Hypotrofický novorodenec. Kde je príčina?

tynushqa
13. nov 2008

Ahojte baby, chcela by som sa opytat ci niektora z Vas ma podobne babatko, ci jej zistili pricinu preco bolo babatko malinke a ako vlastne pokracoval vyvoj. Moja malinka sa narodila v 38 tt s vahou 2220 g a 48 cm a nikto nevie preco ...
Dakujem za prispevky

bibula
13. nov 2008

🙂 podla mna nie je nejaka malicka---mozno niekto z tvojej alebp manzelovej rodiny bol tiez malicke babatko.-)

eros
13. nov 2008

Ahoj moja sa narodila s vahou 2400g v normalnom termine si myslim,ale mne pisu 38 tusim.mala mala pupocnu snuru cez ramienko tak asi nemohla uz dalej priberat.

neboj teraz ma mala 20mes a nezaostava ani vyskou ani nicim ale vlastne ona nema byt ani pokom vysoka okrem mojho otca ten ma 185cm 😀

zuzka99
13. nov 2008

ahoj, moj malý bol mierne hypotrofický novorodenec, mal 2610 g a 47 cm a narodil sa v 39 tt. bolo to preto, lebo som mala vysoký tlak a placenta už nevyživovala tak ako mala. aspoň som to tak pochopila, že preto. Ale nezaostáva vobec v ničom, práve naopak. je šikovný, spokojný, vysmiaty. Od 5 mesiacov sa krásne otáča, hlavičku drží od narodenia, od 7 mesiacov štvornožkuje jak drak, sám sedí tiež od 7 mesiacov, od 7,5 stojí a chodí okolo postielky a teraz začína chodiť sám.

jonatanka
13. nov 2008

ahoj tynushqa, moji drobci sa narodili v 33tt s vahou 1860gr zaciatky boli tazke ale teraz su z nich velmi sikovne a samostatne babatka, priam ukazkove, takze sa neboj aj z tvojej malej vyrastie krasna a nezbedna slecna 😉

ada11
13. nov 2008

mne sa narodila prvá dcéra v 33.t.t. a mala 1100g a 38 cm.Bola predčasná a ešte aj hypotrofická pre preeklampsiu. Teraz je z nej už krásna a šikovná 5-ročná slečna. 🙂

saska.t
13. nov 2008

moja sa tiez narodila z porodnou vahou 2630g a 47 cm ale hned na 1 prehliadke este v nemocnici mi povedali ze je velmi zivotaschopna a bez problemov, rodila som 38 tt 😀 co uz je donosene dietatko ...

junovka
13. nov 2008

moja sa narodila s 2800 g a 47 cm, tiez uviedli ako hypotroficky novorodenec.....a dnes???,Nikdy by si nepovedla, ze Nely mala zapis -hypotrofia 🙂 😎 Vyvojom total napredovala, predbehovala svojich vrstovnikov, na 11 mesiacov mi uz chodila uplne sama, je strasne priebojna, ziva, skor to definujem ako "tornado", teraz budeme mat 18 mesiacov a vazime nieco cez 13 kil a meriame asi tak 84 cm 😉

mishusha
13. nov 2008

ahoj, ja som tiez rodila v 38tt, mala vazila 2840 a merala 47cm, tiez ju oznacili ako hypotroficku... a dovod bol podla mna v tom, ze mala pupocnik omotany okolo krku. a dnes mame vyse 7 tyzdnov a myslim ze sme dobehli ostatnych normalnych novorodencov... takze nic neboj, aj tvoja malinka to rychlo dobehne.... 🙂

amarelka
14. nov 2008

ahoj moj malý mal 2790 v 37 t, dnes je veeelky, 8, 5 kg....chodili sme na hematologiu a doktorka ho označila za hypotr., tak sa ma to dotklo, akoby som mu nedávala papať, lenže po mesiaci všetko dobehol, pekne priberá nadalej, neboj uvidíš aká bude malá nakoniec velká, najlepšie ty to ukáže oblečenie, teraz jej bude iste všetko velké a už čoskoro nebudeš stíhať meniť velkosti 😅 ....a tiež sme mali pupoč. okolo krku, ale nezdá sa mi žeby to s tým súviselo

tynushqa
autor
14. nov 2008

Ahojte babule, dakujem za velmi za prispevky, myslela som ze to nie je take "bezne" ...
Dnes som bola s malou na ockeovani proti TBC a aj nas odvazili a mala pekne pribera, ked sme odchadzali z porodnice mala 2270 g a dnes mame uz 2530 g takze mam obrovsku radost ked viem ze mi pekne pribera...
No a velke je nam teda vsetko ale my dorastieme 😉

saska.t
14. nov 2008

tynushqa- neboj tiez som dosla z porodnice a utekala nakupovat c 42-46 pre predcasne narodene deti dnes mame 4 mes a c 56-62 😀