Kašeľ, chrapčanie a sťažené dýchanie

soska
12. okt 2007

Ahojte!
Marco ma tieto priznaky uz vyse mesiaca. Zijeme v UK a uz sme s nim boli u doktora asi 4 krat. Na zaciatku mu dali antibiotika, vraj mal zanesene plucka, trochu sa to zlepsilo, ale potom zacalo opat. Po opetovnej navsteve doktora nevedia nejako pomoct, vraj to musi samo prejst.
Marco straaasne kasle (hlavne rano), pocut, ze ma plno hlienov , ale ako sa ich zbavit? Takisto na brusku sa ryclo zadycha a potom tak chrapci. ☹ Odsavame aj sopliky a tych sa mi zda, ze tiez pribuda...
Hrudnik mu natierame mentolovou mastickou pre lahsie dychanie a mame aj zvlhcovac vzduchu ale nelepsi sa to vobec, skor horsi. Nerobili nam nijake extra vysetrenie,ako vyter hrdla, alebo rontgen, len polcuvali plucka. 😕
Velmi nas to trapi, bojim sa, ze sa mu vytvori nieco chronicke....Inac je stastne a vesele babetko, tak sa nemozem pozerat, ked ho tym kaslom tak nadrapuje😢
Co si o tom myslite? Mate podobne skusenosti?

maca793
12. okt 2007

soska choď na pneumológiu, tam by ti vedeli poradiť. možno budete potrebovať inhalovať lieky cez komôrku, ja som mala tiež taký problém pri Karolínke a pneumolog to vyriešil. dokonca nás poslal aj na imulogogiu, kde nám zistili slabú imunitu ale zatiaľ neviem na čo, budú jej robiť testy.

soska
autor
12. okt 2007

len tu sa da ist k inym doktorom len cez vseobecneho a oni nas nie a nie odporucit😢
inac, dali nam aj inhalator, ale to tiez vobec nepomaha😢

maca793
12. okt 2007

a aké tablety beriete?

soska
autor
12. okt 2007

tablety uz ziadne, ten inhalator sa vola ventolin

maca793
12. okt 2007

to poznám my berieme seredite, je to kombinácia ventolinu a ešte jedného
inhalátora. popros doktorku, nech vás pošla aj na imunologiu.
skúšala si dávať aj anbrobene sirup proti kašlu?

soska
autor
12. okt 2007

seretide beriem ja proti astme....
tu mi povedali, ze do roka sa astma nediagnostikuje.
netusim, ci tu dostat sirupy proti kaslu pre babetka, skusim sa pozriet, diki 🙂

janinah
13. okt 2007

musíš mu dávať kvapky do nosa,lebo môže dostať aj zápal stredného uška,ak bude mať upchatý noštek (upchatý nielen soplíkami ale aj opuchnutou sliznicou v nošteku),ďalej poriadny sirup na odhlienenie (expentorans má byť napísané,nie antitusikum-to je na suchý kašeľ bez hlienov),dobre je ho dať ležať aj spať na bruško =polohovanie dieťatka,ked hlieny samé vytekajú,ale vtedy musíš ho stále sledovať! na hrudník radšej ako mentol by som dávala teplý olejový obklad,pôsobenie tepla zvonka tiež odhlieňuje (pozor,nie horúci),občas v izbe kde spí daj variť slanú vodu,ale nevyrob veľa pary,alebo tú soľ pridaj do zvlhčovača,ak sa dá,ak sa to nezlepší a nebude sa ti pozdávať dýchanie,tak chod znova k lekárovi,sú totiž aj zápaly pľúc,ktoré nepočuť fonendoskopom ale len vidno na rtg,aj ked je to zriedkavé a skôr u väčších detí, a sleduj teplotu,nad 38,5 daj liek proti teplote,ak bude pretrvávať zvýšená chce to dalšie atb,tak veľa zdravia.

soska
autor
14. okt 2007

janinah, diki za rady. skusam ten olejovy oblklad 😒 na brusku mi vsak lezat ani spat dlhsie nebude, strasne sa vzdy z toho zadycha a zda, ze mu to vadi 😖 asi budeme opat musiet ist k doktorovi a dozadovat sa aspon rtg...

loren
14. okt 2007

baby a co poradite nasa mala bude mat 7 mesiacov ma sople uz 3 tyzden bez teplot a kasla cez den je to ok nic nechrapsti ale v noci nevie dychat riadne tak jej to tam chrapsti a velmi sa budi na to . zvlhcujeme vzduch, nos vincentkou a davala som na vatovych tycinkach otrivin,odsavackou na vysavac nic nejde von.

