Kašovitá stolica u 7,5 mesačného. Z čoho môže byť?

davidko7
25. júl 2008

7,5 mesač.syn mal doteraz/tym,že jedava všelijake prikrmy/,tuhu stolicu.asi treti deň ma hnedozelenu redšiu stolicu-hnačka to nie je,bolo by to vodnate.Je to skor kašovite.Dole už ma zubky,može to suvisieť s rastom hornych zubkov,alebo čim si mam vysvetlovať zmenu?

murinka
24. mar 2010

to musis pri kupe pozerat na datum spotreby.pri dennej spotrebe 1lyzicka denne vydrzi dlho...2mesiace...neviem presne 😉

pavlinasp
24. mar 2010

Zuzkalenka - nejsou na predpis, je to doplnek stravy- mrkni na www.probiotickekapky.cz ted se prodavaji dokonce dvojnásobne velke za stejnou cenu! coz je super myslim, vydrzi dva mesíce.. jo a Bejkko- ty kapky se taky dají dat uz od narození, nasla jsem to v odpovedi na dotaz.. ;) a kapky se snaz namichaji do mlicka myslim nez prasek... no proste stojim za kapkama, ja bych vbez nich byla v blazinci si myslim 😀

kkkatarinkaaa
24. mar 2010

ahojte
chcem sa spytat-mate niektora kvapky bio-gaia? teda, pomohli vam, vasmu babu? lebo aj my mame problem s kakanim, odkedy som zacala prikrmovat...inak este stale aj kojim.no asi druhy den mala kaka s takym palcom,,,no strasne 😢 tak som jej dnes uz aj kupila kvapky BioGaia...dufam, ze nam pomozu s nasim trapenim 😖 ak mate niektora skusenost, napiste prosim DAKUJEEEEM 😉

monnaa
24. mar 2010

kkkatarinkaaa. tie kvapky bio-gaia som podávala synovi keď mal asi 4 mesiace ( z dôvodu "zápchy " - kakal raz za 7-10 dní a tiež pre atopickú predispozíciu ), ale spôsobovali mu zvýšenú plynatosť. Myslím, že v letáčiku sa to aj píše, že tá plynatosť môže byť prechodná, ale u neho to trvalo zhruba 2 týždne, tak som ich vysadila, lebo noci boli hroznéééé a oboja sme boli nevyspatí. Ale momentálne uvažujem nad probiotikami znova, lebo po zavedení príkrmov po 6 mesiaci máme znovu problém so stolicou 😒 . P
Pozerám, že máme asi rovnako staré detičky 🙂

ives77
24. mar 2010

ahojte kočky ja mám tiež problém mám ešte ani nie 3 mesačného chlapčeka a máme tiež problém ale mi hnačkujeme neviete mi pomôcť čo takému miminku pomôže?

zuzkalenka
24. mar 2010

ďakujem za odpovede a prajem všetko dobre 😉

kkkatarinkaaa
25. mar 2010

monnaa-ano, takmer rovnako stare 🙂 no dufam, ze nam pomozu a nenarobia este vacsiu sarapatu 😖 vcera ich mala prvykrat a vypila aj slivkovu hippku stavu a kakala uz lepsie....tak neviem, hadam sa to upravi....

olienka12
25. mar 2010

ahojte,idem dat nasu najnovsiu skusenost, maly od kedy bol len na UM mal problem s kakanim, raz do dna a to rano okolo 3-4 brutal pucenie pomahala som mu rektalnou rurkou. Problem bol v tom,ze mal prvu stolicu hrozne hustu mazlavu zelenu a tu nevel dostat von,potom uz mal prazenicu zelenu s trochou zlteho . Zacala som mu davat cajik z DMka Alnatura Baby Krauter Tee a zacal kakat 3x do dna bez problemu a zlte 🙂 normalne som si nikdy nemyslela,ze sa tak budem tesit z hovienok 🙂) okrem toho krasne prdka, celkovo travenie sa upravilo inak papa zatial len Bebu HA

motylik22
8. aug 2010

a aka by mala byt spravna stolica? zelena ci žlta???

