Je normálne že dcéra kaká 2x do mesiaca?

ludkasasa
4. sep 2006

baby je to normálne že moja malá kaká len 2x do mesiaca , má 3,5 mesiaca a stále od narodenia to tak bolo , nevidím že by ju bolelo bruško , nepučí sa a stolicu má normálnu - aj tak sa mi to zdá divné?

expertka8
1. feb 2007

..emjee..to je dôsledok tej IP..čo si mi napísala 😀

tretulka
4. feb 2007

aj my sa trapime posledne dni s kakanim...trapia nas zubky, uz mame dolne jednotky, maly mal aj sopliky a ked sa konecne vykakal, bola to taka kasovita stolica aj s hlienmi...aspon myslim, ze to boli len hlieny...tiez som mu musela pomoct rurkou...prdka o 106 😀 , aj je to patricne citit, ale nekaka, predtym mal stolicu kazdy den...skusim aj ja vypit ten harmancekovy caj, dufam, ze pomoze...vo stvrtok ideme do poradne, tak sa spytam dr. na nazor

moniqe3
29. jún 2008

My sme už 4dni nekakali...ale dcérka ma mäkké bruško, krásne papá, priberá a spinká...a je veľmi veselá.. 🙂 takže asi tiež všetko moje mliečko spotrebuje... zabudla som napísať, že je plne KOJENÁ...čajík jej síce ponúkam, ale nece ho a len sa tak zatvári, že to čo mi dávaš..

luiisa
29. jún 2008

ahoj moniqe, nasa lekarka nam vravela, ze pokial dietatu nic nie je a je plne kojene tak nemusi mat stolicu aj dva tyzdne, dokonca, ze ma rekordmana, ze tri tyzdne nic a bol uplne v poriadku. Ziadne cajiky dietatu netreba, okrem fenikloveho, inak vystavujes dietata riziku alergie! Teraz v teple, ked sa ti zda, ze by mohla byt smadna, tak jedine vodu, ale ani to nie je potrebne, predne mliecko by malo stacit...

kisorka
29. jún 2008

som sa na to pytala nasej dr.
povedala, ze materske mliecko je uuuzasna strava, lebo moze byt stravene bezo zbytku.
a ze ma tiez takych "rekorderov' co kakaju len kazdych 14 dni a su uplne v pohode.

spathiger
30. jún 2008

Pridam sa...maly bude zrejme tiez ten 'rekorder'... Spociatku kakal do kazdej jednej plienky. Po 6 tyzdnoch sa to zacalo menit, intervaly predlzovat a najnovsie to spacha raz za 10 dni (no potom to stoji za to!). Teraz nekakal uz druhy tyzden, ci treti ???(zacnem si to znacit) cakam, kedy to na mna 'rozbali'...aj body so zabiakom, co rad cele obkaka som mu obliekla...zrejme vsak len ako placebo efekt na mna (u mna so 100% ucinkom, maly ani zlty prd...zas raz odolal).. Tiez som sa na to pytala Dr. a tiez ma upokojila, ze u plne kojenych deti je to normal.. pokial ho nic neboli, brusko ma makke a prdka, tak je to ok. A to ten nas teda prdka! To su PRDY! Aj ocka si minule zacal triet a nos zaboril do mna, sila! Sa niekedy bojim ist MHD. Neverila by som, ze kojene babatko toto dokaze vypustit. Ale zrejme je to z toho vsetkeho,co ja pojem. To len tak, pre obraz..

pokakana
4. sep 2008

Moja spolusediaca kaka 6x denne .. je to normálne? čo mam robit? čo je lepsie sleep and play alebo pampers? idem jej utriet prdelku bo sa poseree caww vsetcii ......... mirka

veronica1
4. sep 2008

tak my sme tiez este donedavna kakali 6-8krat denne, teraz sa to ustalo na 3-4.Tak dufam ze nam to vydrzi, mozem len snivat ze raz za den alebo za tyzden, a nam vobec nevadi ze tak casto, aj tak je vzdy poriaaaaaadne pokakana. 😀 😀 😀

denisocka
4. sep 2008

veronika,aj my sme na MM kakali aj 7x,teraz 2-3x denne a občas 1x a stalo sa aj že 1 den nekakal.ale som z toho bola mimo 😀

zakže vydrž na príkrmy a sa to kus ešte zlepší -jhlavne kvalitou aj kvantitou 😅

blau
4. sep 2008

veronika, nas maly kakal skoro do kazdej plienky 😉 Doktor povedal, ze kojene deti to robia bud skoro do kazdej alebo aj raz za 14dni!!!!Po 3 mesiacoch 😉 zacal kakat len obden potom si to natahoval, az raz nekakal 9dni!!!Ale potom sa potentoval az za usami(tricko som musela vyhodit),Je to normalne, citala som to aj na www.kojeni.net Jednej mamicke nekakal syncek 24dni isli do nemocnice a nic mu nebolo, len spravili vyplach.Takze pokial nema bolesti a je spokojny a kojeny tak v poho 🙂

