Jamka na hrudníku u bábätka.

lenkac38
9. júl 2019

Ahojte, prosím Vás máte niekto skúsenosti s tým, že Vaše bábätko malo jamku na hrudníku? Dnes sme boli u doktorky a nepovedala nič, len že keď bude horšie, tak sa má ísť ortopédovi. Tak mám strach, či to nie je niečo zle :/ vďaka za odpovede

zuzi0911
9. júl 2019

Môže ísť o "vpaceny" hrudník. Neboj sa

tinaslukaskom
9. júl 2019

Ahoj neviem ci ti pomôžem, ale mam bratranca ktory to ma tiez, on uz je sice dospelý ale mal to od malička, a nemal ziadne problémy. Niekedy dávno som o tom videla relaciu, že sa to da napraviť. (Z estetického hľadiska)

silesias
9. júl 2019

No takže poprvé: jedna diskusia tu už o Tom je niekoľko stranova nahladaj si, odborne sa to volá vpaceny hrudník. Niekto to má od narodenia, niekto to má geneticky. Má to aj môj syn.
Niekedy iné cisto o estetickú vadu ale tým že deti rastú a priberajú sa to trošku mení, pokiaľ sa to nezjorsuje v puberte chlapci naberaju svali a je to v podstate len estetická vada.
Iné je keď sa to vekom zhoduje. Ortopéd len dieťatko každým rokom pozoruje, odporučí dychové cvičenie ( veľa fúkať ) plavsnie, pozeranie tv v ľahu na bruchu. Bohužiaľ nič nepomáha ak sa to má zhoršovať tak sa to bude.najskor kedy sa to môže riešiť je v 10tich rokoch pumpa, robí na na mieru a na Slovensku neskutočne nákladná záležitosť ktorú si rodič musí zaplatiť. No nie vždy to pomôže. V 13tich rokoch už môžu dieťa operovať. Robí sa to hlavne preto že nielenže je tam už diera a vyzerá to hrozne ale dieťa má problémy s dýchaním veci, s dýchaním a tlačí to na pľúca. Bohužiaľ do minimálne desiateho roku dieťaťa sa s tým nič nedá robiť okrem cvičenia od cca štyroch rokov a tých veci čo som písala.
Má to aj môj syn od narodenia, momentálne má tri roky a jamka je stále rovnaká.ma to trošku aj mojuz a ja dúfam že to ostane na esteckom probléme a nebude sa to zhoršovať.

vikisukik
10. júl 2019

@lenkac38 len zbytocne nestresuj, baby ti tu cosi o tom napisali a snad budes kludnejsia. Nie je to nic az take hrozne!

deti95060810
10. júl 2019

syn to mal... ešte v pôrodnici mi to ukazovala detská lekárka...Zavolali aj lekára pľúcneho, aj chirurga že nech sa ku tomu vyjadria... Nič sa s tým nerobilo....U nás je to skôr dedičné...Aj ja mám tak diery, najmä keď pochudnem a nemám tam tuk...