom zaspat aj dve hodiny...pred tym sa nakojila a spinkala aj tri hodky:(

skorica162
31. dec 2019

@belasy_motylik aj ja si prosim radu 🙏🙏🙏

belasy_motylik
31. dec 2019

@skorica162 juuuj to bolo dávno, čo som sem písala🙂. V skratke - naše dieťa malo také isté príznaky ako dieťatko zakladateľky diskusie a zistilo sa, že nešlo o klasickú koliku, ako nás dovtedy presviedčala pediatrička, ale o vážnu intoleranciu mliečka.

skorica162
31. dec 2019

@belasy_motylik o intoleranciu materskeho mliecka? Ako ste na to prisli, kde a ako sa to testuje? Viem ze to uz bolo davno co sa tu o tom diskutovalo, ale dakujem vam za odpoved 🙂

belasy_motylik
1. jan 2020

@skorica162 píšem správu 😉

szzuzka
10. jan 2020

@belasy_motylik dobry. mohla by ste aj nam napisat ake ma priznaky intolerancia mliecka a co vam pomohlo? mala je dojcena. dakujem pekne ❤️

belasy_motylik
12. jan 2020

@szzuzka my sme boli na UM

zuzka0601
15. jan 2020

@zcajko dobrý deň 🙂 môžem sa opýtať ci ste niečo maličkej vtedy aj zistili? My máme presne to co vy.. Skvrkanie a čudné zvuky v brušku a k tomu veľké bolesti :( kakanie a prdy sú v pohode ale vidím ze bruško ho veľmi bolí a veľmi kvôli tomu plače.. Ďakujem

mirkaaa80
21. jan 2020

Ahojte, neviem, ci to niekomu pomoze ale nam bolesti bruska sposobovali probiotika. Maly ma histminovu intoleranciu, neskor mu ak maslo vadilo....takze jemu robili zle probiotika...doktor nam och odporucil ze zvysuju imunitu, uzivali sme asi 5-6 druhov nez som pochopila ze je to z nich.

mery1314
1. júl 2022

@zcajko ahoj môžem sa spýtať ako to dopadlo s vašou malou ,mám 2 mes.synčeka a má tie isté príznaky čo ste písali a neviem si rady lebo strašne sa trápi ,nič nepomáha a doktor stále len že to je kolika.

patulakk
24. aug 2022

@belasy_motylik dobrý deň chcem sa opýtať našla som diskusiu ohľadom skrvkania v brušku u babatka. Viete mi dať bližšie info ? Ďakujem 🙏🏻

belasy_motylik
24. aug 2022

@patulakk pokojne mi napíšte, ak niečo potrebujete 🙂

zuzka0601
24. aug 2022

@patulakk dobrý večer 🙂 s odstupom času viem povedať že to bol hlad..synček stále plakal kým som kojila, raz to muž nezvládol dal mu fľašu s umelým mliekom a od vtedy bol úplný kľud a pokoj a žiadne skvrkanie v brušku. Toto bol nás prípad.