dididi30
4. sep 2008

moj maly kaka do kazdej plienky vynimocne do kazdej druhej , ale to fakt vynimocne 😉 a to od narodenia,vobec sa nam to neustalilo
je plne kojeny a pekne pribera, takze je to ok.... 🙂

krista
11. jan 2009

ia. • 1d • Dnes ve 14:43
ahoj holky, mám syna, kterého plně kojím, občas přes den cucne fenyklový čaj kvůli špatnému usínání, a už týden nekakal...co s tím? Neklidný není, žádné změny v chování jsem nepozorovala..

vladimuraz • 1d • Dnes ve 14:57
Kojené dítě nemusí kakat 10 dní- píšou v příručkách. Moje malá byla kojená a jednou denně přikrmovaná Nutrilonem, nekadila klidně 13 dní a doktorka to neřešila, protože malá si nijak nestěžovala. Akorát pak před tím véééélým kakáním byla nervní a šlo přesně poznat, co se chystá 🙂 .

murecka • 3d • Dnes v 15:51
jojo, tak to znám taky. Áďa už nám taky týden nekakala, za to pak to bylo OHROMNÉ!!! Teď se drží s kakáním jednou za 3-4 dny, Eliška od narození měla připrdnutý do každé plínky, ale posledních 14 dní, už kaká taky jen jednou za 1-2 dny. Holky jsou spokojený, tak to neřeším. Jen - jak píše Vladimuraz - se pak dá krásně poznat, že už to příjde 😀. Jsou plně kojený, čaj nedávám.

alterna • 1d • Dnes v 16:04
znám to, někde tady už toto téma je. Je to napúrosto normální. My při plen kojení nekakaly i 14 dní. Mudr to nerřešila, je to normální

krista
21. jan 2009

zibzi • 54tt • Dnes v 16:05
Ahoj holky, malemu jsou 3 mesice a dnes je to 4.den co nekakal a ja uz fakt nevim jak mu pomoct. Davala jsem mu babycalm, dnes jsem mu dala probioticke kapky, masirovali jsme brisko, cvicili, zkouseli rektalni trubicku..... je pouze kojeny. Umeli by jste mi poradit? A taky se chci zeptat, jestli kdyz jsem mu rano dala pet kapek probiot.kapek, muzu mu davat v prubehu dne i Babycalm? Dekuji za odpovedi. Lucka

elise • 1d • Dnes v 16:07
zibzi a je plne kojený? ak ano nekanie je v poriadku niekedy plne kojené bábenko menusí kakať až týžden.

monik76
21. jan 2009

zibizi, moje malá nekakala i 14 dní. Všechno strávila, bříško jí vůbec netrápilo, kromě teda prvních třech měsících. Tal pokud se netrápí tak bych s tím nic nedělala. 😉

zibzi
21. jan 2009

Kristo a Monik76 mockrat diky za pomoc a rady 😀 😀 😀

zibzi
21. jan 2009

A muzu skombinovat Babycalm a probioticke kapky? To jsem v diskuzi nenasla...

eliem
25. jan 2009

ahojte.este sme len na zaciatku a uz nekakame,moja dcerka ma 2 tyzdne a poslednu stolicu mala v piatok rano ,takze uz 2 dni nic!!!z manzelom nas to strasne znepokojuje.nevrti sa nam pri prebalovani,takze ju brusko neboli a prdka teda poriadne.ak mate niektora ssskusenost aj pri takom malickom babetku tak poradte,dakujeme

dudri
25. jan 2009

dufam, kojis, nevadi . kojene babo moze kakat az 2.tyz. v pohode.

eliem
25. jan 2009

ano len kojim nicim nedokrmujem

alenkabalenka
20. máj 2010

Milé babebnky, poraďte:
ja som starká malého Matejka, prihlásila som sa sem ja pretože moja dcéra nemá čas, malý Matejko bude mať tri mesiace, kojí ho a medzitým máločo spí a väčšinou preplače ten čas, čo je hore. Zistili sme, že hlavnou príčinou bude to, že ho bolí bruško - čo vraj chlacov častejšie ako dievčatká. Niekedy sa vykaká normálne, inokedy mu treba pomôcť rúrkou - a potom je už pokojný. Myslíte si, že keď sa mu bude raz za čas pomáhať vykakať rúrkou, nezvykne si na to? Okrem toho: však je dôležité aj čo papá mamička - resp. môže napomôcť dobrému tráveniu bábätka napríklad to, ak mamička pije harmančekový čaj?!? (o fenykli a rasci vieme, že uvoľňuje vetry) - ak môžete a máte skúsenosti, poraďte.
AB

