Intolerancia laktózy u 8 mesačného dojčaťa

domininini
3. jan 2018

Ahojte maminy poprosim Vas rady. Dnes zistili malemu laktozovu intoleranciu, a chcem sa opýtať ci mate skusenosti s nejakým UM bez laktozy. Ma zrejme tu horsiu formu, nesmie vobec laktozu, hned ma krce. Cize ziadne low lactose mlieka zrejme nepripadaju do uvahy. Dalej som sa chcela opytat na ktore potraviny treba dat pozor.. Dakujem

1988majka
3. jan 2018

UM neviem poradit ale co sa tyka potravin asi vela toho z laktozou okrem mlieka nepapa ale urcite davat neskor pozor na vyzivy detske kesy a chrumky sladke pecivo puding a rozne prasky zahustovadla..vacsinou je tam mlieko vo forme suseneho odstredeneho mlieka a je to aj tam kde by si to vobec necakala..ja som vcera napr. videla aj v zeleninovej vyzive. Ale vyhoda je ze uz je vela bezlaktozovych mliecnych vyrobkov tak mozno to bude tolerovat...

1988majka
3. jan 2018

PS: aj piskoty napr. asi vsetky maju mlieko

domininini
autor
3. jan 2018

@1988majka dakujem ti ... dnes som pozedala mame coop jednota piskoty s zlozenie je ze muka vajcia cukor.. klieko tam uvedene nieje

tamarka9
3. jan 2018

@1988majka moje dieťa má už 3 roky intoleranciu laktózy a teda práve ešte piskoty som s mliekom nevidela 😁 všetko múka cukor vajce. Ale iné sladkosti otras,veru všade je mlieko,srvatka...

tamarka9
3. jan 2018

@domininini moja malá má nulovú toleranciu laktózy a pije bebu bezlaktozovu,je úplne bez, myslím,že jediná na trhu. Na gastro si vybav papier a poisťovňa ti bude polovicu ceny mlieka preplácať.

sandey
3. jan 2018

@domininini my sme mali na predpis AL110

tamarka9
3. jan 2018

@sandey to je tá Beba že?

bibistec
3. jan 2018

Ak kojis urcite nie umele mlieko coliprev treba davat do kazdeho kojenia a problem vyrieseny. Resp ak dieta pije umele mlieko tak do toho ale s umelym nemam skusenosti

domininini
autor
3. jan 2018

@sandey
@tamarka9 dakujem baby.. este som nasla france lait bezlaktozy

domininini
autor
3. jan 2018

@bibistec nekojim uz.. to s tymi kvapkami ma zaujimalo, ze ci ich mozem pridavat aj do UM ...

emi16
3. jan 2018

@1988majka
Vacsina piskotov je bez mlieka
Je to vsjice a muka

emi16
3. jan 2018

@emi16
Mlieko beba ALL 110
Ale dost smrdi
Moja mladsia ho nechcela tak nam na gastre dovolila do kase davat minus L kravske
Inac bola kojena a ja na bezlakto diete
Mozes mu davat do laktozovych coliprev, ale to su dalsie chemikalie vo forme farmaceutik na stiepenie laktozy
Taktiez sa odporuca vynechat soju kedze je to GMO

1988majka
3. jan 2018

@domininini tak potom fajn ze su aj piskoty🙂 ja som videla niekolko druhov piskotov s mliekom 🙂 ale aj tak mojmu piskoty nedavam takze to nejak neriesim 🙂

tamarka9
3. jan 2018

@domininini môžeš pridávať aj coliprev do UM,ale je to omnoho horšie ako kúpiť mlieko bez laktózy. Nevieš totiž koľko coliprevu musíš dávkovať aby to stačilo na strávenie laktózy. U nás coliprev nepomáhal ani pri kojeni, malá mala stále hlien aj krv v stolici a silné kŕče,prešli sme na umelé mlieko bez laktózy a za mesiac bol úplný pokoj. Ale kŕče zmizli hneď. Odporúčam naozaj žiadne experimenty,prejsť výlučne na bezlaktozove mlieka. Ono to možno pomôže detičkám, ktoré majú len oslabenú schopnost štiepiť laktózu,ale nie takým,ktoré majú už poruchu.

liv1
3. jan 2018

Mlieko mas v neskutocne vela produktoch. Ozaj takmer vsetky keksy, sladkosti, kde je cokolada detto, lebo pridavaju mliecnu a tam je mlieko, davaj pozor aj na aj syrovatku, susene mlieko, vsetko taketo. Ja mam 10 percentnu toleranciu co mi dr povedal ze v podstate ziadnu a mne nerobia dobre ani bezlaktozove produkty. Vynimocne ked neviem vydrzat, napr. dnes, som si dala do fazulovej polievky asi kavovu lyzicku bezlakto smotany 😀. Pouzivam ryzove, kokosove, mandlove mlieko do vsetkeho co peciem a varim. Polievky zahustujem zemiakmi. Cokolada (na to ma este cas 🙂 existuje aj veganska, s ryzovym mliekom). Ak budes chciet, ked ked bude tvoj drobcek vacsi, mam na MK album bezmliecno-bezlepkovy. Absolutne varim bez syru, smotany, masla, slahacky, jogurtov... A da sa 🙂. Zelam malickemu nech je zdravy a nic ho neboli 🙂.

