Ide o alergickú reakciu? Pomôžte mi!

zuza.m
24. máj 2009

maly ma alergiu na BKM a laktozu.posledne vysledky na BKM mal dobre a tak nam nasadili nove mliečko.stym že ho mam sledovat či mu niečo nieje.včera pil prvy krat večer o piatej a dnes mal dve davky rano a večer v kaši.na večer po spanku si začal šuchat očka.neskor sme videli že ich ma červene a trošinku ako keby napuchnute.teras neviem že či to bolo len tak z nevyspatosti a z toho šochrania alebo nam nastupila nejaka alergia na mliečko.neviem ake reakcie možem očakavat.či len bolest bruška ,hnačka vyrašky okolo pusinky alebo ??nemate niekto skusenost???pomožete mi.

megi93
24. máj 2009

Ahoj, my sme mali tiež podozrenie na alergiu na BKM. Ale pri nej sú vyrážky skôr na trupe, rukách a nohách, nie iba okolo očí a sú ako keby žihľavka. Často sa zamieňajú s potničkami. Tak nám aspoň hovorila gastroenterologička. Tak ak to má iba červené, tak asi len z nevyspatia. Ale pre istotu behni zajtra detskej lekárke. Držím palce

jajka968
24. máj 2009

zuza.m, ahoj, môj malý má presne to, čo tvoj, potvrdená alergia na BKM a laktózu, teraz papáme Alfaré, tvoj drobec aké mliečko papá?
alergia tak ako píše megi, ale pokiaľ by sa ti fakt niečo nezdalo, radšej behni k doki, ja som názoru radšej 100 x zbytočne ako raz neskoro 🙂 , daj potom vedieť, ako ste dopadli.

zuza.m
autor
24. máj 2009

no maly mal mlieko nutrilo alergi digestive care.ale ked že sa mu hodnoty na BKM upravili dala nam mlieko nestle al 110.to je už len na laktozu.a že sledovat.
ked mu prvy krat zistili alergiu tak nemal nič len krče koliky bolest bruška.potom som prešla na inu značku a to mal potom hnačku.nemal žiadne vyražky.
no uvidim rano ked bude vyspinkany.možno to bude naozaj len z toho šuchania .
dufam že to nebude mliečko lebo som bola rada že už ma konečne niečo lepšie .a ak by ho znašal mohol by už aj jogurtik. 😔

jajka968
24. máj 2009

joj, my sme si tiež užili, mali sme tiež nutrilon digestive alergy care, ale stále mal malý hnačky, on kakal aj 15x denne a len vodové a to už aj príkrm mal. taktiež mával koliky, strašné bolesti bruška, veľmi plakával a gastroška nič nerobila, lebo priberal až moc tak to neriešila. no naše neprespaté noci a hlavne ten pohľad ako dieťa trpí a pomôcť nemôžeš tak sme cez našu obvodnú sa dostali na kramáre na gastro a konečne sa niečo pohlo, urobili mu laktačný test, otrasné hodnoty mu vyšli, zmenila nutrilon na alfaré a je dobre, len veľmi dlho trvalo kým si malý zvykol na to mlieko, lebo je to totál humusná chuť ☹ .
no s jogurtom by som bola opatrná, nám povolili sójové a máš v bio predajniach dosť veľký výber a sú aj bez obsahu laktózy, len sú drahé, stoja tak okolo eura. my sme vyskúšali všetky a najviac malému chutí zn. alla a príchuť borúvky, nič sa mu nerobí, žiadne reakcie z toho, takže konečne nejaké spestrenie do jeho jedálnička. no poraď sa radšej s lekárkou 😉

zuza.m
autor
24. máj 2009

no maly pil obyčajne mlieko a tak tiež maval bolesti bruška.každu hodinu po jedle sa zvyjal v krčoch a to mal len 2mes.stale som sa stažovala že to nieje možno tolkeho plaču.vved ja som sa mu nemohla ani bruška dotknut,potom som prešla na sunar a už bol kludny.len zase hnačka došla.neskor s hlienom potom s krvou.tak nam dala probiotika hylak(obsahuje laktozu).a maly sa nakomplet vyhadzal až sme skončili v nemocke.a tam nam dali ten nutrilon.a bol klud.pasuje mu.al eako vravim hodnoty sa mu že upravili tak treba skušat.tak velmi by som si priala aby to už znašal.no a na gastre mi povedlaa že bude moct jogurtik.aktiviu a aktimel a tvrdy syr.sama by som si nedovola davat mu niečo.aby osm mu neuškodila.ale inak mne zakazala davat sojove.ved soja je tiež alergen.zaujimave že nezniesol take mliečko ako zniesol moj maly a pritom ide o tu istu alergiu.