zuzkat1
20. máj 2010

ja som mala podobny problem s dcerkou..preslo to zo dna na den akoby utalo (vraj trojmesacna kolika), ja som sa rurku bala pouzivat aj ked vraj ak sa pouzije len na uvolnenie vetrov (to jest ze ju tam zasunieme len cca 1cm)tak to nesposobi ziadny problem, na bolesti bruska som davala kvapky sab simplex,je na trhu vela podobnych kvapiek co pmahaju babatkam, treba sa opytat dr. ale nebojte sa, ono to prejde, aj moja mama sa chytala za hlavu ze preco to dieta tolko place...a uz je to za nami..jasne u niekoho to trva dlhie...a este velmi pomaha nosenie na predlakti tvarickou smerom dole... mamicka by sa mala vyhnut jedlam co naduvaju,ale inak nech papa vsetko... mne este pomohol caj pre dojciace matky..smie sa pit 3x denne a mala bola spokojna..

alenkabalenka
20. máj 2010

🙂 vďaka za rady, odovzdám mojej dcére...vidíš o tom nosení na predlaktí som nevedela a ešte som sa kdesi dočítala, že niekomu pomáh a niekomu nie - fenyklový čaj a teplý obklad na bruško a baby taška tak všetko skúšame, verím, že to skôr-neskôr prejde... momentálne mi je len ľúto, že ja som tu - takmer 500 km od dcéry, chodím na pár dní ku nej - kedy len môžem a vtedy aj fyzicky pomáham, no a v období, keď nie som pri nich - tak aspoň radami na diaľku

zuzkat1
20. máj 2010

vsetko bude OK ja som bola tiez vydesena ze preco stale place az nakoniec som sa s tym nejak vyrovnala s tym ze ved to raz iste skonci a len som sa snazila byt vzdy pri nej ked bolo zle a vsetko sa upravilo, mozno aj zo mna ked uz necitila tu nervozitu..ano teple obklady vraj pomahaju a takisto existuje vraj v lekarnach taky krem na masaze bruska vraj je to tiez super...treba skusat...fenyklovy caj moze pomoct,staci ked mamina pije ked koji... ale aj ten caj pre dojciace maminy obsahuje fenikel aj rascu..verim ze byt tak daleko je hrozne..moja mama byva len 50km od nas a aj to tazko znasa

alenkabalenka
21. máj 2010

zuzkat1 ďakujem aspoň za povzbudenie, tiež si myslím, že ten plač bude aj o psychike, možno keď je mamka nešťastná z toho, že bábätko plače, tak to prejde aj na maličké a plače ďalej...

zuzanakarolinka
21. máj 2010

baby veľmi dobré je dávať dieťaťku aj kamilkový čaj, on za normálnych okolností preháňa, ale bábätkám je ho vhodné dávať pri spomínaných problémoch, mám to vyskúšané aj známym som to odporučila a funguje to super a detičky sa na neho nenaučia, predáva sa granulovaný napr. hipp

zuzkat1
21. máj 2010

ked je dieta dojcene nedavala by som caj a hipp uz vobec nie je tam plno sacharidov

zuzanakarolinka
21. máj 2010

a v letných mesiacoch, čo ty na to, keď má dieťa potrebu smädu je priam vhodné mu čaj podať, ja som dala hipp iba ako príklad, sú aj iné, to záleží od mamičky, ktorý čaj si vyberie

zuzkat1
21. máj 2010

vsak ja kojim, nedavam nic len kojim a mala nie je smadna..ked je teplo tak si ju prilozim hoci aj kazdu hodinu

zuzanakarolinka
21. máj 2010

no veď aj ja, len vieš moja má o niečo viac ako tvoja - myslím vek

a keď nie je smädná, čo ti povedala? lebo s mojou malou už máme vyvinuté nejaké tie posunky alebo znaky, ktorými rozoznávam, čo chce.... 😉

janka2110
22. máj 2010

ahojte maminky
Chcem sa vas opytat,respektivne poprosit o radu..moja dcerka kaka kazdy stvrty den,ale aj to len pomocou klistiru.na odporucanie dr.su to vlastne bylinky pre deti(kamilky,malva,glicerin).Ja sa snazim jest kompoty,pit slivkovu stavu,jest susene slivky...a na zachod chodim ja nie dcerka.Je plne kojena...myslim,ze brusko ju neboli aj si poprdkava vela 😀 ale strasne smrdia jej prdiky 😀 mam to brat ako problem ze nekaka ale dalej pouzivat nieco aby sa vykakala?kedze podla nasho dr.to nie je dobre ked nekaka tak dlho???