Keď sa moč vracia späť. Aké vyšetrenia sa podstupujú?

corasone
13. nov 2009

ahojte, chcela by som sa spytat ci ma niekto z Vas skusenosti s tym ked sa moc vracia naspat? ake vysetrenia sa podstupuju a ci je to bolestive. Dakujem

lubina
21. aug 2014

@mata95 nam robili cystografiu v LM, byvame tu a je tu aj vyborna nefrologicka....bola som s dcerkou normalne na izbe pocas celej doby co sme boli v nemocnici, ved moja dcera bola v nemocnici prvy raz, zblaznila by sa keby som tam nebola snou...ale detske oddelenie v LM je "family a baby friendly", su ozaj mili vsetci aj doktori aj sestricky

dadka28
21. aug 2014

@mata95 ahoj...no zalezi ake mas velke dieta...ak chces byt s dietatom,zakazat ti to asi nemozu,hoc v noci budes sediet vedla dietata...lebo sa casto stava ze mamicka nema lozko...co mi je smiesne,lebo poznam kocku co to dala do tv,ze ako je mozne ze nema lozko-co vtedy mala malinke babo,ktore kojila...a v tv nemocnica sa vyjadrila ze to je len ojedinele...ha ha tie žvásty,pritom je to viac nez caste...neviem ci ta umiestnia do starej nemocnici,co ja viem uz sa da len v novej nemocnic..
a bola som s nim pri vsetkych vysetreniach-okrem ct-tam som dnu nemohla byt,ale som cakala hned vonku...
ano jasne si s nim stale nonstop
kludne sa pytaj ak chces
ja som z ke tak neviem ohladom akeho mesta sa pytas...

mata95
21. aug 2014

@dadka28 dakujem tak to nieje až tak daleko, idem si to popozerať a pozisťovať. pretože my by sme mali isť do bb, tam nam robili aj sono kedže spadame pod ich kraj dr.nam inu nemocnicu vybaviť nemohla, a tam je to tak že s dieťaťom matka môže byť ale len od 7 do 20:00 potom musi isť na izbu matiek ktora je o 2 posch.inde.mala by sa mi zblaznila, ma sice 3r.ale stale sa budi, vnoci ju davam cikať, plače, neviem si predstaviť že nebudem môcť byť snou, preto hladam všeličo len aby som mohla byť prinej stym že si to musim vybaviť sama miesto dr. ... takže dakujem popozeram obvolam a myslim že tam aj pôjdem ... dakujem

mata95
21. aug 2014

@lubina dakujem, tak teda popozeram aj tuto nemocnicu a zvažim, je to trocha dalej ale pre dceru všetko.idem čitam,postupne obvolavať a uvidim kde nakoniec skončim ale vidim to na ten LM alebo KE.... dakujem

lubina
21. aug 2014

@mata95 presne, treba skusit, pre dieta vsetko, to je aj moja teoria....poobvolavaj si a uvidis. Nas ked tam nefrologicka poslala, tak nas hned aj zaradili na vysetrenie, cakacia doba minimalna, aj na sono aj na cystografiu.Drzim palceky, nech su vysledky ok.

mata95
21. aug 2014

@lubina DAKUJEM 🙂 dufam že bude všetko dobre, na sone jej zistili dilataciu panvičky a rozšireny močovod, podozrenie na reflux..... no už nech sa deje čokolvek len nech môžem byť pri nej aby to zvladla bez zbytočneho stresu a strachu.... dakujem

corasone
autor
22. aug 2014

@mata95 ahoj...no ja som bola s malym ked mal dva mesiace...a ako pisali baby aj my sme boli v nemocke jeden den nas prijali druhy den jedno vysetrenie...dalsia noc v nemocke a druhy den druhe vysetrenie a potom sme isli domov...boli sme na Kramaroch...neviem aka je velka tvoja dcerka no boli tam maminky s vacsimi detmi. drzim palce aby vsetko dobre dopadlo...

mata95
2. sep 2014

@dadka28 prosim ťa a mam ešte jednu otazku, pri ktorom nefrologovi ste boli na vyšetreni??? aby som vedela kam sa mam objednať ...dakujem

dadka28
2. sep 2014

@mata95 ahoj...my chodime k nefrologicke Sádovej...ale je dlha čakačka..ale skus,možno sa ti ujde termiínu a budeš mať šťastie..ale teraz ma napadlo ze sestra lezala s malym asi par mesiacov dozadu,zajtra ti napisem,akonahle zistim od segry ako je to presne s tymi nocami... 😉 😉vlastne sestrin maly mal tiez reflux-uz je zoperovany..

