Kašovitá stolica u 7,5 mesačného. Z čoho môže byť?

davidko7
25. júl 2008

7,5 mesač.syn mal doteraz/tym,že jedava všelijake prikrmy/,tuhu stolicu.asi treti deň ma hnedozelenu redšiu stolicu-hnačka to nie je,bolo by to vodnate.Je to skor kašovite.Dole už ma zubky,može to suvisieť s rastom hornych zubkov,alebo čim si mam vysvetlovať zmenu?

leonik
27. jún 2009

monika77- já taky kombinuju MM s UM a zatím má malej řídkou 😅

monika77
28. jún 2009

leonik tak už aj my sme mali redšiu, zrejme to bolo z toho, že sme len začali s prikrmovaním UM, zmena 😀

sloto
2. júl 2009

ahojte chcem sa opytat. moja 4 a pol mesacna dceka uz skoro dva tyzdne nekakala. teda vcera kakala ale uuuuuplne malinko a dost sa pri tom jedovala a plakala. bolo to take kasovite normalnej farby. je plne kojena. dovtedy mi zvykla kakat tak raz za 4-5 dni, ale toto sa mi zda ze je uz fakt dost dlho. kupila som jej probiotika Bo Gaja a neviem ci pomaha a ci jej davat aj Sab Simplex ci ako sa to vola. Myslite, ze to mam riesit? Ked som bola u doktorky, tak mi povedala len, ze jej mam davat probiotika, ale to ze tak dlho nic tak na to nic nepovedala. je to podla vas normalne aby kojene dieta az tak strasne dlho nekakalo? inak poprdkava, obcas je v plienke i ,, zlty prdik,, netvari sa, zeby j bolelo brusko.

leonik
2. júl 2009

sloto: u kojených dětí je to normální. Mně malej nekakal deset dní, taky jsem měla strach, ale pak to stálo za to 🙂 Asi to všechno mlíčko tvoje holčička stráví 🙂 Píšeš, že včera ti kakala, když to má normální barvu a ne třeba hnědou, ta je hladová, tak bych to neřešila.

sloto
2. júl 2009

leonik, hladná nie je určite, papá pekne každé tri hodinky. ja som bola doteraz zvyknutá, že keď aj kakala každých 4-5 dní tak to bolo aj na dve plienky, preto s ami to teraz akosik nepozdáva.

leonik
2. júl 2009

sloto: mně malej taky kakal několikrát denně, ale pak, jak jsem psala bylo normální, že nešel tak dlouho. Ty děti jak rostou, tak to mlíčko většinou všechno stráví 🙂

sloto
2. júl 2009

tak dobre teda tak sa zatialnejdem strachovat. uvidim kedy to na nu pride.

katka2808
18. aug 2009

ahoj dievcata,
neviete mi poradit aku stolicu ma mat dieta, ktore je krmene aj z prsnika aj umelym mliekom? a hlavne kolkokrat denne? viem, ze pokial je dieta plne dojcene, moze mat aj v kazdej plienke a je to normalne. moj maly tak aj mal... potom sme zacali davat aj umele mlieko a stolicu mal len raz za den, za dva dni /asi take dva tyzdne/. a teraz ma nejakeho bacila v stolici, dostava aj atb, a aj ked sa mi jeho stolica zda hustejsia, predsa len sa mi zda este, ze ju ma akosi casto... neviem... mozno je to ok... len nechcem, aby mu odchadzali dolezite latky z tela a aby toho bolo prilis vela...
moj malicky ma 2 a pol mesiaca.

evinkaa
18. aug 2009

katka2808: My jsme také kojili a po každém kojení jsme dokrmovali UM. Při kojení měla stoličku několikrát denně, potom, co jsem začala dávat i UM, malá kakala tak 1 za 2-3 dny. Časem se to ale ustálilo tak, že kaká každý den tak jednou.

