Kašovitá stolica u 7,5 mesačného. Z čoho môže byť?

davidko7
25. júl 2008

7,5 mesač.syn mal doteraz/tym,že jedava všelijake prikrmy/,tuhu stolicu.asi treti deň ma hnedozelenu redšiu stolicu-hnačka to nie je,bolo by to vodnate.Je to skor kašovite.Dole už ma zubky,može to suvisieť s rastom hornych zubkov,alebo čim si mam vysvetlovať zmenu?

stresmenka
29. júl 2008

Monti ked chces este nieco vediet napis IP idem kupat maleho a vecer este zadnem za PC a napisem ti.

luciia
29. júl 2008

stresmenka, ricinus comunis 30CH sa odporúča na zastavenie laktácie, pre podporu tvorby mlieka je 5CH najviac 9CH.

annag
29. júl 2008

andrii, anezenka Ti povedala všetko správne, je to tým smädom a predným mliečkom, ktoré obsahuje viac cukru a farbí stolicu do zelena, s laktačnou krízou to nemá nič spoločné, ten smäd si musí bábo uhasiť - toto je typický príklad, kedy maminy začnú prikrmovať a dávať čajíky ☹

annag
29. júl 2008

montinka, stresmenka - tak tak, kojiť je zo začiatku namáhavé, ale nič lepšie dať svojmu bábätku nemôžete o tom sme tu už diskutovali x krát. Montinka, vzdať dojčenie po týždni a dokrmovať UM je pre Tvoje bábo nie najlepší štart do života. Ak chceš dojčiť, tak musíš UM vynechať, Tvoja laktácia sa ani nestihla rozvinúť a už ju zastavuješ, takýmto spôsobom budete odstavení veľmi rýchlo. Materstvo prináša aj istú obetu. Uf ☹

anezena
30. júl 2008

ahojte baby,
annag ma pravdu. Mne maleho zacali dokrmovat v nemocnic, lebo bol zevraj hladny. ked sme prisli dom, tak som tiez dokrmovala, ale iba v noci ked sa budil, nakojila som a omn stale hladal prso, ale nic mu netieklo.

Potom zacal na 7. den straaasne grcat, prudom , isli sme do nemocnice, urobili sono a zistili, ze ma gastro. reflux. ale to ste mali vidiet ako ma dod.... za to ze prikrmujem, hanbila som sajak pes. primar mi vynadal, ze to neviem vydrzat ved mliecko sa etse nespustilo a tak. ked nas vecer hospitalizovali, v ncoi som nesmela kojit, maly bol na infuzkach, tak som odstrekovala.a vtedy sa mi az vytvorilo mlieko. takze trvalo to vyse tyzdna. a poznam baby, ze aj dva tyzdne. moja mamina - pat deti a po kazde sa jej mlieko vytvorilo az po dvoch tyzdnoch.

baby, netreba to vzdavat. keby ste vedeli, co my sme si vsetko vytrpeli, a kojime. dr. povedala, ze mame vydrzat aspon 4 mes. potom mozme zacat davat kase, o dva tyzdne zeleninku. a tak sme vydrzali, teraz uz papa kasu, zelenku a som hrda, ze som sa nenechala strhnut okolim a vydrzala som a nezacala som prikrmovat UM.

a ver mi, montinka, UM nie je pohodlnejsie ako kojenie. len pockaj, ked pojdes s malou von. aka je to parada, ze vytiahnem hocikde hocikedy prso a dam mu papat. nemusim sa bat aby mi mlieko v takom horku neskyslo, nemusim nic sterilizovat. je to ovela phodlnejsie, i ked v noci sa zevraj kojene deti budia castesjsie.

takze, baby, kojte. i ked viem, ze su pripady, kedy to naozaj nejde a preto nikoho nenutim, a ani neodsudzujem maminy, ktore nekoja.

