Kašeľ, chrapčanie a sťažené dýchanie

soska
12. okt 2007

Ahojte!
Marco ma tieto priznaky uz vyse mesiaca. Zijeme v UK a uz sme s nim boli u doktora asi 4 krat. Na zaciatku mu dali antibiotika, vraj mal zanesene plucka, trochu sa to zlepsilo, ale potom zacalo opat. Po opetovnej navsteve doktora nevedia nejako pomoct, vraj to musi samo prejst.
Marco straaasne kasle (hlavne rano), pocut, ze ma plno hlienov , ale ako sa ich zbavit? Takisto na brusku sa ryclo zadycha a potom tak chrapci. ☹ Odsavame aj sopliky a tych sa mi zda, ze tiez pribuda...
Hrudnik mu natierame mentolovou mastickou pre lahsie dychanie a mame aj zvlhcovac vzduchu ale nelepsi sa to vobec, skor horsi. Nerobili nam nijake extra vysetrenie,ako vyter hrdla, alebo rontgen, len polcuvali plucka. 😕
Velmi nas to trapi, bojim sa, ze sa mu vytvori nieco chronicke....Inac je stastne a vesele babetko, tak sa nemozem pozerat, ked ho tym kaslom tak nadrapuje😢
Co si o tom myslite? Mate podobne skusenosti?

berenika39
2. jún 2011

@bambulkabambulkova určitě tady na internetu nikdo neřekne, jak máš léčit miminko, které pediatr poslal na ušní a tys nešla. riskuješ. zbytečně. zánět středního ucha je onemocnění, které může mít trvalé následky a nedá se vyléčit vitamíny a sádlem. zbytečně atb ke blbost, ale jsou nemoci, kdy jsou namístě.

bambulkabambulkova
2. jún 2011

@berenika39 zaza ty aah nejdem ani komentovat teba ps ani nevies ako to je viem skade ma zapal ale okeyy cau nepisem nema zmysel sa tu handrkovat ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,pa

berenika39
2. jún 2011

@bambulkabambulkova ??????? když má zánět, potřebuje atb. riskuješ. ty se nebojíš?

bambulkabambulkova
2. jún 2011

@berenika39 no atb pchat do malich deti atb nebojim lebo nema nic take nechapes ja som sa pytala na daky recept lebo viac pomaha babsky ako stale chemia dookola chemia aj minule mu nepomohli atb a pomohla mu ludska medicina domaca staraaaaaaaaaaaj sa uz o seba vkuse rypes : bavi ta to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"maj sa

berenika39
2. jún 2011

nemám co dodat. hlavně at je malý brzo ok.

bambulkabambulkova
2. jún 2011

@berenika39 som zla matka ze ho chranim pred virusami a pred chemiov atb sa maju dat vtedy ked je horucka atd on NEMA a uz bral ATB nemozu stale donho tlacit sme sa dohodli s Pani doktorkou pockame cca 2az 3dni a uvidime ah jaaaj milujem mudre zeny s mudrymi nazormi ktore vsetko vedia vsetko odsudia Dobru noc !

berenika39
2. jún 2011

neřeš. máš pravdu. hlavně aby to malý přečkal.

bambulkabambulkova
3. jún 2011

@berenika39 nedali nam atb bojim sa ze pojdeme do nemocnici boli sme u lekarky ak nezabere nic pojdeme nechcem isst ja som vravela ze atb nedaju tak vidis kasle hnusne .//.....

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
safirah
3. jún 2011

@bambulkabambulkova Ahoj dělám na kojeneckém odd. ve fakultní nemocnici a opravdu nechápu, proč jsi omítla jít na ORL. Ne všechny záněty se projevují horečkama. Brala malému vaše doktorka nějaké krevní odběry? Pokud ne, tak nemůže vědět, jestli tam je nebo není zánět a najakém podkladě. Vyžádej si alespoň odběr na sedimentaci, CRP, krevní obraz a moč+ sediment!

berenika39
3. jún 2011

@em_ka děkuju za zastání. jde o miminko, myslím že je malému cca 7 měsíců, tam je riziko ze zanedbání opravdu velké, neumí si říct, co ho bolí. taky nejsem zastánce zbytečných léků, ale atb mají svoje opodstatnění , když se jedná o zánětlivé onemmocnění. @safirah evidentně ví, o čem píše. tak snad to bude dobrý.

safirah
3. jún 2011

@berenika39 taky si nemyslím, že by jsi do bambulkybambulkové nějak rýpala. Řekla jsi svůj názor. A mimochodem mám stejný 😉 Taky odmítám zbytečné předepisování ATB, ale pokud MUDra udělá potřebné testy a potvrdí se bakteriální zánět vyžadující antibiotickou léčbu, tak je to blbost riskovat zhoršení stavu tím, že léčbu odmítnu. Navíc mi příjde úplná hloupost ze strany matky odmítnou návštěvu odborníka s argumentem, že nebude nikde s dítětem lítat. No pardon, ale není to spíš pohodlnost či lenost matky? Záněty uší nejsou žádná sranda a můžou skončit i na operačím sále!!!

