Karanténa dieťaťa. Čo s rodičmi?

ollynka
27. nov 2021

Ahojte, prosím vás mne to stále nie je jasné. Len dieťa bolo v styku s osobou, ktorá bola pozitívna v škole v piatok. Dnes nám to oznámili, od dnes má byť dieťa v karanténe. A čo my ako rodičia? Chodíme obaja do práce, tam nás testujú. Máme zostať 5 dní doma, potom si dáme urobiť antig.testy všetci a po 5 dňoch ak budeme negatívny, tak karanténa sa ruší, alebo ako prosím vás? Môže si jeden z rodičov uplatniť pandemickú očr? Tam ako postupovať? Kto už máte toto za sebou? Ďakujem.

matkahelka
27. nov 2021

@macilaci nie neziadaju. staci vypisat co som uviedla. uz 3x sme to tak od septembra robili.

katren
27. nov 2021

@macilaci veru neziadaju......nemusis zadat meno pozitivneho a ani by ti ho kvoli GDPR nemali dat....

renab
27. nov 2021

V karantene je len dieta, rodicia nie. U nas uz 3x po sebe. Keby som mala zakazdym byt v karantene, tak ma uz z prace vyhodia....

ollynka
autor
27. nov 2021

@melissa333 zajtra ráno dostaneme inštrukcie.

janka1011
27. nov 2021

@ollynka či ste očkovaní alebo neočkovaní, či pôjdeš na očr alebo nepôjdeš je úplne jedno, podstatné je to, že ak je dieťa v karanténe iba ako kontakt, rodičov sa karanténa netýka, môžete chodiť do práce. Ak bude dieťa mať pozitívny test a vy nie ste očkovaní alebo prekonaní, až potom idete do karantény.

vulka
27. nov 2021

@ollynka Ved do karanteny ide len "prvý kontakt", čiže ten, kto bol v kontakte s pozitívnym človekom. A v kontakte boli deti a nie rodičia. Doktorke som to nahlásila, ale ona si to len poznacila. Máš deti zaregistrovať na NCZI. Že kto bol v kontakte s pozitivnym a oni Ti pošlú termín na PCR(obejdnajú ťa(deti) na kontrétnu hodinu. Mne sa nedalo na to NCZI zaregistrovať kvôli problému s tlefonnym číslo. Tak som volala RUVZ a oni mi za 3 min dali termín pre deti.

macilaci
27. nov 2021

Ale kolónka tam je tak ja som dávala automaticky aj meno, deti stále vedia kto je chorý 🤭

dzejn80
27. nov 2021
andrejka1974
27. nov 2021

@ollynka ak nie ste ockovany objednajte sa vsetci na pcr testy a podla vysledkov uvidíte

ollynka
autor
28. nov 2021

@vulka platili ste za pcr testy za deti?

luliu
28. nov 2021

@andrejka1974 oni nie sú kontakt, nemajú nárok na PCR, len dieta

ivca82
28. nov 2021

@ollynka nie, neplatila som za pcr testy detí.

andrejka1974
28. nov 2021

@ollynka nie neplatila

andrejka1974
28. nov 2021

@luliu zalezi ci chodia pre dieta u nas sa stalo to ze u d ery v dss bola pozitivna terapeutka a tak moje dieta bolo v karantene, ale chodim pre nu do dss a nakazila som sa ja tam hoci moje dieta bolo negativne cely cas takze som nasu celu rodinu aj ju objednala na pcr test ja a najstarsia dcera sme boli pozitivne, muz a ani mladsia dcera neboli a pcr sme mali vsetci zdarma

luliu
28. nov 2021

@andrejka1974 rodičia do školy nemôžu vstupovať bežne a píše, že kontakt je dieťa. Takže len dieťa je v karanténe a len dieťa má nárok na pcr test zadarmo. Ty si bola v úplne inej situácii

andrejka1974
28. nov 2021

@luliu to mas pravdu, ja len ci nedosla aj ona do kontaktu napr.pred skolou

vulka
28. nov 2021

@ollynka Samozrejme, že nie. Veď boli nahlásené ako kontakt pozitívneho.