Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Intolerancia laktózy, celiakia a hormóny

orchidea79
6. aug 2014

Ahojte mamičky! Moja dcéra má 15 rokov, a od jej 10 rokov má intoleranciu laktozy. Chodíme na kontroly k detskej gastro, minuly rok v auguste keď sme boli na kontrole tak sme mali celkom dobre vysledky na základe čoho doktorka jej povolila jesť od januára mliečne výrobky s obsahom laktozy. Dcera chce sa z toho vyliečiť, tak dodržala dietu, a nedavala si žiadne potraviny "laktozove". No sem tam sa jej podarilo zjesť jogurt alebo zmrzlina, ale malo. Teraz nám vyšli horšie vysledky ako vlani, ale dcera nemá žiadne príznaky, ani hnačka ani naduvanie ani krce v bruchu, nič. To ked jej zistili pred 5 rokmi no to bolo niečo iné. Pani doktorka nechápala, tak začala hádať: no ak to neni laktoza, tak vynechať úplne mliečnu bielkovinu, žiadne mliečne! ja som sa jej spýtala, že kvoli čomu? dcéra neudáva žiadne ťažkosti, a viem že ich nemá určite. na to stihla pani doktorka... kukala si do knižky a potom do počitača, a odrazu: tak potom to bude celiakia, no spravime test na celiakiu... mamičky to som už skoro odpadla... neverím tomu, však to by mala mať poriadne príznaky! ja som ostala šokovaná, čo som samozrejme neskrívala a dala som pani najavo, že nechápem prečo chce každopádne nájsť nejakú diagnozu?! spýtala sa na výšku, dcéra má 153,5 cm a podla tabulky pani doktorky by mala mať 155 cm, tak dcéra má problemy s hormonmi asi... patologicky je pod hranicou vzrastu ( tuším takto sa vyjadrila ) no ja som už mala dosť :( spýtala sa kedy jej naposledy robili krvne testy, v decembri - som jej odpovedala. Dcéra sa stále váži, meria si výšku, ok priznám sa sme celá rodina nízka, tak aj dcéra je nízka nemá byť po kom vysoká. No ked sa toto dopočula moja dcéra, že má problemy s hormonmi a to aj podla doktorky je nízka, ona zlbedla a mala som čo robiť aby som ju ukludnila... v decembri sa robili testy na hormony endokrinologicke, ala mala ich v poriadku. tak teraz ideme o 2 dni na krv kvoli celiakii... toto ešte počkáme a ideme aj k inemu lekarovi teda detskemu gastro... som z toho sklamana a neviem čo si o tom mám myslieť. mne to pripadalo, že pani doktorka si každopádne chce udžať pacienta a musí nejaké výsledky mať... ak sa mýlim, napíšte mi. ďakujem za kažú pripomienku a prosím napíšte čo si o tom myslíte.

marita27
6. aug 2014

@orchidea79 ahoj, napíš mi sukromnu správu.

sanym
6. aug 2014

@orchidea79 Intolerancia laktózy aj pomalší rast môžu byť jedným z príznakov celiakie, čo samozrejme neznamená, že ju dcéra má. V každom prípade by som odber na protilátky nechala urobiť a uvidíte. Inak, celiakia môže prebiehať aj úplne bezpríznakovo.

nikitkad
26. nov 2014

@orchidea79 no ako ste dopadli??

Tu začni písať odpoveď...

Odošli