mata95
3. sep 2014

@dadka28 dakujem, ja som našla že tam je dr.dologová a sestrička sa volá Sádová, takže fajn, tam sa objednam...a čitala som vyššie že ste ležali 4tyždne...to ako fakt?? ja som si myslela že sa dá na tie vyšetrenia aj objednať, že si poležime max.tak tyžden....a ten reflux sa musi operovať??? ... ja mam neskutočne stresy ztoho, už aby to bolo zanami.... dakujem

dadka28
3. sep 2014

@mata95 juuuj ale nieee my sme len koli tomu,ze 2tyzdne sme cakali na termin operacie,nesli sme domov koli tomu,nech neochorieme...plus tie vsetky vysetrenia...cize preto...segra lezali myslim 5dni,max 7...a viem ze maly uplne v poho...aj moj to vydrzal,to len my sme skor z toho hotove ako oni chudatka nase... 😉 😉
zalezi ako ste na tom,sestrin mal 4.stupen..tak preto musel ist,sa mi zda ze ak ste len prvy alebo druhy,tak sa to len sleduje...zalezi ci ma zapaly teploty atd...
drzim vam palce,uz to nechcem zazit,nech su vsetky deticky uz len zdrave.. ☹ ☹

dadka28
3. sep 2014

@mata95 u sestry zistujem,len mi nedviha tel,ale myslim na teba...nezabudla som...ohladom tych noci...

dadka28
3. sep 2014

@mata95 ahoj...tak uz som zistila...vlastne neviem ci idete na nej.vysetrenia alebo na operaciu...ale sa mi zda ze na vysetrenia,vsak?
ak na operaciu,tak sestrin maly bol 2noci na JIS pre istotu aby ho odsledovali,s tym ze ona mohla chodit za nim hocikedy...spat pri nom nemohla,jedine ze by si sedela pri nom celu noc,to mozes,len tam nemas lozko...ty si na izbe na poschodi...po tych 2nociach ste spolu na izbe

mata95
3. sep 2014

@dadka28 juuujj dakujem krááásne za info, hned som múdrejšia.... no my mame isť najskôr na vyšetrenie,alebo myslim že ich bude viac,zatial mame len sono na ktorom nam to zistili... ja som sa zlakla že mesiac tam pobudneme kôli vyšetreniam, ale už som rozodnuta,pôjdem tam,snád mi nejaky ten termin už dajú.a mam taky pocit že tiež skončime na operacii, ale čo už ked jej to má pomôcť, a na tej JISke by to mala zvládla takže to by bolo fajn.malá máva časte zapaly a infekcie moč.ciet, tak dr.povedala že to bude reflux alebo nejaky megaureter... no nech,stále dakujem Bohu že to je "len"toto...........DAKUJEM EŠTE RAZ ZA POMOC, VÁŽIM SI TO, DAKUJEM

dadka28
3. sep 2014

@mata95 nedakuj,mne takto tu na MK tiez pomohli dievcata...sestrin ma reflux,my sme mali megaureter...
a ak vas zoperuju,tak este si pockate aj na termin,nedaju vam ho hned...ale bodaj by netrebalo...sestrin bol zoperovany v 1roku,moj ked mal 8mesiacov...
tak drzime palce...a ozvi sa ako ste dopadli,drzim palec 😉 😉

mata95
3. sep 2014

@dadka28 ved toto, ja už všetko hladam tu a som vdačna ked mi niekto vie aj poradiť.... 🙂... no uviddime, mala to nema vrodene ale získane má dilataciu panvičky a ten rozšireny močovod preto nam to povedala dr.že bud reflux alebo ten megaureter, ona má 3a pol r. preto je to ťahšie ako ked mala rok, je ztoho chúda vystresovany, vždy sa ma pýta kedy už bude zzdrava, boji sa. asi to citi zomna aj ked sa snažim nedavať jej nič najavo... no tak ešte raz velmi pekne dakujem, velmi si mi pomohla. dufam že to bude čim skôr zanami....prajem vela zdravia drobčekom ... DAKUJEM

ladviny
15. mar 2015
corasone
autor
16. mar 2015

@ladviny ano?

rokycakova
27. jan 2016

@corasone mojmu malemu prave teraz robili vysetrenie v celkovej narkoze a zistili,ze moc sa vracia spät do obliciek,urolog nma prave telefonicky ziadal o povolenie,ze mu to endoskopicky hned aj upravia ak suhlasim.suhlasim .malinky je stastne dieta nieje ani nespokojny,len sme mali pol rok zle nalezy v moci,stale crevne bacily v moci e.coli,proteus,enterococus...sme sledovany na nefrologii pre bakteriuriu

corasone
autor
27. jan 2016

@rokycakova drzim palceky nech je vsetko v poriadku 🙂

gabikazajacova
3. aug 2018

Ahojte baby,ste tu este niektora?Dcera ma VUR 4 az 5 stupna na pravej strane a cakame na operaciu .

gabikazajacova
11. nov 2018

baby ahojte.Prosim vas ak ste tu este niektora.Sme dva tyzdne po.operacii obojstranneho refluxu,vsetko je ok,len akurat ze sa nam oblickova panvicka zatial nezacala zuzovat.Kedy sa zacali vam?