Kašovitá stolica u 7,5 mesačného. Z čoho môže byť?

davidko7
25. júl 2008

7,5 mesač.syn mal doteraz/tym,že jedava všelijake prikrmy/,tuhu stolicu.asi treti deň ma hnedozelenu redšiu stolicu-hnačka to nie je,bolo by to vodnate.Je to skor kašovite.Dole už ma zubky,može to suvisieť s rastom hornych zubkov,alebo čim si mam vysvetlovať zmenu?

listicka20
3. aug 2008

aha, no pravidelně kaká, ale někdy chudinka dost tlačí... a nakonec vyleze jen takový malý bobeček 😢
ale tuhle jsem jí do příkrmu kápla trochu víc olivovýho oleje (ujela mi ruka) a to to pak všechno pěkně vyjelo...

hubka
4. aug 2008

Tak moj maly ma prvy "zazrak"vzdy tvrdy a potom ide maksia stolica, ale je toho vzdy dost..ale dnes maly mal rano krasnu stolicu, bo vcera nemal a cez den este 2 take riedke stolice a mam pocit, ze z ovocia...je to v poriadku, ked ho prezenie???farba zodpovedala ovociu.... 😖

annag
4. aug 2008

áno hubka,
stolica sa u detí na príkrmoch a starších považuje za hnačku, keď tečie, a dieťa kaká veľmi často , keď je len redšia, je to v poriadku a je to z jedla, ktoré v ten deň prevažovalo, vôbec sa pri prikrmovanom bábetku stolicou príliš nezaoberaj, vždy je odrazom stravy, až keď má bábo zápchu, treba ju riešiť, zápcha znamená, že kaká s bolesťami a stolica je napr. tvrdá, suchá, a kaká menej často, menej ako každé 4 dni . Tá môže mať, zvlášť u detí predškolského veku aj psychologické príčiny , keď ju dieťa naschvál zadržuje, potom vysychá a ide von ťažko, deti treba vyvážene stravovať a snažiť sa ich naučiť vyprázdňovať pravidelne najlepšie v určitú hodinu (napr. každé ráno). A dostatočný prísun tekutín, teda hlavne vody. Zápchu môže spôsobiť v období príkrmov starších batoliat aj príliš mixovaná strava

hubka
4. aug 2008

Annag-dakujem, nebola som nejak vystrasena, prislo mi to, ze je to z ovocia, maly bol dnes kludny, len to bolo prvykrat tak casto za jeden den- amy sme boli rekorderi co sa tyka kakania len pri kojeni takze....ale budem ta asi vyhladavat ked budem mat nejaky problem, bo vzdy ukludnis???nie si blizko RK???haha 😀

moni83
4. okt 2008

Ahojte chcem sa opítat: moja malá je plne dojčená a teraz už tretí deň nemala stolicu. Nieje ani nekludná ani ju bruško nebolí. Chcem sa len opítať koľko takéto bábo nemusí mať stolicu. Predtým mala aspoň jednu za deň. Ďakujem za rady. 🙂

knobloska
4. okt 2008

Moni, sice nekojím, ale ze svého okolí znám kojená mimča, která nekadí i týden. Miminko prostě spotřebuje vše beze zbytku. Jestli ta stolička potom není tuhá a malá prospívá, tak bych řekla, že je to naprosto OK 😉

moni83
4. okt 2008

Ďakujem knobloska 🙂 . Ona prospieva dobre teraz má 7200g. 😀 Takže zatial len budem čakať.

dididi30
4. okt 2008

hm moj mava casto zelen stolice a niekedy aj kvave vlasocky v nej, nepomozem si nijak, proste to tak ma ale pribera a to je hlavne....ale prijala by som ak keby niekedy aspon den nekakal, lebo co usetrim na mlieku to miniemn na plienky 😒 😀

annag
4. okt 2008

moni, je tu o takých rekordéroch téma, sú detičky, ktoré nekakajú aj viac než tri týždne, nemusíš to vôbec riešiť, je to znak toho, že jej metabolizmus funguje na plné obrátky a mliečko sa dokonale spracováva. 😉 🙂

dididi30
4. okt 2008

annag, cize nas asi to miecko dokonale nespracuvava, no co uz, nejako to dobojujem nie? 😀

annag
4. okt 2008

dididi, ale spracúva ho dobre, len každé bábo je iné, má iné trávenie, tak ako aj dospelí - jeden ide raz do dňa, jeden raz za tri dni 😉 🙂

a ako si stojíte teraz, tie stolice sú často s krvičkou?