nenka83
14. okt 2007

loren mame ten isty problem!cez den nic a noc hroze, najma nad ranom, niekedy mi pripada akoby tie sopliky az prelikavala! ako zvlhcujete vzduch? nadobku na radiator?

musko
14. okt 2007

Loren, skús niečo na zriedenie hlienov - buď čaj - Čajánek odkašlánek, alebo Mucosolvan sirup, vlhké plienky na postieľku prevesiť, zvýšená poloha pod hor. časťou trupu.

sloboda4
14. okt 2007

baby ahojte, my pri kasloch použivame HEDELIX, zatial nam pomohol vždy....skusali ste ho už niekto?
inak to zvlhcovanie vzduchu je fajn, aj to vyzdvihnutie hor. casti trupu - tiež to tak riesime.
...prajem vašim babatenkom skore uzdravenie...

loren
14. okt 2007

no davam vlhke plienky na kolotoc ak by som dala na postielku mala ich moze stiahnut ,no a vydvihnutie matracu nehrozi kedze ona putuje po postely o stosest 🙂

janinah
14. okt 2007

mamičky,skúste si pozrieť anatomiu nosovej dutiny (bez urážky),niektoré maminy strkajú odsávačku smerom hore a nie kolmo dovnútra ako treba
loren, 7 mes. dietku kľudne kvapkaj nosové kvapky napr. Nasivin 0,01%,vatová tzčinka je málo

soska
autor
15. okt 2007

tak tu v Uk pre deticky do 1 roka vraj ziaden sirup priti kaslu nie je ☹
co mi este poradite, aby sme sa zbavili tych hlienov? 😠

dadak
30. dec 2007

soska, ako si to vyriesila s tym kaslom. my sme uz zaradom na 3. ATB a ten kasel nie a nie prejst. nema ani teploty, nic, len priesvitne sopliky a ten hrozny kasel. fakt je niekedy suchy, niekedy vlhky, niekedy taky cudny...ja uz neviem...uz som z toho hotova. fakt cely mesiac ma taky hnusny kasel a naordinovala nam uz 3. ATB...co mu moze este pomoct? ako to vyriesit? v januari sme objednaní do tatier na pneumologiu, tak uvidim. davam mu teraz fenistil, halixol, ma nejake ATB a este nutrotin B kvoli hnacke z ATB...3x denne ho inhalujem vincentkou, co mozem este spravit? poradte....a chcem sa opytat ako sa ma ta odsavacke davat?nie smerom hore ale kolmo dovnutra. to co znamena? sorry, uz som na MD 4-ty rok a uz mi z toho asi hrabe...cafte zatial

maca793
30. dec 2007

dadak
ja malej dávam inhalovať cez komôrku spej pre astmatikov, nám to predpísali na pneumologii a malej to strašne pomáha hlavne vtedy, keď je zahlienená a kašle.
skúste dať aj homeopatiká, kamoška na ne neverila, ale fantasticky zabrali. malí dostal v škole strašný kašeľ, vypadalo to na ant ale tie mu nechcela dať. dala mu homeo a tie pomohli.

jankax
1. mar 2009

Ahojte, tak znovu oteviram diskuzi....
Maly ma uplne stejny problem, kasle uz asi treti mesic, z toho posledni 3 tydny strasne, hlavne v noci...Mame tyden sprej na astma ale ten zatim nepomaha ☹

Zajimaly by me ty homeopatika - jestli je tu jeste nektera z maminek ktere zabraly, dejte mi prosim vedet. Zkusim cokoliv 😒

jarka007
1. mar 2009

janka nam zaberali spongia, ja som pouzivala ale vysoku potenciu C200, neviem, ci na SR a v CR nie su len na predpis, ale C30 by malo byt dostat. bubo dostaval zachvaty kasla tak okolo polnoci a vtedy som mu davala kazdych 15 min., tak to potom preslo za pol hodinku. inak do 3 dni uz vecer nekaslal. existuju ale aj rozne "mixy", z nizkych potencii, ale tie nepoznam ☹ .

zuziacik83
1. mar 2009

Ahojte ja skusim napisat sem. Moja mala ma dva mesiace a uz tyzden ma teplotu nonstop okolo 37.5 a sopliky..je taka malatnejsia. Lekarka povedala pred tyzdnom ze je to len daka viroza a mame len kvapky do nosteka. Proste nic dokopy. ATB jej nedala ze to neni bakterialne..ale ja mam nervy..vobec sa to nezlepsuje a tie sopliky sa ani nedaju odsat su tak hlboko kdesi vzadu...mame ist vo stvrtok do BA ..manzelov starky este malu nevidel a slubujeme sa mesiac a teraz toto...s malou von nechodim vobec uz tyzden a aj z toho som uz ubita ze som len medzi 4stenami furt. Malito vase babatka niekedy podobne? co zabralo? ☹

jankax
1. mar 2009

Jarka, dekuju moc, podivam se po tom tady, i kdyz tady ten vyber homeopatik neni tak velky.