mandyk
21. aug 2009

prosim dievcata poradte mi: Malu som zacala skoro krmit UM lebo som stratila MM.Najprv problemy s kakanim-nekakala a pučila sa .Potom sme dali do mlieka miesto sab simpl.espumisam a kaka mi tak 3 krat denne taku zltu kaku ako z MM.Mala ma 8 tyzdnov. Je to normalne? lebo tento skok nastal okamzite.Spi pokojne, lekarka vravi ze je to ok, len ja sa bojim lebo sme boli hospit na podozrenie z rota ale nepotvrdilo sa.MAla striekave caste hnacky, zelene a bola na infuzkach.To bolo pred mesiacom.No teraz mame taky stav asi 3 den.Kazdy povie ukazkove hovienko ale ja sa obavam ci je to vsetko ok.MAte niekto take skusenosti? /sme na sunari.obycajny a kombinujem ho s HA.

mandyk
21. aug 2009

A este..priberame pekne na 8 tyzdnov mame 5350g.Porodna bola 3400

jankapiknova
21. aug 2009

mandyk to idete jak aj nas maly isiel s vahou,presne . 😀

mandyk
21. aug 2009

janka a tebe ako papal? pravidelne alebo niekedy odmietal?Lebo my sme teraz iba slabu 90tku vypili.

katty6
24. aug 2009

Ahoj holky, poradte prosim. Malemu jsou dva mesice a tri tydny. Zhruba 3 dny je vice neklidny nez obvykle, prdikuje, napina nozicky, vrti se u kojeni, v noci se budi i 4-5krat coz drive jen 2-3krat,chvilema hrozne se rozplace a je k neutiseni. Je plne kojeny a papa priblizne kazde dve-tri hodiny. KAka zhruba jednou denne, a problem je i v tom jak ta stolice vypada. Vsimla jsem si, ze je ridsi nez obvykle a ma vice hlenu (kusy hlenu) nez srazene bilkoviny, barvu ma zlutou. Tak si rikam, jestli je to duvod proc jit za doktorkou na rozbory nebo je to normalni stolice a neklid mimca a pripadny plac patri k obdobi kolik?? Jsme v cizine a platime za zdravotni peci sami a pochopitelne moc. Jinak mezi obdobim prdiku a neklidu je spokojeny, vypada ze i prospiva.. Portadte prosim..

bibi78
8. okt 2009

katty6, skoda, ze Ti nikto neodpovedal, lebo toto zaujima aj mna. maly ma 6 tyzdnov a posledne dni ma taku riedku stolicu a v nej take kusocky, ale neviem povedat, ci je to hlien alebo nie... farba sa mu trosku zmenila, nie je zlta, ale horcicova (mierne do hneda) a tiez to mierne zapacha, co doteraz nebolo. mimochodom, maly je plne dojceny.
mali ste niektora s tym skusenost?
dakujem 😵

lucajdak
21. okt 2009

Ahoj holky 🙂 tak se taky přidávám, a třeba mě taky někdo uklidní.
Bibi ta stolice je asi normální, taky jsme takovou měli, vypadá to jak míchané vajíčka 😀
Nás teď trápí to, že malý nekakal už 4 dny.Když jsem volala doktorce, tak mi řekla, že je to u kojených dětí normální a že pomáhá dudlík namočený v medu, ale nikdy jsem o tom neslyšela.

vieraj
21. okt 2009

ahojte, prosim o radu. mam 6 mes. dcerku a este prikrmy nedavam, zacnem tak o tyzden. posledne 2 dni ma zelenu stolicu, ktora zapacha..je plne dojcena.diky za odpoved.

lidunka1981
21. okt 2009

vieraj: já bych řekla že je hladová proto má takovou stolici. už jí asi tvoje mlíčko nestačí. to je můj názor.

sabinazv
21. okt 2009

vieraj, moj maly mal vyse 2 mesiacov zelenu stolicu (od ockovania)... priberal kilo za mesiac cisto kojeny, cize hladova stolica to nebola ... Dr. tiez stale tocila o tom, ze je hladny... stale ho chcela prevazovat...pomohlo nasadit probiotika bio gaia, ale vysledok prisiel az po 2-3 tyzdnoch - ked vlastne kvapky dosli 😅
Teraz uz tyzden prikrmujeme a stolica je sfarbena od mrkvy do oranzova 😉

vieraj
21. okt 2009

moja tiez pribrala 1,2kg za 6 tyzdnov.dr. je spokojna, no ale ked myslite, zacnem davat mrkvu.diky za reakciu.

