Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kampilobacter u malého dieťatka

orchidea79
28. júl 2014

Ahojte mamičky, hnačkovalo moje dieťa, aj malo vysoké horúčky cca 4-5 dni. Podarilo sa nám znižiť teplota, aj hnačky zmizly. Užívali sme Smectu a probiotiká. Spravili nám výtery, a vyšli výsledky: kampilobacter. No keď nám zavolali z hygieny, to boli šoky... Spýtali sa na ostatných členov rodiny, mená a dátumy narodenia... či pracujeme v potravinárstve, atď... chvala bohu už sme po všetkom, ale nechápem že nás ostatných členov rodiny neposlali na výtery a vyšetrenie, asi preto lebo len maly hnačkoval a my ostatný nie... Máte niektorá skúsenosti? ďakujem.

mamaselu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fotoarch
29. júl 2014

Ahoj,my mame kampilobactera cerstvo ....syn 3 rocny dobral antibiotika a pojdeme na kontrolny vyter ci sme sa tej pliagy zbavili....
Priebeh mame min.3 tyzdne nasledovny - den max dva slabsia hnacka a 38-40 teploty, potom tyzden pokoj a znova den dva bol chory, ked sa to opakovalo treti krat uz som si bola ista ze to opakovana crevna infekcia nebude a sli sme na vyter...
Paradox na tom celom je ze moj hyperaktivny syn aj ked mal nad 40 stupnov teplotu tak basnil, usmieval sa, ked mu trochu klesla hral sa jak uplne zdravy..takze som mala aj take uvahy ,ze mam pokazeny teplomer..
Keby ze ten bacil mame ostatna rodina ,myslim ze by sme skoncili v nemocnici...
Vraj je to zakerak z druhu pliag tzv.spinavych ruk, zije v teplokr. zvieratch bezne - pes, macka,hydina...
Prenasa sa od zvierata najcastejsie obedovym kuratom 🙂 zlou hygienou v kuchyni - denko,noz,prac.doska......
Nici sa tazko, niekedy aj dlhsie ak je odolny antibiotikmi..
Takze mam cakat telefonat z hygieny ?

florentina1
29. júl 2014

@fotoarch fiha, no tak tiež to nemáte lahké... nám sa to dalo do poriadku... dúfam a verím, že sme z toho vonku... áno asi aj Tebe zavolajú z hygieny... keď sa pošle vzorka z výteru, tak potom volajú.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli