Je normálne že dcéra kaká 2x do mesiaca?

ludkasasa
4. sep 2006

baby je to normálne že moja malá kaká len 2x do mesiaca , má 3,5 mesiaca a stále od narodenia to tak bolo , nevidím že by ju bolelo bruško , nepučí sa a stolicu má normálnu - aj tak sa mi to zdá divné?

ikke
4. sep 2006

ludka, normalne to urcite nie je 😔 aj ked nevravim, ze jej hned nieco musi byt. vas detsky lekar o tom vie? co na to hovori?

kaciatko81
4. sep 2006

kamaratka to mala so synom, povedali jej, ze ma take dobre mliecko, ze ho dokaze kompletne spracovat. spytaj sa lekara

govinda
4. sep 2006

ludka, o tom som ešte nepočula. Podľa mňa 2xdo mesiaca je málo, ale lekárka nie som, takže sa radšej opýtaj detskej lekárky

ludkasasa
autor
4. sep 2006

lekárka trvdí že je to ok -že mám asi veľmi dobré mlieko že ho celé spracuje - a zbytok len vypišká - ak ju vraj nič nebolí dovtedy je to ok , lenže problém je v tom , že keď jej ja nedám po 2 týždňoch harmančeková čaj aby ju prehnalo tak ani by nekakala ďalej , mne sa to zdá divné

kaciatko81
4. sep 2006

ludka, nemoze ten caj sposobit, ze to mliecko nespracuje, tak ako bez caju? lebo toto je presne to, co spominala ta kamoska, aspon to tak vyzera

siskatan
4. sep 2006

ludkasasa, je to normalne... tvoje babo proste spracuje mlieckjo takmer dokonale, preto nic nezostane na kakanie 😉 ja som sa pytala nasej detskej lekarky a púovedala, ze su aj taketo babatka, ktore velmi zriedka kakaju... problem by bol skor, keby Ti nahle prestala kakat, alebo by mala nejake bolesti, nemala by vetry a pod.

ludkasasa
autor
4. sep 2006

kaciatko , neako nerozumiem - ja malú kojím , nedávam jej vôbec inú tekutinu ani vodu , ani čaj , len po tých 2 týždňoch jej dám v striekačke trochu čaju a tak sa až vykaká , ja jej čaj inak nedávam len vtedy 😒

kaciatko81
4. sep 2006

ved to som myslela... ze mliecko dokaze kompletne spracovat a ked jej das k tomu cajik, tak sa tam to kompletne spracovanie narusi a preto sa vykaka... ale je to len uvaha...

ludkasasa
autor
4. sep 2006

aháááááá , už chápem , len nechápem prečo by som jej mala dávať ten čajík - pre ňu je to ako gutalax - pol dňa sa krčí v bolestiach a až tak sa vykaká , nie je to prirodzené , veˇdeti kakajú normálne každé istý čas a nepotrebujú neaký prostriedok na to aby ich to popohnalo nie

kaciatko81
4. sep 2006

ved to ti vysvetlujem, ze ak jej ho nedas, vsetko pekne spracuje a je to ok. ak jej ho das narusis jej nejaky vnutorny proces a docielis to, ze sa vykaka, aj ked za normalnych okolnosti to nepotrebuje lebo vsetko spracuje. nie som lekar, ale logicky mi to sedi. chapeme sa?

ludkasasa
autor
4. sep 2006

čiže ju nechať nech nekaká vôbec 😀 na jednej strane super na druhej divné , Kaciatko ty poznáš ešte také deti čo vôbec nekakajú, lebo ja nie 😀 , no každopádne by som to chcela neako riešiť

kaciatko81
4. sep 2006

pisala som ti hore, ze kamaratka to mala so synom 😉 inak neviem, zatial okolo mna nie je tak vela deti 😅

aktak
4. sep 2006

podla mna neni odveci ked raz za dva tyzdne jej davas ten cajik, nech sa tie crievka hybu, potom ked casne aj inu stravu tak to bude zrazu kazdy den kakat a to by bol sok nie? ale kazdopadne som este nepozula ze aj to sa moze stat, fakt mas asi super mliecko 😉

ludkasasa
autor
4. sep 2006

kaciatko a ako dlho ten kamoškin syn nekakal , pretože nemusím jej vôbec dávať čajík , len by som proste chcela vedieť kedy sa už mám znepokojovať , že niečo nie je ok 😖

kaciatko81
4. sep 2006

ludka, neviem... a ani by som ti v tomto nechcela radit. najlepsie je sa vazne radit s lekarom a ak mu nedoverujes, tak ineho. kazde babatko je predsa individualne. chcela som ta len ukludnit, ze uz som to pocula a nazor lekara bol taky ako v tvojom pripade 🙂

ervotoc
4. sep 2006

ak kojiš stava sa,my sme to zas mali naopak,ale chod radsej k lekarke,hm my sme davali teplomer jeden čaš do zadočku,to fungovalo,hm asi dva krat sme to museli pouziť inak sme fakt presny opak,hm alebo sa opytaj na babetku,či pozri na mamatata 😉

bubatko
4. sep 2006

ak 100% len kojis, tak su deticky, ktore nekakaju vobec!!! je to uplne normalne, moj maly napriklad tiez kaka podobne, len 1-2 do tyzdna, niekedy ani to nie... ale my uz zaciname s prikrmami, takze sa to asi zmeni; problemy sme nemali ziadne, nijake zapchy ani koliky ani nic

