Kašovitá stolica u 7,5 mesačného. Z čoho môže byť?

davidko7
25. júl 2008

7,5 mesač.syn mal doteraz/tym,že jedava všelijake prikrmy/,tuhu stolicu.asi treti deň ma hnedozelenu redšiu stolicu-hnačka to nie je,bolo by to vodnate.Je to skor kašovite.Dole už ma zubky,može to suvisieť s rastom hornych zubkov,alebo čim si mam vysvetlovať zmenu?

milhaus
25. júl 2008

aj zuby to dokažu, ved uvidis na jeho spravani keby mu niečo bolo

winifred
25. júl 2008

ahojky davidko7 to by mohl být příznak že malému se začínají klubat další zoubky a nebo neskoušela jsi mu dávat něco nového k jídlu?Taky by tak nato mohl zareagovat. 😉

davidko7
autor
25. júl 2008

winifred-nič nove nedostal 😉 .Je velmi živy,nemam pocit,že by ho bolelo bruško.Vymenili sme mliečko-z Nutrilonu HA,sme prešli na obyčajny nutrilon.Ale keď to nie su hnačky,tak by som nemala byť nepokojna,však?Iba ma zaujima,či aj vy mate take obdobie,že raz maju detičky tuhu stolicu a raz kašovitu...

winifred
25. júl 2008

to není nic co by tě mělo znepokojovat a může to být reakce nato že jsi malému vyměnila mlíčko.Já bych se nebála pokud malý prospívá v pohodě přibírá tak je to v pohodě.Když tak se potom zeptej doktorky jak půjdete na kontrolu.

davidko7
autor
25. júl 2008

winifred-ďakujem,aj ja si myslim,že to asi nič važne nebude

horallka
25. júl 2008

baby, vie mi niektorá z vás poradiť? Môj malý doteraz kakával pravidelne takpovediac do každej plienky, ale už druhý týždeň pozorujem, že nekaká vôbec. Myslím tak, že keď sa mu každý tretí deň nepovŕtam v zadočku teplomerom, tak neviem- asi by nekakal vôbec. potom sa teda vykaká, ale až keď použijem túto hore uvedenú metódu. Je to podľa vás normálne? Syn bude mať dva mesiace.

annag
25. júl 2008

horallka, ak dojčíš, je to úplne v poriadku, bábo nemusí kakať aj dva týždne, minule sme v inej téme zaznamenali 2O dňového rekordéra, preto nemusíš dávať rúrku či teplomer. Zloženie MM sa prispôsobuje potrebám bábätka a môže ho ľahko a dokonale stráviť tak, že už na kaku nič nezostane. Ak prikrmuješ UM, alebo ste celkom na UM, tak to je stráviteľné horšie, vždy je jeho základom upravené kravské mlieko a je hustejšie a zvykne niektoré bábätká zapekať. Každá formula má trošku iné zloženie, preto ich mamičky zvyknú striedať kým natrafia na tú správnu pre svoje bábo. Čiže ak kojíš, nič do zadočku nesrkaj, raz sa vykaká 🙂

luciar79
25. júl 2008

šak aj my kakáme niekedy tuho a niekedy kašovito, netreba hneď všetko rozpyplávať. ak je dieťa veselé a spokojné tak mu to zrejme nijako neprekáža. A prikláňam sa k zmene mlieka. ale aj zuby takto o sebe dávajú vedieť. Keď sa mi dcéra pokakala, tak inak nezvyklo, vždy som vedela že do mesiaca máme zub.Možno vám to znie divne ale fakt to platilo.

Horalka miesto teplomeru by som najprv skúšala cvičiť s nožičkami, dávať na bruško.....som počula že aj na rektálnu rúrku a teplomer sa dá naučiť a potom je z toho problém.Nepíšeš či je kojený alebo na UM. A či kaká na tvrdo.Ja som teraz začala dávať na noc kašu a tiež mi začal kakať raz za tri dni. Predtým každý deň. Inak sme kojený.Ale tie dva dni predtým si poprdkáva a potom sa vykaká.Je veselý a stolica nie je tvrdá takže to neriešim.