palomka
22. okt 2009

baby ja som citala, ze je jedno akej je farby stolica, len aby nebola velmi casto. my mavame zelenu a urcite to nie je od hladu. a zistili nam intoleranciu na kravske mlieko, takze aj preto to moze byt. a je na UM, takze aj to je bezny jav.
no a kojene deticky nemusia kakat ani tyzden, pretoze ak vsetko mliecko vstrebu a stravia tak nekakaju 😉
inak nam odpuracali vitaminy Nutrolin B ktore su velmi podobne kvapkam biogaia a su aj lacnejsie a lahko sa rozpustaju vo vode. a musim povedat, ze sa jej stolica upravila

blankes
20. mar 2010

vnucka ma tvrdu stolicu a preto jej mamina pomaha teplomerom velmi opatrne, nemuze ji to uskodit dekuji za radu predem

bejkka
21. mar 2010

ak to robí opatrne tak nie, existuje aj tzv. rektálna trúbka - dostať v lekárni - ak sa bábätko nemôže samo vykakať. Nepíšete aké je staré, čo papá. Na zriedenie stolice je dôležitý príjem tekutín ak papá umelé mlieko, najlepšie len prevarená v oda a ak už papá aj príkrmy, tak zeleninku. Treba vynechať ryžu, banán.

dajovamaminka
21. mar 2010

ahoj maminky a tatínkové, mam dotaz ohledně stolice , můj syn za 2 dny nám bude 6 měsíců od ukončeného 4 měsíce přikrkujeme. před pár dny měl dájínek černou silně páchnoucí stolici, někdy vyloženě bobky suché a černé. podávám mu nutrilon , ovocné i zeleninové příkrmy , mrkev, brokolice, atd . prosím Vás nevíte jestli je to normální ?

pavlinasp
23. mar 2010

ahoj Blankes a dajovamaminko 🙂 obema co máte problemy s kakáním doporučuji vyzkoušet Probiotické kapky BioGaia... to ze nemuze vytlačit je nejspis dane spatnym slozenim strevni mikroflory... takze probiotika by to mely vyřešit... plati to stejne i na prujmy...a samozřejmě jak píše bejkka hodně tekutin a žádný banánky ;)

zuzkalenka
23. mar 2010

ahojte
aj mi máme prodlémi s kakaním mi sme vymenili mlieko Nutrilon za Bebu a teraz horor. Malá sa nevie vykakať To som zle napísala že sa nevie vie ale má len také bobky a veľmi tvrdé. A kým ich vytlačí chúda, 😒
tu píšete o kvapkách BioGaia nie sú na predpis?
ak nie tak by som ich rada vyskúšala

senja
23. mar 2010

Ahoj holky, mame problem - maly se ted vykakal hodne tuhe bobky a je tam i krev. Napada me, ze by to mohlo byt kvulitomu, ze zacali jsme jist lepkovou ovesnou kasicku. Muze to byt alergie na lepek? Nic jineho me nenapada, radeji nemyslim na to, ze by to mohly byt trhlinky nebo krvaceni, jinak je v pohode a usmevavy. Poradte prosim!

bejkka
23. mar 2010

zuzkalenka - kvapky biogaja nie sú na predpis ale osobne by som dala prednosť probiotikám infant dophilus - sú jediné na trhu, ktoré môžu deti už od narodenia, je to prášok, ktorý ti dlho vydrží - stoja okolo 11 eur, spýtaj sa v lekárni

murinka
23. mar 2010

pridavam sa,my sme tiez davali infant dophilus a boli sme spokojni 😎 pri tvrdej stolici ,,povolili,, a pri hnacke ,,stiahli,, 😉

caterine
24. mar 2010

ako dlho vydrzi ten infants dophilus otvoreny ked ho mam v chladnicke, dakujem