Kašeľ u bábätka. Mali ste niečo podobné?

jnvarga
28. júl 2008

mali ste niekto nieco podobne .Maly ma 6 mesiace Priblizne pred tyzdnom dobral antibiotika potom sme boli na ockovanie 2 davku a o 3 dni sa mu kasel vratil najhorsie je to v noci moze to suvisiet s tym ockovanim alebo je to priznak nejakej alergie napiste niekto ak ste mali nieco podobne dakujem

nimi22
27. feb 2009

markiza ale moj ma riadny, chytil od sesternice aj s nadchou takze musim nieco bezat kupit ☹

markiza
27. feb 2009

nimi, ved to vies ty najlepsie. ja som na slovensku vzdy kupovala mucosolvan junior alebo ambrobene, ale aj so sinupretom mam dobre skusenosti.

fifinna
27. feb 2009

my sme vzdy pouzivali ambrobene, neviem ci to pisem dobre, ten nam dr vzdy odporucala, potom na dusivy kasel tusim kvapky tusin, a na posledy som skusila hedelix a ten sa mi zda najlepsi. A ten sinupuret sa môze pouzivat spolu so sirupom od kaslu, sinupuret je tusim na uvolnenie hlienou.

alon111
27. feb 2009

mi pouzivame stodal som s nim spokojna a da sa brat aj dlhodobo ako prevencia proti kaslu aspon tak nam povedala doktorka

barbiek
30. mar 2009

ahojte maminy,moja 7mesacna dcerka ma odvcera mokry kaslisko, ale riadny, to moze byt laryngitida?lebo ja neviem aky je to sipavy, stekavy kasel..vie mi toniekto vysvetlit?dakujem

fifinna
30. mar 2009

barbiek, kasel sa rozdeluje na suchy tj. neproduktivny, pri ktorom dieta nevykasiava sekret, na tento kasel je dobry stoptussin. Potom je kasel mokry, ten co ma tvoja mala, to je produktivny, pri nom vykasliava hlieny. Na tento kasel sa pouziva sirup, ktory podporuje vykasliavanie, tj. napr. Ambrobene, Hedelix, porad sa v lekarni. Na kazdom sirupe mas napisanu dobu, ako dlho sa môze sirup podavat a ked nezaberie, vtedy vyhladaj lekara. Priznakom laryngitidy je suchy stekavy kasel, ktory sa objavuje v noci. Na tento kasel je vhodny kalciovy sirup.

barbiek
30. mar 2009

fifi diky malej dala lekarka solmucol

zuzula20
8. máj 2009

Ahojte kocky, prosim o radu. Moja dcerka ma kasel. Pred mesiacom sme uzivali stoptusin sirup, ale moc sa mi nezdalo zeby nejak dobre ucinkoval. A teraz ma taky suchy drazdivy kasel, obcas aj pocujem ze vykasle hlieny. Dost ju z toho napina na zvracanie, aj zvracia. Teplotu nema, takze na pohotovost moc nechcem ist.

scharfinka
8. máj 2009

Zuzla, aj náš malý to v zimě měl, nám se dost dobře osvědčil Mucosolvan (ale ne ten sirup, v lékárně mi paní říkala, že ty sirupy děti zasytí a pak nechcou moc papkat) no a když by Ti teda nechtěla ten Mucosolvan, páč fakt není moc dobrý, tak ze sirupů je u nás osvědčený Hedelix.....

zuzula20
8. máj 2009

Dakujem scharfinka, tak teraz ma uz mala aj teplotu 37,7 neviem ci s nou istna pohotovost alebo este cakat.
Prosim poradte.

scharfinka
8. máj 2009

Zuzu, v chytrých knížkách sice píšou čekat dva dny, ale pokud se k takovému nepěknému kašli přidala i teplota, já bych tam asi zašla zrovna, aby to malé třeba nesedlo na průdušky a nedostala zápal.....

zuzula20
9. máj 2009

Vdaka scharfinka, chcela som ist s nou vecer na pohotovost, ale kym prisiel manzel z roboty, chodatko spalo ako dudok. Tak som ju chodila kontrolovat ze ci nie je velmi horuca. A noc bola ok, zobudila sa len raz na kojenie, co uz u nas davno nebolo. Asi to potrebovala vyspat.
No a dnes je bez teploty, kasel sice ma, ale je to lepsie ako vcera.

kefka
9. máj 2009

ahojte 🙂 chcela by som sa opytat,maly ma 3 tyzdne a obcas cez den zakasle.je to normalne pre take male babo alebo si myslite ze by sme s tym mali zajst k doktorke?

scharfinka
9. máj 2009

Zuzu, není zač 😉 hlavně, že je malá už v pohodě....

