Je normálne že dcéra kaká 2x do mesiaca?

ludkasasa
4. sep 2006

baby je to normálne že moja malá kaká len 2x do mesiaca , má 3,5 mesiaca a stále od narodenia to tak bolo , nevidím že by ju bolelo bruško , nepučí sa a stolicu má normálnu - aj tak sa mi to zdá divné?

zuzanakarolinka
22. máj 2010

ono sa hovorí, že plne kojené deti sa môžu vykakať iba 1x za týžden, inak ja by som sa tiež bála, ja som malej dávala kamilkový čaj, čo som spomínala hore vyššie, alebo som jej trošku pošťuchala teplomerom v riťke, ale my sme sa toho za 5 dní zbavili a odteraz kakáme aj 3 x denne, napr. dnes to už bolo 2x 😉

sussanah
22. máj 2010

Janka, vubec se neboj, tvoje Dr viditelne neni informovana. Plne kojene dite muze mit stolici az jednou za 10 dni! Nas to mel jednou za 5-6 dni s tim, ze posledni 2-3 dny opravdu uz prdiky smrdely jak pises ty 😉 Pokud se ti jevi mala v poho, tak ji nechej, at si urci svuj rytmus. Pokud by samozrejme mela bolesti briska, tak bych pristoupila k rektalni rource ( my jsme ji pouzivali nejdriv 6 den, kdyz se maly tvaril, ze uz fakt je treba). Ke kakani jednou denne jsme se dostali az po tydnu, co mel zavedene prikrmy, tj v 6 mesicich. A s tim klystyrem bych asi taky byla opatrna. Zkus fakt jednou vyckat,treba te prekvapi a sama se vykaka 5. den 🙂 Samo ji sleduj, kdyby se ti neco nezdalo, tak zakroc, ale pokud je opravdu spokojena, jak pises, tak vuuuubec nic neres, je to naprosto normalni.

janka2110
22. máj 2010

dakujem baby 🙂 rozhodla som sa ze to necham na nu....lebo brusko ju neboli a je spokojna....uvidime kedy sa jej to podari 🙂

neu.sona
22. máj 2010

janka já bych rozhodně takové maličké nedávala žádné bylinky ani nic jiného. pokud je plně kojená, tak je vše ok. matýsek taky kakal někdy až po šesti dnech a vše bylo v pohodě. prdíky samozřejmě smrdí. někdy můžou i tak malé tyhle bylinky jenom uškodit. zatím má bříško jenom na mlíčko 🙂. a doktorka je asi neznalec či co 🙄 .

iluss
22. máj 2010

janka: jak tu psaly holky, plně kojené dítě může mít stolici klidně až po 10 dnech. Moje malá zpočátku měla stolici pravidelně až po 8 dnech. A doktorka mi řekla, že v pohodě, že je to normální 😉
Rozhodně bych nedávala žádné bylinky a klystýr! Může to děťátku spíš ublížit. Nech to na přírodě, to až kdyby nekakala delší dobu jak 10 dní, pak už bych to začla řešit, ale ty 4 dny jsou úplně v pohodě a normální (oproti nám kakáte ještě docela často) 😉

zuzkat1
22. máj 2010

zuzanakarolinka
proste ona da najavo ked chce jast alebo pit... vtedy place inak..tak ide na prsnik a saje.. ak bola smadna tak len chvilu ak hladna tak sa poriadne naje.. a to ze nedavam vodu ani caj nemam len z vlastnej hlavy, kazdy lekar mi to zakazal a ani nevyzera ze by to potrebovala, je spokojna... a nevravim ze ked budem vidiet ze je brutalne smadna a nebude jej stacit mlieko ze jej nedam pit, ale dam jej vodu, a pevne verim ze to tak skoro nebude

zuzanakarolinka
23. máj 2010

zuzkat1 no veď uvidíš, idú letné mesiace a ja som tiež nikde nepovedala, že jej nedávam vodu 😉

zuzkat1
23. máj 2010

ved ano kazdy ako uzna za vhodne... ja nedam ani vodu kym fakt nebude dovod, co podla mna nebude kym mam mlieko.. ja doma zvadzam boj s nasimi ktori nechapu preco jej nedam nic len mlieko

zuzanakarolinka
23. máj 2010

s vekom dieťaťa sa budú meniť aj jeho potreby a potom naozaj budeš mať dôvod meniť aj jeho pitný režim, veď len také zavádzanie príkrmov je zmena dosť veľká 😉

zuzkat1
23. máj 2010

ved ano ale este aj od toho nas delia take 2 mesiace..a dost dlho staci aj pri prikrmoch MM

zuzanakarolinka
23. máj 2010

no to áno, ale s rastom veku dieťaťa netreba zabúdať na správnu funkciu obličiek a teda tým pádom a podotýkam v letných mesiacoch dochádza k obrovským stratám vody v tele, a to nemusíš byť na priamom slnku, stačia na to pokojne teploty aj v chládku nad 25 stupňov, ale určit e s tým máš skúsenosti aj ty na vlastnom tele, toto by mohlo mať veľmi nedozierne problémy na zdraví dieťatka, lebo určite si nesadneš v lete na lavičku a nevytiahneš prsník a dáš malej piť, ak teda ti ešte MM zostane 😉

zuzanakarolinka
23. máj 2010

ja ti nechcem vnucovať moje názory, ale mám takéto skúsenosti, chvalabohu nie na svojom dieťati, len niekedy nie je vhodné za každú cenu nepodávať nič iné okrem MM a to ja teda som ohromný zástanca kojenia, veď máme takmer 10 mesiac a stále kojím 😉

