Kašel po zápale pľúc

avlv
11. jan 2019

Baby prosim vase skusenosti so zapalom pluc u vasich deti.
Kolko im trval kasel po zapale pluc? Co pomohlo najviac?
Dakujem

janage
11. jan 2019

@avlv ahoj pred rokom mala zapal pluc dcera a ja po nej. Ona po dobrati dvojkombinacie atb. uz nekaslala, mne kasel ostal. V nemocnici mi davali nieco na tlmenie kasla, lekarka moja pleumolysin kvapky. Nepomohlo. Kasel ostal az pluciar mi dal sprej tusim kortikoid a do tyzdna mi.bolo lepsie do dvoch prestal kasel. Doma som bola tusim mesiac.

janage
11. jan 2019

@avlv inak na kontrole v nemocnici povedali ak kasel neprestane ani za mesiac, tak riesit. Moja dr. ma hned po dalsom tyzdni poslala do plucnej ambulancie inak by som sa este dlho trapila.

avlv
autor
11. jan 2019

@janage U nej uz mesiac a ani tri kombinácie sirupov nezlepsilo. Vraj dychanie ciste len ten hlien stale. Z rana kasle najprv sucho potom vyjde kopa hlienov. Cez den kasle uz len hlienovito ale casto

janage
11. jan 2019

@avlv ja som kaslala skor sucho drazdivo. Bolo to vycerpavajuce lebo som nemohla spavat kvoli tomu. Dali mi aj tabletky kodeinu, ale z tych mi bolo velmi zle. Tak kazal vysadit. Inhalator vyborny. A neskusali ste sa pytat na plucne? Ja som lezala na infekcnom. Ale s tym kaslom som sla do plucnej ambulancie potom. Odborny lekar ma podla mna viac moznosti nastavit liecbu. Mne bezne lieky nezaberali.

janage
11. jan 2019

@avlv ja som mala zapal pluc, ktory nie je pocutelny pri vysetreni. Ale vysoke crp, horucky a ked som spomenula, ze dcera ma zapal pluc, urobili rtg a ten potvrdil zapal pluc u mna. Pocut pocas celej choroby nebolo nic. Dychanie ciste. Robili vam kontrolne rtg?

avlv
autor
11. jan 2019

@janage Teraz ma Erdomed berie ho 5 den. Ak neprejde budem sa samozrejme pytat na plucne len ma desi ist teraz s nou po lekaroch ked je vsade tolko chorych. Tak sa radim aj tu.

avlv
autor
11. jan 2019

@janage Rtg nerobili u nej to bolo prave pocutelne a Crp az 71.

janage
11. jan 2019

@avlv ak neprejde skusila by som plucne, tam snimok urcite daju urobit. Drzim palce.

avlv
autor
11. jan 2019

@janage Dakujem

maorka
19. okt 2021

@avlv ahoj ako ste nakoniec dopadli? My mame presne ten istý prípad.. syn sa nevie sa zbaviť hlienu.. už je to 3 týždne odkedy nás pustili z nemocnice.. teraz sme tiež dostali erdomed… už som zúfalá … 😭

avlv
autor
19. okt 2021

@maorka No bolo to už dávnejšie takže kašeľ ustál ale ozaj až skoro po mesiaci.Jej potom ešte zistili alergiu na mlieko a to ju tiež výrazne zahlienovalo. Po nej som mala zápal pľúc ja asi po roku a veru kašľa som sa dlho nemohla zbaviť aj vyše mesiaca sirupy. Najviac pomohol ten Erdomed.Samozrejme nie hneď ale tak po tyzdni