Kašeľ u bábätka. Mali ste niečo podobné?

jnvarga
28. júl 2008

mali ste niekto nieco podobne .Maly ma 6 mesiace Priblizne pred tyzdnom dobral antibiotika potom sme boli na ockovanie 2 davku a o 3 dni sa mu kasel vratil najhorsie je to v noci moze to suvisiet s tym ockovanim alebo je to priznak nejakej alergie napiste niekto ak ste mali nieco podobne dakujem

ivulinda
28. júl 2008

může mít i problémy s průduškama,a proč s tím raději nejdeš k doktorovi aby se na malého nepodíval??

jnvarga
autor
28. júl 2008

ved my sme boli doonca mu brala aj krv z hlavicky aby zistila ci nema v tele nejaky zapal ale ziadny zapal sa neukazal vsetko mal dobre iba bol zahlieneny tak mu dala antibiotika

zuzanocka
29. júl 2008

nasa mala polrocna pokasliava, ale tak sucho, doktorka jej dala tussin, za 2 dni zaberie a mame pokoj... u nas kasel moze suvisiet aj so zahlienenim, suchym vzduchom v byte... skus davat viac na brusko, hlieniky mu budu lepsie "vytekat" 🙂

olivova
30. júl 2008

no, my sme boli s prieduskami v nemocnici, a takisto nam bola diagnostikovana laryngitida - sprievodnym javom je, ze dieta stale kasle takym stekavym kaslom, na co mi bolo povedane, ze z toho musi vyrast....ale spytaj sa lekarky, ja som tam ako na beziacom pase, hned ako sa mi nezda ako kasle, alebo tazsie dycha...
Bolo mi povedane, ze to moze byt aj alergia, tak neviem....
Kasle mi stale, kazdy den, niekedy malo (len rano a vecer 2x), niekedy viac a sme na fenistile kazdy vecer....

jnvarga
autor
30. júl 2008

mali ste konkretne zapal priedusiek? a ten fenistil ti kazala davat lekarka? u nas je to najhorsie v noci cez den zase vela krici tak si to drazdi asi aj tym krikom

spathiger
31. júl 2008

My sme zas uz 2 mes. na sprejoch - ventolin a ecobec. Vraj nabeh na astmu, alergia, atd. Je kojeny. Alergiu mu vsak zistili len na BKM, ale aj o tom by sa dalo polemizovat, kedze ja pijem sladke mlieko na litre od jeho narodenia a zrazu je alergicky? Tak mi ho Dr. zakazala pit, vraj mozem len kysle. Tak pijem len kysle a u maleho ziadne zmeny. Akonahle vysadim ventolin, zacne piskat, tak mu ho v podstate davam skoro stale. Teraz mu zas idu zubky, ma sopliky a v noci dostava zachvaty kasla. Cez den ani tuk, len v noci, ked spinka. Taky stekavy kasel to je, ani suchy, ani vlhky, normalne to neviem posudit. Tak ani netusim, co mu dat. Ci nieco proti kaslu, ci nieco na podporu vykasliavania hlienov. Jasne,ze zajdem aj k Dr.,ked sa to dnes bude opakovat. Chcem len vediet, ci mate niektora podobne skusenosti a babatko na ventoline a ecobecu.

olivova
31. júl 2008

spathiger - nieco take tvrdili aj mne, robili vsetky mozne vysetrenia, ale alergiu v krvi nezistili. Tak neviem. Skutocne.
jnvarga - ano, fenistil lekarka kvoli tomu, ze ma taky stekavy kasel - taky skaredy, vecne ma az trhne....No a ked ho ma castejsie, fenistil jej dam aj rano aj vecer....
Tie kvapky su ale len na predpis, myslim....ale lekarka mi dala uzasny sirup (myslim si , ze je uzasny, lebo som o nom pocula prvykrat a citala som letak - to je ale na taky hlienovy kasel, da sa kupit v lekarni) - vlastne kvapky a nazov je Sinupret (dufam, ze som napisala spravne)

olivova
31. júl 2008

spathiger - ja napriklad nepijem mlieko vobec, ani ziadne mliecne vyrobky - mala z toho bolenie bruska, a takisto sme boli dlho na ventoline....a nabeh na astmu a neviem co vsetko...a do toho laryngitida ...

spathiger
31. júl 2008

Olivova. Tak v tom aspon nie sme sami. Bo ja ked niekomu poviem, ze ma maly asi astmu, tak sa vacsinou zhrozia, a ja len, boze, ved sa tak netvarte, lebo sa namieste rozplacem. Ale ini ma celkom potesia, ked povedia, ze aj ich male dlhsie bralo spreje a potom z toho vyrastlo, astma sa nepotvrdila a pod. Napokon, aj s astmou sa da v pohode zit, ale vsetky chceme mat deticky zdrave, nie? A este sa spytam. Aj vam sa v noci tak deticky potia? Nemusi byt ani dako horuco, obliekam ho len lahucko, vetracka otvorena celu noc a aj tak ma vankusik uplne mokry. Aj plienocku mu davam pod hlavku, no pri kazdom kojeni ju musim vymenit za suchu. Je to normalne?

