Kašle a kýcha. Mám ísť k lekárovi?

cistko
22. feb 2008

Jakubko uz par dni casto kycha a kasle. Sopliky mu netecu, ale po kupani som pre istotu zacala odsavat tak su tam. Dych ma vsak cisty - pekne dycha. Teplotu nema. Je spokojny a usmievavy. Ale ten kasel a kychanie je od dnes rana intenzivnejsie. Mam ist k lekarovi? 😒

zuka
22. feb 2008

Ahoj Cistko, my mame rovnaky problem. Boli sme s tym u lekarky, ale kedze dych mame cisty, dostali sme len kvapky Nasivin (pre deticky) do nosteka - tie sa nepredpisuju. Doktorka este spravila pre istotu vyter z nosa, ale vysledky boli ok. Povedala, ze kasle preto, ze tie hlieny ho drazdia v krku. Tak teda kvapkame kvapky a odsavame...

ukana
22. feb 2008

cistko, skus od kasla Hedelix sirup. Je prirodny, aj pre male deticky. zrana kaslu deticky intenzivnejsie, lebo maju este z noci zatecene sopliky. Hedelix ulahcuje vykaslivanie hlienov. Ak by to nepreslo, alebo prisli teploty, chod k lekarovi. ten Nasivin tiez dostat bez predpisu aj pre male deticky 🙂 Skore uzdravenie

susik77
22. feb 2008

ahoj, ja by som nesla, my to mame casto. len dam malej do nosa lybenar, odsajem sopliky a na kasel hedelix a za dva dni je po propbleme.dr. ti len povie, ze si mas kupit tie iste kapky.

jaduska
22. feb 2008

Pre malé bábätka je asi lepší libenar alebo mar sprej, tie sa môžu používať každý deň aj dlhodobo. 😅

uhlikova09
22. feb 2008

No my sme boli prechladeny presne ako pises cistko,neviem ci poznas z PP doktorku Carnogursku,ona je miesto Sykorovej,boli sme normalne u nej, maly nemal teplotu a sama mi povedala ze pekne dycha tak nam dala sinupret na odhlienenie,ten vzdy zabera a do nosteka nasivin,aj tak sme sa trapili 2 tyzdne s tym nasim prechladnutim,v kazdom pripade by som isla k lekarke 😉 😉 ,ja sa drzim pravidla radsej 5 krat s hlupostou ako raz a ......

pietra
22. feb 2008

ak su sopliky cire, davala by som libenar alebo mar a odsavala. ten kasel moze byt od zatekajucich soplikov. Ak su sopliky huste, bielozlte alebo nazelenale, treba ist k lekarovi, nech maleho prezrie

tamia
22. feb 2008

od soplíkov sa môžu zapáliť aj ušká, lebo bábo saje a vytvára tak tlak na ušká. Pre istotu by som šla k lekárovi.

monkula
22. feb 2008

sinupret odporúčam aj ja...
Na kašeľ Hedelix, ani my sme neboli u lekárky, Chiarka kašľala, trošku soplila ,ale pri predstave, že by som strávial celý deň v čakárni, kde by mohla ochorieť ešte viac...
A hedelix krásne zabral, aj Otrivin pre deti...

uhlikova09
22. feb 2008

Ano aj mar je dobry 😉