K akému lekárovi mám ísť so zlatou žilou?

majka2307
27. dec 2016

Dievcata pls k akemu lekarovi ked mi " vykukla" zlata zila? Kupila som si v lekarni gel z dubovej kory ale nejak sa neschovala😞Nemam s tym skusenosti kazda rada pomoz
Dakujeeem

sykorkauhliarka
27. dec 2016

tak isty cas to trva kym sa to schova zalezi aj od toho kolko to uz tva ci je z vnutra alebo zvonku mozno aj nieco ine vyskusat cipky atd..

davida
27. dec 2016

Netreba hned utekat k doktorovi,ten krem je hemostop?on zabera u mna dobre...zila sa stiahne aj sama s tym ja mam pozehnano skusenosti

majka2307
autor
27. dec 2016

Hmm len som v 7 mesiaci tehotenstva tak moc toho nemozem 😞

marus33
27. dec 2016

Kúpeľ v rubovej kore, isto pomôže.

marus33
27. dec 2016

Dubovej 🙂

sykorkauhliarka
28. dec 2016

no tak toho sa asi ani nezbavis bude sa to vraciat kedze babo tlaci

majka2307
autor
28. dec 2016

Dubova kora nepomaha to uz som skusala
A obdornik ja na to kto? Aky dr? Gynekolog alebo vseobecny?

bosoriak
28. dec 2016

@majka2307 V tehotenstve a po porode su bohuzial hemoroidy bezna vec. Mozes pouzit mast Faktu, odvar z dubovej kory. Tiez treba jest vela vlakniny a pripadne uzivat laktulozu na zmakcenie stolice. Po velkej potrebe sa treba umyt cistou vodou a natriet mastou Faktu. A vecer v sprche si umyvat konecnik teplou a na koniec studenou vodou. A skus sa viac hybat, aj to pomaha.

Ziadne lieky na vnutorne uzivanie ti pravdepodobne lekar neschvali. Ani to nema zmysel, kedze su hemoroidy sposobene tehotenstvom. Niekedy ostanu aj kratko po porode, ale vacsinou do par mesiacov zmiznu.

bosoriak
28. dec 2016

@majka2307 A hemoroidy su v kompetencii chirurga. 🙂

majka2307
autor
28. dec 2016

Fuha chirurga? To som myslela ze uz je posledna moznost ak treba vyrezat ale nenapadlo ma s tym ist k nemu... no vyskusam este nieco ine z lekarne a uvidim
Dakujem za rady

sardinka336
28. dec 2016

@majka2307 čipky Faktu si kup....pozerám ze to tu bolo spomenute. Detralex sa zvykne uzivat, po porade s lekarom aj v tehotenstve. Mobivenal je na tej iste báze len je volnopredajny - uzivala som ho aj počas tehotenstva. Hemoroidom sa venuje bud chirurg alebo existuje proktologická ambulancia,ale to uz zvyčajne az vtedy ked je problém velky. Inak ti pomoze prakticky alebo gynekolog....

janka279
28. dec 2016

@majka2307 odporucam zajst k praktickemu lekarovi. Aj tak musi dat odporucenie na odborne vysetrenie. A skor ako chirurg si myslim, ze je to v kompetencii gastroenterologa. Az ten odporuci na chirurgicke odstranenie pokial je to az v takom zlom stave, ze si to vyzaduje chirurgicky zasah. Ale snad este nie. Snahou je liecit najskor lokalne, prisposobit stravu a zaviest trochu viac pohybu.

kikina84
31. júl 2019

@majka2307 ahoj..co ti zabralo nakoniec?

majka2307
autor
31. júl 2019

@kikina84 ahoj no trochu som to zaliecila, no porod to opat domrvil a uz mi chirurg povedal ze jedine operacia. Na faktu cipky a avenoc sok uz rezostentna a detralex a podobne mi moc nechxe nakolko kojim. Nuz tak nejk som na tom. Takze ked odkojim alebo sa to zhorsi tak sup pod noz

kikina84
31. júl 2019

@majka2307 a odstranenie ako prebieha?

majka2307
autor
31. júl 2019

@kikina84 neviem zatial mam lem info od chirurga ze operacne. Ale az ked prestanem kojit takze zatial som to moc nestudovala ani neriesila

sofia1410
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sofia1410
16. jan 2020

@majka2307 ahoj ako si prosim riesila tu zilu dakujem

majka2307
autor
19. jan 2020

@sofia1410 ahoj no do porodu som sa trapila a riesila mastickami a cipkami ako avenoc a factu ale teda nevyliecila ani z daleka. a po porode sa to iba zhorsilo a už mi ostava jedine operacia. Ale tiež to odsuvam kvoli kojeniu...aspon 6mesi by som rada kojila....

kikina84
19. jan 2020

@sofia1410 dubovu mast treba pouzivat..poriadne premastit a pomalicky zatlacat..aj niekolko krat denne..treba byt aktivny,lebo ked creva pracuju tak sa stahuju..tunak moc chemia nepomoze..hlavne hygiena a veci spomenute vyssie..vlastna skusenost

sofia1410
19. jan 2020

@kikina84 a ty si mala ake dubovu koru pouzivam pomaha?

kikina84
19. jan 2020

@sofia1410 to je taky gel..a daj si normalne aj dva centimetre gelu na prst ,poriadne ponatieraj a pomalicky zatlacaj..rob to niekolko krat denne..vzdy umyt po velkej potrebe..my sme boli dva tyzdne vtedy na turistike..mali sme to zaplatene a nechcela som aby mi to prepadlo ..tak sme dali lahsie trasy po tatrach..prve dni to bolelo jak som chodila..ale ked to poriadne natries tym gelom tak sa ta zila tak nenamaha..a mne ta tura pomohla..jak sme chodili tak sa mi stiahla po 9 dnoch o dost..ale kym zaliezla uplne trvalo to asi 6 tyzdnov..A na lepsie travenie si kup v lekarni psylium..to je prirodna vlaknina..vypijes pred jedlom ..a ked ides na velku,tak sa z teba stolica len doslova vysmykne..ono to pomaha velmi.. creva sa obalia do takeho ako keby slizu..aj to co ide z teba von a potom crevo nie je tak namahane..hlavne ked mas zilu vonku tak to je uzasna vec..aj to odporucaju na vlka..

kikina84
19. jan 2020
sofia1410
20. jan 2020

@kikina84 shoj davam si to no ked som v praci tak az ked pridem domov snaťzim sa vsetko dodruovst len este musim kupit to na tu stolicu

sofia1410
20. jan 2020

@kikina84 a prosim ta keby to bolo take zle tak dnad by ma doktor poslal dakde nie?za tyzden mam ist na kontrolu

vlado1980
6. sep 2020

Mozem so zlatou zilou nadalej pracovať