bambulkabambulkova
3. jún 2011

@safirah lenost ako si dovolujete toto povedat doktorka sama povedala ze netreba ist uz to prechadza uz sa trosku zamyslite dneska som nesla ani k doktorke ale rovno primarke viete !majte sa

berenika39
3. jún 2011

@bambulkabambulkova
Zase ti poradím 😉 : když nechceš slyšet názor jiných maminek, neptej se.
@safirah ti naprosto korektně řekla, jak se věci mají, to, že se ti to nelíbí, je tvůj problém.
Tohle jsou tvoje slova:
ja jej vravim tak kde sme je mali ja s nim nebudem pobehovat

bambulkabambulkova
3. jún 2011

@berenika39 nevyhodou internetu je ze pises a mozno zle napises preto sme nesli lebo ona mu kukla uska a povedala ze to nie je zle ale ak chceme mozme ist k usnemu kde je asi cca 20deti chorych super nesli sme pockali sme a dneska RANO SOM ISLA ROVNO ZA PRIMARKOU VYSETRILI HO PORIADNE A ZMENILA SOM DOKTORKU UZ SA CHAPEME,?JA NIE SOM ZIADNA BEZCITNA MATKA SVOJHO SYNA MILUJEM ALE CHEMIU DONHO PCHAT NEBUDEM KED NETREBA POVEDALA AJ PRIMARKA NA ATB TO NIE JE!POCKAME UVIDIME MAM TOHO HROZNE VELA VSETKO SA LEN KAZI TAK LASKAVO TU NEROB SOMNA DAKU SIBNUTU MATKU PRE SVOJHO SYNA UROBIM VSETKO CELU NOC SOM NESPALA DAVALA SOM POZOR NANHO HNED RANO SME ISLY K PRIMARKE ABY SA POZRELA NANHO!

berenika39
3. jún 2011

@bambulkabambulkova tak hlavně at se brzo uzdraví.

bambulkabambulkova
3. jún 2011

@berenika39 dakujem velmi sa bojim ono od rana som ledva jedla,trasiem sa ved j ho milujem vsetko urobim prenho n svete ja mu zle nechcem a prepc ak som bola zla dufam ze mu to prejde :((( kupila som aj vincetku vodu dobra je na hlieny pisala mi jedna pani

safirah
3. jún 2011

@bambulkabambulkova Tak za 1) nikdo neříká že máš do malého cpát chemii a ATB pokud to není nutné a lékař k tomu nemá důvod!
2) Nikdo neříká, že jsi bezcitná matka, která nemiluje své dítě! Jen jsem reagovala na tvůj příspěvěk cituji: "ahojte dneska sme boli u doktorky ze mam ist na usne potom spat ja jej vravim tak kde sme je mali ja s nim nebudem pobehovat vypisala recept atd ale uz pojdem k inej doktorke len ho vyliecim s toho aj keby sama ma zabal husaci aj kvapky aj vitaminy som kupila hladam recepty este dake"
3) Nevím, proč se tady ptáš ostatních maminek, když žádný jiný názor než ten tvůj ti nevoní a není ti dost dobrý. Já sice ještě vlastní dítě nemám, ale v práci jich mám na starosti denně 12 ve věku od 28dní do cca 5 let, takže si dovolím tvrdit, že nějaké zkušenosti mám.
4) Velké tiskací písmena znamenají křik a zvýšený hlas. My se k tobě chováme slušně, tak nevím, proč ty k nám ne. Nehledě na to, že pokud se nemýlím, tak tím porušuješ zdejší pravidla!

bambulkabambulkova
3. jún 2011

@safirah ved v poriadku ja som to tak nemyslela a velke pismena sa mi zapli ok dakujem,,,,,, atb netreba zatial uvidime co by si mi este poradila salviu nemoze vonat?

safirah
3. jún 2011

@bambulkabambulkova V pohodě! 😉 No pokud je zahleněný tak zvlhčovat vzduch, to jsi psala že děláš. Další možnost je inhalace vincentkou a mucosolvanem, ale na to potřebuješ inhalátor. Na bočnice postýlky rozvěs mokré ručníky nebo plátěné plínky a udělej malému zvýšenou polohu. Pokud nemáš možnost zvýšení roštu postýlky pod hlavičkou, tak dej pod matraci nějakou složenou deku tak aby ležel do kopečka. No a hlavně odsávat, odsávat a odsávat!

bambulkabambulkova
3. jún 2011

@safirah dakujem presne takto aj robim vsetko okrem tej inhalacii nemam tu inahalcnu masinku kolko asi stoji??Ja prevarim vodu a dam morsku sol do hrnca a to mu dam do postielky zvysenu postilku ma davno

bambulkabambulkova
3. jún 2011

jemu idu aj zubky uz dolne ma horne mu idu a preco mi vravela doktorka ak sa to shorsi pojdeme do nemocnici na sprej ja mu nemozem ten sprej davat doma my tam nechceme byt :///

bambulkabambulkova
3. jún 2011

a este ja citim aj svoje hrdlo cely den mam rusko ah a pocula som ze cesnak je dobre na usko nam dala aj kvapky pamycon dobre su??davam mu a sirup spiropent a solvolan

safirah
3. jún 2011

Inhalátory se dají sehnat od 1000 do 4000. Mi se líbí třeba tento http://www.lekarnadomu.cz/zbozi/boneco-inhalato... je tam i ta trubice, kterou používáme i v nemocnici. Když mimčo spí, tak mu hadici přidržíš nebo podepřeš o plyšáka nebo šprušle tak aby to na nej foukalo a vdechuje to ani o tom neví. Na zoubky se dá v lékárně koupit gel. Pamyconové kapky jsou vlastně taky ATB. Jsou dobré, taky je v práci používáme i na hnisavé rýmy. Spiropent má podobný účinek jako ten sprej. Jde o to, že u těch sprejových inhalátorech (Ventolin, Ecobec, Seretide....) musí nastavit správné dávkování a posledovat jak na to malý reaguje. 😉

jojojo30
17. aug 2020

Prosím mám 25rokou mám strašne suchý pocit v nose prosím robila me obchodná výter s nosa a nič nemám čo by me mohlo pomôcť ďakujem