Zuziacik - ta teplota mi na miminko neprijde vysoka, kde ji meris? pod pazi? Jinak maly mel taky okolo mesice to same, nemohl poradne dychat, soplik se nedal odsat....v lete se to zlepsilo a preslo to samo. Davali jsme jen kapky. Doma bych urcite nezustavala, myslim ze cerstvy vzduch by spis pomohl malinke aby se ji lip dychalo - aspon u nas to tak bylo. Nebo si muzes zkusit koupit zlvhcovac vzduchu, nam taky docela pomohl. 🙂

Doufam ze i u nas se to na jaro a v lete zlepsi ☹

jarka007
1. mar 2009

zuziacik teplota co uvadzas je naozaj ziadna teplota. s nou mozes vyjst aj s dietatom aj vonku. dokonca sa to aj odporuca, kvoli lepsiemu dychaniu, tak ako pisala janka. nasi mali v tomto veku tiez sopliky. nie je to nic neobvykle a nedavaju sa na to ATB. ak sa dobre pamatam sambucus nigra je prave na taketo sopliky 😒 .

janka su ale aj dalsie homeo na kasel. bryonia, drosera, dulcamara, belladona, rus toxicodendron, sticta...atd . je to podla toho, ake priznaky ma dieta. spongia je prave na take dusive stavy, ktore sa objavuju okolo pol noci. my sme si mohli podla bubovho kaslu nastavovat hodinky. ked bolo presne 11, zacak kaslat ☹ . skus si pohladat, je tusim tema homeopaticka lekarnicka. ja som so spongiou bola spokojna, lebo to bolo presne napasovane na jeho ksel. kazdy kasel je ale iny. tiez je dolezite, kedy sa objavuje, ci je suchy, vlhky, co mu pomaha ...

adriana_xxx
1. mar 2009

Ahojte,
Chcem Vám poradiť, ak máte kašeľ a soplík, správny pediater by mal nasadiť len kvapky, spraviť výtery z nosa a hrdla a po výsledku Vám nasadiť liečbu, antibiotiká by sa mali nasadiť až v prípade, keď je teplota, alebo kvapky nepomáhajú. Ak Vám predpisujú jedny antibiotá za druhými, nie je to dobré. Ničí sa totiž obranyschopnosť organizmu. A tak keď vaše dieťa čo i len prechladne bude v budúcnosti jeho organizmus automaticky pýtať antibiotiá. Niekedy vyskúšajte, keď nie je teplota homeopatiká, ozaj málo sa o nich hovorí.
Napríklad pre deti od narodenia je vhodná Coryzalia, sú to homeopatiká proti nádche a chrípke, ja som malej dávala 1/2 tablety 3x denne a spolu so sprejom do nosa volá sa Euphorbium Compositum ten som jej vstrekla tak 3-5x ten môžete striekať neobmedzene. ja som jej ho dávala v prvých dňoch po každom odsatí soplíkov. Pozor na Nasivin, môže sa dávať len 7 dní potom vysadiť. A ak Vám nepomáha, tak si vzadu na zadnej strane prečítajte účinnú zložku, a potom si v lekárni pýtajte kvapky do nosa s inou účinnou látkou. Lebo ak kúpite len iný sprej a bude mať takú istú účinnú látku, tak Vám je na nič.
My sme boli na homeopatikách a za 7 dní sme boli z toho vonku, ale nemali sme teplotu.
Ak máte hlieny tak si kúp v lekárni bromhexin na zriedenie hlienu a vykašliavanie, aby sa dostal von.

ygreen
2. mar 2009

mám prosbu - malý má 9 měsíců a před 4 dny mu začalo ukrutně téct z nosu, skoro permanentně čiré tekuté "nudle". Odsaju a hned má opět plný noc až se mu tvoří bublinky. Nejdříve jsem si říkala, že teplotu nemá, hleny jdou ven, že k mudře nepůjdu. Odsávala jsem, stříkám do nosu Vincentku sprej. Ale malej začal kašlat, ale myslím, že mu to nesedí na průduškách, ale jen že mu hleny tečou do krku. Je to děs. Vůbec nespí. Zvrací a málo jí, páč má asi plný bříško hlenů.
Co je nejlepší na odhlenění?
A ještě doktorka má přístroj CRP, myslím, má to stejnou funkci jako výtěr z nosu - tedy samozřejmě jen v tom smyslu, že hned pozná jestli dát ATB?

