Je normálne že dcéra kaká 2x do mesiaca?

ludkasasa
4. sep 2006

baby je to normálne že moja malá kaká len 2x do mesiaca , má 3,5 mesiaca a stále od narodenia to tak bolo , nevidím že by ju bolelo bruško , nepučí sa a stolicu má normálnu - aj tak sa mi to zdá divné?

liska
2. nov 2006

mamicky,mam otazku-netyka sa sice kakania,ale sme blizko 😉 aky zapach ma mat moc (s makcenom,sorry,nemam slovensku klavesnicu)plne kojeneho babatka? prve mesiace som totiz ani nevedela,kedy maly piskal (iba podla vahy plienky 😀 ),ale teraz asi posledny mesiac to zacalo byt dost vyrazne a hlavne neprijemne-taky stiplavy zapach,nieco ako my pocas antibiotickej liecby 😒 neviem,ci to ma s niecim suvis (napr.ze ja pijem menej ako v lete),ci je to normalne alebo nie celkom...poradite?

liska
2. nov 2006

cherynka20
11. nov 2006

ja mam trosku iny problem...je to normalne ak 9 mesacne babo kaka aj3 krat za den??? 😕ale tu plienku wie tak riadne nalozit,ze az wyteka! 😖 moze mat problemy so zaludkom?kedze aj casto wraca? papa mliecko aj normalnu strawu....

ervotoc
11. nov 2006

je to uplne normalne,nas nalozil aj pať krat do plienky,inokedy len šprtkal...ono sa to upravi ked nabewhne na strasvu.teraz nam v poslednych dnoch začal šulcovať 😀 to grckanie,co na to lekarka?

cherynka20
11. nov 2006

hm...no tak oni s nim pre istotu k lekarke ani neidu,ze to je w pohode.. 😠 bol chory a bol akurat na ockowanie a kaslal staraasne az sa dusil aj wracal a doktorka nic w pohode ho zaockowala a sli domow ☹

aviril
28. jan 2007

Ahojte. Mohli by ste mi poradiť, čo mám robiť, keď môj 4 mes.chlapček strašne málo kaká. Minule som mu už skoro po 2 týždňoch musela pomôcť rektálnou rúrkou. Výlučne ho len kojím.

titkovamiriam
28. jan 2007

tak to teda neviem .Mareka kojim a uz papa aj ine no vzdy kakal kak 2razy denne.No citala som ze pri kojeni sa moze stat ze aj niekolko dni dietatko nekaka,no neviem co rbit,mozno skusit niaky cajicek,alebo ovocnu stavu.

hanka274
28. jan 2007

ahoj aviril, tak mne mamina vzdy povedala, ze kojene deti nemusia mat kazdy den stolicu ale tie co maju UM tak tie by mali. Ale co to je ze nemusia mat kazdy den? Aj dva tyzdne? Neviem, my sme problemos nemali, skusila si sa spytat dr? Vacsim detom sa odporucaju na tvrdu stolicu alebo ziadnu kompoty, hlavne slivkovy, vraj. Lenze ak ho len kojis, viem, co to je ze daj mu kompot-blbost. Ale este ma napadlo. Chlapci maju problemy s kakanim. Ani prdkat nevedia. Moze to byt tym. Proste sa nevedia vykakat, a neplacka ti? Skus mu vynimocne spravit feniklovy cajik, len taky ziadny cukor, nic. Viem, znama to davala, ale ona nekojila. Takze pokial to moze dieta ked sa koji, tak skus, alebo daky kminovy. Neviem. Ale upokojim ta aspon trosku tym, ze chlapci toto robia. Chudatka....aj bruska im treba masirovat, aj to ich boli.... ☹ ☹

mario
28. jan 2007

vraj je nejaký recept na medové čípky doma urobené pre tento účel, raz som ho niekde čítala, ale momentálne neviem kde, skúsim zistiť, lebo je pravda že stolica nemusí byť aj dva týždne, ale potom je problém s vyprázdnením, lebo tie deti si nevedia tak ovládať brušný lis, my kakáme aj 4 krát denne

aviril
28. jan 2007

Aj doktorka mi hovorila, že kojené deti niekedy nekakajú aj viac ako týždeň. Ale aj tak ma to znepokojuje. Teraz je nespokojný, často mi plače, ale práve sa mu prerezali dva zúbky, tak asi preto plače, lebo predtým býval pokojný, aj keď málo kakal. Ach, tí chlapi...

hanka274
28. jan 2007

pevne nervy, presne ach ti chlapci...to patri k nim, brusko, kako a tak. a este k tomu zubky.
Mamina pevne nervy, vydrzte nech ste co najskor fit !

aviril
28. jan 2007

Díky. Aj so starším som mala podobné problémy, ale jeho som nekojila. Myslela som, že len deti na UM majú problémy s kakaním. Tak som sa potešila, keď sa mi podarilo tohto menšieho kojiť, že nebudeme mať problémy s bruškom. Ale asi márne. Ktovie, čo by som mu na to kakanie mohla dať. Nenájde sa tu nikto, kto s tým má skúsenosť?
😒

laurajana
28. jan 2007

ahojte babule tak s kakanim to mame aj my nejake ine ako predtym - plne kojim a davame aj feniklovy cajik, ktory miluje, je to dobre na prdiky a naviac kedze je zima a dnu sa kuri, tak nemoze byt bez pitneho rezimu, aj ked mliecko je mliecko...a zo zaciatku sme kakali 2x kazdy den, teraz uz je 5 den bez kakania a sme spokojny, vetryky mame, tak sa nestrachujem, ale zajtra pre istotu zavolam dr. - len tak informacne...tak potom mam zrejme podla Vasich uvah aj ja vyborne stravitelne mliecko

sillas
28. jan 2007

nič si z toho baby nerobte, nestresujte u plne kojených detí je to normálne , moje obe deti kakali na 7-10 den.