olivova
1. aug 2008

spathiger - tak , teraz si ma potesila s tym potenim. Uz som sa zacala bat. Ja menim vankuse niekedy 3 za noc (a este ich prevratim)...
Nepouzivam plienocku, lebo tu by mala hned na tvari, tak musim vankuse menit (este ze ich mam tolko), lebo su uplne mokre...

agatka77
1. aug 2008

ahojky,tak my mame ted 5,5 mesice a kaslem hodne v noci,uz tri noci za sebou,zachvaty kasle,az se dusil a plakal a nespal.sli jsme k doktorce a je zahleneny,dostali jsme fenistil kapky rano a vecer na zklidneni otekle sliznice v krku, sirup Abrobene na vykaslavani (jen pres den) a kapky Sinecod na noc (proti kasli).

noci jsou strasne,maly jen kasle a place a ve dne je to docela ok,je i vesely a hraje si.uf! 😢

ad alergie a astma:ja jsem silny alergik i astmatik,tak tu dispozice je a bojim se,ze opravdu bude.ale ted je alergicky kazdy druhy.
spathiger:pokud se astma leci uz od detstvi,tak je to ok.nesmi se ty leky vynechat,udrzuji prudusky v kondici,i kdyz mu neni nic,tak mu je davej,delas mu dobre.mam osobni zkusenost

a ondra se v noci poti ale jen ze spodu,hlavicka a horni cast zadicek ma mokry.Ale ne tak,abych mu menila obleceni,ale nic si z toho nedelej,i dospely se poti nekdo hodne a nekdo vůbec

spathiger
1. aug 2008

Olivova, agatka, tak teraz ste potesili zas vy mna :o). Tiez som rozmyslala, ze s tym potenim zajdem k Dr., ale vidim, ze to je asi 'problem' vacsiny babatiek. Nas ma tiez spotenu len hlavku a chrbatik, no niekedy poriadne. Ked ho v noci kojim, az z neho tecie. Inak, tiez je cez den v poho, co sa kasla a potenia tyka.. iba v noci, ci nad ranom kasle. Aj to len vtedy, ked ma sopliky. Tie mal zatial od narodenia 3x aj s tymito. No teraz mu idu aj zubky. Co sa tyka tych sprejov - ecobec je protizapalovy, ten mame brat dlhodobo. Podla posl. kontroly do konca augusta. Ventolin zas podla potreby. Ked prestane piskat, vysadit. No akonahle vysadim, zas piska. Nie je to take strasne, zeby sa nedajboze dusil, to nie. Len je to dychanie proste pocut. Tak mu ventolin davam v podstate stale.. Len sa obavam, ci to nema dake nasledky, ked to donho stale ladujem. No nerada by som nieco zanedbat, tak pocuvam Dr. a drobec dostava 'bongo' uz od 5. mes.

olivova
1. aug 2008

spathinger - no, ja som zmenila lekarku, pretoze ta predosla tiez hovorila - ventolin podla potreby....ked som sa spytala , co to je podla potreby, ze ked zacne tazko dychat.
Tato nova lekarka mi povedala, aby som jej ventolin nedavala, ze vraj su to silne lieky a vzdy mam preistotu dobehnut, a poradit sa...no, tak asi tolko..
my sme boli v nemocnici uz 2x, kvoli tomu piskaniu...bojim sa toho ako naozaj 😖

emmy3
1. aug 2008

baby, moja staršia dcéra mala sťažené dýchanie denne od 4,5m. Záhadne začínala stále o 11 doobeda a ked zaspala tak sa to dalo do poriadku.Vpodstate do roka sme takto dýchali denne aj pri liečbe, napriek tomu, že výsletky boli negat. potom sa to sťažené dýchanie vracalo iba niekedy pri prechladnutí a teraz sme pri liečbe celkom vpohode ak nepočítam upchatý nos a v sezóne aj svrbenie očí.

spathiger
1. aug 2008

Olivova...teda, tak toho s bojím aj ja... a že sú to silné lieky, o tom niet pochýb... tiež som rozmýšľala, že zájdem za iným lekárom, opýtať sa na jeho názor. Keby nepískal, tak niet pochýb, kašlem na celý ventolin. Ale takto, neviem. Bojím sa, že ak ho prestanem dávať, narobím viac škody ako osohu. Emmy - môj drobček tiež v spánku dýcha v pohode. Len ráno, či cez deň, keď je rozdivočený, tak to dýchanie počuť. A tiež je to častejšie vtedy, keď má soplíky. Ja stále dúfam, že časom ten ventolin budeme môcť vysadiť. Tvoja dcérka ho brala v kuse do roka? A užíva ho aj teraz?