dididi30
4. okt 2008

annag,kojime, mliecka mam dost, len dost malo pije a posledne 3 dni straaaaasne place , tak ako koliky, musim dat sirubpcek.....s krvickou som nasla dnes, je to hrozne? ☹

dnada
4. okt 2008

dididi - no nevím,ale zelená stolice není dobrá,značí to nějakou chybu a krvavé vlásečky taky nejsou OK ! Můj malej měl taky zelenou stolici a byla to reakce na mléčné výrobky,které sem baštila... teď jich jím mnohem míň a stolice je OK a dokonce už ani nebolí tolik bříško... ale nemusí to být jen reakce na mléčnou bílkovinu...pokud chceš víc najdeš na www.kojeni.cz v sekci otázky a odpovědi

annag
4. okt 2008

dididi, a ako dopadli tie testy? vysadila si tie mliečne výrobky? vysypaný už nebýva?

dnada
4. okt 2008

dididi - jak kojíš? nebaští ti jen přední mlíčko? to by pak mohl mít i zelenou stolici a v ní nitky krve a pak má i koliky,na ty nám nevíc pomohli masáže bříška a cvičení s nožičkama

dididi30
4. okt 2008

annag vies co, az tak brutalne nevysadila ale snazim sa obmedzovat....nie uz nieje vysypany, zeby to bolo tym miekom, alebo ja uz neviem, je to take vselijake, niektore baby jedia vsetko a drobci maju krasnu stolicu
dnada, no on cez den vacsinou to predne pije ako keby od smedu, cez noc si to vynahradi a pije vsetko co ma v ciciku, ako keby to mal obratene.......
a baby mozno to bude tym miekom, ale ked mlieko je vo vacsine veci a ja uz neviem.... 🙄 ale mlieka mam fakt dost a chcem to vydrzat do toho 6 mesiaca, co mam robit, skoda by bolo , sak ma tam aj vitaminy.....no a velmi nam pomaha ifnacol, dam mu 1-2krat denne a je to lepsie....ja viem,ze je to navykove ale nechcem ho tolko trapit

annag
4. okt 2008

dididi, jednoznačne vysaď to mlieko i mliečne výrobky, tak na dva týždne a uvidíš, či sa to nezlepší, malý má veľké predispozície na to, aby bol alergik, keďže aj Vy s manželom máte alergie

dnada
4. okt 2008

dididi , to bych mu nedávala, zkus raději baby calm nebo Sab simplex...sabík nám pomáhal dříve,teď sem zkusila ten baby calm a zabral líp než Sabík a vyzkoušej ty masáže bříška(buď krouživými pohyby z prava do leva nebo prsty také z prava do leva,myslím tím jeho pravou a levou stranu) a cvičení,hodně ho dávej na bříško,ať se víc hýbe ... můj malej je neposeda,"povídáme" si a on pořád kope nožičkama jako o život a taky už mu jdou mnohem lépe prdíky a koliku už také nemámme,zatím ťuk ťuk ťuk 🙂... jinak s tím jídlem a mlíčkem... já to dělám tak,že jeden den si dám třeba na snídani mlíko a cereální kuličky k snídani a celý den už nic mléčného nejím,další den třeba sýr a jogurtový nápoj a nic jiného mléčného... jinak sem vysadila z jídelníčku úplně zeleninu,po té byl malej jak pátrací balon a strašně plakal a kroutil se,chudáček. Už nejim spoustu věcí a začla sem jíst kuskus,pohanku a jiné dobroty...
jinak když přes den kojíš na žízeň ,tak nestřídej prsa při každém kojení... já malému dávám dvě kojení z pravého,dvě kojení z levého,tvoří se míň předního mlíka a dostane se dřív k zadnímu mlíčku které je výživnější....v noci malej taky pije víc...teda z večera,v noci už spinká,nají se po koupání v 8 a pak většinou až ráno ve 4,pokud ho nevzbudí ve 2bříško 😉