liska
28. jan 2007

potvrdzujem,moj z uplneho zaciatku kakal snad pri kazdom kojeni,potom uz len 2x denne a postupne to preslo na 1-2x tyzdenne,nedavala som ziadne caje ani vodu,akurat ked som uz citila,ze prdiky prechadzaju cez nieco velmi smradlave 😀,vypila som ja kamilkovy caj,ten detom pomaha vyprazdnit sa-a to vam teda bola potom nakladacka! 😀

aviril
28. jan 2007

Liska, aj môj zo začiatku kakal aj pred kojením aj po kojení. Asi keď mal 2 mesiace preč, tak odvtedy sa to predlžovalo. Aj on keď prdká, tak je to strašne smradlavé. Ako často mám piť ten kamilkový čaj? A malému nemôžem spraviť ten čajík? A keď si vypila ten čaj, ako dlho trvalo, kým sa vykakal?

mario
28. jan 2007

ja som zasa počula, že čaj z jablkových šupiek, alebo žuť sušené slivky, vraj to pomáha, ja som mala také problémy s prvým, niekedy pomohol teplomer, len tak akože sa meria teplota a on začal vtedy tlačiť, inak ten čaj a slivky to je pre maminky, aby to niekto nenaordinoval bábatkám 😲

liska
28. jan 2007

aviril,ten kamilkovy caj som si dala vzdy len za jednu salku po tych 4-5 dnoch bez kakania,ked som na nom videla (a citila),ze uz by to mal rad zo seba 😉 trvalo cca pol dna,kym sa to cez mliecko dostalo k nemu a to som uz bola pripravena,lebo po tom toho vyjde ozaj dost a hlavne riedke,nebud prekvapena...teoreticky ho mozes dat aj malemu zopar lyziciek (tvrdil pediater),ale ja som za to,ze popri kojeni sa uz nema davat nic (s vynimkou horucav) a hlavne ked som si skusila,ze to super a rychlo ide aj cezo mna,tak naco......pisem v minulom case,lebo tento tyzden som uz zacala s prikrmami a to sa kakanie zase celkom zmenilo 🙂

liska
28. jan 2007

mario,susene slivky som skusala,bez reakcie,s teplomerom to bolo podobne,ani ho netrklo,ze mu tam nieco pcham 😀

mario
28. jan 2007

tak už potom len recepty z knihy kúziel 😀

liska
28. jan 2007

ale nie,ten kamilkovy caj nam v pohode staci 🙂

aviril
29. jan 2007

Ďakujem za odpoveď liska. Dnes pôjdem do lekárne a hneď si ten čaj kúpim. Lebo už je to 8.deň, čo môj malý nekakal. A to som mu skúšala dávať aj čajík HIPP spokojné bruško - ten obsahuje tiež harmanček, okrem toho aj fenikel a aníz. Ale nepomáha. No uvidím, čo spraví ten čaj. Dám Vám potom vedieť.

hanka274
29. jan 2007

ahoj aviril, inak som myslela, ze sa neviete vykakat uz 2 tyzdne, az teraz pozeram, ze to bolo minule a teraz "len" 8 dni. Tak to si fakt este nemusela davat malemu cajik, som myslela fakt ze az 2 tyzdne....tak som to myslela.
Ale ak pomohlo, tak OK.
Drzim palce.

aviril
29. jan 2007

Hanka, predtým som mu musela po dvoch týždňoch pomôcť rekt.rúrkou. A dnes je to ôsmy deň, čo nekakal a zatiaľ sa ani nevykakal. Takže zatiaľ nám okrem rúrky nepomáha nič. Ešte počkám do zajtra a potom mu zas pomôžem rúrkou.
A díky za povzbudenie. 🙂

hanka274
29. jan 2007

no vidis, ved to by nemalo boliet. tak skus tak. Vies predsa naucit na cistu vodicku je lepsie ako na cajik. To len aby si nezvykol. Je nieco ine ak cajik, ked treba....packo!

liska
29. jan 2007

hanka,myslim,ze ten caj pila aviril,nie jej babo 😉 mrzi ma,aviril,ze vam to nepomohlo,asi by som sa poradila s pediatrom,z vlastnej skusenosti viem,ze kakat par dni sice nevadi,ale ked uz vychadzaju take prdiky,ako sme opisovali,je to uz neprijemne aj drobcom,nie len nam kvoli pachu 😒

aviril
29. jan 2007

liska, zatial som caj davala malému - hipp spokojne brusko. dnes som si dala ja harmancekovy - poobede, tak uvidim co to s nim spravi.dufam ze to pomoze ako aj tebe.
🙂

hanka274
29. jan 2007

liska! 😉
ja som to dobre pochopila, ty liiiska jedna! 😉

emjee
1. feb 2007

expertka ty si dnes nejaku vtipnu kasu jedla 😀