zuzkat1
24. máj 2010

tak by si sa cudovala,ale ja som uz na lavicke v parku kojila🙂

buffinko
24. máj 2010

kočky, chcem pridať len trošku vlastnej skúsenosti - moja dcérka bola do 6mesiacov výlučne kojená a do 1roka nechcela žiadne iné tekutiny..."vypila" 2-3 malé lyžičky vody po príkrme, to bolo všetko. už som začínala mať obavu....ale nakoniec si sama povedala, že už je čas a mliečko nestačí. takže počas letných horúčav len MM a v pohode.
no a kojili sme kade tade 🙂 veď je to normálne...aspoň podľa mňa.
a MM zostane pokiaľ pravidelne prikladáte podľa potrieb dieťatka 🙂

zuzanakarolinka
24. máj 2010

proti gustu žiaden dišputát 😉

zuzkat1
24. máj 2010

buffinko moja rec🙂 a k teme🙂 vtedy ked je teplo a papa fakt kazdu chvilu,lebo ju aj smadi tak kaka aj 3x denne...ale ked je chladnejsie a ona papa len parkrat za den tak nepotrebuje kakat aj 2dni🙂

janka2110
25. máj 2010

Ahojte....no my mame dnes uz siedmy den bez kakania...A co sa tyka kojenia v parku....ja kojim tiez vsade..aj vcera napr.sme boli v nakupnom centre a mala bola hladna tak som ju nakojila na stolicke v Mc Donalde.Neviem tu sa to poklada uplne za normalne a nikto na mna necumi 😕 ze co to robim...

zuzkat1
25. máj 2010

podla mna by to malo byt normalne vsade...ved pre dieta je to najprirodzenejsia vec na svete a nebudeme predsa kvoli tomu cele dni doma sediet🙂 ja som tiez vravela ze "ja iste nebudem kojit nikde inde len doma",ale proste to tak prirodzene prislo🙂
7 dni je dost,ale mne dr vravela ze plne kojene dieta nemusi kakat aj 10 dni

simonkamoja
25. máj 2010

Ahojte baby,ja mám 3 mesačnú dcerku a doteraz kakala 1 krat za tyždeń,potom par dni 1 krat denne maximálna 2 krat a teraz už týždeń kakáme 3-4 až 5 krát denne,je to ok? Je čisto kojená.

simonkamoja
25. máj 2010

Tak to som zase ja a čo hovoríte na pitie čaju z fĺaše, ja jej dávam cez striekačku alebo lyžičku,lebo sa bojím že bude odmietat prsník.

zuzkat1
25. máj 2010

aj moja kaka aj 3x, ked casto papa... pokial to nie je vodnate a velmi velmi riedke tak je to OK... dojcene deti mozu kakat aj po kazdom papani
caj sice nedavam,ale davala som MM z flase aj dudel mala a teraz odmieta flasu aj dudel a chce len prso... je to individualne.. caj z flase neviem to asi lepsie tecie z tej flase,ale zas nie je to MM a ona zisti ze maminu mnamku z flase nedostane🙂 kazde babo je ine..ale osobne som sa nestretla z babom ktore by nechcelo prsnik lebo ma flasu... ale z pocutia o takom viem...

zuzanakarolinka
25. máj 2010

simonkamoja to je s kakaním v poriadku, neboj sa

a s tou fľašou, mala som SC a tak sa môjmu mliečko akosi nechcelo ísť na sveta trošku to tam trvalo, tak nám lekárka predpísala nutrilon, nakoľko je manžel alergik, vtedy máte nárok, na predpis, ak ste o tom nevedeli, ale mne sa mlieko po 4 týždňoch spustilo, tiež mi hovorili, že či ma malá bude chcieť, že väčšinou iba fľašu mala, snažila som sa cez deň iba na prsník, aby to nejako posúrila, ale v noci sa to nedalo, museli sme dať fľašu, lebo bola hladná a to moje nič jej nestačilo, ale čuduj sa svete, ona v tom nerobila žiadny rozdiel, či cumel, prsník alebo fľaša, len nech z toho tečie nejaká dobrota

tak nech nemáte problémy ani vy z niečim podobným 😉

lenocka84
25. máj 2010

ahojte mamicky
chcem sa opytat, doteraz sme kakali po kazdom papani, 1 den nekakal vobec, potom zase 2 dni normalne, a zase 2x za den
je uz uplne na UM, tak neviem ci je to normalne
dakujem

zuzkat1
27. máj 2010

pokial viem tak na UM babatka by mali kakat aspon raz denne, ale to viem len od kamosky co tiez nekojila.. a mali dost problemy s kakanim,lebo maleho im zapekalo

katarina.banska
29. jún 2010

ahojte, prosim Vas je to normalne, ze nam mala malo kaka posledne dni. mame dva mesiace za chvilocku a posledne dva dni malo kakala, skor ako keby len tak prdkala a uslo jej 🙂 . poznate to aj vy? nemoze ju z toho boliet brusko alebo nejake ine potiaze?
niekde som citala, ze je to normalne, ale ajtak sa mi to nezda. mate s tym skusenosti?

januarova
29. jún 2010

katarina, je to normalne. okolo 6 tich tyzdnov babatka sa zacne stolica upravovat a moze dieta kakat aj 3 x denne alebo aj raz za 10 dni. kazde je ine. pokial je spokojna, velmi neplace tak nevadi.

zuzkat1
30. jún 2010

@katarina.banska hlavne je ze ti prdka.. ked jej odidu plyny tak ju brusko iste netlaci a teda neboli..my sme takto vyprdkavali bez poriadnej kaky asi mesiac..ale videla som ze je spokojna tak som to neriesila a teraz mi kaka kazdy druhy den asi 2x🙂