neboj sa, je to uplne v poriadku pokial len kojis 🙂 hlavne si to nepokaz ziadnymi cajickami a vodickami a recickami starych materi 😉 do 6 mesiacov Tvoje babo nepotrebuje nic okrem Tvojho mliecka, tak sa drzte

ervotoc
4. sep 2006

tak to je pravda ze okrem mlieka nič nepotrebuje kym ti inak lekarka nepovie,nas bol tiez len na mlieku,hm a čaje nechce ani
bubatko ked ti kaka raz za tyzden ci dva,tak kaká,nie?ja tiez nepoznam bábo ktore by nekakalo vobec 😀 asi by uz nebolo 😕

bubatko
4. sep 2006

no prave dve pediatricky mi to potvrdili, ze z praxe poznali aj babatka, ktore kojene nekakali vobec; ja som nehovorila, ze moj maly nekaka vobec, preto som presne napisala ako asi kaka 😀 🤐

dolinka
4. sep 2006

..ludkasasa.... a stolicu ma aku?? farba, konzistencia, mnozstvo,..., lebo cisto kojene deti ju maju redsiu a zltkavu, taku pripominajucu *prazenicu*..
ak ma tvoje babo hustejsiu, to znamena ze sa mu v crievkach zdrzala dlhsie a to nie je zdrave..vznikaju tam toxiny z travenia crevnymi bakteriami..
.. ja by som na tvojom mieste daval ten cajik castejsie..
..nuz ale porad sa radsej s viacerymi pediatrami.. a nieco si uz vyberies 😉

ervotoc
5. sep 2006

hm ja len ze ked niekto nekaka ako moze existovať 😉

kaciatko81
5. sep 2006

ked vsetko spracujes, nemas co vylucit 😉

ervotoc
5. sep 2006

hm 😕 asi som v skole chybala 😀 a ja ze telo spracuje čo potrebuje a odpadu sa vzdy zbavi,hm inak by bolo zaplavene toxinmi,,,a take telo zlyha,hm to uz je inak?asi som dlho zo skoly vonku,bo este som nepocula,ze by ludsky organizmus vsetko vedel spracovať 😉

kaciatko81
5. sep 2006

ervotoc, nie som lekar, len podla toho, co som pocula a co sa tu pise. poznam tu istu teoriu ako ty, ale predpokladam, ze lekari snad vedia, co hovoria. keby to povedal jeden by som pochybovala, ale ked viaceri...

ludkasasa • 1d • Včera o 15:28

...lekárka trvdí že je to ok -že mám asi veľmi dobré mlieko že ho celé spracuje - a zbytok len vypišká - ak ju vraj nič nebolí dovtedy je to ok...

bubatko • 1d • Včera o 17:28

...no prave dve pediatricky mi to potvrdili, ze z praxe poznali aj babatka, ktore kojene nekakali vobec...

bubatko
5. sep 2006

ja osobne si myslim, ze urcite by taketo nieco (nekakat 🙂 ) nemohlo fungovat u dospeleho, presne kvoli tym toxinom, ktore sa musia z tela vylucit, ved dospely toho napcha do seba vselico xi xi... preto asi to moze fungovat len u babatiek, ktore su 100% dojcene (t.j. ziadne cajiky vodicka atd.), holt asi to materske mliecko ma nieco do seba 😉 ja som tomu tiez nechcela verit, ale vravim, ze uz viackrat som to pocula, ze je to mozne 😕

ludkasasa
autor
5. sep 2006

bubatko máš pravdu - asi je to možné - nekakať 😀 , neostáva mi nič iné ako veriť doktorom , že je to v poriadku , musím sa uspokojiť s tým , že ju nič nebolí , nemá nafúknuté bruško , prdiká neskutočne veľa a krásne priberá ( 1.400 kg.- za mesiac 🙂) ) takže to nechám tak aj keď je to divné 🙂) , minule ju totiž tak špiklo po čajíku že to šľahla na pol metra od nej a zasiahla moje kolená - ešte že som stála lebo keby som klačala tak to mám v ústach 🙂) 🙂)

bubatko
5. sep 2006

je ta Tvoja mala proste taka mala tovaren - vsetko spracuje xi xi xi moj maly sice kaka viac ako ona, ale stale dost malo v porovnani s ostatnymi a presne si hovorim ako Ty - brusko ma pekne makkucke, neboli ho, neplace, nekruti sa pri prebalovani, prdka teda poriadne 😀 pribera tabulkovo, tak co sa budem trapit ked mu ocividne nic nechyba; nechcime zo vsetkeho robit problem, aj tam kde ziadny problem nie je 😅

sylvie
5. sep 2006

moj maly tiez teraz kaka tak dva krat do tyzdna.. a caj by som nedavala.. kojene dieta nic ine nepotrebuje..

ludkasasa
autor
5. sep 2006

sylvie máš právdu ja malej nič iné okrem mliečka nedávam a tak to chcem do polroka vydržať ona ani nechce čaj ani vodu vracia mi z neho . keď som už veľmi musela niečo podať s vodou napr. tabletku tak som musela dať do vody pár zrniek homeopatík na imunitu , nič strašné ale bolo to sladké , hlaVNE NIE CUKOR

sylvie
5. sep 2006

presne tak.. mne aj dr. hovorila, ze tie caje byvaju moc sladke a potom babo moze zacat odmietat MM.. ja som davala trochu vodicky, ale len ked boli teploty nad 30 stupnov, to bol maly strasne smadny..