emmy3
2. aug 2008

spathiger, to bolo pred rokmi, dávali jej nejaké iné spreje, ale tiež silné. My sme skúsili všetko, pýtali sme sa na názor aj iných lekárov dokonca aj psychotroničku...Nikomu sa totiž nezdalo, že v noci je pokoj,lebo astmatické deti majú záchvaty hlavne nad ránom. Pravdu povediac ja som jej tie horm. spreje potom nedávala, pretože výsledok bol ten istý-aspoň u nás.Ale ostatné áno. Okolo roka sa to postupne začalo upravovať a teraz sme s diagnózou sezónna astma. Stane sa, že sa jej ťažšie dýcha v peľ. sezóne,ale niekedy je pokoj celý rok.

spathiger
2. aug 2008

Emmy, tak to u vas v podstate dobre dopadlo. Dufam, ze aj u nas (a u vsetkych babatiek, kt. trapi kasel) to bude v pohode. Lebo, ako som uz spominala, nas kasel nema. Len ak ma nadchu, tak nad rano kasle. Zrejme z tych pozatekanych hlienov. Ani haklivy dako nie je. Vsetci okolo sme boli chori, ja som mala 2 t. taku anginu, ze som ani nerozpravala a on ani tuk. Chvalabohu. Len teraz ma sopliky, ale tie mozu mat na svedomi aj zuby. V kazdom pripade zajdem este za inym lekarom, spytat sa na tie spreje.

agatka77
2. aug 2008

me zase alerkolozka rikala,ze je velice dobre udrzovat prudusky v kondici pravidelnym dychanim ventolinu,kdyby to nebylo pravidelne,tak je to pro dite horsi.
nebala bych se toho

ale nevim,radsi se porad s vice lekari 😉

spathiger
4. aug 2008

Agatka, ved prave preto sa chcem poradit aj s inym dr. Nechcem nic zanedbat, ale na druhej strane ani prehanat. Dr. su prof. deformovani, alergolog vidi vsade alergie a astmu, dietolog obezitu, parazitolog parazity.. :o) atd. My mame napr. po vychadzke vykonat take opatrenia, akoby sme sa prave stali obetami chemickeho utoku - osprchovat, prezliect, vytriet uska, ocka, zapit prach a pele... Jasne, ze nic z toho nerobim, pokial sa maly nevyvala v blate, alebo nespoti. Kebyze je silny alergik, tak prosim, ale drzat ho v sterilnom prostredi sa mi nezda ako stastne riesenie. Preto aj na ten ventolin chcem pocut nazor ineho lekara. Aby som mu ho nedavala, ked to naozaj nebude potrebne. Lebo ja ho nasadzujem pri prvom zadychani. A mozno ani nie je treba. Nam uz nocny kasel, zda sa, ustupil, este obcas rano zakasle, ale inac ok. Aj soplikov uz vytiahnem pomenej. A dnes rano som nasla prerezany druhy zub :o). Aspon viem, ze to ponocovanie, ktore momentalne prezivame, ma svoj dovod :o).

agatka77
4. aug 2008

spat:no tak to jsou opatření fakt hustá,jak ve válce! to je moc,ne?

kamaradka mela kasel u miminka vzdycky predtim,nez se jim vyklubal zub.No uvidíš,víc hlav víc ví.Držím palce

olivova
5. aug 2008

spathinger - a neodkazali vas do nemocnice na inhalacie? Ja som bola s malou uz 2x, a tam sme ventolin vdychovali. Ked to je tak - moja povodna lekarka , ked som prisla druhykrat , ze mala zasa piska sa ma spytala, ze kedy som vysadila ventoli, a ja na to - vsak sme na nom stale (to bolo tyzden v nemocnici sme vdychovali a potom 2 tyzdne doma 3x denne sirup) a ona, no, tak brat stale. Co sa mi samozrejme nepacilo. Vsak ju slo zadusit, tak dychala - vydobila som si znova, ze budeme dochadzat na inhalacie, ale smola, ostali sme trcat v nemocnici 10 dni. Vtedy jej nasadili pre istotou aj antibiotika. No, a potom som s ventolinom skoncila. Zmenila som lekarku, a ta mi teda povedala, ze ona je malicka, a su to velmi silne lieky, nemam ich davat len tak sama od seba (na rozdiel od prvej lekarky, podla nej som jej ho mala podat vzdy pri tazsom dychani a na nic necakat), ze mam zakazdym dobehnut. Ak mam byt uprimna, no neviem, aj tak som jej ho dala zasa vcera, ale len polovicnu davku 3x. Keby sa nelepsilo, dnes som mala v plane zajst za nou.
Takze kazdy povie nieco ine. A vyber si. Ide len o to, ktory variant sa ti zda najlepsi 😠 Aspon ja mam taky pocit.
fuuuu, tak a k takym opatreniam sme este nedosli....
Este som si spomenula, ze v nemocke mi zasa odporucili , co pise agatka77 - by bolo vhodne, keby sme mali doma inhalacnu masku a mat stale po ruke ventolin na inhalovanie.