lila794
30. júl 2008

Monti, naozaj, Annag ma pravdu. Ja som tiez bola po cisarskom, to som rodila 22hod spontanne a ked porod nepostupoval, tak urobili sekciu. Taka som bola vytrapena, bleda, na transfuzii, infuziach, nevedela som sa pohnut asi tri tyzdne- potom uz s obtiazami ano - asi mesiac a pol trvalo, kym som sa z toho dostala. Ale kojit som strassssne chcela. Pamatam si, ze som aj v porodke s bolestami sadala do toho kresla, den - noc som kojila a odsavala. Boze, ako som nezanasala tu odsavacku. Doma to iste, kojila, odsavala, dookola. Maly aj plakal, mal koliky, ale vidis, zvladli sme to. Mlieka mame az-az, ziadnu krizu sme nemali, mliecko aj darujeme do banky. Na odsavacku som si zvykla, rano a vecer odsajem a je pre druhe babiky. A tvoja pohoda je dolezita. Mala som 1000 dovodov byt nervozna a vzdat to, aj som plakavala nad tou odsavackou, aj ked som kojila. Ale jednoducho chcem kojit a kojim. Maly pribera az-az. Vsak, je to na tebe, ako sa ty citis. Viem, ze niekto ti mozno bude radit, ze mas mysliet aj na seba a nenicit sa. Ale babo ti bude raz vdacne. Fakt, nelutujem ten boj a kludne by som to brala aj nabuduce. 🙂

lila794
30. júl 2008

Ano, Anezena, je to tak! Vravim, MM je zadarmo, vzdy po ruke a bez kadejakej pripravy 😀

anezena
30. júl 2008

presne lila.

ale ked budem druhykrat tehotna a budem rodit, budem mudrejsia, zasobujem sa v nemocke s vybublinkovanou vineou, ricinus 5ch, navarim si polievku rascovu dopredu, a tak.

a uz teraz sa na to tesim a verim, ze to bude jednoduchsie akopri danusovi, lebo uz budem mudrejsia. 😀

andrii
30. júl 2008

annag,vďaka za odpoveď. Ja viem,že to je najčastejší prípad,kedy sa začína prikrmovať. Ja sa zatiaľ nechystám. Iba vieš, malý nie je taká vykrmená guľka, ako si väčšina ľudí myslí,že by bábätko malo vyzerať, a keď začal kakať zelené, tak každý hneď,že máš málo mlieka, je hladný. Ale ja odolávam. Verím,že to prekonáme. IBa občas taká tá myšlienka napadne,že čo ak je naozaj hladný a má málo. Ale to prejde. To verím. Dnes som mu pokojení skúšala dať čajík a nevypil ani 10 ml. Keby bol hladný,tak vytrúbi celú fľašu,že? A ešte na mňa tak vyčítavo pozeral,že čo mu to dávam,akoby som ho chcela otráviť. Až mi prišlo do plaču. Už sa tým nebudem zaoberať.

montinka
30. júl 2008

no baby len tu moju zacali prikrmovat uz v nemocke lebo som nemala mlieko a teraz ho mam stale malo ale stale skusam prikladat a tak. s odsavackou si neodsajem veru ani kvapku a tak si odstrekujem rucne a to len 20ml z oboch takze kebyze prestanem s prikrmovanim neviem z coho by bola mala syta. to by som ju musela mat na cici celu dobu prilepenu

lila794
30. júl 2008

monti a aku mas odsavacku? ja som tiez poskusala kadejake, az kym som nenasla tu "spravnu"

montinka
30. júl 2008

no taku rucnu asi od canpol babies

cartmanko
30. júl 2008

my mame elektricku tusim medelu a je velmi dobra.
a nebola ani draha. lekarka nam dnes rozpravala ze nemame prikrmovat.
lezie mi na nervy. ze ju mame nechat plakat alebo jej mame dat na lyzicke vodu.
mangelka koji aj sedem krat denne a mala ju vysaje dosucha a nema ani co odsat a ja v noci nadajam nutrilonom. kazde dve hodky spokojne vycucne tak 60 - 90ml. za 6 dni nam pribrala 200g.
ked nedostane papat tak je nepokojna placka. ja nechcem aby malinka plackala. keby nebola hladna tak neplace nie? ved nech si lekarka necha plakat svoje babo. vrrrrr.

cartmanko
30. júl 2008

a este z mliecka mame stolicu taku vodnatejsiu ako z nutrilonu. farba je rovnaka ale z nutrilonu je taka kasovita.

lila794
30. júl 2008

monti, aj ja som ju mala - to je na prd, skus Aventku

lila794
30. júl 2008

cartmanko, ta vodnata stolica u kojenych deti je normalna. 7x denne je dost malo, ja som kojila aj kazdu hodinu niekedy. Aj teraz, ked je teplo tak si maly pyta castejsie. Viem, lahko sa mi radi, ale tiez som si presla placom maleho. Manzelka je este kratko po porode, tu laktaciu treba poriadne rozbehnut. Len to nevzdavajte, zabojujte a posluchnite dr. Mala moze plakat preto, ze ju boli brusko - moze mat koliku alebo reflux, preto place po kojeni, nemusi to hned znamenat, ze je hladna. Mozno len potrebuje jednoducho byt na cicine - pri mamine. Naozaj, nebudete lutovat. Pozor, casto vznikaju koliky z toho, ze sa v brusku pomiesa MM s UM.

