Kašovitá stolica u 7,5 mesačného. Z čoho môže byť?

davidko7
25. júl 2008

7,5 mesač.syn mal doteraz/tym,že jedava všelijake prikrmy/,tuhu stolicu.asi treti deň ma hnedozelenu redšiu stolicu-hnačka to nie je,bolo by to vodnate.Je to skor kašovite.Dole už ma zubky,može to suvisieť s rastom hornych zubkov,alebo čim si mam vysvetlovať zmenu?

cekina
26. jan 2009

ahoj zoeno, toto ti asi nepomoze, ale ja som tiez panikarila, kvoli zelenej stolici, az som raz isla s plienkou omylom do kupelky a pod tym svetlom bola zrazu ta stolica zlta... tak som sla na denne svetlo a zase zlta, tak som zistila ze to robilo to svetlo pri pulte... 😀 haluz

zoeno.1
26. jan 2009

cekina 😀 😀 😀 pockaj aj ja budem zajtra behat po byte s okakanou plienkou 😀

cekina
27. jan 2009

urcite daj vediet, ako to dopadlo - by ma to zaujimalo 😀

smilena
27. jan 2009

.... tak s tím světlem se připojuju! U přebalováku mám lampičku a ta fakt dělá to kadění zelený, taky mne to ze začátku nenapadlo 😀

zoeno.1
27. jan 2009

ja ju prebalujem pri dennom svetle (okrem vecera 😀 ),dnes rano to bolo take zeleno-zlte,som si s tym podisla aj k oknu 😉 sa mi zda,ze v plienke je to viac do zelena a na ritke do zlta....tak si vyber 😝

saska.t
30. jan 2009

je normalna stolica 3x denne u babätka na prikrmoch??? 🙂

stresmenka
30. jan 2009

saska.t ja som si tiež myslela že je to normálne bola som v malým v poradni doky povedala že je to zo zubkov ale spravila mu výter a je tam bacil proteus neviem čo to za bacil je mám mu dávať len mrkvu, banán a jablko ( vlákninu ) a dnes som bola odniesť výter na kontrolu tak som v pondelok zvedavá. Tak ja by som sa šla radšej opýtať alebo si pre pokoj duše daj spraviť výter 🙂

dadka28
2. feb 2009

ahojte kocky.prosim vas o radu...maly ma problemy s kakanim,ma 1mesiac a ledva sa mi vykaka1xdenne,niekedy az na druhy den.pomahame mu rektalnou rurkou,treba ju namacat do olejceka?ale akeho?normalny klasicky olej alebo detsky olejcek?vy ste ako pomahali detickam,aby sa chudence nase vykakali..?je na umelom mliecku

aska
10. feb 2009

ahojte prosim vas o radu maly ma 4 mesiace je plne na UM kaka mi raz za dva dni je to normalne nemal by kakat castejsie?dakujem vam za odpoved

kethrin
18. feb 2009

Ahojte, som tu nova a chcela by som od vas radu. Mám 4 mesačného synčeka Patrika a od mesiaca nevie sa vykakať ma s tým hrozny problém aj som s nim do teraz cvičievala , rôzne maste používala ale márne. Ked sa mu chce kakať tak hrozne je nervozny a plače a ani dobku nevykaka a ked mu dám trubičku do zadku tak mu to ide pomôžte mi prosím privitam radu ☹

scharfinka
19. feb 2009

ahoj kethrin, nevim, jestli kojis nebo ne, ja jsem kojila a kdyz mel maly zacpu, tak jsem si dala ja hrnek hermankoveho caje a byl klid, celkove mu to brisko uklidnilo....no a kdybys nekojila, tak od mudry vim, ze se da dat i trochu toho caje miminku....nam pak jeste zabirala docela stava z trnek-myslim, ze ji vyrabi hipp......
no nicmene tez bych potrebovala radu-muj maly mel dneska uplne divnou stolici, normalka byla zlutooranzova(papkalvcera mrkvicku s ryzi) no ale mezitim byly takove tmavo sede kusy, no skoro az cerne......muze to byt z te ryze? ale spis se chystam zitra k mudre....jen abych vedela dopredu co to muze byt, protjsem z toho vystresla jak kralik.dekuju

hankky
19. feb 2009

ahojte,
aska, moja pediatricka vravela ze je uplne normalne ak ma babo stolicu raz za tri dni ak je kludne a pokojne. Moja mala je tiez na UM a kaka kazdy den, no obcas si jeden den vynecha. Davam jej kazdy den cajik, vypije tak 100ml. Harmancekovy je dobry na kakanie a fenyklovy na prdiky 😉

kethrin, tak ako pisala scharfinka...ak kojis, pi harmancekovy caj, ak je babo na UM tak daj jemu vypit harmancekovy cajik. Deti na UM by vseobecne mali pit cajik aby sa nedehydrovali.

onlika
20. feb 2009

Ahojte. Mam otazku. Zapacha nejak stolica vasho miminka?

oliverkaa
21. feb 2009

ahojte mamicky
ako casto ma 2mesacne babo denne kakat?
dakujem

scharfinka
21. feb 2009

onlika:jsme na prikrmech, tak jak kdy,podle toho, co sni...nekdy je to hruza, ze s manzelem losujem o to, kdo maleho prebali 😀 takze jestli jste jen kojeny, moc by to smrdet nemelo, teda si myslim....u nas po cas kojeni nesmrdelo...no a s UM zkusenosti nemam...