murinka
8. aug 2010

@motylik22 ak dojcis tak zlta a niekde som citala ze ak zasa naopak babo papa um tak stolicu moze mat sfarbenu do zelena a to kvoli tomu ze um obsahuje jednu zlozku ktora ma vacsie zastupenie v um ako v mm 😉 ale veru si nespomeniem co to za zlozka je 😅

prsky
8. aug 2010
motylik22
9. aug 2010

murinka prsky dakujem...ja nedojcim..sme na um...no ked som mu davala nutrilon ha tak mal zltu stolicu a teras ked mu od uk.7mesiaca davam sunar ha tak ma zelenu?...nezname to ze jedno mliecko mu nerobilo dobre? malemu nic nebolo zakazdym bol spokojny aj zmenu mliecka v pohode len pri nutrilon ha zlta stolica a sunar ha zelena

veveruse
10. aug 2010

Ahoj,
omlouvám se, že vám vstupuju do debaty, ale taky mě to téma zajímá. My jsme také na UM (Nutrilon HA) a máme zelenou stoličku. Hrozně dlouho jsem si nebyla jistá a každý mi říkal, že je to divný, ale pak jsem si někde přečetla, že je to prý cukry obsaženými v mléce a špatně to není.

lin18
11. aug 2010

@veveruse než cukrem spíš železem, ne?

veveruse
12. aug 2010

@lin18 No já si taky myslela, že železem, ale pak jsem četla zase tohle. Tak jsem si řekla, že už z toho nebudu bláznit.

junovka
12. aug 2010

@veveruse je to zelezom, a my sme to mali pri klasickom Nutraku do 2 rokov, ked sme presli na klasicke KM, tak zelene stolica zmizla 😉

lin18
12. aug 2010

@veveruse no hlavně cukry nemají jak způsobit zelenou barvu...železo po oxidaci má barvu zelenou....
ale v principu je asi jedno, která složka to způsobuje, důležité pro tebe je, že po některých UM je to naprosto přirozené...a pokud mimčo nemá jiné problémy tak není důvod to řešit

pavlinasp
19. aug 2010

@kkkatarinkaaa ahoj, my je používali od začátku protže nás trápila kolika a po vyzkoušení všeho bez efektu jsme si nechali doporučit tyhle kapky..a musim řici, že nám zabraly fakt krásně, po pár dnech bylo pláče míň a řekněme po týdnu už jsme byli uplne v pohode..zadny plác, zadne tlaceni, bolesti nic.. proste se krásne vykakal... takže včele je doporučuju.. a jak psala Monnaaa ze víc prděl, tak to se divim, to jsem si u nas teda nevsimla.. ale rekla bych ze obecne lepsi aby prdel vic nez aby se nemohl vyprdet vubec, ne? :D

brontik
25. jan 2011

ahojte
potrebovala by som od vas jednu radu. zacali sme s prikrmami asi pred mesiacom, v sucasnosti ma dcerka takmer sedem mesiacov. doteraz vsetko v pohode aj stolica ok. akurat pred dvoma dnami som jej zacala davat masko v kombinacii so zemiakom alebo mrkvickou. vzdy som to zriedila trochu vody v ktorej sa to robilo, aby ten prikrm nebol taky tuhy. Ale badam, ze mala zacina mat problem sa vykakat. Resp. jej to ide, ale s placom. Nie dlhym - nie je az taka tuha, mozno iba nie je zvyknuta na tuhsie bobky. Davam jej aj cajik pocas dna aby mala dost tekutin - ale moc toho nevypije, okrem toho ju este aj kojim. Co mam robit? Mam s tym maskom zas prestat alebo ako mam dosiahnut aby mala maksiu stolicu a nepoplakala pri tom?

adinkag
16. dec 2011

caute babule my papame prikrmy od 5 m , teraz ma mala 6.5 a mala tvrde hovienko moze to byt z prikrmov?dotreraz mavala pekne tak som z toho dost mimo dala som jej biogaju snad zaberie