tamarka9
3. jan 2018

@liv1 presne aj mojej dcérke nerobia dobre ani bezlaktozove veci,preto pije stále UM,lebo klasické bezlaktozove kravské jej robí zle vo väčšom množstve. Ale znesie bezlaktozove syry, maslo,jogurt,tvaroh a aj ostané,akurát tá smotana a mlieko sú také silné pre ňu. Album si aj ja rada pozriem 😉

bibistec
4. jan 2018

@domininini vyskusaj urcite ak je to laktozou mohlo by pomoct ale s kazdym krmenim

domininini
autor
4. jan 2018

baby dakujem vam za infosky ... malemu ziadne rastlinne mlieko zatial nechuti .. a ani beba bezlaktozova :-/ skusim jogurt dat ale este pockam 1-2 dni nech sa vycisti uplne od tej laktozy .. aj sa bojim nieco skusit

@tamarka9 tvoja malinka ake UM pije?

@liv1 dakujem za tip, hned ukladam 😗

domininini
autor
4. jan 2018

A este jedna otazka prosim... je nejaka sanca ze sa tato intolerancia casom upravi alebo uplne strati ?

tamarka9
4. jan 2018

@domininini moja pije tu bezlaktozovu nebude,zo začiatku jej tiež moc nechutila,ale zvykla si. Skúšajú ešte aspoň týždeň,možno sa chytí nakoniec. Výber je úbohý,čiže treba veriť že zachutí 😉 rastlinné mi úplne odmieta piť,ale keď som jej z nich robila kaše a do varenia keď dávam,tak spapa v pohode. Začni opatrne aj s bezlaktozovym,ja som dávala napríklad zo začiatku len jednu dve lyžice jogurtu do ovocnej výživy a to asi mesiac. Potom už aj do polievky mlieko trosku,aj kaše som robila z vody a potom neskôr až z mlieka a často práve z rastlinných. A vraj áno,že deti z toho vedia vyrásť,my sme zatiaľ to šťastie nemali,ale že sa to môže zmeniť kľudne ešte.

emi16
4. jan 2018

Ak vznikla koli chorobe, kt. oslabila organizmus tak intolerancia trva 3 mesiace. Niekt. deti maju intoleranciu do 3 rokov, ten je zlomovy,
Moja starsia ma intoleranciu po zapale criev kt. prekonala v 3 mesiacoch a vyustilo to az do alergie aj na BKM. Ma 5 rokov.
Mladsia po probiotikach Nakadex v 14.stich mesiacoch nabehla na laktozu
Aj ked byvala nafuknuta, ale ked sme presli na kvaskove pecivo a vyradili kvasnicove sa jej travenie, imunita zlepsili aj chorobnost zmensila

emi16
4. jan 2018

Odporuca sa medzi jednotl. potravinami ak testujes mat 3 dni odstup
To je cas kedy sa alergia prejavuje naplno
Telo sa od jedla cisti 28 dni

natalia1985
4. jan 2018

Moja dcera tiez ma od 1 roka intoleranciu alev tej lahsej forme ,mlieko som nedavala vobec,ani jogurty nic mliecne ani dokonca maslo lem bezlaktozove teraz ma 3,5 a pomaly sa to upravuje

domininini
autor
5. jan 2018

Len maly mi nechce pit ziadne mlieko a dokopy nic nezje ☹ robim si o neho starosti ....

domininini
autor
5. jan 2018

@bibistec ano je to laktozou, vysli nam poztivne testy

tamarka9
5. jan 2018

@domininini a ani obyčajne kravské bezlaktozove nevypije? Je sladké úplne,možno by mu chutilo. Aj keď teda vitaminovo je na tom biedne. Aké už papate prikrmy?

laura_222
5. jan 2018

Nasa mala ma tiez intoleranciu a doktorka nam predpisala neocate, je to cista aminokyselina ziadne mlieko, teda ani laktoza chuti vsak dost zle a asi po mesiaci ho zacala odmietat. Je navyse pre silnych alergikov na mlieko a ona malo laktozy toleruje.Potom som objavila nutrilon alergy care a ten ma bielkovinu kravskeho mlieka na 99 percent rozlozenu a ten jej vyhovuje, aj nestle alfare ma takto rozlozenu bielkovinu. Treba skusit co bude malemu vyhovovat

domininini
autor
5. jan 2018

@tamarka9 doteraz, kym nemal povrdenu intoleranciu tak doobeda jedol jogurt, na obed zjedol hocco kde bolo maso, a vecera krupica. Z vela zeleniny ho naduvalo zapekalo. Teraz ked uz nepije mlieko nezapeka ho uz z vela veci len mi nespaa toho vela.. A ovocie a vyzivky nula bodov.

domininini
autor
5. jan 2018

@tamarka9 nie skusila som ...

sandey
5. jan 2018

@domininini malemu zistili intoleranciu ked mal 8 mesiacov, odvtedy tvrda bezlaktozova dieta, ked mal 3 roky, zacal pit normalne mlieko, ako 5 rocnemu robila opakovane testy a boli v pohode... teraz ma skoro 8 rokov ale aj tak mu radsej kupujem bezlaktozove, lebo sem tam vracal a teraz je ok, okrem mlieka je vsetko mliecne... len este smotanu do varenia davam bezlaktozovu (mne napriklad zistili intolerancou teraz pred rokom)