Oliverka: pokud jste kojeni, tak nemusi mimco kakat i nekolik dni, nebo naopak muze nalozit plenku i po kazdem kojeni...zalezi na barve a konzistenci.....

oliverkaa
21. feb 2009

scharfinka
ano,sme plne kojeni a dakujem

l3nka
22. feb 2009

poradí mi niekto to zelenou stolicou? malá ma 1 mesiac je plne dokrmovaná umelým mliekom nutrilon Ha, ktorý pije asi 4 deň predtým mala obyčajný nutrilon. včera aj dnes mala stolicu zelenej farby, je to niečo vážne? alebo to môže byť zo zmeny mlieka?

mousunek
22. feb 2009

l3nka: u tech HA je to normalni pry je tam vice zeleza a pry je normal zelena stolice, pisi to pry i na obalu....
Zkusenost s tim nemam, ale docetla jsem se to tu v nejake debate.
Pokud to neni prujem a nema horecku je to zmenou mlicka...

bimky
23. feb 2009

Zdravím vás!

Chcem sa spýtať ako to je s čiernou stolicou? 9 mesačný chlapček kaká aj 6krát za deň čierne, husté. Už asi 3 týždne. Aj mu robili vyšetrenia v nemocnici, no na nič neprišli. Asi 3 dni, keď prišli z nemocnice bolo dobre, no teraz znova. Ešte pred týmto problémom boli v nemocnici kvôli prieduškám, inhaloval a potom bral aj antibiotiká. Najskôr dokina hovorila, že to má z tých antibiotík, ale tak dlho? Nemá teplotu, ani nie je nejaký nekľudný, vyzerá byť v pohode, až na tú stolicu. Nie je dojčený, papá sunar. Poznáte to niekto? Viete aspoň niečo poradiť? Budem rada, ak napíšete. ďakujem.

l3nka
4. mar 2009

ako často je normálne mať stolicu pri UM denne?

kamanka
5. mar 2009

No, tak mě by zajímalo, jak často denně by mělo kakat 7 měsíční dítě, když už přikrmujeme...Někdy kadí každý den, někdy ob den, ale jde vidět, že mu to dělá problémy, pořád tlačí a tlačí, ale nic nemůže vytlačit. Asi se budu muset obrátit na doktorku☹

simona55
5. mar 2009

ja mam 8 mesacne ho syna , no on este riedku stolicu nemal stale ju ma taku dvrdsiu a malo kaka ze vraj malo pije ved ho kojim ajj caje pije sirupove vody pije potom to je malo?

kamanka
6. mar 2009

Jé, ty máš 4 děti? To je nádhera, to musíš být fakt silná povaha, máš můj obdiv🙂 Já taky chtěla tak 4, ale nevím, jestli nezůstanu u toho jednoho!!! Dnes v noci mi poprvé malej vypil od 3 do 8 do rána 130ml šťávy, valím to do něj, jak můžu!!! Dnes se mi vykadil po 2 dnech a zase se hezky natrápil. Srajdu jsme měli naposledy v lednu, když mu rostl zoubek!

simona55
6. mar 2009

kamanka.to nevadi ja tak viem ze take male miminka mavaju menej stolicu aj moj maly vaval tak ze 2tyzdne nemal vobec a potom mal . ani ho brusko nebolevalo .no ja mam 4deti chvala bohu maju su medzinimy vekove rozdieli no su vecsi a preto som si truf 😀 la na 4

andykov
11. máj 2009

holky, jak se pozná hlen ve stolici? je průhledný nebo zbarvený do stolice a táhlý?

paola.o1
21. jún 2009

ahojte, co davate detickam aby sa lepsie vykakali? nas maly tlaci a tlaci, az je cely cerveny, sa bojim ze uz uz exploduje a nic ☹ plienka prazdna a on chudacik place

paola.o1
21. jún 2009

zabudla som - sab simplex a feniklovy caj davam, ale nepomaha

jakoubka
21. jún 2009

paola-buď švestkovou šťávu od Hippu,nebo vývar z ovesných vloček 😉

evinkaa
21. jún 2009

andykov...máme taky hlen ve stolici, už pár dní. Je táhlý, u nás většinou v barvě stolice nebo světlejší. Kakáme navíc zeleně a trochu máme průjem, takže teď jezdím prakticky každý den k doktorce. ☹ Máte někdo taky zkušenosti se zelenou stoličkou? Trvá to u nás už skoro týden a nelepší se to. Plně kojím.

monika77
27. jún 2009

holky po UM (teda kombinujem MM s UM) je normálna tuhá stolica?