Sesternica mala tiež takých synov tiež zle kakávali, na tvrdo aj u toho plakávali až už mohli tak dostávali aktiviu a slivkovú šťavu a už problémy neboli.Ale určite by som sa najprv poradila s tvojou pediatričkou.

horallka
25. júl 2008

annag, ďakujem za odpoveď
Malý je výlučne na mojom mlieku. Stravu som pri tom vôbec nezmenila, tak nechápem, prečo on zmenil stolicu. Dovtedy kakával aj 5-krát za deń a z jedného dňa na druhý akoby uťal -úplne prestal kakať. Luciar- aj bruško mu masírujem aj s nožičkami cvičím - všetko robím ako treba. Ale výsledkom je len poprdkávanie. Až keď mu strčím ten teplomer do ritky, až potom sa vykaká. A to robím tak každý tretí - štvrtý deń- teda zatiaľ sm mu to robila len trikrát aby som bola presná. Tiež nepozorujem, že by plakal viac ako predtým- je to tak narovnako- občas si poplače, občas je v pohode. Len to kakanie ma znepokojuje- teraz ideme k detskej, tak sa jej opýtam.

horallka
25. júl 2008

luciar79,
ma nestraš zubami- to sná´d hádam ešte nie- veď má len dva mesiace 🙂
a stolicu má už hustejšiu ako predtým - ale nie je tvrdá.

hubka
25. júl 2008

Horallka,annag-moj maly je co sa tyka kakania najvacsi rekorder, mne len pocas kojenia kakal raz za 2 tyzdne, rekord sme mali stolicu po 21 dnoch, vzdy mala dobru teda horcicovu farbu, vacsinou som aj ja pomahala teplomerom, teraz sme uz na prikrmoch, stolica je sice kazde2-3 dni, ale musim stale pouzivat teplomer.Pretpoze vzdy najdem v plinkenaznak stolice a teplomer to dokaze dat von....bojim sa, ze malemu zleniveju creva...ale nepomahaju ani cviky a tak, dufam, ze vekom sa to zlepsi.. 😉

annag
25. júl 2008

dievčatá, skutočne sa kakania počas plného dojčenia netreba vôbec obávať, horallka, materské mliečko sa mení v čase v závislosti od potrieb bábätka, iné je mliečko kolostrum, iné je mliečko, ktoré sa mení na zrelé, iné je mliečko neskoré po 6 mesiaci, mení sa aj počas jedného dojčenia, preto hovoríme o prednom mliečku, bohatom na cukry a zadnom, kaloricky výdatnejšom, to znamené, že mliečko a jeho zloženie sa mení aj v priebehu jednotlivých dní a hodín, okrem toho, črievka a celý tráviaci trakt Tvojho dieťatka dozrievajú, Tvoje bábätko rastie a celé dozrieva, a tým môže nastať taký rozdiel, že jednoducho utne a bábo začne kakať úplne inak. Je to úplne v poriadku a nemusíš sa ničoho obávať.

Hubka, takže ste tu noví rekrodéri, gratulujem 🙂, u Teba je to dnes už iné, keďže prikrmuješ, ale tiež len chvíľu a tuhá strava tvorí u Vás tiež len malý podiel, takže tá stolica raz za dva tri dni je ešte stále v poriadku, čím viac umelých zásahov do prirodzených potrieb človeka, tým horšie. Dôležitý je optimálny príjem tekutín pri príkrmoch, ale ak dosatočne dojčíš, tiež nie je dôvod na obavy a malý nemusí ešte piť veľa iných tekutín. Je treba naučiť bábätko vyprázdňovať sa samé, to je inštinkt, a netreba ho narúšať, dôležitá je skladba potravy - dostatok tekutín a vlákniny, lebo potom mu skutočne môžeme vyrobiť problémy do budúcnosti, a dospelí by mohli o tom svoje povedať, hemoroidy a polypy nie sú sranda.

hubka
27. júl 2008

Annag-dnes sa maly krasne sam vykakal, pomahala som mu len nozickami, ale slo to uplne lahko, takze dufam, ze teplomer pouzijem uz len vynimocne 😉

annag
27. júl 2008

hubk, výborne, držím palce 🙂

andrii
29. júl 2008

annag, ahoj. chcem sa ťa opýtať. asi na nás ide tá povestná laktačná kríza v treťom mesiaci. Malý je dobrý v noci spí od 20.00 h až do 03.30 a potom vstane ešte okolo 6.30 h,ale to je vlastne už ráno. Je celkom dobrý. Iba včera večer a dnes ráno mal zelenú stolicu. Hovorí sa,že dieťatko je hladné,ak kaká zelené. Pri prvých dvoch som to nepoznala-takú farbu neprodukovali 🙂 . Tak iba sa chcem uistiť, či je to tým,že mám menej mlieka (možno to je iba pocit,lebo podvedome som to nejak očakávala).

anezena
29. júl 2008

andrii, babetko nie je hladne, ale papa predne mliecko, musis ho donutit vypit aj zadne, cele prsnik. Ale mozno v tomto teple nie je hladne, a vypilo si len predne mliecko od smadu a nepotrebovalo viac. Ked neplacka, tak je to ok.

andrii
29. júl 2008

anezena, ďakujem. Toto ma nenapadlo. Mám už tretie bábätko,ale prvé dve boli narodené v zime,tak asi boli menej smädné a viac pili aj zadné mlieko. Matúš asi pije viac v tomto teple od smädu,lebo ako som písala, v noci je dobrý,pekne spíí a aj cez deń to je v norme.

