Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kašlíky, soplíky a prechladnutia u škôlkárov

xlucia
24. jan 2012

citala som dlho, ale v kazdej teme je nieco,
zakladam teda tuto, nech je to pekne pokope
co vam zabera u drobcov, skolkarov na tieto neduhy?
ktore konrete lieky, bylinky, caje ci maste pomohli vasim drobcom?
co na vecne sople? a nasledny kasel z toho?
najradsej by som pocula prirodne recepty, ak nejake mate?
plus este davate pri prechladnuti vasim detom vit. C z lekarne???
privitam radu z kazdej obasti, klasickej, ludovej , homeo, cokolvek co vam zabera
dakujem

vejula
9. feb 2012

@filipal tak ja som zas nedavala take mega davky, ale aj tak som sa zlakla. lebo som praveže myslela že nadbytok C-čka sa vyplavi, kedže je rozpustny vo vode. A teda aj často som čitala že vit. rozpustnymi vo vode sa neda predavkovať , lebo nadbytok sa vycika

tinki
10. feb 2012

@vejula v tej kyseline askorbovej z DM-ka je odmerka. Ráno jej dám jednu do ochladeného čaju a večer druhú do vody.

filipal
10. feb 2012

@vejula nevyznam sa v tom....ale mne celkom sedia Bukovskeho zavery. dnes su rozne smery a to, co jeden doporucuje je pre druheho neprijatelne. preto si nieco musime vybrat.
najtazsie je sa rozhodnut pri dietati, lebo akukolvek chybu urobime, ohrozime jeho zdravie.

vejula
10. feb 2012

@tinki no ja som väčšinou davala len jednu tu odmerku denne do čajika, občas dve ked na neho išla choroba, a už aj to som sa bala že či to nieje vela 🤐

daducha
10. feb 2012

Tak u nas beru deti od septembra do marca 2 gulicky Bio mare - vytazok zo zralocej pecene,raz do tyzdna Oscillo a vit.C z DM-ka,podla vahy - 20 mg/1 kg vahy.Pri prvych priznakoch nadchy nasadim Coryzaliu,ak to chyta aj hrdlo-tak Homeogene.U starsieho zvladame nadchu Ceckom do 24 hod.,s mladsim to este nemôzem, musi sa vyrazne zvysit prijem tekutin, co ten maly nechce.
Paradoxne pri poslednej nadche ked uz to trvalo dlhsie ako tyzden,prestala som davat akekolvek spreje,lieky a podho na sankovacku.Tak mu mraz sopliky vytahal z nosa,ze na druhy den bol pokoj 😀 .
Takze u nas Cecko funguje,aj homeo.

mmacca
10. feb 2012

Nám nezabralo nič, skúšala som vitamíny, sirupy. Prvý rok v škôlke bol horor. Tento druhý je už v pohode a nedávam malej nič.

darina01
10. feb 2012

Ahojte, pridam aj ja nieco do diskusie. V septembri mi dcera nastupila ako 3. rocna do skolky. Dovtedy bola chora raz a to ked mala asi 9. mesiacov. Cely september sme prezili v pohode a v oktobri som nastupila do prace a vtedy to prislo. Presne v den mojho nastupu, sopliky, kasel. Takze v oktobri bola v skolke 5 dni a v novembri az 3 dni. Samozrejme mi nasa pediatricka odporucila nechat ju do aprila doma. A vtedy mi kamaratka poradila sirup Aloe vera berry. Podava sa za lyzicku rano a vecer a naozaj tahame uz 3. mesiac bez choroby a aj teraz je ich v skolke len 9, lebo vsetci ostatni su chori. Takze naozaj aloe odporucam.

sonulik1
11. feb 2012

na aloe taktiez nedam dopustit + este colostrum - to je pre mna nepochopitelny zazrak, super na prevenciu ale aj ked uz sa nahodou "nieco" rozbieha tak choroba ma ovela lahsi a kratsi priebeh...

xlucia
autor
2. mar 2012

@darina01 posli mi prosim link na ten sirup. kludne aj do IP

caterine
2. mar 2012

@darina01 možem aj ja poprosit bližie info o tom sirupčeku... velka vdaka 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli