Jahôdkový jazyk

snezienka14
28. feb 2018

Ahojte maminy,
chcem sa opytat, ci sa niektora z vas stretla uz s takymto jahodkovym jazykom? Synovi sa stale objavi a potom zmizne. Neviete mi poradit co s tym? Alergicke reakcie mu vysli jedine na vajecny bielok. Snazime sa mu vyhybat, ale nie vzdy to ide (pecivo). Berie na to kvapky Zyrtec aj tablety Denerel.

pribinak
28. feb 2018

my toto mame v rodine, pribuzna reaguje na mliecne, konkretne sladkomliecne vyrobky. aj ked testy jej nevysli pozitivne, ked vypije mlieko, jedlo so sladkou smotanou, hned sa jej vytvori takato mapa na jazyku, vola sa to lingua geographica.
kyslomliecne vyrobky jest moze,

snezienka14
autor
28. feb 2018

@pribinak dakujem pekne za reakciu. Troska bude problem vysadit mlieko a jogurty :/ ale chvalabohu za kefir a acidka, tie zboznuje 🙂

pribinak
28. feb 2018

@snezienka14 ale preco chces vysadit jogurty? ved to je kyslomliecny vyrobok. to moze.
ale toto plati u nas, ze sladkomliecne vyrobky, vyskusaj ci to bude aj u vas fungovat

snezienka14
autor
28. feb 2018

Lebo u nas ficia vacsinou cokoladove jogurty... aj ked kyslu smotanu zje bez problemov ako jogurt, tak mu budem skusat davat len to.. a sladka smotana vadi aj ked je zavarena v jedle?

katrin21
28. feb 2018

@snezienka14 candida albicans... nasad bezsacharidovu dietu a zarad probiotika... toto je vazny problem, ktory sa taha potom cely zivot, zostane to skryte v crevach... nemava aj hnacky?
Obmedz aj mlieko, daj bezlaktozove...

harmona
28. feb 2018

A nebude to teda tou alergiu ked sa vam nepodari sa mu vzdy vyhnut? Tie kvapky mu na to zaberaju, zmizne mu to potom?

pribinak
28. feb 2018

@snezienka14 treba kupovat bezlaktozovu smotanu, ale mozno to u vas nie je ten problem. to je otazka hladania
bezsacharidova dieta pre dieta? to len po konzultacii s lekarom

sandrahi
28. feb 2018

u dietata si ani ja celkom neviem bezsacharidovu dietu predstavit, ved deti potrebuju aj sacharidy, treba sa o tom poradit s lekarom, bez vahania 🙂

snezienka14
autor
28. feb 2018

Bezsacharidova dieta? To si vobec neviem ani predstavit... to akoze co mam davat jest dietatu, ktore potrebuje vo svojom vyvine sacharidy?

snezienka14
autor
28. feb 2018

@harmona
Podla mna tie kvapky aj tablety berie zbytocne, uz som ich skusala vysadit na dva mesiace. Ten jazyk sa zanesie a potom sa vycisti, ci berie lieky alebo nie. A davam mu vselico mozne, probiotika, vitaminy, pije kefiry a toto sa stale vracia :(

snezienka14
autor
28. feb 2018

@katrin21
Candida sa zistuje z krvi alebo sterom z jazyka? Hnacky nema a mlieko sme tiez specialne testovali a nevyslo mu, ani lepok, iba ten vajecny bielok.

lenadka
28. feb 2018

@snezienka14 aj moja to mavala. Nič sme s tým nerobili občas jedla probiotiká. Potom jej dr zistila nízke železo. Toto sme upravili a jazyk má odvtedy krásny. Ale či je to len náhoda neviem.

lenadka
28. feb 2018

@snezienka14 tie mihalniceeee 😍

snezienka14
autor
28. feb 2018

@lenadka
Dakujem za tip, dam mu este u pediatricky vysetrit krv. Mozno tiez bude anemicky.
A mihalnice mu vsetky zeny zavidia :D.

katrin21
28. feb 2018

@snezienka14 ale ved to ja nejaky cas len..cca.mmesiac napriklad...
Candidasa zistuje aj z jazyka alebo vzorky stolice...ale idealne je biorezonanciou..tym sa da aj znicit.

7adina7
28. feb 2018

Ja mam taky jazyk, zevraj tym ze som celiaticka a mam vela zaludocnej kyseliny, väčšinou mi reaguje pri alergii aj na orechy, paradajky :/

ladyanne
2. mar 2018

nepríde mi že by to malo byť niečo hrozné, vyzerá to ako keby si ho len spálil

snezienka14
autor
2. mar 2018

@ladyanne to urcite spalene nie je ;) ale bude to nieco zavaznejsie, lebo sa mu to neustale vracia...

mediksk
16. mar 2018

@snezienka14 Jahodový jazyk, resp. Malinový jazyk je exantémový príznak pri šarlachu. Je to infekčné exantémové ochorenie vyvolané beta-hemolytickým streptokokom skupiny A – Streptococcus pyogenes, ktorý nejčastejšie postihuje deti v predškolskom a školskom veku. V jednoduchosti ide o streptokokovou angínu s vyrážkou.

snezienka14
autor
17. mar 2018

@mediksk ale on nema ziadne vyrazky... ani ziadne ine priznaky, ktore by charakterizovali toto ochorenie

lujzamisko
9. jún 2019

@snezienka14 prosím čo ste nakoniec vyriešili?

snezienka14
autor
10. jún 2019

@lujzamisko nijako, stale sa mu to vyhodi ked prichadza nejaka choroba.. slaba imunita

lujzamisko
10. jún 2019

@snezienka14 tak som si myslela u môjho syna som si to tak isto všimla od jedného roku .vzdy keď niečo bolo okolo nás choroba už zacal bielit jazyk a potom pupaciky akoby . Ďakujem