spathiger
5. aug 2008

olivova...ved my mame, praveze tu masku na inhalovanie. V nemocnici sme nastastie neboli, nemal teploty, az tak moc nekaslal, bakterka bola negativna, zapalove proteiny nizke, tak sme nedostali ani atb. Sice uz dr. spekulovala, ze predpise, no ja som este nechcela, ze az neskor, ak to neprejde. Medzitym sme absolvovali to alergo, vyfasli spreje a bolo. Maly to zvladol v pohode, musim poklopat, ale dr. na alergo povedala, ze su to lieky, ktore sa maju uzivat dlhodobo, inak to nema vyznam. A ten ventolin mame inhalovat podla potreby. Ide o to, ze si chcem byt ista, co je to "podla potreby". Preto sa chcem poradit aj s inym lekarom. A pocut jeho nazor ohladom plusov a minusov ventolinu. Aby som do maleho, pri kazdom troska hlasnejsom dychani, nepchala zbytocne lieky. Lenze to mam zakazdym bezat k doktorke, ked zacne napr. divocit a hlasnejsie dychat? Kym tam dojdem, sa to skludni, tak vcul bud mudry, clovece. Nuz, dievcence, ja len dufam, ze nas matersky instinkt neklame a volime tu najspravnejsiu volbu. Tak aj ja, ked sa mi zda, ze treba, fuknem. A stale dufam, ze to bude coraz menej a menej, az nakoniec tie lieky nebude potrebovat vobec.

olivova
6. aug 2008

no, aj ja sa asi porozpravam s lekarkou 🙂 Tiez chcem radsej masku a inhalovat doma. A mas pravdu s tym lietanim k lekarke. Aj tak nikdy nic nepocuje , co je pochopitelne, lebo sa ako hovoris ukludni a dycha v pohode. Preto som jej dala ventolin doma... No, potom daj vediet, ako si dopadla.
Nam dali antibiotika si myslim, aby vyskusali, ci naozaj nie je chora. Tiez sme bez teploty... A takisto, vsetky testy negativne...
No co, treba dufat, ze deturence nam z toho vyrastu 😉
My sme boli este odkazani na pozorovanie u plucneho - este som tam nebola a silne uvazujem, ci tam vobec mam ist, akosi sa bojim, ze mi mala nachyta este neviem co vsetko...

zoeno.1
26. feb 2009

ahojte,chcem sa spytat,je to normalne,ked male mimi sem tam par krat za den tak jemne ( neviem ako to popisat-tak decentne)zakasle?nevyzera byt vobec chora,len ma to trochu znepokojuje....mate niekdo s tym skusenost?poradite? 😕 😅

fifinna
26. feb 2009

zoeno, asi by to nemalo vadit, mne maly raz tak pokasliaval a akurat som bola v poradni u dr a pytala som sa jej na to a ona, ze to nevadi, ale to mu tusim trvalo len dva - tri dni.

lucdavdan
27. feb 2009

napr.nam idu zubky dva dole ale to strasne kaslanie bola som snimu lekarky a predpisala nam sirup od kaslu ale mne sa zda ze to nezabera uz sa tym trapime od nedele neviem ci mam zajst zase za dr. ?

nimi22
27. feb 2009

ahojte, vie niekto poradit kory sirup je dobry mozno aj s prichutou proti kaslu? dakujem, Dr, Teiss je az od roka takze nieco pre 8 mesacnych dakujem

simona55
27. feb 2009

no mi uzivame MUKOPLANT to nam ponukli v lekarni ale je vyborni dobre sa vykasliavaju hlieny. aj tento sirup je od roka ale v lekarni vedia co je vhodne.

nimi22
27. feb 2009

aha dakujem🙂)

markiza
27. feb 2009

ja som mala davat Mucosolvan junior 😉 to bolo na svk...

ale tu u nas obycajny kasel rano po vstavani alebo pocas noci povazuje lekarka za prospesny a ked sa nad tym zamyslim, mozno je to aj pravda... kasel je totiz reflex, ktorym telo vypudzuje cudzie substancie, v tomto pirpade hlieny, z dychacich ciest. na kasel dostavame sirup len na noc, koli nerusenemu spanku... samozrejme nesmie ist o nejaku infekciu ci zapal.