dididi30
5. okt 2008

annagno keby sa to dalo, ale skusim no, od podndelka slubujem 😉
dnada, no ja som v angliku a tu maju ine pripravky na koliku, vyskusam aj ine, ale tento je vraj naj, takze uz neviem 😒
no co sa tyka jedla, no nemam ca spri dvoch detoch vymyslat s jedenim, tiez su tu vseliake volovinky co by boli vhodne, ale neni cas na ich pripravu, ked pride obed, utekam a malim vonku a potom po dceru a potom tu mam plny dom zvukov, no nevadi, ja to fakt do toho 6 mesiaca vydrzim, potom to bude opat ine, ked uz bude kazdeco papat 😵

dididi30
5. okt 2008

dnada,no dobry napad s tym kojenim, ale mne sa aj tak nenormalne naleju a musim to odventilovat malim, teda ho prilozim, ale skusim aj to 😉
dik za rady babenky

dnada
5. okt 2008

dididi...tak vyzkoušej hned po kojení malinko do uvolnění odstříkat z druhého prsu,upravý se laktace...já to měla jako ty,věčně nalitý a bolavý prsa,už sem z toho měla i dva záněty,tak sem zkoušela všechno možný a tohle pomohlo.Teď se nalejvají pomaleji a nebolí to a opravdu to vychází tak akurát na ty 4hodiny než přijde řada na ten druhý prs...

a s tím jídlem ,vím,že to není jednoduché,já se taky hodně odbívám ale vymýšlím si co nejjednodušší jídla na přípravu ale výživný 😀 V anglii to je určitě jiné než tady,nevěděla sem,že jsi tam,ale i tak se s tím dá něco dělat,určitě. Ty kapky nebo sirupček vyzkoušej jiný,může být nejlepší ,ale nemusí být tak dobrý pro takového prcka,ještě když jsou návykové 😉

a v neposlední řadě rádo se stalo,hlavně jestli to pomůže Tobě i malému... držím palečky 😉

ps: máš krásný dětičky a malej je hodně šikovný 😉

bubinko83
8. okt 2008

Ahojte,je normalne že mi maly od pondelku nekakal? Vyzera dobre a zda sa mi lepši ako ked kakal do každej plienky.Je kojeny.. 😕

annag
8. okt 2008

bubinko, je tonormálne, bud rada 😉 🙂

bubinko83
8. okt 2008

annag,ano? Aky to ma zmysel? 😕

annag
8. okt 2008

bubinko, jednoducho to mliečko celé strávi tak, že nemá čo vykakať a musí sa mu čosi nazbierať, je to dané dozrievaním trávenia, metabolizmu. MM je dokonale stavané na potreby konkrétneho bábetka a tých odpadných látok nemusí byť skrátka veľa. Možno sa vykaká až o pár týždňov 😉 🙂

bubinko83
8. okt 2008

aha,to je zvlaštne.Ale ked je to v poriadku,tak som rada.Dakujem 🙂

slavica2
9. nov 2008

Baby chcem sa s Vami poradit, tie co mate babenkavyhradne na UM, ako casto kakaju?
nasa Hanka mala stolicu kazdy den, ale teraz od piatku rana nic,pritom j brusko neboli, zajtra budem volat pediatricke, ale ak mate skusenosti, prosim napiste, dakujem.

bzucinka
13. nov 2008

Prosim Vas, neviete mi poradit, co znamena ak u cca. 2mesacneho babätka stolica pachne KYSLO? Okrem toho ju trapia koliky, je iba kojena a ja som vyradila zo stravy uz skoro vsetko - hlavne mliecne vyrobky. Farbu ma zltu,iba obcas troska do zelena. Ma niekto skusenost?

kharratka
15. nov 2008

Ahojte, malinka bola v pohode, len trosku grckala, ked hltavo papala a lekarka nam predpisala Nutrilon AR, ktory som po troch dnoch odlozila bokom a vratila sa k obycajnemu Nutrilonu, kedze ten AR-kovy ju hrozne zapiekol a odvtedy (uz 3 tyzdne) mame problem so stolicou...chudatko dostava take krce a horko-tazko s velkym trapenim dospejeme k uspechu, niekedy aj za pomoci teplomeru... 😖 prosim poradte, ak ste sa s niecim takym stretli...dakujem ☹

mkr
17. nov 2008

ahojda moc jsem to tu nečetla, ale potřebovala bych poradit malá má ve stolivi černý nitky vůbec nevím čím to může mít?za každou radu budu ráda