mukky
9. máj 2009

kefka nas maly robil to iste,ked mal asi mesiac,stale som na to upozornila pediatricku ze predsa to nemoze byt napr slinka atd....po mesiaci sa spustili aj sopliky,trvala som na vytere nosteka a hrdla,a vysiel nam zlaty stafylokok v hrdielku ☹ ☹ ☹ museli sme brat ATB ☹ Pred tyzdnom bol chory po pol roku,opat kasel ale uz silnejsi o dost,hlavne v noci..horucku mal iba jeden den,brali sme fenistil a kvapky od kaslu asi 7 dni.Ja by som sla k lekarke a aj dala urobit vytery ak nic nezisti a maly bude kaslat opat

laura033
5. sep 2010

ahojte
potrebovala by som poradit maly 4,5m ma mokry kasel boli sme u dr tak ze mame pockat lebo to nema stecene a ze mame nieco kupit v lekani napr stoptusin len teraz som nasla ze stoptusin je na suchy kasel nie hlienovy....neviete nieco poradit??

ivaz
5. sep 2010

@laura033, na vykašlávanie skús Mucosolvan, ten nám dávali v nemocnici keď sme mali päť týždňov alebo Mucoplant aj ten je fajn. A v lekárni ti určite poradia.

laura033
6. sep 2010

dakujem ivaz:D
uz nieco manzel kupil len musim pockat kym pride na obed domov..... vraj to mozu deti od 1m tak som zvedava nevedel mi povedat co to je no dufam ze to pomoze uz je toho vela...:( ked uz starsi kasle menej ale viac sami zda hlienovo tak neviem ci sa mu to uvolnilo albeo to je horise ale od rana tak kaslal asi 4krat tak uvdidimm co bude do vecera.......juj

denisocka
28. sep 2010

ahojte ,
@ivaz pozeram že píšeš že sa môže mucoplant sirup, myslíš že aj 7týž.babo môže mucoplant? Ambrobene donesie muž poobede,len neviem či davať 2,5ml 2xdenne či len 1ml -tusim mi tak kazala detska doktorka

ivaz
29. sep 2010

@denisocka, nám dávali v nemocnici 3x1ml. To sme mali 5 tt. Ale u 7tt. dieťaťa by som kašeľ nepodceňovala a išla k doktorovi.

denisocka
29. sep 2010

@ivaz jas mam sirup,tam píšeu 2,5ml ta davam 2xdene,už mame aj sinupret a mame to an prieduškach

catharinaa
28. apr 2011

maminky ja som na tom podobne..pred dvoma tyzdnami sme mali antibiotika...bolo fajn..a zase sa objavila teplota a taky stekavy kasel...cez den je to fajn ale teraz v noci je to hrozne...doktorka mi predpisala tiez fenistil 3 x denne mam davat malickemu...a u doktorky som tiez ako na beziacom pase...furt nieco...ja len dufam ze zase nebude mat antibiotika..neviete ze ci doktorka moze predpisat zase antibiotika? alebo budeme len na nejakom sirupceku? ci na tom fenistile?

vejula
7. júl 2011

počujte kočky nam dokina predpisala stoptusin dala som mu ho par krat a všimla som si že je po nom taky oťapeny ako opity potom som si kukla letak a tam že obsahuje 26% etanolu 😕 😠 😠 😠 😠 jeho normalne opil!!!!!!!!! hned som mu ho prestala davať. je toto možne že predpisuju deťom lieky ktore obsahuju tolko alkoholu????????

pamara
11. sep 2013

Ahojte. Nás už mesiac trápi kašeľ. Najskôr bol vlhký hlienovy teraz máme suchý. Myslela som si že je to mliekom prešli sme z ha na obyčajný nutrilon. Užívali sme solmucol a fenistil no mám pocit že nám nezaberajú. Kašeľ sa objaví vždy až keď malý 7 mesiacov zaspí a keď vypije mlieko. Je už prikrmovany. Mlieko pije doobeda a večer vtedy sa objavuje aj kašeľ. Čo s ním?

zdenuska1
11. sep 2013

@pamara možno mu nepasuje značka mlieka

pamara
11. sep 2013

Preto sme prešli z normálneho nutrilonu späť na ha. Od 2 mesiaca sme boli na ha 1

pamara
11. sep 2013

Od 2 mesiaca sme boli na ha 1. Kašeľ sa objavil v 6 mesiacoch spolu so soplikmi a zubkom. Sopliky uz nemáme, zubky máme dva a zostal nám ten kašeľ.

1stefi121
14. sep 2013

No my to mame už asi 2 týždne najprv dusivy a zistili anm zapal pluc boli sme v nem. na pichanych anti. a teraz nam to prešlo do vlhkeho eme na sirupe zinnat. neviem kedy to skonči.

lauracicakova
1. jan 2022

ahoj. vie my niekto poradit mam 2 tiznove babetko a kasle tečie jej z nosa neviem ci jejj mozem niečo dat nieaky sirup alebo kvapky. prosim o pomoc žienky 🙂