montinka
30. júl 2008

co a ja som jej obcas smiesala to moje odstriekane mlieko s nutrilonom do jedneho. 😕 ups. no ved to cartmanko ani ja nedozem nechat malu plakat a ako ju mozem kojit kazdu hodine ked sami cici naplnia tak za tri aj to iba na tych mojich 20ml. a viem ze ked place tak je to od hladu lebo si ide zjest celu rucku pomaly a tak v noci pekne a aj cez den ked uz ja nemam davam nutrilon ved co ju necham hladovat?aj my sme pribrali za 5 dni 200g.🙂

anezena
30. júl 2008

montinka,
aj mne maleho zacali prikrmovat v nemocke a tiez som si neodsala ani kavapku, s odsavackou uplne nic a rucne asi 5 ml, taka ryska ani na tej flaske nie je.
a to ze papa celu rucku, neznamena ze je hladna, to je normalne u deticiek. aj nas maly si stale papal rucku a vsetci ze je hladny ze co mu nedam didu, ale nedala som. ved ked jedol pred pol hodkou, nemoze byt hladny, aj dr. povedalal ze to nie je z toho.
treba to babenko len pomojkat ked placka, ale nedavat hned flasu.

lila ma pravdu, aj ja som zo zac, kojila aj 12 x, potom sa to upravilo, a kojila som kazde 3 hodky, ked sme boli vonku a kocikovali, tak vydrzal aj 4 hodiny. Ja som chodila zo zac. von tak, ze sme vypadli o desiatej z domu a vratili sa az okolo piatej, siestej. ale teraz sa to neda, je strasny hic.

montinka
30. júl 2008

anezena ja viem ze ked si po pol hodke cumle ruku nemoze byt hladna ale po troch hodinach uz ano nie?

lila794
30. júl 2008

Chcem len upozornit, ze toto je tema o stolici, nie o dojceni 😉

anezena
30. júl 2008

ano, ked po troch hodkach, tak je hladna, tak daj didu
lila, sorry, uz nebudem kecat o dojceni 🙂

montinka
30. júl 2008

ani ja uz nie. ale ta moja aj tak uz druhy den nekakala. iba prdka ale tak aspon to nie

lila794
30. júl 2008

ved ja nic, v pohode, len aby nas nezamkli 🙂

montinka
30. júl 2008

vsak ano pochopila som lili.🙂 idem so psickom ahojte zatial

anezena
30. júl 2008

montinka, ked prdka je dobre. ja uz som to pisala my sme mali rekord 19 dni, ale jedna mamina pisala ze 21. dokelu, tromfla nas. 😀

ale ked placka, moze ju boliet brusko, a preto aj enkakala. skus pomasirovat nozicky, nas maly to mal a ma strasne rad. ja som mu to robila, aje ked nebolelo.

annag
30. júl 2008

andrii, to som len pre ostatné mamičky napísala, na Teba som nemyslela, viem, ze Ty by si sa tak leahko nevzdala 😉

cartmanko
30. júl 2008

nas brusko neboli, malinka sa natiahne a kontinualne prdka, prebalujeme cca 4-5 krat denne. preto si myslim ze ju bruko neboli. dostane didu alebo flasku napap sa buva. keby to nebolo hladom tak po flaske neprestane. ale zase spat k hovienkam. 🙂 my naozaj nejako vela kakame, nezda sa vam? a to nemame ze bobecek... to mame plnu plenu.

anezena
30. júl 2008

4 - 5 krat denne? to je malo, podla mna. ved babeno by malo ,mat 6 - 8 plienok denne, podla toho sa vie, ze je zdrave, ze dobre papa. aaale neboj,nekakate vela. my sme na zac. mali kako v kazdej plienke.

cartmanko
30. júl 2008

no dobre. lebo naozaj babatiek je vela, mamciek je vela, rad je vela a uz mam pomalicky 😖 problem filtrovat...

adulenka
30. júl 2008

😒 možte mi poradiť,malý má 8 mesiacov kaká mi každé dva dni ma tvrdú stolicu,aj si poprdkáva bruško ho nebolí,máva ju aj zelenej farby je na UM,nepomáhajú ani slivková kaša ani šťava