yasmina
2. mar 2009

nam bohuzial nikdy homeopatika nezabrali a to sme ich skusali brat niekolko druhov...a keby boli ATb nasadene skor nemuseli dojst do takeho stadia choroby do akeho sa dostali...takze si myslim ze je to individualne...

rencalm
2. mar 2009

Ahojte baby, my sa práve vyhrabávame z niecoho podobného. Malý zacal strasne chrchlavo kaslat, tiez najskor hlavne ráno, ale postupne uz aj cez den a v noci a tiez mal stále plný nos vodnatých bielych soplíkov, nestíhali sme to odsávat. Teploty bud nemal, alebo len mierne do 38. Nakoniec sme predsa sli k doktorke, ja som mu uz predtým dávala homeopatický sirup Stodal na vykasliavanie - velmi dobrý, ale doktorka mi este predpísala sirup Ventolin, na otvorenie dýchcích ciest, aby sa hlieny lahsie dostali von a nehromadili sa v plúcach. Toto nám zabralo uz na 2. den. Na upokojenie malého som dávala vecer do trosky caju 5 guliciek homeopatík Chamomilla vulgaris 9ch, je to dobré hlavne pri zúbkoch, nám sa uz asi tlacia aj tie, ale tiez ho to ukludnilo a mal pokojnejsí spánok aj pocas tejto choroby. Skúste to, hlavne ten sirup Ventolin je fakt dobrý, ale asi na lekársky predpis. Nech sa vám deticky rýchlo uzdravia.

jankax
2. mar 2009

Ahoj, dekuju vsem za odpovedi 🙂

Jarka - kde bydlis? My v UK, tady ten vyber homeopatik je dost o nicem 😒

Adriana - u nas to bylo vic nez jen kasel a ryma, maly s tim bojuje uz nekolik mesicu a posledni tyden kaslal tak, az zvracel ☹ Teprve vcera nam konecne predepsali antibiotika, za coz jsem rada protoze nic jineho nepomahalo.
Ale urcite jako ty nesouhlasim s tim davat ATB na kdejaky kasel, to bych radsi zkousela vse ostatni. 🙂

jarka007
2. mar 2009

janka v Nemecku ☹ , a som prekvapena, ze tam mate maly vyber 😕 , ved aj kralovska rodina, ako som pocula, sa lieci homeopaticky 🙂 . ja si vsetko ale studujem sama, rozne homeop. knizky, seminare (vzdy je to lacnejsie ako homeopat) a pod. takze dam najpr homeopatika, ktore pasuju do symptomov, moze sa stat ze symptomy sa menia denne, a ak si uz neviem rady, tak idem ku doktorke, ktora je tiez homeopaticka. mam 3 deti, ale ani jedno este nebralo atb a nebolo vazne chore. homeopatia mi vzdy pomohla. a inak kasel spojeny az so zvracanim je typickym priznakom Ipecacuanha, zvykne byt aj biely jazyk.
Tak nech vam tie ATB zaberu janka 😉

jankax
2. mar 2009

Jarka, dekujeme 🙂
tady bych spis musela zajit k homeopatovi, nez kupovat homeo sama, jak rikam, vyber v lekarnach nic moc a protoze sama o tom moc nevim, nemuzu se spolehat na to ze mi dobre poradi....
Mas stesti ze mas zrave deticky, preju at vam to vydrzi
🙂

bambulkabambulkova
2. jún 2011

ahojte dneska sme boli u doktorky ze mam ist na usne potom spat ja jej vravim tak kde sme je mali ja s nim nebudem pobehovat vypisala recept atd ale uz pojdem k inej doktorke len ho vyliecim s toho aj keby sama ma zabal husaci aj kvapky aj vitaminy som kupila hladam recepty este dake...... ja donho antibiotika pchat uz nebudem to nema zmysel,,, nebude odolny nikdy tak..! teraz mi zacal kaslat hlieny ma ale uz sa to lepsi poradte mi daco prosim este dakujem na noc mu davam do izbicky prevarenu vodu a morsska sol je v nej som zufala nechcem ost zaza s nim do nemocnici idu mu aj zubky aj uska ho boleli ma pol roka