montinka
29. júl 2008

ahoj nasa mala mala ma desat dni a papa aj trosku mojho mliecka ale musim ju aj prikrmovat a tiez uz druhy den nekaka. ale vsetky tu pisete ze to je v pohode aj mi sme predvcerom pouzili teplomer do zadocku ale to sme museli chuda od poobedia do dvanastej strasne plakala a ani cvicenie nozickami nepomohlo az teplomer a odvtedy nic zase. ale prdka tak to by nemalo byt nic zle ze nekakala uz druhy den vsak?

stresmenka
29. júl 2008

Montika ja mam mesacne babo a od dvoch tyzdnov sme len na bebe hrozne kakanie poznam uz od starsieho syna. Malej ked budes davat umele mliecko rozrabaj ho vyvarom s ovsenych vlociek z toho bude mat krasnu stolicu a bezproblemovu mam to vyskusane na svojich detoch aj na sestrinych mne to poradila doky este pred 16 rokmi pri starsom synovy. Inac s toho babo aj krasne pribera 🙂

montinka
29. júl 2008

aha noooo s tym priberanim uz teraz ma dost vsetci mi ravia zeby jej povedali ze ma dva mesiace a nie desat dni.🙂 ale vyskusam len nech kaka lebo potom ju boliet brusko. hmmm takze to ma z umeleho mliecka a ja som si myslela ze uz z tej trosky co jej davam ja.

stresmenka
29. júl 2008

Nie je to z umeleho mliecka to je vseobecne zname ze babatka z UM zapeka. neboj montika ked jej to budes riedit tak bude vsetko v poriadku. Ak ju prikrmujes mala by mat zeleno zltu stolicu zelenu koli tomu ze v tom UM je zelezo a to v crievkach zoxiduje na zeleno takze sa nezlakni je to taka stolica ako keby papala travu. Ja davam na 3 dcl vody 1PL vlociek necham zovriet postat tak 5-10 min a scedim narobym si 1 hrncek a pouzivam cely den vecer robim znova na noc a tak dookola ☹ . Ale ty urcite davas malej mensie davky tak to budes mat dlhsie ale rz to v chladnicke na spodku aby ti to neskyslo 😒.

stresmenka
29. júl 2008

Montika prepac je to z UM nema byt tam to slovicko na zaciatku NIE.

montinka
29. júl 2008

no moja ma zltu stolicu iba teda doteraz mala. jej vdaka vyskusam. a to vlastne do tej scedenej vody uz potom iba pridas to umele mlieko hej? 😅

stresmenka
29. júl 2008

Ano tu scedenu vodu das do flase kolko jej robis mliecka napr.40ml tak 40ml das vody zohrejes na spravnu teplotu v mikrovlnke a pridas mliecko zatrepes a mala papa. Moj ma stolicu raz do dna pravidelne.

montinka
29. júl 2008

aha no super.🙂 a to mozem aj ked ma len desat dni?

stresmenka
29. júl 2008

Ano ja som to davala od 5 dni hned ako nas prepustili z nemocky, lebo moje mliecko som nemala mne sa zacalo tvorit az na taky 6 den a tvorilo sa asi tyzden aj to som mala malo takze od narodenia je na UM.

montinka
29. júl 2008

aha no ved aj ja mam malo mlieka leb som po cisarskom a z toho by sa nenajedla tak jej musim robit to umele. joj tak to idem hned vyskusat vdaka

stresmenka
29. júl 2008

Monti aj ja som po cisaraku je to koli tomu mne to hned povedali aj v nemocke, ze tie baby to maju horsie, ale priznam sa ti je to pre mna pohodlnejsie ako kojenie, lebo ja som to musela robit cez klobuciky. Tak rozrobim napame sa a je pokoj.

montinka
29. júl 2008

no ved aj ja ked ju prilozim joj na zaciatku si pretrpim tu bolest a potom je uz ok. a to ti samo od seba zmizlo? vsak aj pre mna je jednoduchsie robit jej to umele lebo to kojenia au boli a nerada to no sice hlupo napisane ale tak ju neprikladam tak casto ako radia v nemocke mi az do krvi tie bradavky vycucala ako tahala a nic neslo

stresmenka
29. júl 2008

Presne to iste sa stalo aj mne. Ja som si kupila homeo ricinus komunnis 30CH berie sa 2x 5 guliciek a ja som si ho neprikladala, ale odstrekovala raz az 2x denne a preslo to samo pomali. Homeo treba brat tak 3 tyzdne nie su drahe stoja 54.- Sk a to ti vydrzi tyzden, ale hlavne netreba odstrekavat aby sa ti viac netvorilo mliecko mne to poradila moja doky.